Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alışmak için tek binmekmi gerekiyor yoksa tecrübeli biriylemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    tecrübeli abilerim yardımınıza ihtiyacım var öğrenmek istediğim konu motosiklete tek başımıza binersekmi daha iyi alışırız (vites geçişleri, frenleme felan) yoksa arkamızda tecrübeli birisi bizi yönlendirirsemi ? bazen dayım kendi motorunu bana veriyor 1-2 günlüğüne o zamanlarda kendim sürüyorum bazende arkama oturup o yönlendirir. Hangisi daha sağlıklı alışmamı sağlar acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    kendin düşe kalka

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin düşe kalka
    Benim düşme lüksüm yok dayımın motoru olduğu için yoğun olmayan trafikte kullanıyorum oda vites geçişlerine alışmak için, vites değiştirirken motoru biraz sarsıyorum onun haricinde bir sorunum yok

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    çok ve uzun sürmek lazım bence kardeşim.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Ben kendim öğrendim arkamda biri varken kasılıyorum tek olmak bence daha iyi motoru aldım üstüne bindim gittim ondan sonrası geldi zaten
    pckopat001 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ve uzun sürmek lazım bence kardeşim.
    kendi motorumu alana kadar çok uzun süre bende kalamaz maalesef o yüzden sadece 2-3 gün bende kalıyor o zamanlarda benzini koyduğum sürece istediğim kadar sürmeme müsade var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendim öğrendim arkamda biri varken kasılıyorum tek olmak bence daha iyi motoru aldım üstüne bindim gittim ondan sonrası geldi zaten
    peki viteslere alışmak için yavaş gidip sürekli vites değişimimi yapmak gerekiyor yoksa dümdüz yolda gaz verip hızlanabilirmiyiz

Motosikleti
    VN 800
    en iyi stil kendi yarattığın stildir. tecrübe yanlış yapa yapa kazanılır unutma...

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Kendine güvenle ilgili bu :D ben üçe takmazdım ilk başlarda

bilmeyenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız ve bol bol sür. yalnız adam herşeyi daha çabuk öğrenir.
    Motosiklet, eğlence, gırgır, şamata..
    Motora yeni başladım, sürecimi anlatıyorum.
    http://bilmeyenadam.wordpress.com

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Elbette daha kolay olacağından trafiğe kapalı veya sakin bir yolda yalnız binmen alışmak bakımından daha yerinde olur. Tecrübeli tanıdıkların varsa onlarında kullandığın alanda yanında bulunmaları iyi olur ama artçı olarak değil

Motosikleti
    Kendine güvenle ilgili bu :D ben üçe takmazdım ilk başlarda
    valla ben düz ve boş yolda 5 e kadar atarım ama böyle yavaş akan yerlerde vites düşürürken motor sarsılıyor sağa sola kıvrak şekilde manevra yapamıyorum :( dayımın arkasında otururken görüyorum adamda mühtiş bir kıvraklık var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette daha kolay olacağından trafiğe kapalı veya sakin bir yolda yalnız binmen alışmak bakımından daha yerinde olur. Tecrübeli tanıdıkların varsa onlarında kullandığın alanda yanında bulunmaları iyi olur ama artçı olarak değil
    burda kapalı yol yokki sadece trafikte kullanmam mümkün. eğer trafik yavaş akıyorsa vites küçültürken ve araçların arasından geçerken kasılıyorum sanki arabalar üstüme üstüme geliyor gibi ama düz yolda hiç sıkıntı yaşamadan gidebiliyorum

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Kardeşim alışırsın sende ben çok mu iyi sürüyorum hayır tabiki ama gidiyorum işte bi şekilde :D ilk bu yaz sürmeye başladım cumartesi kendi motorumu aldım böyle bi zevk yok motor sürmek bambaşka bişi çok zevkli :D

Motosikleti
    Kardeşim alışırsın sende ben çok mu iyi sürüyorum hayır tabiki ama gidiyorum işte bi şekilde :D ilk bu yaz sürmeye başladım cumartesi kendi motorumu aldım böyle bi zevk yok motor sürmek bambaşka bişi çok zevkli :D
    hızlandıkça vücuduna değip geçen o rüzgar yokmu verdiği heyecanda cabası :D
    pckopat001 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    valla motoru alalı 3 gün oldu rodajda olduğu için zor tutuyorum kendimi sürerken yanımdan geçenlerede gıcık oluyorum dayanamıyorum tabiki tokatı atıp geçiyorum :D şu rodaj bitse :D

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    motoru almadan önce 2 3 kez mobilet scooter filan sürmüştüm, geçen ay bayiye gittim motoru aldım ve çıktım daha bir sorun yaşamadım allaha bin şükür gayet normal 2 3 yıldır sürüyormuş gibi rahat kulanıyorum tek , artçı ile fark etmiyor anlıyacagın kasma kendini gerisi kolay ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

valla motoru alalı 3 gün oldu rodajda olduğu için zor tutuyorum kendimi sürerken yanımdan geçenlerede gıcık oluyorum dayanamıyorum tabiki tokatı atıp geçiyorum :D şu rodaj bitse :D
    ahh şu rodaj ahh bnm makinede daha 410 da filan 501 i görüyüm atacam kendimi uzun yola artık motoru açmanın zamanı geliyor yavaştan

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence alışmak için en az 3 kişi binmeli motora. bakınız çocuklar 4 kişi binmiş nasıl da alışıyorlar birbirlerine en arkadaki çocuğun keyfine diyecek yok bir yerinden motora oturayım da gerisi önemli değil diyor heralde

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Şu motor bi açılsa zaten üff :D tokat var herkese :D tabi 125 cc de :D 150liliği geçermi bilmem :D

Sağlam bir çukura girseler leblebi gibi dağılırlar....

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Zor :-) 150.lik sonucta .d

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Valla 140 görüyo drift apacheyle kafa kafaya gider bence :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)