Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Hakimiyeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Herkese iyi akşamlar şimdiden Bayramınız mübarek olsun..
    Konuya gelince... Taze A2 ehliyetli kardeşiniz olarak bi kaç derdim olucak. Bende cub motor var, tek başıma giderken bi sorun yok ama arkama artçı binince motorsikletin hakimiyetinde biraz zorlanıyorum direksiyon sağa sola çekmeye başlıyor aralardan geçerken zorlanıyorum özellikle şehiriçi trafikte tam denge sağlayamıyorum (Düşük hızda iken) İlerde daha ağır daha yüksek cc bir motor almayı düşünüyorum cub'ta böyle iken onu hiç kontrol edemem diye düşünüyorum Sorun bende mi yoksa motorsiklettemi acaba sorun bende ise ne gibi önlem almalıyım. Tecrübenize inanarak soruyorum.. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    tam aksine motor büyüdükçe sanki daha kolay oluyor en bsitinden arkamda birisi varken ybr 125 te düşük hızlarda sağa sola yalpalayıp çoğu kez ayağımı yere koyarım..ama 250 de durdu duracak konuma geliyorum hiç ayağımı bile koyma gereği hissetmiyorum..600-700 lük motorlarda bu daha da belirgin olur..benim düşüncem..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sorun sizde olabilir herkesin kayıyo dediği lastiklerle 80km hızla viraja giriyorum. Nylon lastiklerle yağmurda motora biniyorum sorun yok. Cub commuter fark etmiyor.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    artçıya göre değisiyo zayıf birini taşidımı bende sorun olmuyo ama şisman biri oturdumu işler değisıyo

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun sizde olabilir herkesin kayıyo dediği lastiklerle 80km hızla viraja giriyorum. Nylon lastiklerle yağmurda motora biniyorum sorun yok. Cub commuter fark etmiyor.

O senin Ustalığın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam aksine motor büyüdükçe sanki daha kolay oluyor en bsitinden arkamda birisi varken ybr 125 te düşük hızlarda sağa sola yalpalayıp çoğu kez ayağımı yere koyarım..ama 250 de durdu duracak konuma geliyorum hiç ayağımı bile koyma gereği hissetmiyorum..600-700 lük motorlarda bu daha da belirgin olur..benim düşüncem..
    Yokmu bu işin çözümü böyle giderken girmeyelim bi yere

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Faradaybv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O senin Ustalığın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Yokmu bu işin çözümü böyle giderken girmeyelim bi yere
    gidonu daha geniş tutmayı dene elciklerin tam ortasından değilde kenarlardan gibi...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Faradaybv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar şimdiden Bayramınız mübarek olsun..
    Konuya gelince... Taze A2 ehliyetli kardeşiniz olarak bi kaç derdim olucak. Bende cub motor var, tek başıma giderken bi sorun yok ama arkama artçı binince motorsikletin hakimiyetinde biraz zorlanıyorum direksiyon sağa sola çekmeye başlıyor aralardan geçerken zorlanıyorum özellikle şehiriçi trafikte tam denge sağlayamıyorum (Düşük hızda iken) İlerde daha ağır daha yüksek cc bir motor almayı düşünüyorum cub'ta böyle iken onu hiç kontrol edemem diye düşünüyorum Sorun bende mi yoksa motorsiklettemi acaba sorun bende ise ne gibi önlem almalıyım. Tecrübenize inanarak soruyorum.. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    berkan kardeşim tüm sorun arkandakinde

http://www.uzmantv.com/motosikletin-...ardimci-olmali

bu videoda herşey anlatılıyor

kısacası kesinlikle uy derim çok arkadaşım kaza yaptı artçı yüzünden sen farkında olmazsın ama viraj kabiliyetini viraj almanı zorlaştırır ve çok büyük risk yaratır hiç birşey olmazsa seni yorar çünkü daha fazla kuvvet uygulamanı gerektirecektir motor kullanman hakim olman için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

deneyim kazanana kadar her konuda yardıcı olurum istanbul kartalda oturuyorum yakınlardaysan yada gelirsen her türlü teorik ve pratik eğitim sağlarım sana ;)

Motosikleti
    Yardımlarınız için çok teşekkürler Bayrampaşa tarafında oturuyorum birazcık uzak gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

ybr 125 yada cbr 125 almayı düşünüyorum ondada böyle bi sorun yaşarmıyım acaba.Kullanması kısmen daha zor

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    En iyi çözüm artçı almamak..;)
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziyaaaaaaaaa

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziyaaaaaaaaa
    Atıyosun sallıyosun anlamındaysa çok yanılıyosunuz ben karda bile motora biniyorum.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Motorun hafif, arkada artçı olunca ön tekerin yere iyice az basmaya başlıyor buda gidonu hafifletiyor, gayet normal.

Büyük motorda bu etki azalıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)