Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbula kış gelmiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Arkadaşlar istanbula bi türlü kış gelmiyor gelmemesi daha iyi hep hava böyle kuru olsun. motorumu satalı 1- 1,5 ay oldu. Sattığım zaman fuarı beklerim demiştim ama Mesai çıkışı servise binip e-5de giderken motosiklet kullanan kardeşlerimi gördükce daha da alma isteğim artıyor. şuan 15-20 bin tl arası bi fiyat aralığım var.

şimdi esas sıkıntı benim için model belirleyemiyor olmam. enduro istiyorum boyum 1.90 ve 95 kiloyum. şimdi herzamanki geyiği yapacam ama hergün işe gidip gelecem takribi git gel 50-60 km yol. bi de gezmeyi çok seviyorum şehiriçi şehirlerarası. bu şartlarda az yakan bir makina istiyorum ve rüzgarı sevmiyorum pek. ama benim boyumda biri için rüzgar kaçınılmaz oluyor.

aklımda XL 1000V Varadero ve XL 700V Transalp var. ama bu motosikletlerin sıfırı üretiliyor mu yoksa kalktı mı bilmiyorum. Birde yakıt sorunu var şimdi bu sınıfta en uygun yakıtlı olan tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    O paraya bence sağlam bir SUZUKİ DL650 (V-Storm) bulabilirsin...
    serdar1547 bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hayırlara vesile olsun o zaman ne diyelim Ama bence fuarı bekle biraz daha.. Sonra bir Versy 650 yada 1000 patlatırsın ohh mis
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Alıntı motodreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya bence sağlam bir SUZUKİ DL650 (V-Storm) bulabilirsin...
    aslında bu yola dl 650 diye çıktım ama 2 tane adamla görüştüm ikisinde de km oynanmış çıktı biri hele tekrar yapmış motoru adama göre orjinal km. 2 sinde de ustaya haybeye para verdim. yeni kasaları ise bütcemi sarsıyor :/

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlara vesile olsun o zaman ne diyelim Ama bence fuarı bekle biraz daha.. Sonra bir Versy 650 yada 1000 patlatırsın ohh mis
    versy 650 benimde çok hoşuma gidiyor aslında kawanın her modeli hoşuma gidiyor ama türkiyede sıkıntıya düşerim diye çekiniyorum. sonuçta türküz bir aracı 2-3 yıldan fazla kullanmayı sevmiyoruz. illaki değiştirmek isteyeceğim ilerde 2. el sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. tabi hiç kawasakim olmadı ama öle olduğunu düşünüyorum. honda tercih etmemin en büyük sebebi ise bu

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    NC700X açık ve net....
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700X açık ve net....
    aslında honda mototal a 2. el bakmaya gitmiştim adam tuttu kolumdan nc700x e oturttu zorla beni hoşuma gitmedi desem yalan söylemiş olurum gerek depo kısmındaki bagajı gerek yakıtı. bir de iyi bir satıcıydı neredeyse ikna ediyordu beni. o anda alabilirdim ama bi fren yaptım sonuçta yeni makina ve nedir nasıldır bilmiyorum. birde rüzgar olayı tabi ama o da alternatiflerim içinde hatta kafama göre motor bulamazsam magazaya gidip onu alacam sanırım

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında honda mototal a 2. el bakmaya gitmiştim adam tuttu kolumdan nc700x e oturttu zorla beni hoşuma gitmedi desem yalan söylemiş olurum gerek depo kısmındaki bagajı gerek yakıtı. bir de iyi bir satıcıydı neredeyse ikna ediyordu beni. o anda alabilirdim ama bi fren yaptım sonuçta yeni makina ve nedir nasıldır bilmiyorum. birde rüzgar olayı tabi ama o da alternatiflerim içinde hatta kafama göre motor bulamazsam magazaya gidip onu alacam sanırım
    aradığınız özellikler ve yakıt bence nc700xte ama o motora 240 tl vergi vermeye deymezben arbamı sattım vergisi sigortası çok diye,vergiside 240 tl idi 6 aylık tabi....ben derimki fuarı bekleyin cb500x gelirse test edin ve onu alın

tabi motorsuz olup motorculara bakmak ta çok kötü bi duygu....bu arada inş böle devam eder havalar ama daha kış gelmedi zaten bi aralık olsun sonra görürüz
    zenon bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    v-strom tabiki.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradığınız özellikler ve yakıt bence nc700xte ama o motora 240 tl vergi vermeye deymezben arbamı sattım vergisi sigortası çok diye,vergiside 240 tl idi 6 aylık tabi....ben derimki fuarı bekleyin cb500x gelirse test edin ve onu alın

tabi motorsuz olup motorculara bakmak ta çok kötü bi duygu....bu arada inş böle devam eder havalar ama daha kış gelmedi zaten bi aralık olsun sonra görürüz
    Neden 240 lira vermeye deYmez bro
    arca94 bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış gelsin yahu, gazcısı apaçisi trafikten bi çekilsin.
    www.motorumla.net

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Bence de 700x lakin niye o kadar güçsüz o makina(48 HP) beni o motorda düşündüren tek konu..

Motosikleti
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de 700x lakin niye o kadar güçsüz o makina(48 HP) beni o motorda düşündüren tek konu..
    satıcının bana anlattığı honda jazz ın 1.4 lük motorununu yarıya bölüp buna koymuşlar arabalar arasında da honda jazz en az yakıtlı araçlar arasındaymış. babamın bi partneri vardı 1.9 motor 58 beygir gibi inanılmaz az yakıyordu ama gitmiyordu araba sistem bunda da benzer olabilir. nc700 s sahibi birisinin yorumunda da 700lük olduğuna bakmayın 600 cc ss veya nakedlarla kapışmayın her türlü geçer sizi diye yazmış.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Tamam biraz hileli bir cruiser ama bir gv650 ile de kapışmasın hatta.. (72 HP)
    Hondanın 800lük makinalarına bakıyoruz 6 litreyi buluyor tüketim.
    hem şoför mahalli hem 25 kuruş olmuyor demek ki..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne beygir takıntılı bizim millet yahu. ZX-10 alın. 210 BEYGİR

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    emre bence hemen bişeyler al motorsikletsiz kalmak abazalık gibi bişey.....
    xawa bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam biraz hileli bir cruiser ama bir gv650 ile de kapışmasın hatta.. (72 HP)
    Hondanın 800lük makinalarına bakıyoruz 6 litreyi buluyor tüketim.
    hem şoför mahalli hem 25 kuruş olmuyor demek ki..
    NC700 48HP, amacı hız olan bir motor değil, yakıt tüketimi 3.5lt civarında. 48HP gayet yeterli bir güç, motoru rahatlıkla 160+ km/sa hızlara çıkartabiliyor. 2 yıl CBF150, 2 yıl da Fazer kullandım, bundan sonra alacağım kotor ikisinin tam ortasında güçte olacak, NC700 uygun mesela 100HP güç çoğu zaman gereksiz, hele şehir içinde çok fazla. Fazer ile 3 ay yol bulamadığım için 10 saniyeden fazla tam gaz açamadığımı bilirim, gaza basamayacaksam neden boşa benzin yakayım?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 240 lira vermeye deYmez bro
    gözünü seveyim motor biniyoruz uçak değil ve 50 cc den üst vergi dilimine geçmesi sinir bozucu şahsen sırf bu sebepten ne kadar aşık olsamda almam motoru...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Geçen sene Aralık ayında çok güzel havalar olmuştu,tam anlamıyla kış Ocak-Şubat gibi kendini göstermişti.Bu sene de muhtemelen aynısı olabilir.Velhasıl durmak yok motora devam

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    valla izmirde de durum ayni motorumun hava sicakliginda gosterge 18 in altina dusmedi daha Serin ama soguk degil .
    Galiba kis aylarinda korumali motor kullanmak insanin bunyesini olumlu sekilde etkiliyor . Arabada sicak sicak dolasip soguga cikan butun arkadaslarim ya grip oldu yada nezle
    Hanimla biz turp gibiyiz .
    Kim demis motorcu hasta olur diye
    Bizim bagisiklik sistemimizi guclendiriyor motor ve dis kosullar !

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700X açık ve net....
    tam da sizin gibi NC diyecektim ama benden çok yaşayacaksınz.
    bir endurokolik olarak 2.motor olarak ne istersin diye sorsalar %99 NC derim. kullanım rahatlığı, performans ve yakıt tüketiminde şu anda sınıfının en cimrisi olması en seçilesi sebepler bana göre

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)