Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hava Soğutmalı Motosiklet Ve Uzun Yol.

Motovento
    REKLAM ALANI
    10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Bayramda Biraz Km yapmayı düşnüyorum 120km felan sizin için az gözüksene benim için büyük bir adım olacak .ve deneyimim yok pek fazla o yüzden konu açmaya karar verdim.Hava sogutmalı olan 110cc cup'um la 70-80 arası bir hızlı kaç km gidebilirim ne zaman dinlendirmem gerekir .internetten araşdırdım birisi demiş sen ne kadar dayanırsan o zaman demiş ne kadar doğru bilmiyorum birde MT'ye sorayım dedim şimdiden teşekkürler iyi forumlar.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    120 km bişe değil havalarda soğuyor zaten durmadan gidebilirsin ama olsun ben genede duracam dersen 50 km de bir dur

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    4 zamanlı sağlıklı bir motoru düşük hızlarada düşük viteslerde zorlamadıkça hararet yapmaz kısaca şişmez

zaten cub motorlar daha dayanıklıdır

arkadaşlarının dediği gibi bakımlı motorsa yorulduğun yere kadar seni götürür

2 zamanlı mopetler zamanında milletin kafasından bir şişme olayı kalmış

her düşük cc li motor şişer sanılıyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben günde yapıyom o km leri motora hiç bişeycik olmaz. Yağmurdan soğuktan korun yeter.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hiç dinlendirmene gerek yok ben 100'lük cubla molasız 140-150 km yapıyorum. 50km tam gaz gittiğim oldu tık yok.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ya benzinin bitecek, yada kalçan, belin tutulacak, yorulacaksın, başka durman için hiç bi sebep yok, yeni nesil hava soğutmalı motorlar artık yol yapınca şişmiyorlar, böyle bişey yok. Motorun bakımlı ise km sınırın yok, keyfine bak. Sen yine önlem çerçevesinde motoru sıkıştırma. tehlikeli seviyede yüksek devirlerde uzun süre tutma. Sıkıntı olmaz.

Sağlığına dikkat et, soğukta seyahat edeceksen iyi giyin, seyahat edeceğin günler içinde bölge yağmurlu olacaksa yanında yağmurluk bulundur.
    Şafak Tan bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar-200NS
    hepinize çok teşekkür ederim son bakımlarımı yarın yapıp 4.gün gidecegim . çok tereddutde kalmışdım ancak korkacak birşey yokmuş Herkezin bayramı mubarek olsun.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    oooo biz nerelere gittik kardeş... hava soğutmalı motoru çok sıkıştırma yeter...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo biz nerelere gittik kardeş... hava soğutmalı motoru çok sıkıştırma yeter...
    teşekkürler ramazan abi nice kmlere )

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    bende yarin 110km Bursa-Harmancik yoluna cikicam sabah5 gibi
    malum kamyonlar bile 70-90km gidiyor dusun otomobiller yol vermez zor is
    Bende 3sefer mola vereyim diye dusundum.
    ama yorumlardan 50km hizla 3.viteste zorlamadan gitcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

beni tedirgin eden cok dik inis ve rampalar var...
    Birtane 8rakami gibi bir yer var.
    pes etmek yok
    3Sene evvel bir gunde 350km gidis 150km gelis

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Madem yenisin,fazla tecrüben yok,ÇOK Dikkatli ol adaşım...Mola vermenin zamanını sen belirle.İlk defa çıkacaksan arada kendini sıkacaksın,kasacaksın farkında olmadan.Rahat ol ama dikkatli ol.Hayırlı yolculuk.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Buyur hem hava soğutmalı hem iki zamanlı hemde 2000 model . ( üstündeki de o zaman 120 kg felandı : )
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...rcek-oldu.html
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben ybr ile tek kontakta 507 km yol gittim hiç bişey olmadı sen ne kadar dayanırsan motor o kadar gider eğer bende dayanma gücü olsun ybr ile günde 1200 km yol giderim motora bişey olmaz sonuçta makine
    ben fabrikada makine oparatörü idim çalıştığım makine 6 gün 24 saat çalışırdı hiç bişrşey olmaz dı motosiklette öyledir korkma yolda kalmazsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Kanuni Motorun 150 scooter ile bir günde 405 km yapmışlığım var.
    Motor bakımlı ise hiiiç sorun olmaz.
    Sıkı giyin , ıslanma sana bir şey olmasın yeter.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

makinayı sıkıştırma gidebildiğin kadar git. benim drz 400 ve xt 350 motorlarım var yaz boyu gezdim sıkıntı yok.Havalrda soğudu kendine dikkat et yeter.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam aynı korku bende de vardı ne olur ne olmaz sen yanına bi buji anahtarı al bide buji onun dışında sıkı giyin 50 km git dur hiçbirşey olmaz ilk uzun yolculuğum benim 18 km idi ve akşam vakti yapmıştık onun üzerine devasa uzun yollar yaptık

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asfalt ve düzgün yolda tek şerit gidişse çok yavaş gitmekte problem olur sert virajlar yağmur veya aşırı rüzgar gibi sizi etkileyen etkenler yoksa 70-80 km hız daha makul olur tabi birde kesinlikle motorunuz problemli olmayacak ve korumanız tam olacak mont eldiven kask ve dizlik olacak

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Daha uzun yol yapmadim bnde yeniyim ancak sorun olacagini.hic sanmiyorum o eski iki zamanli motorlarda idi sisme olayi filan koruman tam olduktan sonra vur kendini yollara hicte korma :-)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    honda c90 super cub ile niğdeden istanbula geldim

yağ gibi... innova dan bile rahattır.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    geçen hafta senin hesap bende çıktım şöyle bi gezeyim diye 100km gidiş 100 geliş 150 cc motorla ben sana nerde problem yaşayacağını belirtiyim kazı çalışması olupta yolun tek şeride düştüğü yerlerde biraz sıkıntı yaşıyosun arkanda arabalar sen önde tıngıt tıngır o biraz sorun oluyo harici motor gidermi gitmezmi kayleye gerek yok gider arkadaşların dediği gibi bakımlıysa gider bu arada 40 km de bir dinlenmen iyi olur söz konusu scooter olunca bel ağrısı kaçınılmaz oluyor
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)