Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Guinness'e "En pahalı benzin bizde" başvurusu yapıldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Radikal gazetesinden Enis TAYMAN'ın haberine göre:

Guinness'e "En pahalı benzin bizde" başvurusu yapıldı. Eğer onaylanırsa Türkiye bir kez daha Guiness'i girmeyi başaracak!

Uploaded with ImageShack.us

Sonunda bu da oldu! Ömer Faruk Sönmez adlı vatandaş "Dünya’nın en pahalı benzinini kullanıyoruz" diyerek, Guinnes Rekorlar Kitabı’na başvurdu. Petrol Ofisi’nin bugün itibariyle tavsiye edilen mahalli akaryakıt perakende satış fiyatları listesine göre İstanbul Anadolu Yakası’nda 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4.82 TL’den satılıyor. EuroDizel 10’un litre fiyatı ise 4.36 TL

Sönmez, başvurusunu kendi twitter hesabından iki mesajla duyurdu: “Dünyanın en pahalı benzinini kullandığımıza dair Guinness başvurusu sonrası Orhan Kural ile hatıra fotoğrafı" ve “Guinness temsilcisi Orhan Kural bey ile hoş bir sohbetten sonra, Guinness e en pahalı benzini kullanan ülke olduğumuza dair başvuruyu yaptık”

Başvuruyu Sönmez adına Guinness’e ileten Prof. Dr. Orhan Kural ise kurumun resmi temsilcisi olmadığını belirterek şöyle konuştu, "Ben yalnızca danışmanlık yaptım. Ömer Bey, benim aracılığımla başvurmuş oldu”. Daha önce de Türk Lirası’nın, “Dünyanın En Değersiz Parası” olarak tescillenmesi için başvurduğunu ifade eden Kural, paradan sıfırlar atılınca bu durumun ortadan kalktığını kaydetti. Başvurunun ardından Guinness’in inceleme yapacağını ve bir ay içinde de olumlu veya olumsuz geri dönüş yapacağını açıklayan Kural, her başvuru için yardımcı olmadığını da özellikle vurguladı. Kural, “Ben sadece danışmanlık görevi yapıyorum. Herkes müracaatını yapabilir. Her şeye yardım etmiyorum. Ancak bu önemli bir olay. Guinness’e dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülke olarak girmemiz eminim ses getirir. Ömer Faruk Sönmez ise dört milyon nüfuslu refah ülkesi Norveç ’ten bile pahalı benzin kullandığımızı öğrenince bu başvuruyu yapma kararı almış” diye konuştu. Radikal ’in ulaştığı Ömer Faruk Sönmez ise, “Başvuruyu henüz yaptım. Cevap gelince konuşmak daha iyi” dedi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...ID=77&Rdkref=7

Not: Sevgili arkadaşlar, konuyu moto sohbet bölümüne açarak yanlış yaptığımı düşünebilirsiniz ancak alttaki tarayıcı geçmişimin ekran alıntısından da göreceğiniz üzere dün gece saat 23:36 da konuyu açtım, şu ana kadar yayınlanmayınca bir haber olarak kayda değer bulunmamış olabilir diye düşünerek sizlerle bu bölümde paylaşmak istedim. Tabiiki şahsi düşüncem değil forum kuralları geçerlidir.

durango bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    EE bunuda kutlamak gerek, dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz :D Yok işte ötesi :D

Bu gidisle, Guiness'te bize girer. Nede olsa hicbirseye ses cikaramiyoruz

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Uzun bi sure listenin en basinda kaliriz :D hatta sonsuza kadarda olabilirr :D

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Evveeeet şu taze bilgiyi sizlerle paylaşmadan edemedim.

http://chartsbin.com/view/1115

Sık kullanılanlara ekleyip kim şampiyon olmuş güncel olarak takip edebilirsiniz.

Harita üzerinde cursor ile ilgili ülke üzerine geldiğinizde bir baloncuk açılmakta ve $ sent olarak fiyatlar çıkmaktadır.

Devletimiz diye bağrımıza basıp çok sevdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bizim onu sevdiğimizden daha çok bizi sevdiğini iddia ederek hükümranlığı altındaki topraklarda yaşayan biz yurttaşlarına sevdiğinden (yüreğine) sığdırmak istediğinin delili grafik döküm olarak aşağıda bilginize sunulmuştur.

Hepinizi seviyorum ama devletimiz kadar değil gücenmeyin kırılmayın sağlıcakla kalın.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Eritre 2 sent ile geçmiş bizi gitti birincilik
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gidisle, Guiness'te bize girer
    hahahah abi akşam akşam iyi güldüm

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İyi akşamlar Türkiye, ellerinizden gözlerinizden öperim.
    Bu kadar çok vergi toplayıp devlet idare etmeyi başarı sayanları ve buna inanaları tüm kainat öpsün.
    Öpüşelim sevişelim koklaşalım.

http://www.youtube.com/watch?v=Ex88oxPLDmU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

DARILDIN MI GÜLÜM BANA

Darıldın mı gülüm bana?
    Hiç bakmıyorsun bu yana
    Darıldıysan barışalım
    Kumru gibi koklaşalım
    Esmerim, güzelim,dudu dillim
    Ben yanıyorum,amanallah,çok seviyorum
    Bir gün nadim olacaksın
    Beni çok arayacaksın
    Ben ah edip ağladıkça
    Sen Allah’tan bulacaksın
    Esmerim, güzelim,dudu dillim
    Ben yanıyorum,amanallah,çok seviyorum

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    abi ya gece gece iyi güldüm ama böyle dünya haritasında her yer maviyken bizim kıpkırmızı olmamız gurur vermedi değil
    cousinecruis bunu beğendi.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Yakinda altin gibi olucak bu gidisle benzin yuh ya

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başvuruyu Tayyip yapsın, sonuçta onun eseri.
    112ciyiz

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Benim fikrimi çalmışlar ya olmadı bu :S :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    En koyun halk
    ennn yüzsüz yönetim
    En fetbaz bakanlar
    En şizofren BaşTAKAN
    başvuru çookkk bizde
    bakalım bundan sonuç alırsak bunlarıda yazdırırız.
    Acil112 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haydi ben yatıyorum sabah 4 te kalkıp 7 de İzmir İst, 9 da İst. Göteborg gidiyorum Cuma gece geleceğim. Konu sizlere emenet. İyi uykular Türkiye, gelince uyandırırım merak etmeyin.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Venezüela da litresi 2.3 cent...
    Bizde bu paraya sakız bile vermezler
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başbakanımızdan bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.Son durum 252 cent ile 2.sırada.Eritre bizi 2 cent ile geçmiş durumda.Tayyipten tekrar birinci sıraya yerleşmemiz için 3 centlik bir zam bekliyoruz.Bu arada karışık yıkılacak denilen İspanyada benzin 156 cent.Battı dibe oturdu dağılacak denilen Yunanistan da bile 205 cent olduğunu hatırlatmakta fayda var.Ama olur mu bizim ekonomiz öyle bir iyiye gidiyor ki benzin ekonomisi batmış dibe oturmuş ülkelerden bile daha pahalı.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    eyoooooooooooooooo.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    ben her seferinde 10 liralık alıyorum o nedenle sorun yok :D
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    benzin çok pahalı bizde doğrudur. ama kimse şuna dikkat etmiyor.benzinin pahalı olması bir yana biz yabancı ülkede çalışan insanlardan 5 katı 7 katı 10 katı az daha maaş alıyoruz ama onlardan pahalı benzin kullanıyoruz. dehşet bir şey bu. bunun kimse farkında değil galiba.akrabam almanyada yaşıyor.2000eoru maaş almakta. ama benzini 'yediği gıdayı örnek eti 8 euro . bizden ucuz alıyorlar..biz burada 500uro maaş alırsak seviniyoruz.bakın 2000euro maaş alan adam benzini bizden ucuza alıyor 500euro maaş alan çılgın türk benzini 2000euro maaş alan adamdan pahalıya kullanıyor.vay halimize. bu ülke kadar zor bir yaşam nerede var acaba. yazık bu millete yazık. krizlerle yıllarımız geçti hepte geçecek.
    ZIPPIRMAN ve yasdal bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin çok pahalı bizde doğrudur. ama kimse şuna dikkat etmiyor.benzinin pahalı olması bir yana biz yabancı ülkede çalışan insanlardan 5 katı 7 katı 10 katı az daha maaş alıyoruz ama onlardan pahalı benzin kullanıyoruz. dehşet bir şey bu. bunun kimse farkında değil galiba.akrabam almanyada yaşıyor.2000eoru maaş almakta. ama benzini 'yediği gıdayı örnek eti 8 euro . bizden ucuz alıyorlar..biz burada 500uro maaş alırsak seviniyoruz.bakın 2000euro maaş alan adam benzini bizden ucuza alıyor 500euro maaş alan çılgın türk benzini 2000euro maaş alan adamdan pahalıya kullanıyor.vay halimize. bu ülke kadar zor bir yaşam nerede var acaba. yazık bu millete yazık. krizlerle yıllarımız geçti hepte geçecek.
    Valla bana bu ülkede insanların yılları krizlerden çok kerizlikle geçti gibi gelmekte.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)