Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boy Sorunsalı (Bu sefer başka konu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar.

Boy ile ilgili belki de yüzlerce başlık vardır ama bu sefer başka bi soru sormak için açtım.

Genelde sorular "şu motoru alıcam boyum yeter mi?" tarzı sorular olmaktaydı.

Benim sormak istediğim soru biraz alengirli.

Şimdi bende Yamaha XMAX 250 scooter var. 79 cm sele (düz hesap) iki ayağımı tam basamıyorum. Tek ayağımı biraz zorda olsa tam basabiliyorum.

Geçenlerde otoşovda Honda VFR 1200 X Crosstourer üzerinde bindim, ve iki ayağım benim scooterdan daha rahat bi biçimde yere bastı. (Tam taban olarak basamadım yine) topuklar yerden yaklaşık 3 cm havada kalacak şekilde ayağımın ön tarafıyla gayet dengeli bastım yere.

Ki bu motosikletin sele yüksekliği 85 cm.

Gelelim soruya;

Bu cuma günü 2 de borusan bmw de F700GS için test sürüşü ayarladım.

Beni kim Zincirlikuyu'dan alıp oraya bırakabilir?

Evet soru buydu ne sandınız.

Şaka şaka.

Sorum şu F700GS modeli de yine aynı şekilde 85 cm bi seleye sahip.

Acaba ben bunu kullanırken sorun yaşar mıyım?

Arada 6 cm fark olmasına rağmen VFR de XMAX 'a göre daha rahat ayaklarımı yere bastım.

Bunu bu kadar etkileyen faktör acaba selenin genişliği mi?
    Yoksa baktığım bilgiler mi beni yanıltıyor?

F700 de bu fark bu akdar bariz midir?

Yoksa VFR gibi rahat basıp, rahat kullanabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Ha unutmadan bi soru daha sorayım; bu bmw test olayı nasıl oluyor? Aramızda gidenler vardır muhakkak.

Okuduğum kadarıyla önce binanın yakınındaki pistinde bi-iki tur atıyormuşuz (motosiklete alışma, ısınma turları) sonra da bizi trafiğe salıyorlarmış.

Doğru mu?

Bi de bazı yerlerde test sürüşünü yapabilmen için en az 2 yıllık ehliyetin olması gerektiği yazıyordu.
    Ben online başvuru yaptığımda da telefonla aradığımda da bunları görüyor olmaları lazım.
    Bana orada bi sürpriz yapmazlar dimi?

1 Aralıkta 1. yılım doluyor A2 ehliyette.

Saygılar, Sevgiler.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xmax da ayağın yetmemesinin sebebi selenin genişliği diye düşünüyorum. Benim boyum 1.9 m. Honda ps 150 de ayağım zor değiyor yere. Ama 1200 GS de 2 ayağım da tam basıyor

Test konusuna gelince. Sen kendin gün belirliyorsun test sürüşü ayarlarken ama onlar sana geri dönüş yapıp hangi gün ve saatte almak istediğini tekrar soruyorlar. Ehliyet konusu sıkıntı değil. Arkadaşımın ehliyeti 1 yılı doldurmadı ama cbf 600 kullanıyor. Geçen gün gittik 1200 gs test etti. Altındaki motora bakıyorlar galiba. Çünkü Honda mototal da bir ara vfr 1200 teste veriyordu. Test için ne gerekiyor diye sorduğumda 600 cc ve üzeri motosiklete sahip olmak denmişti. BMW de aynı prosedürü uyguluyor olabilir. Test edeceğin motoru direkt olarak alıp çıkıyorsun trafiğe. 30 dakika süren var. Benzin de onlardan. Yardır gel
    astorojna ve arca94 bunu beğendiler.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Yardır gel
    harbi yarıldım yorumun bu kısmına
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax da ayağın yetmemesinin sebebi selenin genişliği diye düşünüyorum. Benim boyum 1.9 m. Honda ps 150 de ayağım zor değiyor yere. Ama 1200 GS de 2 ayağım da tam basıyor

Test konusuna gelince. Sen kendin gün belirliyorsun test sürüşü ayarlarken ama onlar sana geri dönüş yapıp hangi gün ve saatte almak istediğini tekrar soruyorlar. Ehliyet konusu sıkıntı değil. Arkadaşımın ehliyeti 1 yılı doldurmadı ama cbf 600 kullanıyor. Geçen gün gittik 1200 gs test etti. Altındaki motora bakıyorlar galiba. Çünkü Honda mototal da bir ara vfr 1200 teste veriyordu. Test için ne gerekiyor diye sorduğumda 600 cc ve üzeri motosiklete sahip olmak denmişti. BMW de aynı prosedürü uyguluyor olabilir. Test edeceğin motoru direkt olarak alıp çıkıyorsun trafiğe. 30 dakika süren var. Benzin de onlardan. Yardır gel
    Hee o zaman sevindim şimdi bak. ben de 172 civarı bi boy var.. Uğraşıyoruz işte.
    Benim şöyle oldu online başvuru yaptım modeller arasında F650GS seçtim. Sonra aradılar beni bilgilerimi teyit ettiler "ama elimizde f650gs yok" dediler.
    "ee o zaman napıcaz dedim versenizde r1200gs kullanamam ben" "f700gs var o da bakımda ama bi hafta içi uğrayın hem modellere bakarsınız hem de motosiklet müsait olursa test sürüşü yaparsın" dedi.

Sonra ben bi iki defa daha aradım her seferinde motosiklet daha bakımdan çıkmamıştı.

Sonra bu gün aradım cuma 2 ye ayarladım sürüşü. Kaskı da onlar verecek malum gurbette olduğumuz için ekipmanların hiç biri yanımda değil.
    Mont olarak deri montumu giycem korumasız mecburen. Bi de deri eldiven takıcam. Buna takacaklarını sanmam..

Bi de boy yetişirse. Değmeyin keyfime..

600cc motosiklet falan bi şey demediler bana. Tecrübeyi sorup 250 cc yle sınırlı olduğunu duyunca r1200 fazla gelebilir sonuçta torklu makine dediler.

Hak verdim zaten.

Benzin falanda onlardansa.. Motosiklet aydamağa gidiyorum cuma günü.. Yiiihaa

Teşekkürler unutmadan.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardır gel
    harbi yarıldım yorumun bu kısmına

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee o zaman sevindim şimdi bak. ben de 172 civarı bi boy var.. Uğraşıyoruz işte.
    Benim şöyle oldu online başvuru yaptım modeller arasında F650GS seçtim. Sonra aradılar beni bilgilerimi teyit ettiler "ama elimizde f650gs yok" dediler.
    "ee o zaman napıcaz dedim versenizde r1200gs kullanamam ben" "f700gs var o da bakımda ama bi hafta içi uğrayın hem modellere bakarsınız hem de motosiklet müsait olursa test sürüşü yaparsın" dedi.

Sonra ben bi iki defa daha aradım her seferinde motosiklet daha bakımdan çıkmamıştı.

Sonra bu gün aradım cuma 2 ye ayarladım sürüşü. Kaskı da onlar verecek malum gurbette olduğumuz için ekipmanların hiç biri yanımda değil.
    Mont olarak deri montumu giycem korumasız mecburen. Bi de deri eldiven takıcam. Buna takacaklarını sanmam..

Bi de boy yetişirse. Değmeyin keyfime..

600cc motosiklet falan bi şey demediler bana. Tecrübeyi sorup 250 cc yle sınırlı olduğunu duyunca r1200 fazla gelebilir sonuçta torklu makine dediler.

Hak verdim zaten.

Benzin falanda onlardansa.. Motosiklet aydamağa gidiyorum cuma günü.. Yiiihaa

Teşekkürler unutmadan.
    Ben r 1200 gs adv için başvurdum aslında ama o da bakımdaymış. Normalini kullandım. Yakın zamanda 1600 gt yi ve yeni gs i de teste gideceğim.

Bu arada 1200 gs f650 den çok daha dengeli. Aslında daha rahat kullanılır, hem daha güvenli. Aslında f700 ü test edip gel üstüne bi de 1200 gs i dene. Adamlar rahat zaten. Ehliyet fotokopini alıyor motoru altına veriyor. 30 dakikalık süreyi dinlemeyenleri duydum. Adam yazmış bana yetmez 30 dakika saat denedim. Yahu kardeşim adamlar rahat diye mokunu çıkarmaya gerek yok. Sonra öyle kısıtlamalar getirecekler ki bizim gibi gariban adamlar mahrum kalacak Zaten ya rüyamda görüyorum ya da fuarda dokunuyorum o motora. Şimdiden iyi eğlenceler

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Ben r 1200 gs adv için başvurdum aslında ama o da bakımdaymış. Normalini kullandım. Yakın zamanda 1600 gt yi ve yeni gs i de teste gideceğim.

Bu arada 1200 gs f650 den çok daha dengeli. Aslında daha rahat kullanılır, hem daha güvenli. Aslında f700 ü test edip gel üstüne bi de 1200 gs i dene. Adamlar rahat zaten. Ehliyet fotokopini alıyor motoru altına veriyor. 30 dakikalık süreyi dinlemeyenleri duydum. Adam yazmış bana yetmez 30 dakika saat denedim. Yahu kardeşim adamlar rahat diye mokunu çıkarmaya gerek yok. Sonra öyle kısıtlamalar getirecekler ki bizim gibi gariban adamlar mahrum kalacak Zaten ya rüyamda görüyorum ya da fuarda dokunuyorum o motora. Şimdiden iyi eğlenceler
    Aynen ya türk milleti rahatı gördümü mokunu çıkarmaya bayılıyo. Ben de f700 ü bi deniyim hayırlısıyla bol bol başvururum artık ne model varsa hepsini denemeye.
    Şu C600Sport u çok merak ediyorum mesela. Belki gözü karartıp r1200gs i. Zirvedeyken bırakmayıda düşünüyorum tabii ki. K1600GTL
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)