Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deneyimli olanlar cvp yazsın sorunum büyük

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    mt yüzündan babamla tartıştık bida gezilerde kimsenin motorunun arkasında görmicem seni diye arkası hafif küfürlü devam etti sizce ne yapmalıyım yardımcı olun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ben ce sen çaktırmadan bin ama tehlikeli bir durum olursa baban çok kötü olur bence babanı ikna et arkadaşlarla tanıştır
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım

70musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS -Honda CBF 150
    Sevgili okaysen, baban sadece seni düşündüğü için böyle bir tavır almış, bunu ancak sende baba olunca anlayabilirsin, bu duyguları yaşamadan bilmen oldukça zor, bir an için kendini onun yerine koy senin bir çocuğun olsaydı ve onu saatte 250 km hızla giden bir motosikletin arkasında görseydin ne yapardın? benim de çocuğum var ve o bisiklete binerken bile korkuyorum, şimdi diyeceksin ki senin baban yok mu? olsaydı şu anda bindiğim motosikleti bana kesinlikle aldırmazdı bu sadece ve sadece sevgiden kaynaklanır, öyle sanıyorum ki baban seni çok seviyor işi bir de bu yönden düşün inan ki bu kolay birşey değil...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Onu motoru tanit teknik olarak fiyatlarindan filan hani sohbet olsun biraz. Sorular filan sor. Ama gercekten cok anti bir insan ise isin zor.Ancak kendi hayatini kurdugunda o zaman diledigin gibi alirsin.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeda3000 e katılıyorum aslında sordugun sorunun deneyimle bir ilgisi yok,
    1. Babanı ikna et
    2. Babanı dinle
    3. Bu işi gizli yap ve tüm sorumluluğu al (kesinlikle
    tavsiye etmem)

sadece şunu söyleyebilrim, üniversiteye giderken motor almayı çok
    istiyordum, babam bir türlü izin vermedi ve üzerinden seneler geçti, ilk motorumu 33 yaşında
    aldım........

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    okaysen arkadaşım ilkbaşlarda benim babamda aynı senin baban gibi düşünüyodu. İlk olarak babanın güvenini kazanmaya çalış(gaza gelmicen konusunda) daha sonra arkası gelir. Babanla kesinlikle zıt fikiflere sahip olduğunu(motor konusunda) hissettirme.
    Yaşamış deneyimli birisinden sana tavsiye
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance

hakkıdır hakka tapanların istiklal

seni doğuran onlar. sen onların malısın. bu da çocuk yetiştirme şekilleri.

tek yapabileceğin şey şu; kafanı değiştirmeyeceğini onlara göster. buradaki bir çok motorcu anne babaları sayesinde ve aynen bu şekilde uca itildiler. bastırıldıkça alevlendiler. inşallah sende de böyle olurda gördüğün işkence bir işe yarar.

değişmeyeceğini göster ve karşı işkence yap. yoğunlaşman gereken nokta olgun yaştaki motorcuların nasıl motorcu kalınacağı ve bunun bir geçlik hevesinden yaşama sitiline dönüştürdüklerine dair yazılar bulup duvarlara asman. yada doktorların bastırılmışlığın nasıl fanatizme rahatça döneceği konusundaki yazıları. motosiklet bibloları al. arkadaşlarınla "biz bastırılmış motorcular" şeklinde bıkmadan usanmadan konuşmaya başla. "ailemizden kurtulduğumuz anda onların sayesinde iyice kamçılanmış motorculuğumuz başlar ve bu hırsla 100 yaşına kadar devam eder." şeklinde telefon konuşmaları yap. bunları niye söylüyorsun tripleri karşısında uslu uslu evet baba haklısın deyip geçişti ve bir hafta sonra aynı lafları yine et. ters teptiğini bilsin ve çaresiz kalsınlar. zaten ruhunda motosiklet varsa annen veya baban senin ruhunu değiştiremeyeceklerinden acizdirler.

bunların amacı daha çok 1. ters teptiğini ÖĞRETMEK. 2. karşılığında seni kaybettiklerini göstermek. cici çocuksan bunlar ağır geldiyse unut. zaten onda birini yazmadım.

çok uzun bir süreçtir. karşılığında kaybedeceklerin senin için değersizse kazanırsın. ben kazanmıştım. ama çok daha beterini yaptım. burunlarından geldi.
    - Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Buradaki arkadaşlar gerekli cevabı vermiş sana bana söz düşmez

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    yorumsuz abi..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    deikleriniz doğru bakalım inşallah biyerden para çıkarda bi motor alırım gözleri alışması açısından

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    eyer bir gol atmaya çalışır ve başaramazsan sana engel olabilecekleri gibi bir hava da yaratmış olursun. ilk hamlen mutlaka golle son bulmalı. çok temiz ve klasikleşmiş gol ehliyet almaktır. ehliyet için para da isteyebilirsin. özellikle oto ehliyetin yoksa.

gerekmedikçe yalan atma. mümkün olan en az yalan miktarıyla hallet. sadece ehliyet alıyorum yeterlidir. sorulunca ilgisiz biçimde B için dersin. hatta yemeleri için bahsettiğim taktikleri geciktirebilirsin. bir adet otomobil dergisi alıp devamlı ortalıkta bırakmak beyin yıkamak için şarttır. bunun dışında ehliyet konusunda hiç konuşma. zaten kurs sıkıcı canım. konuşacak ne var?

ehliyeti çıkarıp gösterince suratında ilgisiz ve saf bir ifade olsun. bize b demiştin ama derlerse ne var canım fikrimi değiştirdim. yada, sizi huzursuz etmemek için a2 demeye gerek görmedim dersin. (iyi çocuuuk!) dikkat kesinlikle diklenme yok. sadece dere kendi yolunda akar ve sizde bakar atmosferi. yanlız "siz karşı çıktıkça benim de gözüm korktu. yarış motoru değilde klasik vs tarz düşünmeye başladım artıkın." denebilir. bu ayrı bir yetişkin yönlendirme taktiğinin motora uyarlanmış halidir.

kasma. relaks... cızırtılar içlerindeki yağın erime sesidir.
    - Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fikirlerini karşı tarafa kabul ettirmek onların fikirlerine saygı duyarak, dinleyerek olur onlara haklı oldukllarına inandığını ama seninde içinde bunu yaşamak isteği olduğunu iyice anlat ama onlarada hak verdiğini hissettir.Göreceksin çokkolay olacak ilk gezide görüşmek üzere
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    bunun şimdi deneyimimi olurmuş kardeş yapma gözünü seveyim yaa tmm oldu diyip gececeksin buluşmalara gideceksin yada gönlünü alıp ikna edeceksin bu kadar basitbende yaşadım bunu yanı
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    sana bir baba olarak özel bir sır !!! Onlara güçlü güvenilebilir karalarını uygulayabilen ve sonuçlarını kaldırabilecek güçte olduğunu göster.HADİ KİM TUTAR SENİ HEEYYTTBEEE.

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    ben bu tip konularda okadar şansızım ki artık allahın lütfumudur nedir anlamadım

bir zamanlara paraşüt kursuna gidecektim evdekiler karasızdı iyi yönleri ok. ama hep kötü yönlerinden düşünüyolardı.......

anneme emar cektiricez özel bi mekanda sırada bekliyoruz ambulans geldi 2 tane hava cılık senliklerinde paraşütün üpleri dolaşıp cakılmışlar yere adamlar içerde nasıl inliyor acılarında biz olduğu gibi duyuyoruz sesleri....(görevlilerin konuşmalarından anladık paraşütcü olduklarını)

annem direk bana baktı tebessümle ahh yavrum bak gördünmü biz boşu boşuna demiyoz sana....

sonra birde motor olayı

ben motor istiyorum dedim annem ya ne ucuk şeylere özenip duruyosun araban var benzine para vermiyosun ihtiyacınmı var vs vs...

babam abin gibi başlama sende,abim evlendi gitti (not:abime motor almadılar ama yakında kendisi alıyo)

neyse babamı iyi anında yakalrsam ikna edebilceğimi düşündüm ve bununda en iyi zamanı tatillerde onula beraber işe giderek yaratmaktı cok hoşuna gidiyor ben kendi isteğimle seninle geliyim yarın baba dediğimde her neyse işten cıktık baba dedim şu motorcuya gidelim bi gör scooterlar öyle tehlikeli değil falan girdim kanına iyi gidelim dedi....

allahım ben bir heves kullanıyorum motorcuya doğru arabayı iki tane kendini bilmez sıkışık tarfikte aptalca bağara bağara ve makas atma girişimlerinde önümüzde gidiyolar ( neonlu bisan pasificle) bizde izliyoruz onları o sohbetin üstüne bunları...ben s..tirin gidin a.k. cocukları sayıyom içimden.....

babam-oğlum baksana şeytan işi bunlar şimdi gircekler biyere baba cocuk onlar ya baksana bilinçsiz falan benim öyle yapcağıma inanıyormusun falan ikna ettim yine gittik kapanmış motorcu.....

neyse sonra yazıldık motora uzun bir beklyiş başladı bu bekleyiş esnasında bir arkadşımı kaybettim motor kazasında cenazesine falan gittim evdekilerden ölüm sebebini saklamaya çalışsamda vijdanım el vermedi ve açıkladım annemde git o motoru iptal ettir dedi arkasından babamda bende soğudum 2 tekerden o an zaten ertesi gün gittim iptal ettirdim...

ama bakıyorum ki benim içindeki bu motor hevesi bir motor sahibi olmadan asla sönmicek ve bu yaza bir planım daha var.......

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı phenemenon adlı üyeden alıntı
    ben bu tip konularda okadar şansızım ki artık allahın lütfumudur nedir anlamadım

bir zamanlara paraşüt kursuna gidecektim evdekiler karasızdı iyi yönleri ok. ama hep kötü yönlerinden düşünüyolardı.......

anneme emar cektiricez özel bi mekanda sırada bekliyoruz ambulans geldi 2 tane hava cılık senliklerinde paraşütün üpleri dolaşıp cakılmışlar yere adamlar içerde nasıl inliyor acılarında biz olduğu gibi duyuyoruz sesleri....(görevlilerin konuşmalarından anladık paraşütcü olduklarını)

annem direk bana baktı tebessümle ahh yavrum bak gördünmü biz boşu boşuna demiyoz sana....

sonra birde motor olayı

ben motor istiyorum dedim annem ya ne ucuk şeylere özenip duruyosun araban var benzine para vermiyosun ihtiyacınmı var vs vs...

babam abin gibi başlama sende,abim evlendi gitti (not:abime motor almadılar ama yakında kendisi alıyo)

neyse babamı iyi anında yakalrsam ikna edebilceğimi düşündüm ve bununda en iyi zamanı tatillerde onula beraber işe giderek yaratmaktı cok hoşuna gidiyor ben kendi isteğimle seninle geliyim yarın baba dediğimde her neyse işten cıktık baba dedim şu motorcuya gidelim bi gör scooterlar öyle tehlikeli değil falan girdim kanına iyi gidelim dedi....

allahım ben bir heves kullanıyorum motorcuya doğru arabayı iki tane kendini bilmez sıkışık tarfikte aptalca bağara bağara ve makas atma girişimlerinde önümüzde gidiyolar ( neonlu bisan pasificle) bizde izliyoruz onları o sohbetin üstüne bunları...ben s..tirin gidin a.k. cocukları sayıyom içimden.....

babam-oğlum baksana şeytan işi bunlar şimdi gircekler biyere baba cocuk onlar ya baksana bilinçsiz falan benim öyle yapcağıma inanıyormusun falan ikna ettim yine gittik kapanmış motorcu.....

neyse sonra yazıldık motora uzun bir beklyiş başladı bu bekleyiş esnasında bir arkadşımı kaybettim motor kazasında cenazesine falan gittim evdekilerden ölüm sebebini saklamaya çalışsamda vijdanım el vermedi ve açıkladım annemde git o motoru iptal ettir dedi arkasından babamda bende soğudum 2 tekerden o an zaten ertesi gün gittim iptal ettirdim...

ama bakıyorum ki benim içindeki bu motor hevesi bir motor sahibi olmadan asla sönmicek ve bu yaza bir planım daha var.......
    sende pişmiş tavukmuşsun be birader

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    valla baktım güzellikle olmuyo tehdit edecem artık

bu yaz x8 250 aldırmam lazım ya nasıl özeniyorum anlatamam bakıyosun cocuğa 15-16 yaşında altında motor mondial asya falan...

evdekilere ve kendime sürekli söylüyorum zaten ya bu dünyadaki tek evlat benmiyim diye motor kullananların annesi babası yokmu ya onlar nasıl izin veriyo onlar sevmiyopmu sanki evlatlarını......

tak etti artık ya dicem bana motor alın yoksa ben kendim alıcam...yada arabayı değiştirin vaz geciyim hepsinden

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı phenemenon adlı üyeden alıntı
    valla baktım güzellikle olmuyo tehdit edecem artık

bu yaz x8 250 aldırmam lazım ya nasıl özeniyorum anlatamam bakıyosun cocuğa 15-16 yaşında altında motor mondial asya falan...

evdekilere ve kendime sürekli söylüyorum zaten ya bu dünyadaki tek evlat benmiyim diye motor kullananların annesi babası yokmu ya onlar nasıl izin veriyo onlar sevmiyopmu sanki evlatlarını......

tak etti artık ya dicem bana motor alın yoksa ben kendim alıcam...yada arabayı değiştirin vaz geciyim hepsinden
    adamım ben dün annemle konuştum öss den sonra ben motorla gitcem artık odamdan mutfaka salona dedim yani 7/24 motor üstündeyim dedim biraz gönülsüzcede olsa olumlu yanıt aldım bakalım artık

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Önce kavga döğüş bir motor al

Sonra baban motorunu komşuna verip parçalatsın

Sonra mahçubiyetinden Goldwing bile alsan sesini çıkarmasın, hatta kendini affettirmek için destek bile versin.

Şu ana kadar bende işe yaradı. Ama çok yıpratıcı ve pahalı bir yöntem
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Önce kavga döğüş bir motor al
    Sonra baban motorunu komşuna verip parçalatsın
    Sonra mahçubiyetinden Goldwing bile alsan sesini çıkarmasın, hatta kendini affettirmek için destek bile versin.
    Şu ana kadar bende işe yaradı. Ama çok yıpratıcı ve pahalı bir yöntem
    işe iyi tarafından bakmaya başlamışsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler