Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok öbnemli bir bayilik kararı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Arkadaşlar reklam olmaması için marka ve isim vermeyeceğim bazı arkadaşlar bilir zaten ben bir firma ile bayilik görüşmeleri yürütmüş ve hatta sonuçlandırmıştım ama sonra bazı sebeblerden dolayı onlarla olan diyaloğumu uzun vadeye yayarak bekleme kararı almıştım

Şimdi ise şöyle bir konu var şu anda karşımda iki firma var birisinin sözleşmesinde al sat yeterki para kazan tarzı şeyler yazarken (popüler bir marka) diğerinde ürünlerimizin prototipleri hollanda ve ilgiltere test e gönderilir 100 üzerinden 80 puan alamayan ürünlerin sipariş sözleşmesi iptal edilir yazıyor üründen önce yedek parça stoğu kuruluyor ve motor alana bir sigorta firmasından kaza sigortası ücretsiz veriliyor (ama yapılanması yeni ama hızla büyüyen bir firma)

Şindi yorumlarınızı bekliyorum özellikle bayilik alacağım yer ANKARA olduğu için bu işe dahada özenle yaklaşıyorum saygılar
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    çok öbnemli imiş

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Bence iyi olan yani ikinci olanı tercih et.
    Dün ya kuralı düzgün iş yapan herzaman ayakta kalır ve müşterisine geri dönen.

Biliyorsunki ülkemiz krizler ülkesi herzaman düzgün ve dürüst iş yapanlar kazanmıştır yani 2. geri dönüşler kazanır.

Bak bu yapsat anlık para kazanmak isteyenler saman alevi gibi kazanır ama çabuk söner. Düzgünler orta karar kazanır ama devamlıdır.
    Çevrende başka sektörlere bak bu konuda dediklerime rastlarsın.
    ( buarada bende motor bayiliği düşünüyorum bana özelden mesaj atsana bi konuşalım)

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Bence iyi olan yani ikinci olanı tercih et.
    Dün ya kuralı düzgün iş yapan herzaman ayakta kalır ve müşterisine geri dönen.

Biliyorsunki ülkemiz krizler ülkesi herzaman düzgün ve dürüst iş yapanlar kazanmıştır yani 2. geri dönüşler kazanır.

Bak bu yapsat anlık para kazanmak isteyenler saman alevi gibi kazanır ama çabuk söner. Düzgünler orta karar kazanır ama devamlıdır.
    Çevrende başka sektörlere bak bu konuda dediklerime rastlarsın.
    ( buarada bende motor bayiliği düşünüyorum bana özelden mesaj atsana bi konuşalım)

hata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    arkadaşım kusura bakma ama sen ınsanların ne cevap vermesını beklıyorsunkı bu senın tıcarı anlayışınla alakalı bır konu kısa zamanda para kazanıp 1-2 sene sonra başka iş yaparım dersen ilk fırmayı seç kalıcı olmak ıstıyorsan 2.fırmayı seç

eğer para kazanmak istiyorsan 1.seçeneği tercih et.kısa yoldan birkaç sene içinde
    köşeyi dönüp gidersin.
    yok hayır ben illa sağlam mal satarım müşterilerimi üzmem diyorsan arkadaşların dediği gibi uzun bir süre beklemelisin.(köşeyi dönmek için)
    bu gün memlekette 10 adet çinli satılırken 2 adet japon satılıyor.
    bi zamanlar ne alırsan bir milyon modası vardı ya ...
    2 sene kadar sürdü.çoğu toptancı arkadaşım bu sayede köşeyi dönüp gittiler.
    çin malı motorsikletler de böyle birşey işte.birkaç sene sonra onlar da biter ama bitene kadar bir servet kazanmak hiç de zor değil.

Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    ben soledıgın gıbı al sat yeterkı sen para kazan dıyen ve bole yapacak olan bır fırma dusunemıyorum bıle , kı bu piyasada ımkansız bu sırketler ılerde yarıda bırakabılcek polıtıkalar uygularlar ama dıger fırma ıse kalıcı olmak ıcın bazı seylerın cabaladıgnı goruyorum eger dıger ınsanlarda bunları gorurlerse ınan bana asla yarı yolda kalmazsın...

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Ticaret bu kendin seçeceksin aslında seçmişsin de. Sen zaten 2 ci söylediğine olumlu cevap almak için sormuşsun.
    "Birincisi al sat para kazan derken. İkinci demiyormuş" gibi.

Ticaret zaten neden yapılır. Al sat para kazan için değil mi. 2 nci hayır için açılmış bir vakıf değil herhalde. O da al sat para kazan isteyecek. Önemli olan yedek parça stok ve kolay temin konusunda. Satış sonrası desteği verebilecek olan son kullanıcıyla temas noktası olan bayi ve servisin yüzünü kara çıkarmayacak olanı seçmektir.

Anladığım kadarıyla sen emek vererek son kararı verip onaylama anına geldiğin bir sözleşmeye girme aşamasında iken daha kazançlı olabileceğini veya sana daha fazla avantaj sunduğunu düşündüğün başka bir firma ile karşılaştın. Sonuna emek harcayarak geldiğin 1 nci bayiliği de 2 nci olmazsa diye tehlikeye atmak istemiyorsun ve nabız yoklamak istiyorsun.

TV reklamı gibi kuşa sormuyorsun ama..

Buradan verilecek cevap sana ancak senin istediğin cevabı almana yardımcı olur. Çok kişi cevap yazabilir ama senin yorumundan yorumlayarak. Sonuçta her iki sözleşmede de ne yazdığını bilmeyecekler.

Senin yaptığına İktisatta saha çalışması denir. Bilimseldir güzel ve gerekli bir işlemdir. Yanlıştır demiyorum ama yöntemin yanlış. Soru yönlendirici ve açık olmayınca cevaplar doğru olmayacaktır.

Senin için en avantajlı, musteri dialoglarında sorun yaratmayacak, destekte arkanda duracak çalışmaktan zevk alacağın bir bayiliği seçebilmen dileğimle.
    Sadobey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler