Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru nasil yikarız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Günaydın arkadaşlar izmirden uğur ben.
    Öncelikle atamızı saygıyla anıyor allahtan rahmet diliyorum,mekanı cennet olsun yüce atamın.

Arkadaşlar sorunum şudurki bende çinli bir scooter var presto 150cc ben bunu yıkayıp temizlemek istiyorum ancak neresine su değer yada dememeli?
    Neresini ne ile silmeli yada ne sürmeliyim?
    Yada neye dikkat etmeliyim?
    Sağ aynanın direksiyona bağlı olduğu yerden biraz kırık var oradan içeri su girebilir.
    Altta 4stroke yerler falan kirli oraları nasıl temizlerim?
    Jantlar,egzoz,grenajlar falan tecrübeli arkadaşlardan yardimlarini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Simdi nasil yikariz diyince bi degisik oldu, gelcen oldum olasiya bi tekme atican yikilcak motor bukadar basit Saka bi yana kardesim kablolarin oldugu yerlere fazla girme, motora direk olarakta su tutma zaten. iki adet kova yap (yanlis anlasilmasin ) biri sampuanli, digeri duru su olsun. Once iyice sampuanli suyla sungere bandira bandira yika. Sonrada yikadigin yerleri gene sunger yardimiyla duru olan suyla durula. Yikadiktan sonra, motorun demir aksamlarinin paslanmasini istemiyorsan, VD 40 gibi pas onleyicileri kullanabilirsin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Hocam yeterince anlatmış.Çok fazla bir sorun yok.Hava filtresi ve ateşleme sistemi ile alakalı olan yerleri poşet ile kapatıp önce bir nemlendirip.Sonra güzelce köpükleyip en son da durulayabilirsin.İstersen detailing modunda da anlatabilirim.Tazyikli su makinen ve foam lance aparatın var mı?

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6

sakinseytan ve waeder bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    maşşşallah

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi nasil yikariz diyince bi degisik oldu, gelcen oldum olasiya bi tekme atican yikilcak motor bukadar basit Saka bi yana kardesim kablolarin oldugu yerlere fazla girme, motora direk olarakta su tutma zaten. iki adet kova yap (yanlis anlasilmasin ) biri sampuanli, digeri duru su olsun. Once iyice sampuanli suyla sungere bandira bandira yika. Sonrada yikadigin yerleri gene sunger yardimiyla duru olan suyla durula. Yikadiktan sonra, motorun demir aksamlarinin paslanmasini istemiyorsan, VD
    40 gibi pas onleyicileri kullanabilirsin.
    teşekkürler hocam Sagolasin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Peki bu paslanmama için VD 40 tarzı ürünler yerine daha maliyetsiz ne yapabiliriz?
    Mesela mazotla falan silsem faydası olurmu?

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah hiç bu kadar dikkatli ekrana bakmamıştım:D
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)