Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

150cc lik motosiklet ile uzun yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaslar 150cc hava sogutmali motosiklet ile uzun yol yapan arkadaslar deneyimlerini paylasirmi bizimle.

Bir de ben 500 kilometrelik bir mesafeyi 3 / 4 mola ile 8 /9 saate bölerek gidebilirmi 150cc lik makinalar bu konuda deneyimli olan arkadaslar bilgilerini bizlerile paylassin mumkunse benim gibi yeni arkadaslarin islerine cok yarayacaktir diyer basliklarda net ve somut bir bilgi yok bu baslikta gercekten deneyimli arkadaslar yazarsa cok iyi olacaktir
    tayfungun45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bu segmentte uzun yol yapmak biraz zordur..
    Trafiğe ayak uyduramamak, sollama yapamamak ve sürekli sıkışıp kaçmakta cabası..
    Bunlara ek olarakta kondüsyonun iyi olması şart. İyi bir kondüsyonla edirneden ardahana bile gidersin..
    Motor tvs apache ise titreşimde var.. bi cbf ten daha fazla yorar... uzun yolda en önemli olay konfordur..
    Ama 500 km lik yol zaten çok fazla değil, güle oynaya gidersin

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    her 50 km belinin ağrıdığını hissediyorsun durman gerekiyor yolun tek şeride düştüğü yerlerde arkandaki arabalar seni geçmek istediğinde problem yaşıyorsun çok bassan 100-110 basıyor buda o yollarda yeterli olmuyor biraz sancılı geçiyor yani scooter uzun yola gider gitmeyede kullanıcıyı çok yoruyor
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    100 yada 150 km de 30 - 45 dk mola ihtiyaca göre yeterli olacaktır.
    200 km yolculuk yaptım. Bir kez benzin molası verdim. Sonra tekrar devam ettim. Hiç bir sorun yaşamadım.
    Sabah erken yola çıkacaksan, rüzgar geçirmez bir pantalon giymeni yada almanı tavsiye ederim. yolda bacaklarını grenajlara soğuktan vura vura gidersin.
    Kalın giyin, korumalı giyin, yolun açık olsun.
    serdar37100 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    150 cc tarz bi motorla uzun yola gidicekseniz bence 80-90 km hızla 150 180 km aralıklarla motoru dinlendirip istediginiz kadar gidebilirsiniz... ben cbf 150 ile Gaziantepten İskenderun Arsuza, Kahramanmaraş Zeytin ılıcalarına gitmiştim 150 km civarında illaki ilginizi çeken birşeyler oluyo veya acıkıyosunuz yada tuvalet ihtiyacı hissediyosunuz o yuzden durmak zorunda kalıyosunuz otomatikman... Ayrıcada toto ağrımasıda bir başka durum minder yastık gibi şeyler koyduklarını görmüştüm uzun yol yapanların... Siz kendinizi ve motorunuzu zorlamadıkca çok rahat gidilebilir tvs apache ile o yollar
    Ali Mert bunu beğendi.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    heh valla bende yarın sabah 6 da didim-istanbul yapıcam tvs ile ama yetişebilisem bursa'dan feribotla yenikapı'ya geçerim olmadı yalova yı denerim artıkın
    ne imzası beaaa

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bu havalarda giyimine ve korumana dikkat et yeter bence(soğuktan,yağmurdan iyi korun)...benim makina 200 cc ama uzun yolda soluksuz 300 km gitmişliğim oluyor arada,mola ihtiyacı da duymuyorum,arkadaşlarında dediği gibi sağlam kondisyonla ve 3/4 molayla yapılmayacak km değil..takacaksın müziği,vereceksin gazı tamam..ben genelde böyle yapıyorum yoksa kaskın içine giren rüzgar sesi mahvediyor beni
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence 150 cc lik derken iki gruba ayırmak lağzım , honda yamaha gibi kaliteli motorlar ve Çin malı motorlar !, ikisiylede gidilir fakat örneğin yamahayı 100 km de dinlendirecekseniz , Çin malı ucuz motorları 50 km hatta daha az km de dinlendireceksiniz ! zorlamıyacaksınız yani !. iyi bir motor dediğiniz saatlaerde ve şekilde gider tabiy ki.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    takım taklavat hazır neyse ki hava durumları iyi gidiyor
    ne imzası beaaa

ilk zamanlar zevkti şimdi ızdırap oldu.
    motorda yeni isen zevk alırsın eğer bu yolları geçtiysen ızdırap oluyor.
    ilk evliler ilk yıl üst üste 2 . yıl yan yana
    3. yıl dön öte
    misali.
    emresilin, salvoo, çaça01 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    CBF 150 ile 2800 ege turu,3200 karadeniz turu yaptım ege turunu iki kişi yaptım. non-stop 350 km dip gaz gittim banamısın demedi motordan yana sıkıntın olmaz sen kendine bak dayanabilirmisin üşümemeye bak.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 150 cc lik derken iki gruba ayırmak lağzım , honda yamaha gibi kaliteli motorlar ve Çin malı motorlar !, ikisiylede gidilir fakat örneğin yamahayı 100 km de dinlendirecekseniz , Çin malı ucuz motorları 50 km hatta daha az km de dinlendireceksiniz ! zorlamıyacaksınız yani !. iyi bir motor dediğiniz saatlaerde ve şekilde gider tabiy ki.
    benim motorumda çin malı ama motoru dinlendirmeden yola gittiğimde sorun olmuyor,bende çin malı motorlara önyargılı yaklaşırdım ama arora tiger 200 ü aldıktan sonra tüm önyargım yıkıldı çin malı motorlara karşı...artık çinlilerde iyi motor yapıyor kanaatindeyim tabi bazı modelleri hariç..teşekkürler
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 150cc hava sogutmali motosiklet ile uzun yol yapan arkadaslar deneyimlerini paylasirmi bizimle.

Bir de ben 500 kilometrelik bir mesafeyi 3 / 4 mola ile 8 /9 saate bölerek gidebilirmi 150cc lik makinalar bu konuda deneyimli olan arkadaslar bilgilerini bizlerile paylassin mumkunse benim gibi yeni arkadaslarin islerine cok yarayacaktir diyer basliklarda net ve somut bir bilgi yok bu baslikta gercekten deneyimli arkadaslar yazarsa cok iyi olacaktir
    yapan çok arkadaş tanıyorum ama olay motordan çok sende bitiyor. ben hergün 100km yapıyorum ama şehir içinde. buna güvenerek bi uzun yol yapayım dedim edirneye giderken ilk mola yerinde geri döndüm. çok yoruyor. gerçi motor cb125 di. vibrasyondan bel kıç ağrısı yaptı. uzun yolda arkadaşların dediği gibi konfor çok önemli.

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumda çin malı ama motoru dinlendirmeden yola gittiğimde sorun olmuyor,bende çin malı motorlara önyargılı yaklaşırdım ama arora tiger 200 ü aldıktan sonra tüm önyargım yıkıldı çin malı motorlara karşı...artık çinlilerde iyi motor yapıyor kanaatindeyim tabi bazı modelleri hariç..teşekkürler
    Arora içinde iyi yorumlar duymadım açıkçası benimkide Çin motoru , abimde 3 tane var acenta almıştı , ikisi pert evin bahçesinde yatıyor, üçüncüsü 100 km ye tek kişi gidip geliyor ,iki kişi olunca , ben gidip yollardan topluyorum ( ne grank kalıyor ne silindir ,silbaştan !!) ben çok iyi diyebileceğimiz bir marka göremedim açıkçası ! bunları yazarken '' ne kadar ekmek , o kadar köfte'' sözüde aklıma gelmiyor değil !!.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapan çok arkadaş tanıyorum ama olay motordan çok sende bitiyor. ben hergün 100km yapıyorum ama şehir içinde. buna güvenerek bi uzun yol yapayım dedim edirneye giderken ilk mola yerinde geri döndüm. çok yoruyor. gerçi motor cb125 di. vibrasyondan bel kıç ağrısı yaptı. uzun yolda arkadaşların dediği gibi konfor çok önemli.
    en güzel açıklama işte ... sen dayanabilirmisin orası önemli .. belli bi noktadan sonra iyi ayrılar oluyor

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Arora içinde iyi yorumlar duymadım açıkçası benimkide Çin motoru , abimde 3 tane var acenta almıştı , ikisi pert evin bahçesinde yatıyor, üçüncüsü 100 km ye tek kişi gidip geliyor ,iki kişi olunca , ben gidip yollardan topluyorum ( ne grank kalıyor ne silindir ,silbaştan !!) ben çok iyi diyebileceğimiz bir marka göremedim açıkçası ! bunları yazarken '' ne kadar ekmek , o kadar köfte'' sözüde aklıma gelmiyor değil !!.
    bahsettiğin model aroranın hangi modelidir bilmiyorum ama arora tiger 200 iki kişi ile 120 km hıza çok rahat çıkan bir motor ve iki kişi ile bindiğinde bile bunu farkkettirmeyen bir motor...torku gayet iyi
    arora kısa sürede dökülecek olsa bu dağ gezisine de dayanamazdı demeden alamıyorum kendimi

Konu 150 cc üzerine fakat benim 150cc de çıkıyor o süratlere , gelgelelim o süratlerde istikrar önemli , sıkıştırırsak ne kadar gidebilir ??? bu önemli.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Konu 150 cc üzerine fakat benim 150cc de çıkıyor o süratlere , gelgelelim o süratlerde istikrar önemli , sıkıştırırsak ne kadar gidebilir ??? bu önemli.
    o hıza ne kadar sürede geldiği de önemli ve ben motorumla uzun süren yolculuğum sırasında 140 ı da gördüm,istikrar demişsin 130 a sabitleyip gittiğim zamanlarda oldu.sonuç olarak tiger 200 kötü motor değil hatta şu an 3,000 liraya da satılmasının sebebi bence sadece ön yargı ve yeterince reklamının olmaması...
    iyi bir tiger 200 kullanırsan ne demek istediğimi anlarsın...ben arkadaşımda gördüm bu motoru, ve o motoru bir kez sürdükten sonra hemen o zamanda kullandığım motorumu satıp tiger 200 almıştım.arora tiger 200 de kötülenecek durum yok.kullanılan malzeme çok iyi,dandik malzeme kullanmamışlar,motoru gayet iyi torku hissedebiliyorsun,titreşimde yok bana göre...daha ne olsun ve sahibinden com da görüyorumarora tiger 200, 22.000 km de ama hala sıfır gibi duruyor...uzun yola çıktığım zamanlarda artık yanıma tornavida bile almıyorum çünkü güveniyorum artık motoruma

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Toto acısına karşı paçalı don giymenizi tavsiye ederim. Slip külotun dikiş yerleri totonuzu çok acıtır.

çaça01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR
    herkes kendi deneyimlerinden yola çıkarak bişeyler yazmış. bende apache rtr var ön arka dişlileri değiştirip uzun yola çıktım yaklaşık 300 km kadar bi mesafe. dişlileri değiştirdikten sonra hem titreşim sıfıra indi, hem de performansı çok değişti diyebilirim (iyi anlamda tabi ki) .85-110 km arası hızla gittim 1 mola vermem yeterliydi fakat keyfi olarak 2 kere mola verdim. çok da yorucu olmadı açıkçası. tabi sıkı giyinmen gerekir. ayrıca yanında lastik patlamasına karşı patlak seti, her ihtimale karşı çekme halatı vb.. bulundurman da gerekir. bu koşullarda kendine ve motoruna güveniyorsan durma kardeşim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)