Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorsikleti en cok yipratan sey nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    motorsikletin hem motor hem dis aksamini yipratan seyler nelerdir? tecrubelerinizden yararlanacak bir cok arkadas var ilginizi bekliyorum. tekeriniz duz bassin ademogullari :-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru tekere kaldırmaya çalışmak motoru gereksiz yere yoran fazlasıyla yıpratıcı bir harekettir mesela. Dış aksamını en çok eskiten şey ise kışın motoru sokağa park edip üzerine branda çekmek. Tamam branda olmasa motor ıslanacak yine kötü ama ıslak branda altında motor daha çok paslanıyo yıpranıyo bence.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜNEŞ güneşte kalan motorun rengi soluyor km saatin camı(plastik) far camı plastikse eğer bu gibi yerler sararıyor ve plastik güneş ışığı aldığında kırılganlığı artar en ufak darbede çatlar kırılır gölgede güneş görmeyen yerlerde bırakılmalı (15 yıllık plastik enjeksiyon ustalığı yaptım bilgim var)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kullanici dir .
    otopsici, APALA, ergün1968 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısaca bakımsızlık , ilgisizlik.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çin malı scooter aldınmı bunun için yapman gereken bişey yok.. kendisi oluyor
    Egemen06 ve ozgur325 bunu beğendiler.

Badboy(-_-) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial / SFC SNAPPY X
    Bende daha yeniyim ama , yüksek devirde kullanmak red-line a sokmak SAKINCALI Diye biliyorum.
    BadBoy (*_*)

MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    düşük viteslerde yüksek devirde kullanmak motor kısmına zarar verir.

Motosikleti
    Arora smart50x
    ornegin ben motorun yagini 1 bucuk sene once degstirdim ve 500 km yaptim, yagi degstrmelimiyim. yani yag bayatlar mi ?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Motor ısınmadan hareket edersen, devamlı yüksek vites düşük devirde kullanırsan, bakımlarını aksatırsan, motoru son devirlerde çok zorlarsan motorun ömrünü fazlasıyla yersin.

ornegin ben motorun yagini 1 bucuk sene once degstirdim ve 500 km yaptim, yagi degstrmelimiyim. yani yag bayatlar mi ?
    Yağını eğer kilometre sınırı aşmadıysan en geç her sene değiştirmelisin.Yağ bir süre sonra viskozite özelliğini kaybeder motosikletini kullanmasan bile.
    ANGARAJ

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    motoru en çok dandik yağ ve eski yağ yıpratır bence görüntü olarak ise evet çok güneş ve yağmurda bırakmak eskitir ayrıca bi arkadaş söylemiş sabah motoru ısıtmadan yüksek devir yapmakta çok zarar verir
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

saklama421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA HERO 125
    ani hızlanmalardan kaçın.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    tekere kaldırmak, stopie yapmak, gereksiz yüksek devir ve uygun olmayan yağ öldürür. yağmur suyu süründür, asfalt tuzu sakat bırakır
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    budur...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inputtoliGG

Fitness JNL

Lee describes herself Jennifer Nicole as having "no athletic backstage whatsoever," and says she has struggled with her weight her unrestricted life. She weighed 170 pounds when she got married, and continued to income authority during both of her pregnancies, eventually reaching 200 pounds after the birth of her backer child.
    In Parade 2011, Lee opened the Appropriateness Model Works in Miami, Florida. The "plant" is a moulding studio containing photography and videography studios, hair and makeup styling, and coaching seeking aptness models.
    She is known conducive to losing 70 pounds and launching a dash Forum Jennifer Nicole Lee as a adequacy guru after application two children.

Motosikleti
    Arora smart50x
    tercume edecek biri varmi

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    Arora Zorro 150-70 kullanıyorum. Shell in tam sentetik yağın kullanıyorum 1000 kmde bir değiştiryorum. Vites geçişleri sertti. 1 miktar yağına Borpower karıştırdım Motorun seside azaldı Vites sorunuda çözüldü. Kastamonuda yaşıyorum kışları aşırı soğuk sabahları 1 dk rolantide ısıtıyorum ilk 2 km devir yükseltmiyorum. Ve ısındıktan sonra 12000 devir olan motosikletimi 9000 devirden aşağıya düşürmedim 11000 devire çıkarttığm zamanlarda oluyor :D . Sıfır aldım rodajına filan uymadım :D Arka dişlisini küçülttüm. 4190 kmde debrayıjını yedim tekere kaldırmaktan. Uzun lafın kısası Kalite bir motosiklet deil. Bakımlarını 4/4 lük yapıyorum. Motosikletimi sokabilceğm kapalı bir yerim bile yok. Ama bir gece havanın çok soğuk oldgnu düşündüm kendi yatağımdaki battaniyeyi motosikletimin üstne serdm. 5 ay oldu 4800 kmde Üzerinde Toz belki vardır ama bir çizik asla Bu aletlere duygusal bağlanmak lazım. serdar1547 kardeşimin iletisi çok hoşuma gitti. (UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.) Gerçektende böyledir onları sevin.
    Yaşadığımı Bazen Devir Saatinden Anlıyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    İşi bilmeyen usta
    Ghostrider91 ve APALA bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Zamandır...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    kötü kirli benzin.
    ısınmadan gaz vermek.
    motora gerekli gereksiz kompresyon fireni yaptırmak.
    kalitesiz veya yanlış yağ kullanmak.
    stoppie ve tek tekteker yapmak.
    lastik yakmak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)