Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor almak istiyorum yaş ve kredi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Cbr 125 yeni kasa alabilirsin arkadaşım,sürüş olarak çok basittir,hızı gücü yeterlidir.Yakıt olarakta çok çok iyidir.Seni üzmez,eski kasaya göre çok kalıplıdır.2012 model beyaz olandan almazsan parçası çok çok ucuz.GT250R hem başlangıç için sana biraz zorluk çıkarabilir hemde parçası aşırı pahalı.Hayırlısı olsun
    Kriptex bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kriptex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    @Zippo's

soruları cevapları falan sallayın ben yolumu buldum çoook teşekkür ederim 7 bin liraya gayet değecek bir motora benziyor eğer dalga geçenler olmazsa gene bir iki haftaya cbr125 imle fotolarımızı atarız foruma :A

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    yüksek cc bir motosikleti sürmek demek onu düz yolda hareket ettirip birkaç yüz metre gitmek degidir. trafikte kullanmak tecrübe ve bundan daha önemlisi olgunluk gerektirir.

trafikte canlı bomba gibi dolaşırsın. ne kadar şanslı olursan ol ne kadar tecrübe edinirsen edin racing motor hata affetmez. karşına çıkan bir çukur,yaya,kasis, yada başka bir tekerlekli vasıta karşısında ne yapacagını bilmezsen kaza kaçınılmazdır.

kredi ile motosiklet almak saçmalıktır.

en güzeli önce ehliyetini al ve kendine sorun çıkarmayacak yedek parçası ucuz satarkende fazla deger kaybetmeyen uygun fiyatlı birscooter al ve trafikte tecrübe kazan.

racing işini sonra düşün.
    Kriptex bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    600RR
    Sezer hocam sanki cbr125 epey uygun ve güzel geldi bana ancak sanırım en iyi şekilde bu hobiyi icra edebilmek için en baştan başlamak gerekiyor değerli bilgileriniz için size ve diğer tüm diğer arkadaşlara özellikle ses meraklısıysan ağzınla yap diyen arkadaşa yol gösterdiğiniz için çok teşekkür derim şöyle ben 5 ay para biriktirip cbr125r almaktansa alıym 5 ay parasını ödiym diye düşünüyorum ve biz önlemi alırız okadar gerisi şans değil kaderdir yatağımda uyurkende ölebilirim belki ileride yada yakında çok uçuk kaçık bi motorun üstündede...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    sen motor falan alma arkadaş...
    olacak olacak...

ya dalga geçmeyın elemanla belliki hayali var herkes onlarla baslamak ister ama emeklemeden yürüyemessın git bi cbr 250 -hyo 250 diyecekelr biliyorum ama bence alma git 2.el ybr al motorun trafikte durduğu yeri öğren aralardan geçme önfren vs vs öğrendikten sonra git bir 600 lük al böyle yaparsan hayatta kalma sansın dahada fazla olur ve en önemlisi motoru araba gibi kullanmassın bende ilk 600cc kullandım inan ne virajda yatabiliyordum nede ön freni iyi kullanabiliyordum 20 sn de duruyordu motor kyacak düsücem diye tavsiyem ybr 125

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc.../yzf-r125.aspx
    Al işte böyle bir motor senin yaşındayken bunlar benim hayalimdi . Büyük cc leri hiç düşünmemiştim o acemilikle ve deneyimsiz kullanan bir arkadaşım bacağından olmuştu.
    Sen ufak bir arkadaşımız değilsin mantıklı kararlar verebilecek yaştasın. Şu yukarda gösterdiğim motor 9.000 tl civarı sıfırı bugun serviste gördüm gerçekten bu işi öğrenmek için uzun yıllar seni üzmiyecek bir motor.
    Eskiden bu tip küçük cc racing ler bız bız sinek gibi ses çıkartıyordu bunun sesi 600 gibi olmasada kimse dönüp de bu me biçim ses demez gayet tok .
    Sen sese falan aldanma önce bu işi güzel görünen ve kaliteli bir motorda öğren , geri kalan paraylada koruma ekipmanı ve ileri şürüş eğitimi al .
    Yada bizi dinleme kendi bildiğini yap . Buda bir seçenek . Hayat senin hayatın bize kızıp 600 , 1100 hatta 1300 de alabilirsin ama insanlar yurtdışında senelerini harcıyor motor cc yükseltebilmek için öyle para basıp alamıyorsun. Bir bildikleri vardır değilmi ?

Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc.../yzf-r125.aspx
    Al işte böyle bir motor senin yaşındayken bunlar benim hayalimdi . Büyük cc leri hiç düşünmemiştim o acemilikle ve deneyimsiz kullanan bir arkadaşım bacağından olmuştu.
    Sen ufak bir arkadaşımız değilsin mantıklı kararlar verebilecek yaştasın. Şu yukarda gösterdiğim motor 9.000 tl civarı sıfırı bugun serviste gördüm gerçekten bu işi öğrenmek için uzun yıllar seni üzmiyecek bir motor.
    Eskiden bu tip küçük cc racing ler bız bız sinek gibi ses çıkartıyordu bunun sesi 600 gibi olmasada kimse dönüp de bu me biçim ses demez gayet tok .
    Sen sese falan aldanma önce bu işi güzel görünen ve kaliteli bir motorda öğren , geri kalan paraylada koruma ekipmanı ve ileri şürüş eğitimi al .
    Yada bizi dinleme kendi bildiğini yap . Buda bir seçenek . Hayat senin hayatın bize kızıp 600 , 1100 hatta 1300 de alabilirsin ama insanlar yurtdışında senelerini harcıyor motor cc yükseltebilmek için öyle para basıp alamıyorsun. Bir bildikleri vardır değilmi ?
    hocam cocuk kredi çekicek yapmayın etmeyın ybr alsın 2000 liraya öğrensın sonra o paraya biraz daha ekleyerek 600 lük motor alır

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cocuk kredi çekicek yapmayın etmeyın ybr alsın 2000 liraya öğrensın sonra o paraya biraz daha ekleyerek 600 lük motor alır
    Erknacım bencede ybr alsın ama ybr tipini beğenmiyecekki bu yaştaki racing tutkunu bir insan ya benim gösterdiğim gibi bir motor alıcak yada 2 el yüksek cc racing alıp hem kendine hem etrafına zarar vericek.
    Ben sesli olsun diyen bir insana ybr tavsiye edersem %99 kafasına koyduğu şeyi yapıcaktır.
    Bugün serviste YBR montajını izledim ilk marşta çalıştı hepsi gerçekten çok kaliteli motorlar . Bu fiyata .

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Kriptex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim her türlü öneri için motor mobilette kullandım minskte ama racing hastasıyım işte napayım kullanmasamda arada resimlerine bakarım napayım yani :D keşke okadar cevaptan bir tanesi sorularıma cevap olsaydı yanlış sorduğumu düşünüyorsanız doğru yol gösterin. tekrar teşekkürler.
    Race hastasıysan cbr 125 al, 250 al sıfır alırsın, 15-20 bin km kullandıktan sonra istediğin 600 lük motora geçersin. Direk 600 lüğe veya 1000 liğe geçersen ya sakat kalırsın, yada ulaşırsa öbür taraftan taziyelerimizi kabul edersen. Merak etme, konu başlığını açan bi arkadaşın mutlaka çıkacaktır.

Şaka bi yana, kısa bi süre minsk le mobiletle r1 vb sürebileceğin bi deneyim elde edemezsin. adem race sevdalısısın, bahsettiğim gibi race kategorisininde kendi içinde düşük cc modelleri mevcut. Büyük motor alırsın, geçsin, kanın kaynar, motoru tanımadan bilmeden gazı kapatırsın, başına iş alırsın. Bu forum senin gibi yanlış tercihlerle motosiklet hayatına girmek isteyen kardeşlerimizi doğru yönlendirebilmek ve deneyim paylaşımı için var. Yazılanları ve okuduklarını kaideye almazsan senin için yapabileceğimi hiç bişey yok.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    motor bilgin yok fakat 600 veya 1000 lik düşünüyorsun?

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    10000 TL'ye 600 cc motor mu? Bu fiyata iyi bir şey bulamazsın. Parana yazık olur.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panpam kaan gelir simdi ... HAYABUSA AL....
    Ne oluyor dağılın R1 ..)
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    600RR
    bi tüccar siyah gtr250ryi çekmiş geçtik konuştuk tecrübelerini motor düşüşlerini dinledik sağolsun hiç deneyimim olmamasına rağmen önce arkasında gezdirdi (utanıyorum :D ) sonra 2. viteste standart o sesi kendim almamı sağladı çok sağolsun ancak ve lakin o farlar o motordayken kullanıcamı zannetmiyorum bindiğim motor 2006 karbiratörlüymüş üstelik 6.500 e bırakıyodu adam sanmıyorum konu yada üyelik silinmez ise burda kalsın gaza gelmedim 5 yaşımdada böyleydim 15 te görürsek 25tede böyle olacak iki hafta sonra sıfır yamaha r6 ile resimlerimi bu foruma atacağım. Yok eğer almazsam o yoldan dönmemin tek sebebi abimle ortak pick up alırsak saçma sapan bi inada girdim hadi bana Allah (cc) rahmet eylesin Emre EREN yaş 18 ordu ünye konuyu ve üyeliği arkadaşa gönderdim ölürsem burdan duyuracak.

oguzhancık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW1200 GT
    Bak 8000TL'ye bir CBR250 al bin Kredi çek ama 5000 liralık çek gerisinide biriktir derim cbr250'sesi yok ama...Önemli değil o da 6-7 ay kullan sat o paraylada cc yükseltirsin
    1.) CBF-150 2.)HYOSUNG 250-GT
    3.)CBR250 4.)HYOSUNG 650-NAKED
    5.)KAWASAKİ Z-750 6.)HONDA 600F 7.)BMW1200 GT...

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    hakkında tek bildiğim epey büyük oluyolar okadar sanırım ilk denemede üst modellerin ölümle sonuçlanacağını kastettiniz ama ben hayatımda 2 kere araba kullanmıştım 3.ü mercedes travego oldu 55 yolculuk kocaman otobüs :D saçma bi örnek ama gerçek.
    E Sınıfı ehiyet yaşı düştü de haberimiz mi olmadı ??

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E Sınıfı ehiyet yaşı düştü de haberimiz mi olmadı ??
    Ehliyet neymiş
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    600RR
    çok şey derimde neyse umarım bi kaçınız asfalttada dalga geçer bu gaza gelen ergenle.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    hayabusa al ölene kadar kullanirsin;)
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

bi tüccar siyah gtr250ryi çekmiş geçtik konuştuk tecrübelerini motor düşüşlerini dinledik sağolsun hiç deneyimim olmamasına rağmen önce arkasında gezdirdi (utanıyorum :D ) sonra 2. viteste standart o sesi kendim almamı sağladı çok sağolsun ancak ve lakin o farlar o motordayken kullanıcamı zannetmiyorum bindiğim motor 2006 karbiratörlüymüş üstelik 6.500 e bırakıyodu adam sanmıyorum konu yada üyelik silinmez ise burda kalsın gaza gelmedim 5 yaşımdada böyleydim 15 te görürsek 25tede böyle olacak iki hafta sonra sıfır yamaha r6 ile resimlerimi bu foruma atacağım. Yok eğer almazsam o yoldan dönmemin tek sebebi abimle ortak pick up alırsak saçma sapan bi inada girdim hadi bana Allah (cc) rahmet eylesin Emre EREN yaş 18 ordu ünye konuyu ve üyeliği arkadaşa gönderdim ölürsem burdan duyuracak.
    Resimde lazim olucak, onuda yollayiverde eksik olmasin konun...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)