Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Son zamanlardaki motosiklet bağlama olayları ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Selam arkadaşlar,
    forumda ve forum dışı böyle konuları çok fazla duyar oldum, standart egzost ile bağlanmış motorlar, durdukyere bağlanan kişiler. Cadde tarafındaki polis ekipleri gerçekten sınırını aşmış bir şekilde işlem yapıyor.

Peki, haksız yere bağlandık. işlem yapılıyor. Ne yapmalıyız?
    Öncelikle polis memuruna hiç bir tepki vermiyoruz, agresif tepkiler sadece sizi yıpratır. Polisin size motorcu vb... şekilde hitap etmesine izin vermiyoruz. Beyfendi demek zorunda, babasının oğluyla konuşmuyor. Düzgün bir dille beyfendi dermisin lütfen diyoruz ve bizde memur bey diye hitap ediyoruz.
    Zorla bağğlıyor ve egzostta hiç bir şey yok mu? Tamam bağlayın diyosunuz memur beye, vermeden önce cezayı alıyorsunuz, video kameranızı açıp cezayı çekip ardından motosikletin ne kadar ses çıkardığına dair bi devir verip video çekiyorsunuz.
    Polis banane kardeşim bağlıyorum tarzı laflar mı ediyor? Bütün bu lafları mümkün olduğunca aklımızda tutuyoruz, kelimesi kelimesine ne dediğini hatırlamaya çalışıyoruz.

Kask kameranız varsa kapatmayın, kapatmayacağınızı ve şuanda kayıtta olduğunu özellikle söylemeniz gerekir aksi takdirde gizli kayıt durumuna düşer.

Sonra gereken belgeler
    1. Dava dilekçesi
    2. Dava dosyası (Adliye kantininden temin edeceksiniz - 1 TL)
    3. Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı Fotokopisi (2 nüsha)
    4. Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı Tebligatı Fotokopisi (2 nüsha)
    5. Ruhsat Fotokopisi (2 nüsha)
    6. Kimlik ve Ehliyet Fotokopisi (2 nüsha)
    7. Çektiğiniz video, youtube dan alınmış orjinal egsoslu halinin videosu. Veya direkt kask kamerası görüntüleri

Öncelikle prosedür gayet basit, hiç gözünüz korkmasın, ayrıca sadece 1 TL dava dosyası parası veriyorsunuz, başka bir ücret de yok, mahkeme duruşması da yok, sadece evraklarınızı teslim ediyorsunuz, 5 dakikanızı bile almıyor.
    Evraklarınızı Sulh Ceza Mahkemesi'nin kalemine teslim edeceksiniz, trafik cezasının ve tebligat kağıdının aslı sizde kalacak, dilekçenizde yazdıklarınıza göre bir karar verilecek, herhangi bir duruşma olmayacak, mahkeme sonucu tebligatla adresinize gelecek.

Mahkemeye vereceğiniz cezalar için ödeme yapmanıza gerek yok, mahkemenin yoğunluğuna göre karar süreci 2-3 aya kadar bile uzayabilir, karar size tebliğ edildikten sonra, sonuç olumsuz olsa bile, mahkeme karar tebliğinden itibaren 15 gün içinde cezanızı 3/4 oranında inidirimli ödeyebilirsiniz, herhangi bir hak kaybınız olmaz.

İtiraz yolunu, sadece haklı olduğunu düşündüğünüz cezalar için kullanırsanız mahkemelere gereksiz iş yükü yüklememiş olursunuz, ayrıca bir sonraki ceza itirazınız için güvenirliliğiniz olmuş olur, çünkü her itirazınız, sonucu olumlu ya da olumsuz olarak adliye kayıtlarında tutuluyor.
    Ve trafik cezanıza itiraz ediyorsunuz.

Amaaan onunlamı uğraşıcam, ödedim gitti diyenlere gelsin bu türkümüz...

Siz böyle dedikçe arabalar bize çarpıyo, davacı olmuyosunuz adam diyo ki: " çarptım bişi olmadı oh davacıda olmadı devam."
    Trafik polisi diyoki: " Oh kotayı dolduruyorum, onuda bağlarım bunuda bağlarım, kimse bana bişi diyemez."

Devam edin koyun gibi motorlarınızı, arabalarınızı bağlatmaya... Dünde Şaşkınbakkal'da orjinal halde Maserati ve Lamborghini bağladılar, adam çıldırdı delirdi.
    Ahmanamra, teknoali, yasin.33 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    Ve trafik cezanıza itiraz ediyorsunuz.
    Amaaan onunlamı uğraşıcam, ödedim gitti diyenlere gelsin bu türkümüz...

Siz böyle dedikçe arabalar bize çarpıyo, davacı olmuyosunuz adam diyo ki: " çarptım bişi olmadı oh davacıda olmadı devam."
    Trafik polisi diyoki: " Oh kotayı dolduruyorum, onuda bağlarım bunuda bağlarım, kimse bana bişi diyemez."

Devam edin koyun gibi motorlarınızı, arabalarınızı bağlatmaya...Dünde Şaşkınbakkal'da orjinal halde Maserati ve Lamborghini bağladılar, adam çıldırdı delirdi.
    Höööööööööööööööööö
    Böyle bir durumda Kudururum Heralde ben
    Ki kudurmam ne bende Lamborghini alacak para Nede Lamborghini alacak akıl var
    Sado

Motosikleti
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Höööööööööööööööööö
    Adam ses çıkarıyo banane bağlıyorum dedi, bilen bilir belki kırmızı EGE plaka Lamborghini var onu bağladı, delirmiş durumdalar iyice
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bizim burası da tam dersi burda motora ehliyetle ve kaskla binen adam yok...üstelik daha polislerin motosiklet sürücülerine ceza yazdığın görmedim kazaya felan karışırsa ancak işlem yapıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    güzel bir bilgi paylaşımıı olmuş teşekkürler.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ses çıkarıyo banane bağlıyorum dedi, bilen bilir belki kırmızı EGE plaka Lamborghini var onu bağladı, delirmiş durumdalar iyice
    Kardeşim ben öyle bir ceza gördüm kii Akıllara zarar Bak anlatım tüm MT görsün ders alsın,Biraz uzun ama
    Mersin Özgür çocuk parkı civarı Ki çarşı Komple Polis dolu Çorbacı cinsinden Kendi kesesi olmasada Başkalarına çorba parası olsun diyip ceza yazanlardan
    Olay Aynen şöyle oluyor Gelen geçen tüm Motosikletlileri durduruyorlar hatta elektirikli bisiklet bile (Kanunda ceza yaptırımı yok ama kesiliyor ehliyet yok diye saçmalık )Her neyse Tüm motorlulara cezayı basıyorlar Adamlar Bi sebeb bulup yok Kask yok Yok Korna Orjinal değil felan filan .
    Bide öyle bir yerde duruyorlar ki akıllara zarar Işık ağzında 2 şerit ortasında Duruyorlar neyse bizde izliyoruz arkadaşımla hatta yemin ediyorum Işık ağzında 2,3 kişiyi geri çevirdim Polis var dön diye neyse bi adam geldi altında yanılmıyorsam Ybr vardı kafada kask ayakda dizlik Korumalı çeket felan ful koruma ama kurye değil Yeşil yandı Adam tam kalkışa geçti Tak polis yolun ortasına atladı çek sağa çek diye bağırıyor Motorcunun sağı adam aniden durmak zorunda kaldı ki 2 metre ancaydı dur dediği yer Adama bakdı koruması ful Dedi bunun ehliyetide vardır heralde Adama nedese İyidir Sana sağ çek diyom Niye sinyal vermiyon Çocukda genç 27 yaşlarında abi ışıkdan kalkar kalkmaz motorun önüne atlıyon sağ çek diyon Gel ben sana aynısını yapim sen sinyal ver dedi Polis konuşma konuşma ver ehliyetini dedi
    Yanılmıyorsam Ceza puanı + Para cezası kesildi en son adam giderken ana bacı küfür ediyordu Polisde arkadaşına soruyo nededi bu he nededi şerefsiz giderken bişey söyledi ne söyledi diyo
    Yani siz siz olun aman ha polis çek sağa dediğinde sinyal verin nokta duruş yapsanız bile hatta onu boş verin Polismi gördünüz direk sağ sinyal verin
    Sado

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Egzozdan bağlanan motoru cezayı ödeyip nasıl geri alıyorsunuz ? Orjinal egzozu mu takmanızı istiyorlar yoksa cezayı ödeyip geri alıyor musunuz ?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Eren özer kardeşim kanunlara iyi bak kanunlar burada atıp tuttuğun gibi değil elektrikli bisikletlerin trafiğe çıkmaları kesinlikle yasaktır
    Kefee kardeşim bilgiler için çok teşekkürler çok değerli ve aydınlatıcı oldu
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eren özer kardeşim kanunlara iyi bak kanunlar burada atıp tuttuğun gibi değil elektrikli bisikletlerin trafiğe çıkmaları kesinlikle yasaktır
    İşkembeden sallamak yerine araştırıp yazın.

http://www.e-bisiklet-dunyasi.com/el...et-gerekmiyor/
    http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=77

Bisikletin kullanılabildiği her yerde kullanılabilir ve bisikletler trafiğe çıkabiliyor.
    eren özer bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otopsici kardeşim otopsi yapacağına biraz Araştırma yap he ne dersin
    Kanun derki 50cc altı motorlu taşıtlara ehliyet gereksiz bu bizim ülkemeizde malesef böyle değil 50 cc altınada ehliyet isteniyor ve ayrıcaElektirikli bisikletin CC bile yok elektirikle çalşıyor Canım kardeşim Hem onu satarkende Ehliyet istenmez deniliyor Madem devletimiz bu kadar Tedbirli neden sahtekarlıkdan ve dolandırılıcıkdan o iş yerlerine ceza kesilmiyor
    Sado

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    caddede barlar sokağı çıkışını es geçin, başka bir yol bulun bu da diğer bir çare.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    gayet faydalı bir başlık olmuş ellerine sağlık kefeeee kardeşim

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar, umarım faydanıza olmuştur ve itiraz ederken çekinmezsiniz.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Gerçekten çok fayfadı bir bilgi teşekkür ederim. Merak ettim meslek ne acaba?

Motosikleti
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok fayfadı bir bilgi teşekkür ederim. Merak ettim meslek ne acaba?
    Konu ile alakasız aslında üni. okuyorum , görsel iletişim tasarımı bölümü.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    paylaşım için teşekkürler. Polislerin egosu tamamen tavan yapmış durumda malesef.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Polislik gibi kutsal bir meslek kadrolaştırılırsa olacağı bu,evde karısından azar işiten minik, göbekli,Türkçe konuşamayan , ergenlik dönemi ve cinsel hayatı sorunlu ve bu kadar kişisel bozukluğu tek otorite dayanağı üniformanın altında bastırmaya çalışan taklacı,çorbacı tipler kusura bakmayın polislik kutsal değil artık Lanet.Her gördüğümde küfredesim geliyor.
    teknoali bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    her kpss de puanı tutanı polis yapıyorlar. Eski memurlar insaflı. Bir kere çevirdi acemi memur, ehliyet ruhsat hiçbişey yanımda yok. Arabadaki yaşlı memura götürdü, bende çok rahat şekilde motora el koymasını söyledim. Ehliyet numaramı söyledim, yanımda kimlik bile yoktu ki işlem yapabilsin. Bekledikleri otoparka gelip ehliyeti ibraz etmemi söyleyip bıraktılar. Bu işin sırrı memura çok rahat hareketle cevap verin, titreme yapmayın, paniğe kapılmayın yeter.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İyi de bizim eksoz sorunumuz yok.Benim merak ettiğim şu çanta olayı.Çanta yüzünden ceza kesmeye kalkarlarsa yine itiraz edebilir miyiz?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşkembeden sallamak yerine araştırıp yazın.

http://www.e-bisiklet-dunyasi.com/el...et-gerekmiyor/
    http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=77

Bisikletin kullanılabildiği her yerde kullanılabilir ve bisikletler trafiğe çıkabiliyor.
    canım benim verdiğin iki link te de saçma sapan 2 haber var o kadar bide birileri yorum yapmış eğer dediğimi çürüteceksen bana kanunu göster
    ben size trafiğe çıkamaz diyorum senin gönderdiğin linkte bilmem ne aracına bisiklet denir yazıyor
    kanunda sadece bisiklet yolu yoksa en sağdan gider diye yazıyor ama elektrikli bisikletle ilgili hiç bir şey yok,
    eğer elektrikli bisikletle ilgili birşey yoksa trafiğe çıkamaz demektir
    az biraz mantıklı olun
    bu arada a1 ehliyeti motorlu bisikletler içindir (bkz http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/644.html)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)