Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet'ten Düşüş Hikayelerinizi Anlatır Mısınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    1 hafta önce arkadaşın cbf'i ile uçuşa geçmiştim. Motoru aldıgım gunden berı hiç dusmemıstım acıkcası garip geldi ve buraya yazmaya karar verdim sizlerinde düşüş hikayelerinizi merak ediyorum tecrübe edinmek amacıyla her neyse kendi düşüşümü anlatayım .)

Arkadaştan aldık motorunu oda benim motoru aldı gidiyoruz, işaret ettım surda duralım dıyerekten. Yavaşladık hızımız 30 40 ben ön frene bastım yavaşça tamda tekerin altında koskocaman bir plastik ince levha varmış.Direksiyon döndü freni bırakmama rağmen toparlayamadım levha tekerin altında 10 metre ilerledim ve motorun üstünden uçtum Koruma demiri falan motorda kurtuldu bende kalkınca bir düşündüm. Benım elimde olmayan sebeplerden dolayı dustum kım bilir millet nasıl dusuyor dedım ve buraya yazmıs bulunduk sıra sizde :=)
    YBRMANİA ve sutlusoda bunu beğendiler.
    [B][COLOR="#800080"]]nice-design.berk@hotmail.com
    Her türlü web sitesi yapılır[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende yaklaşık 2-2,5 ay önce filan cbr 125 motorum ile viraja biraz hızlı girdim.Yolun ortasında da bi araba u dönüşü yapıyodu,yolu tam ortalamış.Ya arka camdan içeri dahil olucaktım,yada arabanın ön tarafı ile yolun kenarındaki kaldırımın arasından geçmeye çalışacaktım zor da olsa.Biraz daha hızlandım aradan geçebilmek için,geçtimde ama ön teker kaldırma sürtünce dengeyi kaybedip kaldırımla motor arasında sürüklendim.Kazadan sonra yarılmış bi omuz,el,diz ve hafif hasar almış bi kask.O günden sonra aileminde baskısıyla motoru sattım zaten.İşin kötü tarafı kaza psikolojisi çok kötü,insan inanmak istemiyo o an Allah kimsenin başına vermesin,çok kötü bi duygu..
    Bodyguard-cB ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bugün yağmurda iyice kayganlaşan pürüzsüz benzinlik zemininde motor altımdan gidiverdi, kendimi hafifçe yerde yatar halde buldum, motor da bir yanda, bu olaydan sonra yağmurda kullanmaktan ben korktum açıkçası...
    Bodyguard-cB bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Bir zamanlar artçıydım,arkadaşımın motoruyla kızlara hava yapıcaz derken taklaya geliverdik motosıklet gilera runner 2t saçlar şekil cumartesi akşamı şekil giyinmişiz bizimki bi yüklendi bende arkada tabı bel üstü gümmm allahtan fazla bişey olmadı 5-6 sene evvel gençlik yılları şimdi akıllandık ama 4 yıldır motor kullanırım Allah'a şükür kazam veya düşmem yok
    Bodyguard-cB bunu beğendi.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    15 dakika önce kıl payı kurtuldum allaha şükür yağmurda motor kullanmak çok riskli bunu da öğrenmiş olduk
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende daha belki 3 yada 4 üncü binişimdi motora 50 cclik scooter çakıllarda biyerden dönüyordum ön frene bastım ve gazı kesmeyi unuttum

gerisini anladınız zaten siz :D

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sene 2005 altımda hero turbo sport puch var 100 lük hemde 1996 model ayaktan iki vitesli...toprak yolda basıyoruz tarla yolu gibi...arkamda da arkadaş var tam viraja giriyoruz ne olduğunu anlamadan birden bire motor bizi üstünden atıyor hızımız yaklaşık 45 km ... zaten en son 60 yapıyordu o motor neyse tarlaya düştüğümüz için yara bere yoktu o an için ağrıda hissetmiyordum sadece kafamın arkası ağrıyordu ve birden bire herşeyi unutmaya başladım buraya neden geldik yanımdaki arkadaşa sen kimsin benim burda ne işim var demişim ama ben hatırlamıyorum...olay yerinde tam yarım saat durmuşuz arkadaş çok korkmuş çünkü benim hafıza gitmiş neyse aradan bir yarım saat daha geçtikten sonra hafıza yavaş yavaş yerine geliyor ne iş yaptığımı nerde oturduğumu hatırlıyorum sonra arkadaşa ben eve gidiyorum diyorum arkadaşı da yolda indirip eve gidiyorum ve evdekilere motordan düştüm diyorum evdekiler panik halde hastanaye felan gidelim diyor yok diyorum bir şeyim yok hastaneye gitmiyoruz ama benim ağrılar iyici şiddetlenmeye başlıyor olayın sıcağıyla hiç acı hessetmezken aradan 2/3 saat geçtikten sonra her yerim ağrımaya başlıyor ve kafamda iyice yerine gelmeye başlıyor ve ben hemen olay yerine gidiyorum tekrar neden düştüğümüzü anlamadım daha çünkü bir bakıyorum düştüğümüz yerin yirmi otuz adım gerisinde koca bir taş tam virajda kalmış motorun yan ayak koyacak yer gelmiş çünkü orada yamulmuştu orda arkadaşı da aradım ne yapıyorsun nasılsın diye arkadaş kaza anında birşeyim yoktu ama şimdi kamyon çarpmış gibiyim demez mi ama bu kaza bize iyi ders oldu o kazadan sonra bakkala bile giderken kask takmaya başladık ve full koruma takılıyoruz artık...

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    @TheAzReaL07 Sevindim kurtulmana :=)
    [B][COLOR="#800080"]]nice-design.berk@hotmail.com
    Her türlü web sitesi yapılır[/COLOR][/B]

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dakika önce kıl payı kurtuldum allaha şükür yağmurda motor kullanmak çok riskli bunu da öğrenmiş olduk
    Antalya çok fenaydı bugün.

Motosikleti
    honda cg 125 ' 91 | Honda cbr 125 r ' 2012
    iki hafta önce normal bi hızla seyrederken ( 35-40 kmh ) karavanı sollamak için ataga kalktım . malum araç biraz geniş olunca yol vermedi , veremedi daha dogrusu karşımda refüjü gördüm . bir yere vurmamak için yatırdım ister istemez motoru . ufak tefek sıyrıklar bide köprücük kemigini baglayan kasta esneme var . motorum da ise birkaç çizik çamurlugunda kırık birde maşada egiklik var
    mondial kanuni benzerlerine inat HONDA.senle daha nice 20. yıllara ...

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    kawasaki ninja 1000 ile gidiyorum düz yol 250 kmh 3 motorun solundan geçtim sonra yol sola doğru virajmış ben dönemedim otlara girdim sonra geçtiğim o 3 motor beni geçti....
    salvoo bunu beğendi.

Motordan dusme hikayem olmasa bile, cok guzel bir bisikletten dusme hikayem var... 15-20 KM hizla bisikletle ilerlerken, endo yaptim... Aslinda zorunlu yaptim cunku onumdeki arkadas ani bir fren yapti... Bende endo hareketine baslamis bulundum... Malumunuz fazla kalktim ve ayaklarimin durus pozisyonu yanlis oldugu icin topliyamadim ve yere kapaklandim, bisiklette tepeden kafama dustu... Ama kask sayesinde hic bir yara almadan kalktim... Olan bisikletin on tekerlegine oldu. Jantin akoru gitti ve fren diski yamuldu yeah!

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Tarih 9.2.2012 saat 21:40.. İlk düşüşüm zihnime kazınmış bi kere.

Şu an yazmak zor geldiğinden "Düşecek Olan Motorcu.." konumdaki yazımı aynen aktarıyorum..

Akşam 9.30 gibi özel dersten çıktım, atladım motosikletime geliyorum..

Genelde en sık kullandığım yol biraz trafik açısından sıkışık diye uzun ama keyifli ve daha güvenli (boş) olan yoldan gideyim dedim.. -demeseydim-

İşte ana yoldan geliyorum ara yoldan bağlantı var oraya giricem. Sağa yaklaştım, yavaşladım, sağa sinyalimi verdim. Kontra tekniğiyle hafif yatırarak (scooter olduğu için zaten fazla yatırmıyorum) dönmeye başladım o yola doğru.
    Kapalı şekilde döndükten sonra yolun boş olduğunu gördüm, devam ettim dönüşe..

Tam döndüğüm anda ana yoldan itirbaren 2-3 metre ileride -hala- ne olduğunu anlayamadığım bi karaltı gördüm yerde. Tahminimce ya bi arabadan akan benzin, yağ ya da dökülen su veya herhangi bi sıvıydı.. -çölde takılan kutup ayısı da olabilir- Karaltıyı görünce ön teker kayar diyip te hafifce arka freni sıktım ama.. Motor dönme aşamasında olduğu için ön teker karaltıya girdiği anda bi anda kaydı, toparlamaya çalışırken arka teker de aynı oranda kaydı karaltıya girince ve motosiklet sağa yattı altımdan kaydı gitti (ya da heyecandan bi an bi refleksle kendimi üzerinden ittirdim motosikletin) 2-3 metre kadar sürüklendi..

Ben ilk devrildiği anda sağ dizimi yere çarptım sonra öğrendiğim düştüğünde kendini düştüğün ana bırak olayıyla hiç hareket etmedim o ivmeyle sonra sola yuvarlandım ve kaskımın sol tarafı yere sürttü..

Ayağa kalktım bi an herhalde düşünce etrafımda döndüğüm için belim ağrıdı (pek sportif değilim vücut biraz ham) kalktım üzerime baktım, dizime baktım hiç bi şeyim yoktu sadece tozlanmıştım.. Bi korkuyla ve üzüntüyle 2-3 metre uzağımdaki motora koştum ağlıycaktım sinirden..

Kaskı çıkartıp yere koydum.

Sakince kaldırdım, açılan seleyi kapattım yan ayağa kaldırdım motoru, baktım kopan ön fren şeysini yerden aldım selenin altından düşen belgeleri topladım kenarda durup sakinleştirdim kendimi..

Motora bakamadan eve geldim evin önündeki ışıkta inceledim sağ ön taraf çizilmişti yerde sürüklendiği için şansıma çarpma sert düşme olmadığı için kırılan kopan parça yoktu fren kolu dışında.. Artçı ayak koyma yerinin plastiği az bi şey erimişti..

Eve çıktım üzerimi incelerken çok sevdiğim montumun sol omuz kısmında yırtılma olduğunu gördüm..

Sıcağı sıcağına anlamamışım eve gelip üzerimi çıkartınca dizim, belim ve sol omzum hafif ağrımaya başladı, hemen dizime ve omzuma buz koydum üzerimi çıkartıp inceledim hiç bi çizik sıyrılma yoktu üzerimde.. Omzumu da herhalde motoru kaldırırken ters bi hareket yapınca incittim..

İkinci düşüşümü de bi ara sıkıldığımda anlatırım.

Kaskınız kafanızda, gözünüz yolda olsun!
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki ninja 1000 ile gidiyorum düz yol 250 kmh 3 motorun solundan geçtim sonra yol sola doğru virajmış ben dönemedim otlara girdim sonra geçtiğim o 3 motor beni geçti....
    250 kmh hız dedın...peki mu msj ı bıze nerden yazıyosun hastanedenmı?tahtalı koydenmı....yada senden az once devrılen sunger yuklu kamyonun kasasına mı gırdın?nedır anlamadım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 kmh hız dedın...peki mu msj ı bıze nerden yazıyosun hastanedenmı?tahtalı koydenmı....yada senden az once devrılen sunger yuklu kamyonun kasasına mı gırdın?nedır anlamadım.
    motorları geçerken hız 250 idi....hızı 100 e falan düşürdüm....düştüğüm yerde de uzun uzun yeşil yeşil otlar....makinede yeşil olunca çok güzel kamufle olunmuş bi kaza oldu....aslında kaza bile sayılmaz....beton,asfalt veya sert bi yere düşmedim yani...

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    2 sene önce arkadaşlarla baraj yolunda oturuyoruz(adana'da) hadi gidek dediler.Bİndik motorlara real markete gidecez.Neyse mavi bulvar üzeri gidiyoruz.Işıklardan sola nehir kıyısından gidecez.Ama ilginç olanı arkada bir tane şahin dörünümlü dogan ara gaz veriyor. Dedim bu işte bişe var sagdan gideyim lanet olsun nerden dedim.Sagdan giderken tofaş sıyırdı geçti beni.Dengemi kaybedince düştüm.ben sağa motor sola gidiyor.Bir baktım anaaaa motor nehre gidecek közümü kapattım o an nasil bir güç geldiyse koşmak için ugraştım ama kalkamadım sadece bakakaldım arkasından.motor tam yokuşda çimlerin üzerinde durmuş.Neyse bende bişe yok sıyırıklardan başka motoru kadırdı arkadaşlar.Baktım çizik bol sol taraf epeyi bir hasar almış.Gökyüzüne baktım.Allahım dedim.Ah etmem ama bilirsin ama canım yanıyo ya rab ne olursun yardımcı ol bize diye dua ettim.Bu arada şahin durmadı bile uçtu gitti.plakayı almış bizim oguz verdi bana eve gideyimde şikayet ederim dedim.geri döndük mecburen.K.evrenden barış manço bulvarına dönen kavşagı bilir adanalılar(itfaiye caddesi.)Işıklara geldik.solda tofaşın biri kaldırıma girmiş ön sag taraf yok.Plakaya baktıım bana silme geçen araba bu dedim.Dayıya sorduk.adam virajı kayarak almaya çalışdı.sonrada kaldırıma girdi dedi.Ey Allahım sana şükür olsun dedim.

Bu benim kazam vallaha hak dünyası ya hemen ya sonra yada başka zaman çıkıyor abi o yüzden kimsenin hakkını yememek gerekir
    Ben sana ilk aşkımsın demedim.Sen benim Cennetimsin.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bir kaç sene ile mz ile düzgün düzgün gidiyorum yeşil ışık yanıp sönemye başladı ama ışığa az var.
    araba bastı ben de arkasından bastım bayada hızlandık; daha sonradan araba trafik polisini gördü ve zınk diye durdu. benim acemilik dönemlerim sağa sola geçmek aklıma bile gelmedi arkadan vurdum. mz kullananlar iblir şase çok kısa ve dengesizdir 251ler; arka hav akalktı ve beni attı öndeki arabanın önüne kadar uçtum.
    kalkıp motorun yanına gittiğimde trafik polisi bana "motoru süreni gördün mü" demişti =)

bir çok var benim düşmem hepside komiktir kaza anını görseniz yardım etmek yerine gülerdiniz. kırmızı ışıkta durdum ayakkabı bağcığım vitese takıldı yana doğru düştüm;
    scooterda yağmurda ayağımı yere koydum ayağım kaydı açıldı açıldı düştüm;
    çakış yolda dönerkengaz bastım yanı kaydı düştüm;
    motor viteste olduğu yerde duruyor elim debiryajda eğildim jikleyi kaldırmaya çalışıyorum sol elimi bir çektim öne atıldı düştüm.
    ilk motorum elektrikliydi tişörtüme arı girdi düştüm;
    beni gece köpek sürüsü kovaladı elektrikli motorla arkamı döndüm hoşt hoşt diye bağırdım bıraktılar kovalamayı önüme bir döndüm kaldırımla aramda yarım metre yok; çarptım düştüm

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç sene ile mz ile düzgün düzgün gidiyorum yeşil ışık yanıp sönemye başladı ama ışığa az var.
    araba bastı ben de arkasından bastım bayada hızlandık; daha sonradan araba trafik polisini gördü ve zınk diye durdu. benim acemilik dönemlerim sağa sola geçmek aklıma bile gelmedi arkadan vurdum. mz kullananlar iblir şase çok kısa ve dengesizdir 251ler; arka hav akalktı ve beni attı öndeki arabanın önüne kadar uçtum.
    kalkıp motorun yanına gittiğimde trafik polisi bana "motoru süreni gördün mü" demişti =)

bir çok var benim düşmem hepside komiktir kaza anını görseniz yardım etmek yerine gülerdiniz. kırmızı ışıkta durdum ayakkabı bağcığım vitese takıldı yana doğru düştüm;
    scooterda yağmurda ayağımı yere koydum ayağım kaydı açıldı açıldı düştüm;
    çakış yolda dönerkengaz bastım yanı kaydı düştüm;
    motor viteste olduğu yerde duruyor elim debiryajda eğildim jikleyi kaldırmaya çalışıyorum sol elimi bir çektim öne atıldı düştüm.
    ilk motorum elektrikliydi tişörtüme arı girdi düştüm;
    beni gece köpek sürüsü kovaladı elektrikli motorla arkamı döndüm hoşt hoşt diye bağırdım bıraktılar kovalamayı önüme bir döndüm kaldırımla aramda yarım metre yok; çarptım düştüm
    Düşmediğin sağlam kalan aracın var mı?Eğer varsa oda sırasını bekliyordur....

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Okuyacak olan arkadaşlara deneyim olması açısından bunca yıl boyunca yaşamış olduğum (Fazla değil) asdece birkaç düşme senaryomu klavyeye alıyorum;
    SS kullandığım dönemde
    Bir yaz gününün akşamı aile dostumuzdan birinin akşam yemeği davetine eşimle birlikte gitmek için motosikletimizi tercih ettik. Aralar, dereler, sokaklar derken E 5 güzergahına çıkacağım sırada sağ şeritten gelen kamyonun hızlanarak yanaştığını farkettim. Kamyonun hızlanmasındaki gayenin motorun üstündeki bayanı süzmeye yönelik olduğu hissettim. Çok yanaşmış olan kamyonun bizi sollaması için bir müddet asfalta çıkmadan toprak yolda ilerledim. Baktım şerefsiz beraber ilerlemeyi tercih ediyor. Gaz versem daha sakat derken yolumun iyice daraldığını ve artık asfalta tırmanmaya mecbur olduğumu hissederek gaz kesmiştım. Bu arada şerefsiz başıma gelecekleri hissettiği için gazladı ve yolu açtı. Bende asfalta geçiş yapmaya çaliştım fakat asfaltın kodunun toprak yoldan yüksek olması motorun ani olarak kıç atıp özellikle olacaklardan habersiz olan eşimin dengesinin de bozulması ile asfaltla kucaklaştık.
    Faturası; Motorda 850 TL. Bizde ise sıyrılan yırtılan kanayan kollar, bacaklar ile motoru kaldırıp süç aleti ile birlikte hastaye...
    Kabahat: Ana yola çıkmadan önce yolun açılması için durup beklemedimden hatalı benim.

[U]SS motorla ikinci düşüşüm;[/U]
    Bir pazar gününün erken saatlerinde yaklaşık 100 km. kadar bir yolu 200-220 km. hızlarda katederek randevü yerimize ulaştım. Arkadaşın gelmesini beklerken boşuna zaman geçmesin bari şu yanımdaki istasyondan benzinimi full edeyim düşüncesi ile 20 mt. ilerleyip pompaya yanaştım ve durdum derken baktım ben yerde motor ise tecavüzcü Coşkun gibi sırtımda...
    Faturası; Grenaj kırılması vs. 550 TL.
    Kabahat; Yine benim. Mazot attığı için yerler su ile yıkanmış ve zemin kayganlıktan kurtulmamış. O an için bunu dişünmediğimden hatalı benim.

SS motorda üçüncü yayılışim.

Soğuk bir kış günü ansızın baldızımla karşılaştığım an duracağım nokktadaki gizli buzlanmaya dikkat etmediğim için aklımı topladığım an kendimi baldızın kucağında mororu rufüzün ortasında görmüştüm.
    Faturası; Ön jant bozulması çizik ve sıyrıklar.1100 TL.
    Kabahat; Yine bende. Karıyı almışsın.... Baldızı görsende durma bas git... Elin ayağın ayağın dalaşırsa öyle olur.

Şu an kullandığım motorda:
    Aşırı sıcak temmuz ayı başlarında zifti erimiş yol güzergahında şehirler arası seyahat halinde ışıklarda zorunlu durduk. Yanımdaki arkadaş yeşil ışığın yanması ile yola devam etti. Benim makina durduğu yerde daire çizmeye başladı.İkinci turundan sonra baktım yatıyoruz oluşacak olan 3-5 bin tele hasarı önlemek düşücesi ile motoru yatırmamakta direnirken ışıklarda bekleyen babayığıt gençlerin anında müdahalesi sayesinde ayakta kaldım.
    Nedeni: Bizden çok kısa süre önce bu noktada kaza yapan araçlardan akan mazot yola yayılmış.
    Faturası; Sıfır masraf.
    Kabahat;Yine bende. Durduğum noktaya çok fazla dikkat etmemiştim. Birde asfaltın eriyiği mazot ilede karıştığıni fark edememiştim.
    " Motosiklet sürerken diğer araçlara nazaran birçok rızk faktörlerinin de beraberimizde olduğunu unutmayıp son derece dikkatlı olmak gerek"

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Durduğu yerde düşmek çok kötü ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)