Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu motoru almayın!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bazı arkadaşlar bahsetmiş, buun sebebi sizsiniz (ben değil, ben km yi önemsemeyeli çok oldu).

50 tl verdiğinizde istediğiniz km ye getirebilirsiniz her aracı.

Bu iş bu kadar basitken araç baktığınızda km ye neden bu kadar takılıyorsunuz ki?

Bakmayın km ye, önemsemeyin.

Hatta eminim bir çoğunuz ilanlara bakarken yüksek km li olanlara tıklamadan es bile geçiyordur

Yani dürüst satıcıları cezalandırıp sahtekarları ödüllendiriyoruz sonrada neden böyle
    motoseyyah, acayüp, VIA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hakikaten Sezer Aykaç güzel konuya değinmiş. İkinci el almayan bizede almamamızı öneren arkadaşlar aldıkları sıfır motorla mezaramı giriyorlar. İki sene kullanıp hurdayamı veriyorlar. Bende merak ettim bu konuyu.

Arkadaşlar mercedes araçların kontak anahtarı bile km sayıyor ona rağmen adamlar heryerden kmyi değişebiliyor. Hatta bırakın değişmeyi adam gözümün önünde vitonun km göstergesine adını yazdı. O yüzden bırakın şu km işini. Motora bakın siz motor size herşeyi söyler.
    motoseyyah ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar bahsetmiş, buun sebebi sizsiniz (ben değil, ben km yi önemsemeyeli çok oldu).

50 tl verdiğinizde istediğiniz km ye getirebilirsiniz her aracı.

Bu iş bu kadar basitken araç baktığınızda km ye neden bu kadar takılıyorsunuz ki?

Bakmayın km ye, önemsemeyin.

Hatta eminim bir çoğunuz ilanlara bakarken yüksek km li olanlara tıklamadan es bile geçiyordur

Yani dürüst satıcıları cezalandırıp sahtekarları ödüllendiriyoruz sonrada neden böyle
    Km yi bende önemsemem yeterki doğru olsun. Neticede aracın belirli km lerde ağır bakımları yapılmalı. Ayarlanmalı kontrol edilmeli. Km düşük olunca güvenip ağırbakıma sokmuyorsun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Şimdiye dek satın aldığım dokuz motosikletten tek bir tanesi hariç diğerlerini 2. el ve bazılarınıda başkalarının alınmaz o motor diyecekleri yüksek kmlerde bilinçli şekilde aldım. Şimdiye dek aldığım tüm motosikletlerden memnun kaldım ve sattığım kimselerdende herhangi bir olumsuz geri dönüş almadım. Km takıntısı konusunda Olcay'a katılıyorum. Aslında km düşürme hilesini alıcıların doğru bilgiye, yeterli tecrübeye sahip olmamalarından kaynaklanan yanlış bir mantık kurgusunda olmaları (Az km =çok temiz motor veya Çok km= çok yıpranmış motor yada takometre km düşük = orjinal km si ! gibi.) ve bu yönde kendini çok belli eden zaafları, talepleri bu tür sahtekarlıklar için bir çok satıcıyı! da teşvik ediyor. Aldığım motosikletlerde aracın yaptığı kilometreden , (hatta genelde enduro tarzı takıldığım için) kozmetik durumundan çok; satıcının tecrübesi, kişiliği, edindiği motosiklet kültürü, motorun şasesindeki yorgunluk, motor kompresyonu ve şanzumanın rahatlığı gibi durumlara bakarım. Tecrübeli kullanıcıların elinde motosiklet yüksek kilometlerdede olsa yıpranma payı km ye oranla düşük olur. Bakımları zamanında ve bilinçli yapılır.

Şu ana kadar aldığım hiç bir modelde ki 70 küsür bindede motor aldım hiç bir ciddi sıkıntı yaşamadım. Çünkü dürüst olduğunu düşündüğüm kullanıcılardan yüksek km lerdede olsa temiz ve değerinde motosikletler aldım. Km ile aldanmadım ve aldatmadım.

Bu tarz ilanları kesin eminsek deşifre etmek bir çok arkadaşımızın aldanmaması adına çok faydalı olacak. Konuyu açan arkadaşa duyarlılığı için teşekkürler.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)