Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bütçe + Motor Seçimi ve Daha Sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Merhaba Arkadaşlar.
    Foruma Uzun Zamandır Üyeyim Bu Forumda Bilmediğim Birçok Şeyi Öğrendim ve Bildiğim Birçok Bilgiyide Bilmeyen Arkadaşlarla Paylaştım.
    Fakat O Kadar Yazı Okumama Rağmen Bir Konuda Takıldım.

Şimdi Üniversiteyi Yeni Bitirdim .
    Boşta Gezmek Yerine Dominos Pizzada İşe Başladım Çok Yakın Zamanda Güzel Bir Seviyeye Gelebilir Yada Farklı Bir Sektöre Geçebilirim.
    Fakat Şuanki Konumum İtibariyle Aldığım Maaş ASGARİ ÜCRET'in Biraz Yukarı Seviyesinde. Kışın Yavaş Yavaş Geldiği Şu Günlerde Malum Motor Fiyatları Gittikçe Düşüşe Geçiyor.

En son Kullanmakta Olduğum Ybr 125'ide Sattıkdan Sonra Motor Fiyatlarınında Düşmesi Sebebiyle Kendime Büyük Bir Motor Almayı Düşünüyorum.

Öncelikle Şunu Belirtmeliyimki Boy : 1.87 Kilo : 103 . İlk Başlarda Hyosung Gt250R Alıyım Masrafı Beni Yormaz ( Lastik - Akü - Buji ) Yenileyeceğim Zaman Rakamlar Beni Üzmez Diye Düşündüm.
    Fakat Kendisi Bir Kore Malı ( Çin'in Belkide Bir Üst Kalitelisi ) Olduğu İçin Belkide SUdan Sebeplerden Başımı Ağrıtabileceği Gereksiz Zamanlarda Gereksiz Şeylerden Ötürü Üzülmemek İstediğim İçin Hyosung ve STKanuni Gt 250R 'dan Vazgeçmek Zorunda Kaldım.

Sonra Benim Kafamda Cbr 250R Oluşdu Ama Onunda Kalıbı Benim Boyum ve Kilom Yanında Biraz Hantal Kalınca Onuda Elemek Zorunda Kaldım.

Aslında Kafamda Yatan 2 Önemli Motor Daha Vardı Birisi Yamaha Fazer Biriside Honda CBR 600F Modeli. Başladım Bu İki Motoru Araştırmaya.
    Dediğim Gibi Kış Geldiği İçin Ankarada Fiyatlar Baya Aşşağı Seviyelere Düştü. Bir Bankadan Bir Kaç Bin TL Kredi Çekerek Bu İki Motordan Birisini Almay Düşündüm.

Fakat Birde İşin Gerçeklik Boyutu Vardı. Motor Alırken Kredi Çekeceğim İçin Bankaya Borçlanacakdım . Birde Motorun Arızası Çıksa Malum Pahalı Aletler Birde Onun Arızasına Ciddi Rakamlar Ödeyebileceğim Düşüncesi Beni Kararsız Kılmaya Başladı. Şimdi Güzel Bir CBR 600 F Aldığımı Varsayıyorum Motor Herşeyi ile Harika Ama Lastikler Ölü Dİyelim. Kredi Öderken Lastiklerede Ciddi Rakamlar Ödemek Beni Bir Hayli Zorlayacakdır. Fakat Birtarafdanda Gençliğin Vermiş Olduğu Heves ile İnsanında Altında Güzel Bir Makina Olmasını İstemiyor Değil . Şimdi Öncelikle Forumdaki Büyüklerim Git Önce Kendine Korumalıklarını Al Sonra Kalan Parayla Orta Yollu Motor Al Diyeceklerdir.

Koruma Olarak
    1Adet Full Face LS2 Shogun Kaskım
    1Adet LS2 Çeneden Açılır Kaskım
    1Adet GDR Full Face Kaskım Vardır ( Bu Biraz Ucuz Modellerden :D )
    1Adet Full Kapalı ELdiven Tam Koruma
    1Adet Yazlık Yarım Eldiven
    1Adet Revitt Marka Full Koruma Mont
    1Adet Hein-Gericke Full Koruma Pantolon ( Deri ) Mevcuttur.

Son Motorum Olan Ybr Benim İçin Sıkıntılı Dönem ( Maddi ) Geçiş Motorumdu Daha Önce Mct 250 - Twister 250 Gibi Motorları Aktif Olarak Kullandım Daha Sonra Sattım. Şimdi Siz Değerli Forum Üyelerininde Fikrini Alarak Vermem Gereken EN Doğru Kararı Vermek İstiyorum.

İşin Özeti Hem Kredi Öderken Hemde Motorun Bir Yerinde Büyük Bir Sıkıntı Çıkarsa Bu Makinalar Beni Baya Zorlarmı ? Yoksa Al Kardeş Sen Ona Bakarsan Oda Sana Bakar En Azından Kredın Çıkana Kadar 1- Max 2 Sezon Seni Sorunsuz Götürebilir Dermisiniz ?

Yazım Hataları veya Farklı Hatalarım Olduysa AFFOLA. Kafam Biraz Karışık Nedense Kendimi Çok Fazla Kasmaya Başladım Ne Yapacağıma Karar Veremiyor ve Bir An Önce Doğru OLanı Yapmak İstiyorum.

Hepinize Çok Teşekkür Ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayabusayı verseler elime suyunu çıkartırım amma velakin aldığım maaş aşa yukarı seninki kadar. Benzin fiyatları malum. 250 lik düşünüyodum. Ama fiyatları, vergileri,parçaları zartı zurtu pahalı olduğundan vazgeçtim. Büyük motorun ceremesi büyük olur bunu unutma. Gittim 2 ci el bi salcano wolf aldım. neyime yetmiyor? Bu devirde evli adamın değirmeni zor dönüyor yazacağımı yazdım karar senin.

Valla korumalari tam dusunmussun tebrikler, motor konusuna gelirsekte en isi hepimiz elektrikli zimbirtilara gecelim yada 250'ye kadar birsey alalim, ama sonrasi nanay... =)

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    cbr 250nin yedek parçaları nispeten ucuz. yan karenaj 54 lira. lastiklerini geçen biri 250 ya da 400 liraya mı ne almıştı.

yedek parça bakımından cbr 250 çok güzel bence. parça fiyatlarına bir bak. eminim 250 ccde bundan iyisi yoktur. bir senedir kullananların yorumlarını okuyorum, kronik sorunu da çıkmadı.

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla korumalari tam dusunmussun tebrikler, motor konusuna gelirsekte en isi hepimiz elektrikli zimbirtilara gecelim yada 250'ye kadar birsey alalim, ama sonrasi nanay... =)
    o da çekmiyor yaw geçen bi dayıda gördüm yokuşta pedal+gazla anca çıkıyor
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    =)) gelen yorumlar tavsıyeler ıcın cok tsk ederım. arakdasım salcano wolf demıs zaten ybr ımı sattım daha buyuk cc bır motor ıcın. 125 benı kesmıyor altımda hem cok kucuk hemde cc sı bana cok az gelıyor dedıgım gıbı daha once mct 250 ve twıster 250 kullandım en azından bır 250 cc kullanmayı dusunuyorum 250 cc nın altına bu saatten sonra pek ınmeyı dusunmuyorum dogrusu .

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250nin yedek parçaları nispeten ucuz. yan karenaj 54 lira. lastiklerini geçen biri 250 ya da 400 liraya mı ne almıştı.

yedek parça bakımından cbr 250 çok güzel bence. parça fiyatlarına bir bak. eminim 250 ccde bundan iyisi yoktur. bir senedir kullananların yorumlarını okuyorum, kronik sorunu da çıkmadı.
    wallaha bu motoru az dusunmedım degıl . fakat egsoz hıc ınsanı tatmın etmıyor 9000tl verıp cbr 250 alıcam pancar motoru gıbı sesı cıkacak. bırazda egsoz olsun ıstemıyor degılım dogrusu. en azından hıssettırsın ıstıyorum.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bende senin durumundaydım, ne alayım ne alayım derken gittim kawasaki EN 500 aldım yaklaşık 2 ay kullandım.Çok güzel ve seri bir motosiklet ama yakıtı 6 lt civarlarındaydı ve yedek parçası gerçekten çok pahalıydı.Hergün ortalama işe gidiş geliş 45 km yol yaptığımı düşünürsen hatırı sayılır bir yakıt tüketimi oluyordu.Motosiklete Modelinden ötürü de masraf yapmadan binmek mümkün değildi.Sattım ve yerine 2010 HYOSUNG GT 250 R aldım.Bu zamana kadar bu forumlarda neler neler okumadım gt 250 r hakkında ama gözü bir kere kararttım.Yakıt konusunda mükemmel,gidişi mükemmel, yedek parçasıda bence gayet makul.250 cc bir motosiklet için bence her yönden en iyilerden biridir.Bu arada boyum 1.79 kilom 95 ve üzerinde hiç sırıttığımı düşünmüyorum.Umarım sana yazdıklarım yol gösterir.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin durumundaydım, ne alayım ne alayım derken gittim kawasaki EN 500 aldım yaklaşık 2 ay kullandım.Çok güzel ve seri bir motosiklet ama yakıtı 6 lt civarlarındaydı ve yedek parçası gerçekten çok pahalıydı.Hergün ortalama işe gidiş geliş 45 km yol yaptığımı düşünürsen hatırı sayılır bir yakıt tüketimi oluyordu.Motosiklete Modelinden ötürü de masraf yapmadan binmek mümkün değildi.Sattım ve yerine 2010 HYOSUNG GT 250 R aldım.Bu zamana kadar bu forumlarda neler neler okumadım gt 250 r hakkında ama gözü bir kere kararttım.Yakıt konusunda mükemmel,gidişi mükemmel, yedek parçasıda bence gayet makul.250 cc bir motosiklet için bence her yönden en iyilerden biridir.Bu arada boyum 1.79 kilom 95 ve üzerinde hiç sırıttığımı düşünmüyorum.Umarım sana yazdıklarım yol gösterir.
    vallahi bende yavas yavas hyosunga dogru sanırım yol alabılırım gıbıme gelıyor. cunkı malum sartlar onu gosterıyor. aslında malımada herzaman cok temız bakarım . sanırım hyoyada temız bakarsam onunda benı uzmeyecegı kanaatı var aslında.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    =)) gelen yorumlar tavsıyeler ıcın cok tsk ederım. arakdasım salcano wolf demıs zaten ybr ımı sattım daha buyuk cc bır motor ıcın. 125 benı kesmıyor altımda hem cok kucuk hemde cc sı bana cok az gelıyor dedıgım gıbı daha once mct 250 ve twıster 250 kullandım en azından bır 250 cc kullanmayı dusunuyorum 250 cc nın altına bu saatten sonra pek ınmeyı dusunmuyorum dogrusu .

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

wallaha bu motoru az dusunmedım degıl . fakat egsoz hıc ınsanı tatmın etmıyor 9000tl verıp cbr 250 alıcam pancar motoru gıbı sesı cıkacak. bırazda egsoz olsun ıstemıyor degılım dogrusu. en azından hıssettırsın ıstıyorum.
    Dostum gençliğinin kıymetine bil bu yaşlara geri gelmezsin bi daha bekar adamsın maaşını bu işe yatır yarın bir gün evlenirsen istesende motora bu kadar para bağlayamayacaksın o yüzden temelleri iyi at.. kredi olayına gelincede kredi kullanmadan alacağin motorlara bak derim..Er-5 yada gs 500 dür tavsiyem..Cbr 250 de nasıl şeyse herkes tutturmuş yan grenaj 54 lira.. Kimse demiyorki bunun manetleri aynaları sinyalleri ön farı bu para İmkanın varsa ybr yide satmadan bide 500 lük makina sahibi olsan gayet güzel olur..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Lc - Samsung da Kore malı aslında
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    2000 ford
    ybr yi satmışsın zaten tamam benim kafa yeni dank etti...

Motosikleti
    ybr kolay ıs aslında . kredı olayıana gelınce ole aman aman bır kredı cekmeyecegım max 3 bın tl kredı yanı =))) ama sımdı ne alayım ona karar veremıyorum. aslında ek ısde yapmıyor degılım ama onun gelırını hıc hesaba katmıyorum gun gelıyor 2 gunde 800 lıra kazanıyorum gun gelıyor 10 gun yatıyorum ( ınt uzerınden pc - cep telefonu elektronık alet alıp satıyorum psp vs gıbı ) . ıste durumlar bundan ıbaret. forumun bır cogu baslıga bakmamıs bıle .

Motosikleti
    2000 ford
    ybr kolay ıs aslında . kredı olayıana gelınce ole aman aman bır kredı cekmeyecegım max 3 bın tl kredı yanı =))) ama sımdı ne alayım ona karar veremıyorum. aslında ek ısde yapmıyor degılım ama onun gelırını hıc hesaba katmıyorum gun gelıyor 2 gunde 800 lıra kazanıyorum gun gelıyor 10 gun yatıyorum ( ınt uzerınden pc - cep telefonu elektronık alet alıp satıyorum psp vs gıbı ) . ıste durumlar bundan ıbaret. forumun bır cogu baslıga bakmamıs bıle .
    Senin ilacın 500 lük sınıfı hacı..senbilirsin...

Motosikleti
    er 5 ile gs 500 tavsiye etmişsiniz. bu iki motorun yakıt durumu parça bulma oranı ve parca ucretlerı ortalama nasıldır ?

---------- Post added at 01:32 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

ustad o bu degılde gs 500 ile er 5 in tipide beni hiç sarmıyo kadran filan çok eski çok hantal duruyor :(

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    er 5 ile gs 500 tavsiye etmişsiniz. bu iki motorun yakıt durumu parça bulma oranı ve parca ucretlerı ortalama nasıldır ?

---------- Post added at 01:32 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

ustad o bu degılde gs 500 ile er 5 in tipide beni hiç sarmıyo kadran filan çok eski çok hantal duruyor :(
    İki motoruda kullandım.Şu an gs 500'üm var.Bu iki motorda 0'dan 100'e 6 saniyenin altında çıkıyor.Bu motorları kullanma şansı bulursanız 250'likleri kafanızdan atarsınız.Er 5 gs 500'den biraz daha fazla yakmak kaydıyla 5.5 6.0 lt civarlarında yakıyor 100 km'de.Özellikle 6000 7000 devirden sonra motorlar resmen kimlik değiştiryor.Er 5 kullanımı zordur yüksek devirde vites düşürürseniz arka tekeri kucağınıza alabilirsiniz ancak gs 500 bisikletten hallicedir.Er 5 daha torklu ve seridir ama iş fren ve virajlara gelince gs 500 öne çıkar.Motor parçalarını kullanıcıkarı ebay'den filan alıyor.Parça sorunu olabilir ancak periyodik değişecek parçaları bulunur.Parça ücretleri korkunç paralar istenen cbf 250'lerin parçalarından biraz pahalıdır.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    _pLay_06 Kore malı olunca çin in bir üst kalitesimi oluyor yoksa sadece hyosung için mi bunu söyledin?
    Çünkü samsung aslen güney koreden çıkmadır...ve şu anda teknolojik alanda özellikle cep telefonu ve televizyon sektöründe hemen hemen lider konumunda....Amerikalı apple a kafa tutmuş hatta mahkemelik olmuştur...
    Motor secimine gelince benin fikrim maxiscooter alman....

Motosikleti
    Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    _pLay_06 Kore malı olunca çin in bir üst kalitesimi oluyor yoksa sadece hyosung için mi bunu söyledin?
    Çünkü samsung aslen güney koreden çıkmadır...ve şu anda teknolojik alanda özellikle cep telefonu ve televizyon sektöründe hemen hemen lider konumunda....Amerikalı apple a kafa tutmuş hatta mahkemelik olmuştur...
    Motor secimine gelince benin fikrim maxiscooter alman....
    bır kac yıl bılısım sektoreunde calısan bırı olarak samsungun kalıtesını bır cok urunde hıc bırsey ıle degısmem . burdakı kastım cın mallarına nazaran olmasıdır .

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoruda kullandım.Şu an gs 500'üm var.Bu iki motorda 0'dan 100'e 6 saniyenin altında çıkıyor.Bu motorları kullanma şansı bulursanız 250'likleri kafanızdan atarsınız.Er 5 gs 500'den biraz daha fazla yakmak kaydıyla 5.5 6.0 lt civarlarında yakıyor 100 km'de.Özellikle 6000 7000 devirden sonra motorlar resmen kimlik değiştiryor.Er 5 kullanımı zordur yüksek devirde vites düşürürseniz arka tekeri kucağınıza alabilirsiniz ancak gs 500 bisikletten hallicedir.Er 5 daha torklu ve seridir ama iş fren ve virajlara gelince gs 500 öne çıkar.Motor parçalarını kullanıcıkarı ebay'den filan alıyor.Parça sorunu olabilir ancak periyodik değişecek parçaları bulunur.Parça ücretleri korkunç paralar istenen cbf 250'lerin parçalarından biraz pahalıdır.
    sanırım hepsınden vaz gecıp opel vectra araba alabılırım. bu aralar bı opel vectra sahıbı ıle gorusuyorum olmadı yazın arabayı satar motor alırım veya dırek motorlada takas edebılırım. ztn kısda gelıyor motoru alsamda ANKARA sartlarında pek bınemıcem gıbı gorunuyor .

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Tüm yazıyı okudum baştan sona hiç kendini kasma git güzel bi hyosung al keyfini çıkar o devasa motorun diğer motorlar seni kasar hiç gerek yok hyosung ne yakıt konusunda seni üzer nede kullanım konusunda

Motosikleti
    bır kac gun foruma gıremeyecegım umarım forumdakı arkadaslar konuyu acmıs sonrada kacmıs demezler =)))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)