Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kamera

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    motosiklete kamera takmak niyetindeyim. 2 seçeneğim var.
    1-) gopro ya da action kamera olarak geçen cihazlardan birini almak
    2-) kamera aparatını motosiklete bağlayarak video kaydeden fotoğraf makinesini motora bağlamak.

eğer 1080p çözünürlikte kayıt yapan ve piyasada 200 lira civarı bulanabilecek bir alet yeterli olursa goproya fazla fazla para vermek istemiyorum.
    normal fotoğraf makinesi ya da kamerayla kayıt yapan ya da ucuza fotoğraf makinesi alıp kayıt yapan arkadaşlar varsa önerilere açığım
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    şu ana kadar en iyisi gopro yerinde olsam gopro alırım dostum zaten bir kere alacaksın neden en iysi olmasın?

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı nabukat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ana kadar en iyisi gopro yerinde olsam gopro alırım dostum zaten bir kere alacaksın neden en iysi olmasın?
    soru : neden en iyisi olmasın ?
    cevap : en iyisi çok pahalı :(

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Fotoğraf makinası kullanmanı tavsiye etmem, titreşimden mekanik kısımlarında problem yaşayabilirsin.
    Ama kaska bağlarsan sorun olmaz.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ben canon sx 130 is ile motosiklet üzerinden görüntü almaya çalıştım.Titreşimden kendini kapattı birkaç kez.

Optik zoom u olan kameraların lensi çok sallanıyor.Ya sabit lensli bir kamera kullanacaksın yada gopro alacaksın.

Not: Gopro'nun sarsıntıdayken görüntü kalitesine piyasadaki kameralar yaklaşamaz bile.
    facebook.com/kaskafa

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Tabiki bu işler de herşeyde olduğu gibi kaliteyi bütçe belirler.Go pro Hero 2 ( şuan da Hero 3 mevcut) bu iş için en iyilerinden.Ancak fotoğraf makinasi ile çekim de işimi görür dersen sana tavsiyem,fotoğraf makinesini olabildiğince titreşimden en az etkilenecek bir yere takman hatta yapabilirsen kaska monte etmen.Birde önemli bir teknik detay fotoğraf makinenin wide angle özellikli video kayıt yapabilmesi.Benim fotoğraf makinem 28mm wide angle özellikli bir merceğe sahip,ve bu değer düştükçe geniş açı çekim kapasitesi de artmakta.

24mm açı yeterlidir.Burada 15mm örneği de var ama 15mm ile çekim yapan giriş seviyesi dijital fotograf makinası benim bildiğim yok.
    son olarak fotograf makineni güzel havalarda kullanmalısın,yağmur,çamur,nem çekim kaliteni azaltır hatta makineni bozabilir.Bu da bir olumsuz faktördür.Ama Go pro 'yu adamlar suya düşürüp aylarca kaybedip sonra tekrar bulup,kullandıkları bile olmuş,netten araştırdığım kadarıyla

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=4b6n1MwXCcs
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki bu işler de herşeyde olduğu gibi kaliteyi bütçe belirler.Go pro Hero 2 ( şuan da Hero 3 mevcut) bu iş için en iyilerinden.Ancak fotoğraf makinasi ile çekim de işimi görür dersen sana tavsiyem,fotoğraf makinesini olabildiğince titreşimden en az etkilenecek bir yere takman hatta yapabilirsen kaska monte etmen.Birde önemli bir teknik detay fotoğraf makinenin wide angle özellikli video kayıt yapabilmesi.Benim fotoğraf makinem 28mm wide angle özellikli bir merceğe sahip,ve bu değer düştükçe geniş açı çekim kapasitesi de artmakta.
    http://snapsort.com/learn/lens/focal...-cityscape.jpg
    24mm açı yeterlidir.Burada 15mm örneği de var ama 15mm ile çekim yapan giriş seviyesi dijital fotograf makinası benim bildiğim yok.
    son olarak fotograf makineni güzel havalarda kullanmalısın,yağmur,çamur,nem çekim kaliteni azaltır hatta makineni bozabilir.Bu da bir olumsuz faktördür.Ama Go pro 'yu adamlar suya düşürüp aylarca kaybedip sonra tekrar bulup,kullandıkları bile olmuş,netten araştırdığım kadarıyla

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=4b6n1MwXCcs
    yağmurda motor kullanmıyorum onun için temiz hava şartlarına göre değerlendirme yapıcam.

gidona bağlanan kamera aparatı veya depoya bağlanan kamera aparatı olacak ama en az titreşim hangisinde olur ondan emin değilim.

çok profesyonel bir şey düşünmüyorum. senede 2 - 3 kayıt için 600 lira vermek istemiyorum.

ancak ucuz olsun diye de parayı çöpe atacak değilim. onun için daha önce denemiş arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.

şu ana için gelen yorumlar gopro almam yönünde. ebaydan baktım gopro2 alınabilecek fiyatlarda.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Aynı şeyi bende araştırıyorum şu sıralarda. Aslında kafamda bile yoktu ancak şu videoyu izledikten sonra çok istedim açıkçası. He tamam bi redbull pilotu değiliz hepimiz trafikte ne kadar kullanabiliriz bu aleti orası ayrı ama yine de bununla baya eğlenceli şeyler yapılabilir diye düşünüyorum...

Not : 720p izleyin lütfen

http://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U

Motosikleti
    cbr125r
    gopro 3'ün kalitesi tartışılmaz ama fiyatı baya yüksek :(

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben de zamanın da çok araştırdım ve go pro hero2 almaya karar verdim. Şu anda da onu kullanmaktayım. Gopro gayet iyi bir kamera. Fakat ben aldığım da bazı hayal kırıklıklarına uğramadım değil . Hayal kırıklığı kısmına gelirsek, gündüz çok net çekim yaptığım kameramla, gece o netlikte çekim yapamıyorum. Nedeni ise orjinal merceğinden kaynaklanıyor. Bu sorunu aşmak için ayriyeten bir de gece merceği takmak gerekiyor. Ben tabi bunu almadan önce bilmiyordum. Ve Türkiye'de o merceğe ulaşamıyorum. İlla yurtdışı siparişi geçmem gerekiyor. Onun dışında eksi olarak belirteceğim bir husus yok. Gayet memnun kalınacak bir kamera. Ve oldukça geniş bir aksesuar yelpazesi mevcut.

Siz de cep telefonu ne var? Eğer en az 5 megapixel kameraya sahip bir telefonunuz var ise, sağlam bir vakumlu ayak aparatı alarak, ucuza çözebilirsiniz. Örneğin bizim forumdan eijlover'ın öyle çekimler yapmıştı.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de zamanın da çok araştırdım ve go pro hero2 almaya karar verdim. Şu anda da onu kullanmaktayım. Gopro gayet iyi bir kamera. Fakat ben aldığım da bazı hayal kırıklıklarına uğramadım değil . Hayal kırıklığı kısmına gelirsek, gündüz çok net çekim yaptığım kameramla, gece o netlikte çekim yapamıyorum. Nedeni ise orjinal merceğinden kaynaklanıyor. Bu sorunu aşmak için ayriyeten bir de gece merceği takmak gerekiyor. Ben tabi bunu almadan önce bilmiyordum. Ve Türkiye'de o merceğe ulaşamıyorum. İlla yurtdışı siparişi geçmem gerekiyor. Onun dışında eksi olarak belirteceğim bir husus yok. Gayet memnun kalınacak bir kamera. Ve oldukça geniş bir aksesuar yelpazesi mevcut.

Siz de cep telefonu ne var? Eğer en az 5 megapixel kameraya sahip bir telefonunuz var ise, sağlam bir vakumlu ayak aparatı alarak, ucuza çözebilirsiniz. Örneğin bizim forumdan eijlover'ın öyle çekimler yapmıştı.
    cep telefonu samsung wave 2 5 mp kamera 720p. video çekimi var ama motora nasıl sabitleyebilirim ?

Motosikleti
    -
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonu samsung wave 2 5 mp kamera 720p. video çekimi var ama motora nasıl sabitleyebilirim ?
    Cam'a veya göğüslüğe sabitlemek için kullanılan ayaklık aparatı ile bu iş olabilir. O aparata telefonu takarak, benzin deposuna sabitleyeceksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Örnek teşkil etmesi açısından:

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    iphone la ben denedim tabi aparat iphone göre değildi.aşırı derecede titreşim oluyor onu söyliyim.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sektörde kameralar ikiye ayrılır. GoPro ve diğerleri. Seçim sizin

Benim tavsiyem 2. el temiz kullanılmış GoPro Hero almanız. Şu anda 3 çıktığı için şahsen ben elimdekini satıp 3 almayı düşünüyorum. Satmayı düşünüğüm fiyat da 400 tl civarı. Siz de bu fiyata bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Contour HD de düşünülebilir. Bu kameraların en güzel özelliği titreşim engellemeden ziyade hızınızı belli etmesi ve rüzgar sesinin neredeyse olmaması. Diğer kameralarla örn 100 ile gidiyorsam sanki 40 ile gidiyormuşum gibi gösteriyor. Bu da videoyu izlenmez kılıyor bana göre. Seçim sizin, hayırlı olsun..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Go pro 1 ile 2 arasında farklar mevcut ancak 3 için çok büyük fark yok.Ben alsam 2. el Go pro 2 alırdım.Bunlar satış stratejisi işte,en iyi model hemen çıkmıyor birkaç sene sonra çıkıyor
    İphone için titreşime bende katılıyorum.Ne kadar sabitlersen sabitle yinede titreşim oluyor videoda.İşlemcide bitiyor olay.
    Son olarak;Go Pro'nun sudan koruyan dış kabının merceğinde bulunan cam,görüntünün balık göz olarak kayıt edilmesini sağlıyor,yani wide angle özelliği burdan geliyor.Düz bir yolu çaprazlama çektiğinizde sanki yol sonsuza doğru gidiyor gibi oluyor ve yol kıvrılıyor.

Hocam ne tür videolar çekmek istediğiniz de çok önemli rol oynuyor.Kaska takılacak bir montaj aparatı ile ve güzel bir fotoğraf makinesi ile güzel sonuçlar alabilirsiniz.Ben 50-60 liraya bir kamera almıştım.Öyle hobby olarak çekimler yaptım.Hevesim geçti.Ama ne kadar para o kadar köfte bu işler.Go pro ayrı bir dünya...

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    ben de gopro düşünüyorum bu aralar...ama gerekli aparatlar hakkında bilgim yok, araştırıyorum...
    gopro alınca yanında mutlaka almamız gereken aparatı var mı? SonPOl'un dediği gibi mesela gece görüş merceği şart demiş..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    o kadar yanıma gelip gidiyon hiç söylemiyon kamera lazım diye
    bi ara uğra benim kameraya bakarsın ;)
    crocolis hd camera
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    -
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de gopro düşünüyorum bu aralar...ama gerekli aparatlar hakkında bilgim yok, araştırıyorum...
    gopro alınca yanında mutlaka almamız gereken aparatı var mı? SonPOl'un dediği gibi mesela gece görüş merceği şart demiş..
    Aslında çok kötü değil gece çekimi. Fakat gündüz gibi net çekmiyor. Kendi örneklerimden koyarak, size arada ki farkı göstereyim. Ürün gopro hd hero 2.

Gündüz çekimi (orjinal mercek):

Gece çekimi (orjinal mercek):

Not: Almış olduğum kayıtların movie maker ile dönüştürülmesi ve youtube'a upload edilmesi sırasın da kalite kaybı yaşanıyor. Normal de daha net bir görüntüye sahibiz aslında. Bunu da göz ardı etmemek lazım.

Benim telefon da 720p çekim yapıyor ama gopro'nun aynı çözünürlük aynı fps çekimiyle dağlar kadar fark var. GoPro'yu çok başarılı buluyorum ama bir türlü alıp kullanma şansım olmadı. Drift HD, Contour'la karşılaştırma videolarını da izledim, gopro her türlü eziyor. Şimdi de Hero 3 çıkmış, Siyah, Gümüş ve Beyaz Sürümleri var. Bütün sürümlerde wi-fi bağlantısı var, bu sayede telefonunuzdan çekimi izleyebiliyorsunuz ve kamerayı kontrol edebiliyorsunuz. Önceden ayrıca bu iş için parça satıyorlardı.

Siyah olanı 400 usd, 1080p 60 fps, 720p 120 fps çekebiliyor. Daha yüksek çözünürlük de var ama gereksiz bence. Wifi remote veriyor, 75 usd'lik alet kutu içinde geliyor.

Gümüş (300 usd) ve Beyaz (200 usd) olanları da HD Hero 2 ve HD Hero'nun aynı özelliklerine sahip, önceden dediğim gibi dahili wi-fi var, daha hafif, daha ince gibi özellikleri var.

Açıkçası gümüş olanını almak mantıksız, 100 usd fark var ama Siyah sürümünde 75 usd'lik wifi remote var ve aralarında çekim farkı acayip. Ben ya siyah olanı ya beyaz olanını alacağım, para durumuna göre . Aslında amerikaya gidecek birini bulsam ondan isteyeceğim, hem gümrük vergisi yok, hem de kargo ücreti .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)