Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor araçların fark etmemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    arkadaşlar bir motor kullanıcısı olarak sizce neden arabalar bizi fark etmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    gece için diyorsan ya motorla çok koyu renkte yada sen koyu renk giyiniyorsun,gündüzleri ise ani manevra yaparsan normal bi sürücü arkayı sürekli dikizlemez ve seni göremez,yinede görünmüyorum farketmiyolar beni diyosan ya aragaz vererek yolda ilerliceksin yada polis kornası takcaksın motora
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farketmiyor değil farketmemezlikten geliyor. Altlarındaki araç büyükya hani ben daha büyüğüm ben daha kalıplıyım seni ezerim gibi bi havaları var araba kullananların. Zaten motorcuların başına ne geliyosa bu kıç pireliği yapan omurgasız araba sürücülerinin yüzünden geliyor.

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    Motosiklet sürücülerini diğer araçların sürücüleri farketmiyorlarsa bunun 2 nedeni vardır:
    1. Kasıt vardır.
    2. Gerçekten farketmiyordur.

Birincisi için yapılacak en iyi hareket; olabildiğince dikkatli bir şekilde oradan uzaklaşmak. (ben haklıyım, karşı taraf haksız psikolojisine girmeden - ki biz hep savunma durumunda olmalıyız-çünkü en çok zararı bizler görmekteyiz...!)

İkincisi için ise; kendimizi farkettirmek için neler yapabileceğimizi düşünmek ve yaşam biçimi haline getirmemiz gerekir. Mesela; reflektörlü limon sarısı renkte yelek giymek, giysilerimizi, kaskımızı seçerken renklerini trafikte dikkat çekecek renklerden oluşanlardan almak, motorun ışıklarını sürekli olarak yanar vaziyette sürmek vs...

Aksi durumda, motor siyah, mont siyah, pantolon siyah, kask siyah, asfalt siyah bir de motorun lambaları yanmıyorsa farkedilme konusunda epeyce sıkıntı olabilir...!
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Full koruma + Fulll dikkat...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    altındaki aracın kalıbına güvenme meselesi. Nasıl olsa bana bişey olmaz kafasındalar. Örneğin aynı durum kamyoncuların arabalara bakışı içinde geçerlidir. Arabalara yok muamelesi yaparlar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Az önce sollamaya çıkıcaktım ve bir an "şimdi salağın birisi farlarını yakmadan geliyordur " deyip vaz geçtiğim anda o salak gecikmeden geldi ve yanımdan dip gazla geçti.

Yani biz görücez hemde görünmeyenleri bile görücez. Yoksa şuanda bu satırları yazamıyor olurdum.

Kimsenin seni görmesini bekleme. Sen görde o ister görsün ister görmesin.
    Serdarrr bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletler ani manevralar yapıyorlar aynı arabayı yarım saat takip etmezler vırt o şeritte fırt bu şeritte nerde yol açıksa o boşluktan geçerler.. otomobil sürücüsü aynaya bakar yol boş manevra yapmaya karar verir gözünü aynadan alır manevra yapmaya başlar ve güümmm 3saniye önce orda olmayan motorcuyla otomobil sürücüsünün yolu bi anda kesişir.. kendini göstereceksin!! birinin seni görmediğini anladığında onunda girebileceği yola temkinli gireceksin.. bende araba kullanırken görmediğim çok motosiklet yanımdan silme geçiyor neye güvenerek geçiyor bilmem ben onu görmüyorumki hafif direksiyonla oynasam herşey mahvolacak..halbuki kendini bana gösterse ben ona yol açarım ben zaten gidemiyorum bari motoru biyere takmasın rahat geçsin diye.. bazı lalelerden bahsetmeye gerek yok zaten..bilerek ve görerek korkutmak için veya kasten kaza yaptırmak için kafa gösteren sıkıştıran geçeceğini gördüğü arayı daraltan geçmesin ben bekliyorum oda beklesin zihniyetli abilerde var.
    M.balibey bunu beğendi.

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Nacizhane fikrimi belirteyim
    bende otomobil direksiyonuna geçince farkettim ve daha dikkatli olmaya çalışıyorum.
    otomobil sürücüleri aynaya baktıklarında araba minibüs otobüs gibi kalıplı bir araç görüyorlar , gözleri onları arıyor.
    biz motosiklet sürücüleri diğer araçlara göre 4 kat küçüğüz ve 2 kat hızlıyız dolayısıyla gerçekten göremiyorlar.
    ama bunun sebebi tabiiki bizim küçük oluşumuz değil aynaya bakan gözlerin görmeye çalıştığı şeyler.
    Serdarrr bunu beğendi.
    Imza mi?? Nereye Atayım

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    motor kullanırken aksını dusunenler arabaya bındıgınde bıldıgını okuyo.ornegın ben.bırde tahammulsuz mılletız arkadaslar.ınsana deger yok.kultur meselesı.elın amerıkalısı yogun trafık esnasında karsıya gecmekte olan anne ve yavru ordekler ıcın aracını durdurabılıyosa bu dogaya saygı anlamını ıfade eder.bız daha 60 sanıyelık kırmızı ısıga tahammul edemezken bunları konusmanın ne yerı nede zamanı.ve tabıkı son soz.insan hayatının gerı donusumucok zor.lutfen dahada dıkkat.
    Mengu16 bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    geceleri selektör tuşuna gunduzleri de kornaya hafif basmakta (dıt dıt edicek kadar) fayda var

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geceleri selektör tuşuna gunduzleri de kornaya hafif basmakta (dıt dıt edicek kadar) fayda var
    aynen ben alışkanlık yapmışımdır özellikle istanbul trafiğinde maşallah benim sellektörde flash gibi patlıyor!

artık reflektörü yelek giyiniyorum ve çok faydası oluyor farkediyorum, resmen sürücülerin piskolojisini hissedebiliyorum. çok faydası var tavsiye ederim
    Serdarrr bunu beğendi.

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Ankara trafiğinde trafik akışında normal bir şekilde şerit değiştirmeden giderken önüme 1 ayda 4 kere araba atladı önümü kesti diyelim 3 ü bayandı bunların kesinlikle ayrım yapmıyorum yanlış anlaşımıyım, ayrıca aracı geçerken korna çalmakta fayda var.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    arabanın direksiyon konsolunun yüksekliği, cam çıtaları, saygısızlık, aptallık, medeniyetsizlik, görgüsüzlük, ayılık say say btmiyor.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yolda karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa, ve tekrar sola bakarsın. Hmm, araba gelmiyor diye yola atlarsın.
    Hulen o da ne Bir de bakarsın bir motosiklet, panikle totoyu son anda kurtarırsın ve motorcunun da 9 canından birini alırsın.

E şimdi bu neden oldu??? Cevabı ilk satırda geçiyor.
    Araba'ya odaklanıyorsun ve motoru görmeyebiliyorsun. Yoksa adam saatte 300 km hızla birden belirmedi.
    Yani bazen yayalar da görmüyor ve biz motorcular bile birbirimizi aynı nedenle farketmeyebiliyoruz.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ben Bursadayim ayni SIKINTIYI serit degistirirken cekiyorum.
    sagdan sola gecmem gerekti.
    sinyal-korna yaptim yok.
    Galiba sorun paketci elamanlar aradan-kiyidan-kaldirimdan gidiyorlar.
    adamlarda piskolojik olumsuzluk var.
    motora-motorculara karsi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:51 ----------

Sirf bu yuzden 4-5.000 liraya Atv alayim dedim.4teker olunca farkedecekler

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    burda tek yönlü yollarda bu zaten motosiklet incecik yoldan gidiyor diyip yolun ortasından gelip beni yolun son çizgisine sıkıştıranlar var
    TRAFİKTE KARŞI TARAF NE KADAR DİKKATLİ İSE SENDE O KADAR DİKKATLİSİN...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    araba sürücüleriyle konuşursanız çoğunun gerçekten motorları farketmediğini duyacaksınız. sıkışık bir trafikte, ben bile arkamda gürültüsü ve kornasına rağmen race bir motoru bir süre farketmemiştim, farkedince geçmesi için yol verdim. ondan 5 dakika sonra honda cb125 aynamda belirdi hemen farkettim, motorun rengi beyazdı ve sürücüsü fosforlu yelek giyiyordu. bu tür iyileştirmelerle farkedilebilirliğimizi arttırabiliriz. Ama hiçbir aracın bizi farketmediği düşüncesiyle kullanmak en iyisi, mutlaka farketmeyen bir araç olacaktır

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    geçenlerde arabanın biriyle burun buruna geldik ben frene bastım durdum adam indi kardeş kusura bakma görmedim dedi....kusura bakma görmedim o yüzden ölümle burun buruna geldin...hayvan gibi motoru nasıl görmüyorlar onu da anlamış değilim...bizde araba kullanıyoruz ben yoldaki kipriyi bile görüyorum adamlar motosikleti görmüyor...yoruma açık ama ...motosiklet net... engelliyor

Hocam bir ara fazer kullanırdım.Normal egzozlar vardı kimse duymazdı sesi görmezlerdi de baya kaza atlatmıstım.Sonra çift akrapoviç taktım baya iyi oldu ses uyarıcı oluyordu şeritlerinde kalıyordu bir çok araba eğer motorun Fazer gibi yırtıcıysa sende tak sıkıstırdıklarına göre Racing kullanmıyorsun sanırım , enduro kullanıyorsun eğer enduro kullanıyorsan yapacak birşey yok

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir ara fazer kullanırdım.Normal egzozlar vardı kimse duymazdı sesi görmezlerdi de baya kaza atlatmıstım.Sonra çift akrapoviç taktım baya iyi oldu ses uyarıcı oluyordu şeritlerinde kalıyordu bir çok araba eğer motorun Fazer gibi yırtıcıysa sende tak sıkıstırdıklarına göre Racing kullanmıyorsun sanırım , enduro kullanıyorsun eğer enduro kullanıyorsan yapacak birşey yok
    erkan seni burda dövecekler sonra kurtaranın olmayacak benden söylemesi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)