Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motoru Bağlattık (Eksoz orjinal değilmiş)

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Biraz uzun oldu ama bir sinirle girip yazdım. Okuyanlara teşekkür ediyorum

Bu gece Caddebostan'da barlar sokağının girişin de kotasını doldurmaya çalışan bir ekip, tüm desibel tastlerinden geçmiş aynı motorla Bulgaristan Yunanistan gezmiş hiç bir sorun yaşamamış biri olarakdan beni durdurdu daha doğrusu durdurmadı ben yanlarına gittim, ters yönden üzerime gelen motorcuyla tartışırken polislere işaret ettim onlarda sağolsunlar beni aldılar.

Neyse evrakları aldılar herşey tamam, amir dedi motorda eksoz var. Çalıştır dedi çalıştırdım, ses yok, gaz ver dedi diğer arkadaşına sağolsun yine rede dayadı. Dedi bağlıyorum dedim sebep? Orjinal eksoz değil, gürültü yapıyor. Dedim susturucusu var, görmüyormusun şurdan hangi motoru çevirirsen çevir o devirlerde o sesi verir. Yok bağlıycam diyor. Yanındaki genç memura dedim sizde motor kullanıyorsunuz nasıl izah edeyim, orjinali ile arasında hiç bir fark yok bunun dedim :D orjinali var yani dedi amir ve parça değişikliğimi ne birşeyler dedi bağlıycam diyor hala. Önceki ekiplere anons geçiyor öndekiler diyor biz sesli motor görmedik. Diyemezler öyle bir ses yok çünki motorda. Var ama nasıl var 11 000 e dayarsan evet sesi çıkıyor.

Gümrükten aldığım yeşil pasaportu gösterdim ruhsatın içindeydi. Bakın dedim memur bey bu motorla ben avrupayı gezdim, herşeyi tamam db oranları şehirde kullanmak için ideal. Bana burası avrupamı demezmi :D burda bizim kanunlarımız var. Kanunlar kanunlar eeee bu kanunlar 1 aydır nerede? Neden sizden öncekiler bir şey demedi? Neden her kontrolde teşekkür ettiler bana? Birde beni çekici çağırmakla tehdit ediyor. Tam o sırada bir zz1100 yada zzr1100 geldi. Onuda aldılar kenara, adamdaki ses yani harbi ses. Onunda işlemlerine başladılar. Ben motoru çalıştırdım ikisi arasındaki sese bakın dedim, kıyaslayın benim motorun en ufak sesi çıkmıyor. zzr nin sahibide bu arkadaşı neden aldınızki diyor. O bile şaşırdı ben gülüyorum zaten. Neyse oradaki genç memur sağolsun elinden geleni yaptı. Motordan anlayan birisi belli fakat amiri bir kere yazdık cezayı der gibi şekil şekil hareketler yapıyor. Allah belanı versin dedim gittim götürdüm otoparka koydum motoru.

Şimdi sende orjinali tak kardeşim, kafamızı şişirmeye ne hakkın var bla bla diyenlar olacak. Ben eksozun görüntüsünü seviyorum. Orjinali çok şekilsiz. Yani benin eksozum tüm db limitleri içinde, orjinali neyse buda o.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    yorum bile yazmıycam çok güldüm.türkiye işte çok geçmiş olsun...
    Metehan Akçakaya B rh(+)

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyango sana vurmuş.Senin gene iyi imiş.1 hafta önce orjinal egzozu olmasına rağmen 2 tane şirket motorunu bağladılar.Bizim olay şaka gibiydi.Kurye arkadaş ruhsatı almamış çevirmeye girince evrakları götürdü diğer eleman.Onuda bağladılar

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şehir merkezinde gaz bile vermeye korkar oldum. 1500 devir de rölantide geçiyorum ekiplerin yanından. Kaldı ki bizim memlekette her vatandaş her polisi tanır, her poliste her vatandaşı tanır. Fakat bariz bir ceza kesme isteği var tüm yurtta. Nedeni gayet açık, çünki bütçe açık.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Standart turk polisi sucluyu salar sucsuz adama cezayi basar :-) gecmis olsun..
    tr100a bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    ............... . Boşlukları doldurun.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Taktığın eksozda tüv onay belgesi varsa (yani muayeneden geçebiliyorsa sanırım) yazılan cezaya itiraz edilebiliyor diye duymuştum biraz araştır derim geçmiş olsun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun diye biliriz sadece..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktığın eksozda tüv onay belgesi varsa (yani muayeneden geçebiliyorsa sanırım) yazılan cezaya itiraz edilebiliyor diye duymuştum biraz araştır derim geçmiş olsun
    Teşekkür ederim bir bakayım. Ceza neyse beni yolumdan aldılar bir dünya uğraştım gece gece ve sinirlerimi bozmalarıda cabası.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dava falan etmeli bu cezayı yazanları. Aptalların test ölçütü deviri redlinea dayamak. Akıllarını ...
    www.motorumla.net

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    mahkemeye versene... cidden. yoksa bu cahillerin akıllanacağı yok.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mahkemeye vermek lazım cidden...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    Ne zaman benzine indirim gelse forumdan üç beş kişinin motorunu bağlıyorlar. Neyse geçmiş olsun arkadaşım. Yurdum polisi durdumu illa bişi bulur.

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dava falan etmeli bu cezayı yazanları. Aptalların test ölçütü deviri redlinea dayamak. Akıllarını ...
    Zaten sonradan çevirdikleri zzr1100 ün sesini görünce anladılar ama ceza yazacaklar ya illa orjinal olacakmış eksoz. Sesli sessiz farketmiyor onlar için. Hani dava açsamda ne için açıcam? İmza atmadığım taktirde otomatik dava açılıyormum öyle bir şey var mı?

TÜV onayı varsa yaptıkları yasa dışı. Onay yoksa yapacak birşey yok. Örnek olarak sesi az çıksa bile katalizörü yoktur, bu sebeple egzoz TÜV onayı alamamış olabilir.

Yine de orjinal değil, bağlıyorum diyemez. Belki kaza yaptım, sonrasında orjinal egzoz yerine bunu almayı tercih ettim, kim karışabilir ki?

Kendim ceza yemiş kadar sinir oldum , neyse geçmiş olsun, onaylı egzozsa kesinlikle dava açın.

Motosikleti
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜV onayı varsa yaptıkları yasa dışı. Onay yoksa yapacak birşey yok. Örnek olarak sesi az çıksa bile katalizörü yoktur, bu sebeple egzoz TÜV onayı alamamış olabilir.

Yine de orjinal değil, bağlıyorum diyemez. Belki kaza yaptım, sonrasında orjinal egzoz yerine bunu almayı tercih ettim, kim karışabilir ki?

Kendim ceza yemiş kadar sinir oldum , neyse geçmiş olsun, onaylı egzozsa kesinlikle dava açın.
    Gerekli tüm araştırmaları yapıcam hatta şu anda internette araştırmaya başladım. DB testi nerede yaptırılıyor şu an için hiç bir bilgim yok fakat ne gerekiyorsa yapıcam.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arkadaşlar benzer tüm haberlerde senelerdir uyarıyorum,
    Memurun yazdığı tutanağı imzalamayın itirazınızı tutanağa işletin şerh koyun. Tutanak taraflar arasında mutabakatla hazırlanır, polis sadece makbuz değil suç olduğunu iddia ettiği maddeyi de yazar siz bunu kabul ederseniz sonradan mahkemye gitmeniz gerekir, baştan imzalamaz veya şerh koyarsanız polis mahkemeye sevketmek zorunda kalır.
    Bu durumda polis iddiasını ispatla mükellef olur.
    Polis sesin yüksek olduğunu terazi ile mi ölçüyor yoksa aşçılar gibi el karar göz nizam misali mi?
    Bu gibi durumarda alkol ölçümü gibi, sesin seviyesinide desibel cinsinden ölçen kalibrasyonu sertifikalı bir cihaz tarafından yapılmalıdır.

Android cihazı&telefonu olan arkadaşlar şu programı yükleyerek kabaca ses ölçümü yapabilirler.
    https://play.google.com/store/apps/d...=search_result

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Mahkeme ayrı dert 3 sene önce logar kapağı fırlayıp arabama 10.000 TL hasar verdi davayı kazandım yargıtaydan gelirse paramı alacağım.

Ben böyle düzeni adaleti devleti vs vs vs çok seviyorum yahu sevgim içimden taşıyor fışkırıyor hatta.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benzer tüm haberlerde senelerdir uyarıyorum,
    Memurun yazdığı tutanağı imzalamayın itirazınızı tutanağa işletin şerh koyun. Tutanak taraflar arasında mutabakatla hazırlanır, polis sadece makbuz değil suç olduğunu iddia ettiği maddeyi de yazar siz bunu kabul ederseniz sonradan mahkemye gitmeniz gerekir, baştan imzalamaz veya şerh koyarsanız polis mahkemeye sevketmek zorunda kalır.
    Bu durumda polis iddiasını ispatla mükellef olur.
    Polis sesin yüksek olduğunu terazi ile mi ölçüyor yoksa aşçılar gibi el karar göz nizam misali mi?
    Bu gibi durumarda alkol ölçümü gibi, sesin seviyesinide desibel cinsinden ölçen kalibrasyonu sertifikalı bir cihaz tarafından yapılmalıdır.

Android cihazı&telefonu olan arkadaşlar şu programı yükleyerek kabaca ses ölçümü yapabilirler.
    https://play.google.com/store/apps/d...=search_result

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Mahkeme ayrı dert 3 sene önce logar kapağı fırlayıp arabama 10.000 TL hasar verdi davayı kazandım yargıtaydan gelirse paramı alacağım.

Ben böyle düzeni adaleti devleti vs vs vs çok seviyorum yahu sevgim içimden taşıyor fışkırıyor hatta.
    Bu programla ölçtüğümde 84db çıkmıştı. DB standartı nedir onuda bilmiyorum. Motosiklet muayene istasyonuna gidip bu eksozla muayeneden geçsem ek bir belge alabilirmiyim? Muayene istasyonlarında db ölçümü yapılıyor mu?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Tabiiki bir standardı vardır, eksozun 25 cm önünde başka 15 metre yarıçap mesafede başka sonuç verir.
    TSE'nin veb sayfasına veya üniversitelerin sayfalarına ders notlarına vs bir bakın inceleyin bir döküman elbet vardır.
    Hatta ses denetimini belediye zabıtaları yapıyor onlara da bakılabilir.

http://www.ibb.gov.tr/SITES/CEVREKOR...uDenetimi.aspx

Alın bu da mevzuat http://www.ibb.gov.tr/sites/CevreKor...r/Mevzuat.aspx
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiiki bir standardı vardır, eksozun 25 cm önünde başka 15 metre yarıçap mesafede başka sonuç verir.
    TSE'nin veb sayfasına veya üniversitelerin sayfalarına ders notlarına vs bir bakın inceleyin bir döküman elbet vardır.
    Hatta ses denetimini belediye zabıtaları yapıyor onlara da bakılabilir.

http://www.ibb.gov.tr/SITES/CEVREKOR...uDenetimi.aspx

Alın bu da mevzuat http://www.ibb.gov.tr/sites/CevreKor...r/Mevzuat.aspx
    Bilgi için teşekkürler.
    Ben yurtdışına çıkarken bulgar sınırında db ölçümü yaptılar sorun çıkmamıştı. Bulgarcam olmadığı için merak etsemde soramadım nedir nasıl yapılır diye.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)