Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nasil kullaniyormusum bi okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Oncelikle merhaba arkadaslar. Bugun nasil olduysa yarim saat arayla uc yerde cevirmeye girdim.
    Tabi sadece ben degil ben gibi motor kullananlarda (nasil kullanmaksa artik)
    ilk cevirme de uc motorlu neredeyse ayni anda ayni yerdeyiz
    biri kirmizi isikta bana siritip gulerek yarisalim m dercesine gaz acip kapayan apachi ( motorunda ki motorsa ayna yok amortisorler kesik bangir bangir bagirn egsoz) basti gecti ama 100 metre sonra ayni yerdeyiz sonuc cekici motoru cekmeye geldi ben mi yola devam
    ikinci cevirmede yine 3-4 motor ikisini simaen ta.niyorum kasksizliktan yediler bi ceza digeride tanidigiydi galiba benim ehliyeti kullanarak motoru baglanmadan kurtardik arkadasin POLİS ricasi ile
    ucuncu cevirmede (artik yeter dedim)
    Memur bey 1 bucuk saatte 3. Kez durduruluyorum beni mi buluyorsunuz meydanda hastane onunde ve burda (burdur organize sanayi ustu) tabi yine yalniz ben degilim motorcu apachi arkadaslar var beni onlara gostermek icin durdurmus..
    P.M-- siz motor mu kullaniyorsunuz
    kafanizda kask yok
    eminim cogunuzda ehliyet yok
    motorlarin orjinalliginden eser kalmamis
    egsozlar bagiriyor. Aynalar yok. Amortisorler kesik yol tutusu yok
    kiminiz yan biniyo el saliyo bu ne hall falan filan...
    bana dondu--- kaski gectim dizlik bile kullaniyor
    elinde eldiven
    boynunda da soguktan korunmak icin boyunluk
    montuda ustunde ( henuz gucum yetmedigi icin korumali bi mont alamadim hataliyim ozur diliyorum ama insallah en kisa zamanda alacagim) falan filan
    once benim evraklar kontrol etti tesekkur edip ugurladi
    digerleri mi bilmiyorum neler oldu
    sehir icine girdim motorcu sayisi azalmis
    paylasmak istedim ..
    Okusaniz da okumasinizda tesekkur ederim
    korumalariniz tam olarak yola devam etmenizi temenni ederim
    Ahmanamra, makseli, tr100a ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    herkesin üstündeki kendine
    erro bunu beğendi.
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bizim burdada bi türlü yakalayamıyolar o çakalları.Adamlar profesyonel olmuş.Bi gece önümde gidiyodu bitanesi abartısız 3-4 saniye içerisinde motordan artçısıyla beraber inip,yan ayaklığı açıp,kontağı kapatıp motorun yanından hemen ayrıldı eller cepte yürümeye başladılar.Ben sonra çaktım olayı ilerde polis varmış.Gerçi polisler çevirme falanda yapmıyodu.Ama çocuklar profesyonel apaçi olmuşlar.Sanki o motor onun değil,bırakıverdi orda.

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Her şey olması gerektiği gibi olunca takdir de geliyor demek ki
    İlk motorumu aldığımda acemiliğim geçene kadar Vize'de (Kırklareli) kullanmıştım bir süre.
    Hiç polis çevirmesi olmadı ama kıyafet tam tekmil olunca otomobil sürücülerinin bile yaklaşımı daha farklı gelmişti.
    Yol veriyorlar , trafikte daha çok "araç" muamelesi görüyorsun.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey olması gerektiği gibi olunca takdir de geliyor demek ki
    İlk motorumu aldığımda acemiliğim geçene kadar Vize'de (Kırklareli) kullanmıştım bir süre.
    Hiç polis çevirmesi olmadı ama kıyafet tam tekmil olunca otomobil sürücülerinin bile yaklaşımı daha farklı gelmişti.
    Yol veriyorlar , trafikte daha çok "araç" muamelesi görüyorsun.
    Evet,katılıyorum.Sürücülerin bakışaçıları değişiyor çoğunun.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gonul isterki heryerde boyle cevirme olsun. sizin gibiler sadece yolundan biraz gecikir ama, piyasada maganda kalmaz.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bizim burda da bir ara çok güzel kontrollere başlamışlardı. Günde 2 kereden bir hafta boyunca her gün durduruldum.

İlk durdurduğunda sen sağlam motorcuya benziyorsun dedi. (korumalar tamdı) gösterdim ehliyeti devam ettim.
    Daha sonra durdurulduğumda polis yine beni durdurdu, yanıma yaklaştı bravo vallaha bravo dedi. Bu gün bu şekide durdurduğum tek kişi sensin dedi. (yine korumaral tamdı)
    Bi kaç kez daha durdurulduğumda her seferinde tebrik aldım, apaçi tipli polis aracının içinde oturan tiplerin hepsi bana pis pis bakıyordu o sırada.
    Daha sonra da bi ara ara sokaklardan birinden dönerken (yine ful koruma) kenarda çay içen polis arkamdan bağırdı. Haydaa noldu falan derken döndüm.
    Helal olsun valla bravo dedi. İnsanın egosu tavan yapıyor böyle durumlarda.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Bundan bir iki ay kadar önce Bursada'da sık çevirme yapılıyordu,öyleki günde iki kez kontrolden geçtim..Her seferinde ''teşekkürler,kendine iyi bak'' gibi cümleler ile uğurladılar(bazıları hariç)..Eksiğimiz yok gerek giyim kuşam gerek evrak gerekse sürüş bazında,en azından öyle umuyorum..Lakin dün öyle,bugün yine kasksız kırık paramparça motorlarla polisin önünden rahatça geçiyorlar..Yani bir standart ve istikrar yok malesef..O apaçimidir komançimidir nedir onları bağlamak istiyorlarsa mahalle aralarına gelsin motorlu polisler..
    Yüksek yüksek devirlerde redline görmesinler
    Aşrı aşrı motorlara gaz vermesinler
    Babamın bir hayabusası olsa binsede gelse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)