Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask Tavsiye (CBF 150)

Motovento
    REKLAM ALANI
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    toplantılarda gezilerde yada trafik lambalarında denk geldiğim full face kullanan akadaşların yaşadığı sıkıntıyı gördükce içim acıyor. İki kelime laf anlatman gerekiyor ne o seni duyuyor nede sen onu duyabiliyorsun. Kaskı kafasının üstüne çıkartıp şapka gibi koyuyorlar oda çok ilginç bi görüntü. Bu yaz kaskını deponun üstünde taşınlara da çokca rastladık. Adam kaskı bir çıkarıyo terden saçları yapışmış Biz genelde birkaç kişilik gruplarla gezerken uzun trafik lambalarında veya kısa süreli dur kalklar yaptığımızda hemen çeneden açılır kasklar açılır ve muhabbet dönmeye başla full face kaskların en önemli avantajının yüksek hızlarda rüzgar sesi yapmamasının olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bence buda önemli birşey. Uzun yolda 100 km nin üstündeki hızlarda özellikle yanlız seyahat ediyorsanız kaskımın full face olmasını isterdim. Eğer genelde şehir içinde kullanılacaksa ve cbf150 gibi bir motordan bahsediyorsak en güzeli çeneden açılır kask
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ls2 fiyat kalite endeksi olarak en makul kask markası bana göre birde güneş için vizör alırsan tadından yenmez... Ama gece değişmen gerekicektir onuna belirteyim...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    İlla çeneden açılır ıstıyorsan cbf 150 için caberg ve gdr gerçekten iyi modeller.ama fullface ıstıyorsan 250-300 e lazer ve agv.çeneden açılır kullanıyordum onceden.Hızlı sağa sola baktımı kafayı çevirdimi etrafa kafadan kaymalar kopmalar fln bırde ağır oluyor.zaten çene kısmı patlayınca bende attım.Fullfaceye dondum.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bilindiği gibi çene açılır kasklarda menteşe ve kilit bulunur. bu da kuvvetli darbeler için iki ayrı risk noktası oluşturmaktadır. menteşe veya kilit kırılır, boşalırsa çeneniz artık koruma altında olmayacaktır. peki bu sık rastlanan bir durum mudur? evet en iyi üreticilerin bile bu tip kasklarının çene kısımları, sıkı darbelerde özellikle kilit bölmesinden boşalıp açılmaktadır. çene cerrahları da bu tür kaskları hastaları üzerinden edindikleri tecrübeler nedeniyle kesinlikle tavsiye etmezler. peki düşük hızlarda bu tip kasklar güvenli midir? evet iyi bir kask ile düşük hızda kaza geçirirseniz kolay kolay açılmaz. ancak siz düşük hızda ilerleseniz de nispeten yüksek hızda seyreden bir araç ile çarpışmanız durumunda alacağınız darbenin şiddeti de büyük olacaktır. yani hangi hızda giderseniz gidin çene açılır kask ile risk altındasınız. peki enduro tipi motor kullananlar bu tarz kaskları sıkça tercih ediyor, onların başına bir şey gelmiyor mu? maalesef çene açılır kask ile çene bölgesinden yaralanma vakaları en çok enduro sürücülerinde yaşanıyor.

güvenliği geçtim. iyi markaların çeneden açılır kasklarının daha az güvenli olduğunu düşünmüyorum. 4 yıldır çeneden açılır kullanıyorum. nolan. iyi para verip aldım diye kullanıyorum.(200 eurodan fazlaydı)kıyamıyorum.şimdi ise çalınsın falan diye park ettiğimde motorun üstünde bırakıyorum. malesef hala çalınmadı.kesinlikle full face ten iki üç yüz gram ağır oluyorlar.bunu ilk anda hissetmiyorsunuz ama hafif bir kask takınca aradaki fark ve konfor hissini anlıyorsunuz. mekanizmalarından dolayı kesinlikle full face lere göre daha fazla ses yapıyorlar.en iyisini de alsan muadili bir full face göre çok daha fazla ses. bu ikisi bile çeneden açılır almamak için bana göre yeterli sebep.arkadaşımın çok daha ucuz full face i benimkinden daha rahat daha konforlu.sonuçta karar senin.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende Adana'da ikamet ediyorum. Belki arkadaşlar bilmiyordur ama burada full face kaskı en az 4 ay (haziran, temmuz, ağustos ve eylül) kullanamazsın. Dersen ki iki tane alırım, sıcak havada açık kask, serin havada kapalı kask kullanırım eyvallah. Ama sadece kapalı kask tavsiye etmiyorum. Tek sebebi nemle beraber 40 dereceyi aşan sıcaklar. Bende çene acilir GDR var ama ls2 almadığıma pişmanım şimdi. Bence ls2 çene açılır...

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Adana'da ikamet ediyorum. Belki arkadaşlar bilmiyordur ama burada full face kaskı en az 4 ay (haziran, temmuz, ağustos ve eylül) kullanamazsın. Dersen ki iki tane alırım, sıcak havada açık kask, serin havada kapalı kask kullanırım eyvallah. Ama sadece kapalı kask tavsiye etmiyorum. Tek sebebi nemle beraber 40 dereceyi aşan sıcaklar. Bende çene acilir GDR var ama ls2 almadığıma pişmanım şimdi. Bence ls2 çene açılır...
    Aynen çok sıcak buralar.Bu da işin kötü yanı.Pişmeyeceğiz derken güvenliksiz olmak da kötü.Açıkçası hala karar veremedim.Kimileri full face kimi açılır diyor.Tavsiye kaskınızı da yazarsanız sevinirim arkadaşlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)