Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6 bin tl civarı scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    sevgili mt dostları bir öğretmen arkadaşım şehir içi kullanım sıfır için scooter almak istiyor.
    limit 6500 e kadar.honada ve yamaha olmasını istiyor.
    honda pcx çok hoşuna gitmiş,honda ps 150i de alternatif aslında.
    tavsiyelerinizi bekliyoruz,şimdiden teşekkürler.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pcx için bir arkadaşım o kasaya o motor çok küçük iki kişi çekmiyor yollarda rezil oluyoruz demişti ps 150 i uzun yola gidebilicek güçlü bir motor

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    benim o kadar param olsa şahsi görüşüm o parayı honda ps 150i vermem
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim o kadar param olsa şahsi görüşüm o parayı honda ps 150i vermem
    bende vermem, 250cc 2. el temiz bir scooter bakarım.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    illa honda veya yamaha olcak diyorsa 2 seçeneği var zaten honda ps150 veya yamaha xenter 150 alacak, ben şahsen o paraya aprilia scarabeo yu önerirdim aynı paraya daha fazla güç ;)
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    sym joyride i evo 200. Olabileceğin en iyisi benim nazarımda.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    eger sıfır almak ve uzun süre kullanmak istiyorsa yamaha cygnus x modeline baksın. genellikle şehir içi kullanacaksa bu model çok ideal. benimde bir scootere ihtiyacım var ve bu modeli düşünüyorum.

pc 150 yi bende düşündüm fakat gerek bagajı küçük olması gerekse diz mesafesinin dar olması beni soguttu. aslında çok temiz bir dylan bulunsa en ideali odur. honda dylanı 2008 yılında piyasadan çekmekle çok hata yaptı. bu kadar harika bir scooteri birkaç ufak degişiklikle çok daha iyi satış rakamlarına ulaşabilirdi.

pcx güzel ama scootr diyince ön taraf boş olmalı benim gözümde.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Kymco GrandDink 200İ . Belki tipsiz ama çok seri çok ekonomik ve sağlam
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Honda PCX
    Ben oyumu pcx yönünde kullanırım. Kullandım da pazartesi günü anes motor istoç'dan aldım pcximi bu gün bandırmaya plaka işlemleri için gidiyorum. PS 150 yi de düşündüm ama yakından görünce ve bir tanıdık honda servis müdürünün "ps150i vardı daha önce bende sonra pcx'i denedim ve hemen motorumu satıp pcx aldım." yorumundan sonra pcx aradığım dedim. 6100tl nakit 6200 Peşinat+kredi kartına taksitli fiyatı aşağı yukarı 500TL plaka işlemi ücreti alıyorlar. Ben işlemleri kendim yapacağım için onu ödemedim bakalım ne kadar tutacak. Arkaya givi 37LT. çanta öne uzun givi cam takınca süper oldu. Renk beyaz

Motosikleti
    sym gts 250
    6000 tl verip 125 cc scooter almak gerçekten zevk işi oluyor. 250 cc 2. el gayet güzel sym kymco gibi dünya markaları var. Yakıt tüketimleride gayet iyi. gts 250 kullanıcısı olarak kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Aceleniz varsa 140 km sürate de çıkıyor, sakin kullanımda az da yakıyor. Bagaj koltuk vs. vs. düşündüğüne göre çok avantajlı bence.

o paraya ben şahsen scooter yerine honda cbr 125r alırım yeni modelini 2012 serilerinde scotter mi omu derseniz bence honda cbr 125r

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    pcx tercih edilmez nitelikte 125 cc o zaman arkadaşlar.
    sıfır istenmesinin sebebi taksitla alınmak istenmesindendir.
    kredi çekip ikinci el 150-200 cc bir motor almak daha mantıklı gibi.
    o zaman ikinci el yakışıklı ve sağlam bir motor tavsiyesi alalım arkadaşlar.
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 tl verip 125 cc scooter almak gerçekten zevk işi oluyor. 250 cc 2. el gayet güzel sym kymco gibi dünya markaları var. Yakıt tüketimleride gayet iyi. gts 250 kullanıcısı olarak kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Aceleniz varsa 140 km sürate de çıkıyor, sakin kullanımda az da yakıyor. Bagaj koltuk vs. vs. düşündüğüne göre çok avantajlı bence.
    PCX in yakıtı şehir içinde kymco ve sym den %25 tasarruflu.. Kullanım ve işletim masrafları ise 3'te biri tutmaz 2' el bir 250 liğe oranla. Amaç şehir içinde ulaşımı halletmekse, arada bir uzun yol yapmak, uzun yollarada iki kişi çıkmak değilse PCX en pratiği ve ikinci elde en rahat elden çıkarılanı...

Motor ihtiyaca göre alınır... önce asıl ihtiyac ne ona bakmak lazım. Yoksa işin içine otobanlar uzun yollar artçılı sürüşler girerse minumum 250 cc gerekir

Mersin gibi küçük yerde ve şehir içinde 200 kiloluk gereksiz hantal ,3.8-4.0 lt yakan Xciting 250 ile dolaşmak pratik ve karlı olmaz. Ayrıca su soğutmalı pcx ile akdenizi gezmek hiç sorun olmaz. Millet cbf150 ile Türkiyeyi turuluyor... 2. el 2012 pcx 5.000-5.200 tl ye çok rahat alınır.

Not; Öğretmen arkadaş mersinde diye ele aldım

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Çıtayı bi tık daha yükseltirsen scarabeoyu şiddetle tavsiye ediyorum.herkes kullandığını tavsiye eder ama bu benim ikinci Scarabeom.yada xenter ps 150 scarabeo yu yerinde görsün teknik özelliklerini inceleyip kullanıcı yorumlarını takip etsin, karar vermesi daha kolay olur.

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    pcx 'in artçının oturduğu yer çok küçük kalıyormuş doğru mu ?

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
    tavsiye ettiğiniz motorları inceleyeceğiz.
    şehir içi ve arada 100-150 km falan yol yapılabilecek
    diye düzeltelim.yakıtın az olması avantaj tabi ki....
    200 cc ye çıkıldığı zaman yakıt bayağı yükseliyormuş
    doğrusu.

şimdi kardeşim ben yerinizde olsam honda cbr 125r alırım bu konuda yakıt sıfır nerdeyse kokluyor yemiyor yani scooter den daha iyi gidiyor kacışları güzel . yeni modellerine bakın derim honda cbr 125r 2012 model tipleri artık honda cbr 250r ile aynı siyahı can yakıyor .

ben olsam uzun yol uzun gidiş icin scooter almam okadar parayı scooter vermem hem honda cbr 125r görünüş bakımı hic olmassa bi motor var hissi veriyor.

işte honda cbr 125r sence ?

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı Oflu61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi kardeşim ben yerinizde olsam honda cbr 125r alırım bu konuda yakıt sıfır nerdeyse kokluyor yemiyor yani scooter den daha iyi gidiyor kacışları güzel . yeni modellerine bakın derim honda cbr 125r 2012 model tipleri artık honda cbr 250r ile aynı siyahı can yakıyor .

ben olsam uzun yol uzun gidiş icin scooter almam okadar parayı scooter vermem hem honda cbr 125r görünüş bakımı hic olmassa bi motor var hissi veriyor.

işte honda cbr 125r sence ?

http://www.ask-resimleri.com/wp-cont...simleri-3.jpeg
    Tamam iyi hoş diyorsun da scooterla sport bir mi peki? Şehir içinde onun sele altı bagajı aşırı işe yarıyor, arkaya takıcağın çanta da cbr daki kadar sırıtmaz. Arkadaş özellikle scooter dediğine göre var kafasında bir şeyler.
    hercul3367 bunu beğendi.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Valla pcx'i tavsiye ederim. Tabii tek kişi gezecekse.
    İki kişi o motor işkenceye dönüşüyor hele hele arkada oturan için.
    Uzun yolda ön cam takarsa çok rahat edeceğini söyleyebilirim.
    Onun dışında hızlı akan yollarda bol bol kenara kaçması gerekiyor, devir kesici koydukları için motosiklet 107 km/h 'de gazı kesiyor.. (Ve buna rağmen 160 ibre koyuyorlar!)
    Şekil olarak zaten scooterda çığır açmış bir tasarımı var.
    İkinci elde elden çıkarması da gayet kolay aslında biz 2-3 ay içerisinde ikisini birden satmıştık.
    Haa unutmadan en güzel yanlarından birisi parçaları çok UCUZ! Ön sol panel komple olarak 55 TL gibi bi fiyata gelmişti. Sığırın biri geri geri gelirken duran motora çarptığı için değiştirmek zorunda kalmıştık.
    Yakıtı da gayet hoş aslında uzun yolda 2.2 lt gibi bi rakama düştü. Şehir içi benim kullanım biçimim, dur kalklar stop ettirip çalıştırmalar falan derken maksimum 3.2 lt görmüştüm.

Gidon açısı falan da çok dengeli bir motosiklet yapıyor onu, ayrıca çokta kıvrak.
    Başka sorunuz olursa seve seve cevap verebilirim.

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Alıntı salvoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx 'in artçının oturduğu yer çok küçük kalıyormuş doğru mu ?
    Evet gerçekten çok küçük bi alan bırakmışlar. Artçıyı hiç düşünmemişler.
    Ama arkaya çanta takılırsa artçının gayet rahat edeceğini düşünüyorum.
    hercul3367 bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla pcx'i tavsiye ederim. Tabii tek kişi gezecekse.
    İki kişi o motor işkenceye dönüşüyor hele hele arkada oturan için.
    Uzun yolda ön cam takarsa çok rahat edeceğini söyleyebilirim.
    Onun dışında hızlı akan yollarda bol bol kenara kaçması gerekiyor, devir kesici koydukları için motosiklet 107 km/h 'de gazı kesiyor.. (Ve buna rağmen 160 ibre koyuyorlar!)
    Şekil olarak zaten scooterda çığır açmış bir tasarımı var.
    İkinci elde elden çıkarması da gayet kolay aslında biz 2-3 ay içerisinde ikisini birden satmıştık.
    Haa unutmadan en güzel yanlarından birisi parçaları çok UCUZ! Ön sol panel komple olarak 55 TL gibi bi fiyata gelmişti. Sığırın biri geri geri gelirken duran motora çarptığı için değiştirmek zorunda kalmıştık.
    Yakıtı da gayet hoş aslında uzun yolda 2.2 lt gibi bi rakama düştü. Şehir içi benim kullanım biçimim, dur kalklar stop ettirip çalıştırmalar falan derken maksimum 3.2 lt görmüştüm.

Gidon açısı falan da çok dengeli bir motosiklet yapıyor onu, ayrıca çokta kıvrak.
    Başka sorunuz olursa seve seve cevap verebilirim.

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Evet gerçekten çok küçük bi alan bırakmışlar. Artçıyı hiç düşünmemişler.
    Ama arkaya çanta takılırsa artçının gayet rahat edeceğini düşünüyorum.
    kardeş güzel bilgilendirme için teşekkürler,pcx çekişi zayıf olduğu için vazgeçtik gibi
    yayla yolu rampalarda da çekişi iyi olması,iki kişi de taşıyabilmesi lazım.
    oflu61,cbr mutlaka güzel makinadır yalnız arkadaşımın düşüneceği bir tarz değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)