Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

E5den izmit donusu olasi kaza anim

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba arkadaslar,
    Cumartesi gunu izmitten gebzeye donerken neredeyse olumle burun buruna geldim.

E5i bilenler bilir bayagi virajli yollar var izmit - gebze arasinda ve kamyonlar adeta istila etmis gibiydi yollari dun.
    Ben bazen sag seritte bazen sol seritte ortalama 90-100 arasi seyir halindeydim. Onumdeki kamyonu sollamak icin sinyalimi verdim sol serite gectim (yol 2 seritli ve hizim 90 civari gibi)
    Kamyonu sollarken sola dogru hafif bir viraj vardi ve viraji alirken yol 3 serite cikti. Ve bende sag sinyali verip kendimi orta seride atayim dedim. Yavas yavas sag seride gecerken aniden yanimda beyaz bir sirocco bitiverdi nasil geldi hic farketmedim. Ve ben sag serite gecerken o da bana silme bir sekilde (1-2 cm farkla) dibimden sol serite onume gecti. Arabayi gececegim seriti kontrol etmek icin kafami cevirince farkettim ve agirligimi sola vererek motoru sola dogru yatirdim bu hareketi yapmasaydim sanirim bacagim bile sikisabilirdi araba ile motor arasinda.

Benim siroccoyu gorememe sebebim sanirim virajdan dolayi. Tahminim yol 3 serite cikinca bu serefsiz benim solladigim kamyonu sagladi ve virajda 2 serit birden capraz sekilde en sol serite gecmeye basladi. Adam icin benim degerimin olmadigini gordum dikiz aynasindan yanimdan cm ile gectikten sonra korna caldim selektor yaptim adam istifini bile bozmadi rahat rahat koltukta oturuken. Zaten 2-3 saniye sonra bayagi uzaklasti yakalayayim dedim coktan gozden kayboldu. Plakayi falan da okuyamadim ama beyaz sirocco olduguna eminim.

Genellikle araba kullananlar virajlari daha hizli alabilmek icin eger yol bos ise 2-3 serit kullanarak aliyorlar. Tehlikeli degil mi bu? Ben yol bombos olsa bile her zaman virajlarda kendi seridimin icinde donuyorum motor olmama ragmen.

Verilmis sadakamiz varmis. Ama bir daha izmitten e5 ten donmeyecegim TEM daha mantikli. Izmit gebze arasi TEM kullanmanizi tavsiye ederim.
    Herkese iyi forumlar.
    (Not: Kusura bakmayin ingilizce klavyeden yaziyorum ondan turkce karakterler yok.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Geçmiş olsun vallahi ucuz atlatmışsın. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin!! Hele ki böyle manyak sürücülerden KORUSUN!! Tekerimiz düz bassın arkadaşlar herkez dikkat etsin tekrar kazasız belasız..
    İki Teker Bana Yeter :)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bunlar pkkdan daha beter. heryerdeler çünkü.
    Soykan67 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar pkkdan daha beter. heryerdeler çünkü.
    Tabi ki ya.. Ben neredeyse HER BİNİŞİMDE karşılaşıyorum bunlarla

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı BuRoCk4141 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun vallahi ucuz atlatmışsın. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin!! Hele ki böyle manyak sürücülerden KORUSUN!! Tekerimiz düz bassın arkadaşlar herkez dikkat etsin tekrar kazasız belasız..
    Sagolun Allah kimseye kaza bela vermesin. Su serit degistirirken kafa cevirme olayini hic bir zaman ihmal etmemek lazim ne kadar trafik akisindan emin olsanizda birileri boyle hayvanlik yapabiliyor. Siz siz olun aynalara guvenmeyin mutlaka serit degistirirken kafayi cevirin bakin o seride.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun .. dikkat etmek lazım.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    Her zaman kafayı çeviremiyorum önümde araç vardır ve her an durabilir ihtimaliyle.....bugünde avcılar e-5 te giderken yerde ufak bişey vardı poşet sandım meğerse kedi yavrusuymuş....yolun ortasında sağa sola kaçışıyordu.....ben yavaşlayıp kediyi geçtim....ama arkadan otobüs geliyordu ne oldu tam olarak göremedim.....görmek te istemezdim...

Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman kafayı çeviremiyorum önümde araç vardır ve her an durabilir ihtimaliyle.....bugünde avcılar e-5 te giderken yerde ufak bişey vardı poşet sandım meğerse kedi yavrusuymuş....yolun ortasında sağa sola kaçışıyordu.....ben yavaşlayıp kediyi geçtim....ama arkadan otobüs geliyordu ne oldu tam olarak göremedim.....görmek te istemezdim...
    Motoru kenara çekip hemen yoldan alsaydınız keşke

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    onu düşündüm de öyle bi pozisyonda yoktu....sağ tarafımda da e-5 e bağlantı yolu vardı....yani ben tam kafamı çevirip arkaya baktım otobüs hemen arkamda bitivermişti......

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    1. senin onu değil onun seni görmesi gerekli, yani senin onu göremeyeceğini hesaplaması lazım. çünkü sen motosikletsin.

2. ben buna klasik 100hp altı racing sendromu diyorum, o karenajlarla adam seni haliyle yüksek beygirli bir makina sanıp dalaşıyor, kendi ve senin limitlerini merake diyor kıro haliyle

Motosikleti
    honda ps150i
    GEÇMİŞ OLSUN

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.Şu beyaz Scirocco'yu kullanan zihniyetteki arkadaşlar için söylenecek içinde "çocuk" ve "hayat kadını" kelimesinin eş anlamlısını barıdıran çok güzel bir isim tamlaması var ama burada söylersem ceza alabilirim.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung Gt 250r
    Anlaşıldı tamaamm

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. senin onu değil onun seni görmesi gerekli, yani senin onu göremeyeceğini hesaplaması lazım. çünkü sen motosikletsin.

2. ben buna klasik 100hp altı racing sendromu diyorum, o karenajlarla adam seni haliyle yüksek beygirli bir makina sanıp dalaşıyor, kendi ve senin limitlerini merake diyor kıro haliyle
    Maalesef bunu motosiklet sürücüsü olmayan anlayamaz. Bunu bilmedikleri için anlayamazlar ..

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    geçmiş olsun...f klavye kullan hem türkçe karakterlere daha uyumlu hem de bu kadar uzun yazman fazla vaktini almaz

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    geçmiş olsun..memlekette kendini varlıklı sanan o kadar çok öküz var ki..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

E5i bilenler bilir bayagi virajli yollar var izmit - gebze arasinda ve kamyonlar adeta istila etmis gibiydi yollari dun.
    Ben bazen sag seritte bazen sol seritte ortalama 90-100 arasi seyir halindeydim. Onumdeki kamyonu sollamak icin sinyalimi verdim sol serite gectim (yol 2 seritli ve hizim 90 civari gibi)
    Kamyonu sollarken sola dogru hafif bir viraj vardi ve viraji alirken yol 3 serite cikti. Ve bende sag sinyali verip kendimi orta seride atayim dedim. Yavas yavas sag seride gecerken aniden yanimda beyaz bir sirocco bitiverdi nasil geldi hic farketmedim. Ve ben sag serite gecerken o da bana silme bir sekilde (1-2 cm farkla) dibimden sol serite onume gecti. Arabayi gececegim seriti kontrol etmek icin kafami cevirince farkettim ve agirligimi sola vererek motoru sola dogru yatirdim bu hareketi yapmasaydim sanirim bacagim bile sikisabilirdi araba ile motor arasinda.

Benim siroccoyu gorememe sebebim sanirim virajdan dolayi. Tahminim yol 3 serite cikinca bu serefsiz benim solladigim kamyonu sagladi ve virajda 2 serit birden capraz sekilde en sol serite gecmeye basladi. Adam icin benim degerimin olmadigini gordum dikiz aynasindan yanimdan cm ile gectikten sonra korna caldim selektor yaptim adam istifini bile bozmadi rahat rahat koltukta oturuken. Zaten 2-3 saniye sonra bayagi uzaklasti yakalayayim dedim coktan gozden kayboldu. Plakayi falan da okuyamadim ama beyaz sirocco olduguna eminim.

Genellikle araba kullananlar virajlari daha hizli alabilmek icin eger yol bos ise 2-3 serit kullanarak aliyorlar. Tehlikeli degil mi bu? Ben yol bombos olsa bile her zaman virajlarda kendi seridimin icinde donuyorum motor olmama ragmen.

Verilmis sadakamiz varmis. Ama bir daha izmitten e5 ten donmeyecegim TEM daha mantikli. Izmit gebze arasi TEM kullanmanizi tavsiye ederim.
    Herkese iyi forumlar.
    (Not: Kusura bakmayin ingilizce klavyeden yaziyorum ondan turkce karakterler yok.)
    geçmiş olsun arkadaşım. Gebzede bende yaşadım hemen hemen aynı durumu. Otomobiller helede gençler kullanıyorsa çok kuralsız geçişler yapıyor bizi yok sayarak.

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Herkese iyi forumlar.
    Kardeşim Beyaz Sirocconun Plakası 34 BRK 76 Olabilirmi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı yakamoz7795 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Beyaz Sirocconun Plakası 34 BRK 76 Olabilirmi.
    araç sürücüsü geldi...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)