Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250cc konusunda kararsızım tecrübeli arkadaşlara ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh be arkadaş , koskoca suzuki firması o kadar çok işi gücü var ki motor üretememiş , gitmiş hyosung diye bi firmaya motor yaptırmış.Yaw siz kendinizi kandırıyosunuz bari milleti kandırmayın.Bugün aklı başında kime sorarsan sor motor deyince japondan şaşma derler.Sen honda beş para etmez diyosun.Siz bi hata yapmışsınız gidip böyle ne idüğü belirsiz bi motor almışsınız ama bari başkalarını kandırarak başını yakmayın.
    Bilmemekten beteri bilmediğini bilmemektir. En azından üslubuna dikkat et sonra ortaya bir kanıt atarlarsa konuya girmeye utanmazsın en azından. Motorun dan başka eksiklerde var sende anlaşılan.

Bmw geçen günlerde tvs ile ortak üretim anlaşması imzaladı. Bmw motor yapmayı bilmiyormu çokmu ihtiyacı var tvs gibi bir hindistan firmasına ?

http://en.wikipedia.org/wiki/S%26T_Motors

Oku .......

Gördünmü ilk arge merkezini nerede açmışlar ?
    retox70 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmemekten beteri bilmediğini bilmemektir. En azından üslubuna dikkat et sonra ortaya bir kanıt atarlarsa konuya girmeye utanmazsın en azından. Motorun dan başka eksiklerde var sende anlaşılan.

Bmw geçen günlerde tvs ile ortak üretim anlaşması imzaladı. Bmw motor yapmayı bilmiyormu çokmu ihtiyacı var tvs gibi bir hindistan firmasına ?

http://en.wikipedia.org/wiki/S%26T_Motors

Oku .......

Gördünmü ilk arge merkezini nerede açmışlar ?
    Biliyorum kardeşim gayet iyi biliyorum.Suzukiye motor üreten firma dediğiniz hyosung'un bi zamanlar çatır çatır krank kırdığını biliyorum.Sen hangi suzukinin krank kırdığını duydun?

Motosikleti
    cawa
    Buraya haşatı çıkmış honda suzuki gilera piaggio motorlarının , kranklarının resmini eklesem senin için ne değişir biliyormusun.
    Hiçbirşey.
    Senin lafla duyduklarını biz gözümüzle görüyoruz. Bisküvi gibi dağılmış titanyum süpopları avcumuzda ufalıyoruz. Adam olmaz denilen motorları adam ediyoruz. Çözülmez sorunlara çözüm buluyoruz.
    İki sayfa okuyarak kimseye ahkam kesmiyoruz.
    Anlıyormusun.

Anlıyorsan ne mutlu sana .
    Kardeşim.

suzuki burgman k6 makine benzinden çok yağ yakıyor.
    Honda cbr 1000rr yağ yakmasına hala adam akıllı çözüm bulunamadı.
    Piaggio x8-9 tümünde salıncak burcu sorunu var. Üretilenlerin tamamında neredeyse...
    vs vs .
    Bu modellerin tamamı böyleyken bikaç motor krank kırmış (oda adı var kendi yok) koca markayı itin gtüne sokuyorsunuz.

Altın elbiseli adam gt 250 r için arka freni fazla güçlü hemen kitliyor diyorken aynı sorun yamaha fazer da da var. Ve kendiside fazer kullanıyor.
    dreamkiller, retox70 ve UNdocab bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Biliyorum kardeşim gayet iyi biliyorum.Suzukiye motor üreten firma dediğiniz hyosung'un bi zamanlar çatır çatır krank kırdığını biliyorum.Sen hangi suzukinin krank kırdığını duydun?
    Krank kırmak? evet bu enduro muhabbetine dönmesin diye size cevap yazmim demiştim ama dayanamadım.. Kawasaki de kol çıkartıyormul bildiniz mi? Bu muhabbet size tanıdık geliyormu? Hyo krank kırıyor, Kawa kol çıkartıyor, yamaha zaten parça pahalı, şimdi suzukiye de hyo ya motor yaptırdığı için b.k atarsınız.. hocam ucuz motor, yanlış ellere geçtiğinde yanlış kullanımla herşey gelebilir başına.. Kaldıki suzuki özellikle varadero ve SV lerde kullandığı V Twin motorları Hyo ya ürettirmiştir. Aynı blok var üzerinde.. Üstelik arkadaş size kanıt göstermiş hala küstahlık yapabiliyorsunuz.. Bende biliyorum kardeş biliyorum sizin ne kadar keçi inadına sahip olduğunuzu biliyorum.. Bir gidin allahınızı severseniz yahu..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    Peki sen o krank kırma sorunun kronik oldugunu duydun? Krank kırma 2008 oncesı hyo larda wardı oda devır kesıcı olmadıgı ıcın krank kırma sorunu tamamen kullanıcı hatasıdır. Sadece hyo deıl honda kawa veya suzukıyıde surucusu geregınden fazla zorlasa problem cıkartır basına...
    dreamkiller bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank kırmak? evet bu enduro muhabbetine dönmesin diye size cevap yazmim demiştim ama dayanamadım.. Kawasaki de kol çıkartıyormul bildiniz mi? Bu muhabbet size tanıdık geliyormu? Hyo krank kırıyor, Kawa kol çıkartıyor, yamaha zaten parça pahalı, şimdi suzukiye de hyo ya motor yaptırdığı için b.k atarsınız.. hocam ucuz motor, yanlış ellere geçtiğinde yanlış kullanımla herşey gelebilir başına.. Kaldıki suzuki özellikle varadero ve SV lerde kullandığı V Twin motorları Hyo ya ürettirmiştir. Aynı blok var üzerinde.. Üstelik arkadaş size kanıt göstermiş hala küstahlık yapabiliyorsunuz.. Bende biliyorum kardeş biliyorum sizin ne kadar keçi inadına sahip olduğunuzu biliyorum.. Bir gidin allahınızı severseniz yahu..
    2008 hyo dan eğitime gelen teknik müdüre krank konusunu sormuştum,aynı modellerin Avrupada da satıldığını ama Tr de raslanan kadar yüksek bir oranda olmadığını söylemişti.Konuyu servis kalitesi,kullanıcı hatası vb. ye bağlamıştı. Ozaman pek ikna olmamıştık.
    Bu arada Bajaj diye bir firma var,Hindistan orjinli, Kawasaki üretiyor? Ninja 250R-650 R gibi iki model, o firmada yukarıdaki arkadaş gibi bazı arkadaşlara ne idüğü belirsiz gelebilir.Çok takılmayacaksınız .
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yok ben arkadaşı forumdaki başka bir başlıktan biliyorum.. Kendisi dünyayı Honda ve onun transalp inden ibaret sayan, SS ve Naked Bike motorlara ve onların kullanıcılarına gıcık olan, hatta gıcıklıktan da öte hakaret edebilecek kadar sabit fikirli olan birisidir.. Ondan hiç muhatap olmim dedim ama damara basınca kuduruyorum napim
    retox70 bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    piyasada alman arabası japon arabası japon motoru italyan motoru gibi laflar kullanılır
    yılların kullanıcıları kararı vermiştir bu lafları üretmiştir bir şekilde
    hyo fena değildir ama honda hondadır

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    tarz belirlemelisin önce kendine kanımca...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ben arkadaşı forumdaki başka bir başlıktan biliyorum.. Kendisi dünyayı Honda ve onun transalp inden ibaret sayan, SS ve Naked Bike motorlara ve onların kullanıcılarına gıcık olan, hatta gıcıklıktan da öte hakaret edebilecek kadar sabit fikirli olan birisidir.. Ondan hiç muhatap olmim dedim ama damara basınca kuduruyorum napim
    Enduro topiğini baştan sona Mod 'un kilidine kadar okudum )
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    380kmlik çanakkale gezisinde çok değerli honda cbr250r daha 5000km deki yavrucak gözlerimizin önünde benzin kesmediği için yağı bitirdikten sonra saf benzine kızıp yatak sardı.
    Motosikleti İstoçtaki servis aldı garantiden herşeyi değiştirdi. Neredeyse sıfırlandı motor bloğu.
    Servis Müdürü ile geçen diyalog şu
    -Neden yapmış olabilir. Neden yağ yakar.
    -Oluyor işte..

Açıklama bu kadardı sadece

İşin garibi ise bütün motor bloğunun paçalarının takım olarak ellerinde 3-4 takım olması. Bir servis neden 1 motosikletin 3-4 takım motor bloğunu sürekli elinde bulundurur ?
    otopsici bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    mekanık parcalar sonucta hersey olabılır
    bır kac cbr harıcı bu sorunla karsılasılmadı dıye bılıyorum
    her cbrda yag yakma sorunu olsa tamam derım ama bılıyorum kı yok
    ayrıca her motorda az da olsa yag yakma problemı gorulur
    cbr 125te bıle canını aldıgım halde cok az ( hıssedılmeyecek kadar ) yag yakımı oluyordu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Ben dünyanın honda ve transalpten ibaret sanmıyorum.Biz de doğru yolu bulana kadar bi kaç başka marka kazığı yedik.Halbuki ilk motorum cbf150 idi.O küçücük 150 cc pistonuyla beni ne dağlar bayırlar gezdirdi de bi kere öksürmedi , teklemedi.Şimdi transalp'i çocuğuma bırakmak için aldım.Bazı japonların kronik arızalarından bahsedilmiş.Evet doğrudur.100'lerce çeşit japon motordan bi kaç modelinde böyle sıkıntılar var.Benim alttaki komşum 2005 model burgman aldı.Alırken bana danıştı.Bak bunlar yağ yakar motor sarar alma dedim.İlkokul arkadaşım usta var dedi.Ona göstercem dedi.İyi sen bilirsin dedim.Aldı , bi kaç ay sonra yatak sardı.Demek ki ne yapmak lazım , böyle kronik sorunlu motorlardan , japon bile olsa uzak durmak lazım,Hyo'da bu kronik sorunlu motorların başında gelir.Çok kişinin canını yakmıştır.

O enduro topaçına gelince çocuğa 10 kere sordum hangi enduroyu kullandın diye.Sonunda topaç kitlenmeden az önce cevap verdi.Meğerse o ss'çi çocuk tek silindirli ,100 km hızın üzerine çıkınca çinli motordan daha berbat vibrasyon yapan bmw f650'ye binip spor motor gibi gazlamaya kalkmış.Hayatında gerçek enduroya binmemiş insanlar yorum yaparsa öyle olur.

Şimdi burda da japon kaliteli değil diyenlere soruyorum hayatınızda hiç gerçek japona bindiniz mi?Hayatında japon görmemiş insanların hyo'yu honda'dan üstün görmesi kadar saçma bişey olamaz.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Teleffuzu zor olmasa hyosung bol satar :D

Motosikleti
    cawa
    İşte anlatmaya çalışılan budur. Japonlar olunca olur öyle şeyler başkası olunca , aman aman alınmaz o motor.
    Arkadaş hyosung sorunları çözmüş bir marka. Honda hala yağ yakan motorlar üretmeye inatla devam ediyor. Dişli çıkanın motorunu değişiyor , dişli olmayanlarada yalandan conta takımını değişip gönderiyorlar ama motor yine yağ yakmaya devam ediyor. Ama bunu at gözlüğü ile görmek zor oluyor tabiki.
    Hyosung arge merkezini hamamtsuda açmış bu işe orada başlamış bir marka.
    Japon iyi olsa ne kazanırsın kötü olsa ne kazanırsın ne bu fanatiklik. Bari bilerek konuşun diyedir üstelemem. Sizin gibi sabit fikirli dar görüşlü saplantılı insanlar artık dünyanın her tarafında psikolojik sorunlu olarak anılır oldu. Aynı eskiden babayiğit denilenlere şimdi obez denmesi gibi. Dünya değişti siz hala diretiyorsunuz.
    Cbf 150 ye gelince 3000 km nin 1500 ü dolmadan karterinde 300 cc yağ kalan motor değilmiydi kendisi ?

Bu arada kimse sana hyosung şundan bundan iyidir demedi. Alakasız yönlendirmeler seni bir yere götürmez. Kalın sağlıcakla . DAha fazla uzatmanın manası yok. En azından bu konu bunun için açılmamıştı.

Konu sahibi arkadaş kusurumuzu affet. Hakkında hayırlısı .

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yok zaten yüce rabbim japona binmenin yarısını sana geri kalan yarısını ümmeti muhammete dağıtmış
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Konu yıne Hyosung da kiliitlenmiş kalmış. Şu kol çıkarma konusu sürekli gündeme getiriliyorda ortaya bir delil konamıyor ona yanıyorum. Birde Hyosung hakkında eleştiride bulunanların ortak yanı Hyosung kullanmamış olmaları. Bu klasik kulaktan dolma okumadan yazma yaşamadan bilme ahkam kesme olayları hep oluyor.

Defalarca tecrübemi yazdım şimdi yine yazayım illaki birileri okur ve bir fikir edinir.

20.000 km 2005 model gv 250 kullandım her türlü yolda her şartta tek bir sorun yaşamadım. Ve meşhur CDI arızası olan seridendi motorum o şekilde kullandım sorun falan yaşamadım. 2007 yılında sattım. 2007 model GT250 comet aldım. 33.000 de sattım. Tek sorun yaşamadım. Her türlü şartta bindim. Benim kadar da kimse zorlamamıştır bu motorları. Benzinci dışında durmadan son gaz Antalyaya gittim dönüş de aynı şekilde. Ne kol çıkardı ne bir arıza verdi.

Binmek dışında yaptığım tek şey Yağını filtresini zincirini dişlisini fren balatasını zamanında değiştirdim. Bunun dışında herhangi birşey yapmadım. Hatta comet şu anda forumdan bir arkadaşda ve sanırım 40.000 km lerde sorunsuz biniyor.

Bu tecrübe Hyonun kalıtesi hakkında birilerine bir fikir verecektir elbet. Ben sadece tecrubemi yazıyorum kalitesi hakkında yorum yapmıyorum. Bugün Hyosung alsam biliyorum ki vereceğim paranın karşılığını bana fazlasıyla verecektir.

Fanatik japoncu arkadaşlarla japon tecrübelerimide paylaşabilirim ama konu dağılır.

Şimdiden alacağınız motorun hayırlı olmasını dılerım. Kazasız belasız inşallah.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Hocam 250 benim için tek bir chopper ifade ediyor Kymco Venox. Çok Beğeniyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu yıne Hyosung da kiliitlenmiş kalmış. Şu kol çıkarma konusu sürekli gündeme getiriliyorda ortaya bir delil konamıyor ona yanıyorum. Birde Hyosung hakkında eleştiride bulunanların ortak yanı Hyosung kullanmamış olmaları. Bu klasik kulaktan dolma okumadan yazma yaşamadan bilme ahkam kesme olayları hep oluyor.

Defalarca tecrübemi yazdım şimdi yine yazayım illaki birileri okur ve bir fikir edinir.

20.000 km 2005 model gv 250 kullandım her türlü yolda her şartta tek bir sorun yaşamadım. Ve meşhur CDI arızası olan seridendi motorum o şekilde kullandım sorun falan yaşamadım. 2007 yılında sattım. 2007 model GT250 comet aldım. 33.000 de sattım. Tek sorun yaşamadım. Her türlü şartta bindim. Benim kadar da kimse zorlamamıştır bu motorları. Benzinci dışında durmadan son gaz Antalyaya gittim dönüş de aynı şekilde. Ne kol çıkardı ne bir arıza verdi.

Binmek dışında yaptığım tek şey Yağını filtresini zincirini dişlisini fren balatasını zamanında değiştirdim. Bunun dışında herhangi birşey yapmadım. Hatta comet şu anda forumdan bir arkadaşda ve sanırım 40.000 km lerde sorunsuz biniyor.

Bu tecrübe Hyonun kalıtesi hakkında birilerine bir fikir verecektir elbet. Ben sadece tecrubemi yazıyorum kalitesi hakkında yorum yapmıyorum. Bugün Hyosung alsam biliyorum ki vereceğim paranın karşılığını bana fazlasıyla verecektir.

Fanatik japoncu arkadaşlarla japon tecrübelerimide paylaşabilirim ama konu dağılır.

Şimdiden alacağınız motorun hayırlı olmasını dılerım. Kazasız belasız inşallah.
    Paylaş bakalım şu japon tecrübelerini de görelim.Çok merak ettim.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Paylaş bakalım şu japon tecrübelerini de görelim.Çok merak ettim.
    Dikkat ediyorum yalnızca tartışma yaratacak cümleler kullanıyorsun.Bırak artık bu işleri git kendi motorunla keyifle gez.Ne yapacaksın hyosung mayasong, bırak milletin kafasını şişirmeyi.Bilen bu markayı biliyor neyi kanıtlamaya çalışıyorsun.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)