Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kask takarken gözlük nasıl takılır

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kapalı kaskla 3 sene kadar gözlük kullandım. Önce kaskı sonra gözlüğü takmak gerekiyor. Lens aldım kurtuldum...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Kıllık bedava...
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıllık bedava...
    aynen katılıyorum
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    1993 yılında B ehliyet alırken gözlük takıyordum. 2008 yılında A2 ehliyet alırken gözlük takmıyordum. Her ikisinde de göz doktorundan raporum var. Ayrıca 2008'de zaten eskisinden daha iyi görüyordum.

Polisin söylediği argüman geçerli değil. Yani "o zaman gözlüklüymüşsün de şimdi niye değil vs."

Diğer konu, sen gözlüksüz görüyor musun ? Eğer yeterli görüşe sahip değilsen "gözlükle kask nasıl takılır vs.." bu da argüman değil.

Görmediğin sürece kendini ve trafikdeki tüm araçları bilerek tehlikeye atıyorsun. Bu zaten affedilmez.

Şimdi gözlükle kask nasıl takılır sorusuna cevap : İnce çerçeveli gözlük ve gözlüğü tolere edebilecek kask. Racing kasklar yüze yapışıyor. Çok ince gözlük takılmalı. Ama touring kasklar daha rahat. Gözlük rahatça takılıyor. Biraz deneme yapmak ve gözlük çerçeveni değiştirmeyi düşünmek gerekebilir.

Bir diğer kritik konu, gözlük buğulanır. Bunun için de önlem alman gerekir.

Hem sen iyi gör, hem de trafik daha güvenli olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lensi kabul ederlermi acaba kabul edilse alırım
    Sağlık raporunda "Gözlük - Kontaklens" yazarsa polis bir şey diyemez. "Gözlük" yazarsa polisin gözlük sorma hakkı doğar.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1993 yılında B ehliyet alırken gözlük takıyordum. 2008 yılında A2 ehliyet alırken gözlük takmıyordum. Her ikisinde de göz doktorundan raporum var. Ayrıca 2008'de zaten eskisinden daha iyi görüyordum.

Polisin söylediği argüman geçerli değil. Yani "o zaman gözlüklüymüşsün de şimdi niye değil vs."

Diğer konu, sen gözlüksüz görüyor musun ? Eğer yeterli görüşe sahip değilsen "gözlükle kask nasıl takılır vs.." bu da argüman değil.

Görmediğin sürece kendini ve trafikdeki tüm araçları bilerek tehlikeye atıyorsun. Bu zaten affedilmez.

Şimdi gözlükle kask nasıl takılır sorusuna cevap : İnce çerçeveli gözlük ve gözlüğü tolere edebilecek kask. Racing kasklar yüze yapışıyor. Çok ince gözlük takılmalı. Ama touring kasklar daha rahat. Gözlük rahatça takılıyor. Biraz deneme yapmak ve gözlük çerçeveni değiştirmeyi düşünmek gerekebilir.

Bir diğer kritik konu, gözlük buğulanır. Bunun için de önlem alman gerekir.

Hem sen iyi gör, hem de trafik daha güvenli olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Sağlık raporunda "Gözlük - Kontaklens" yazarsa polis bir şey diyemez. "Gözlük" yazarsa polisin gözlük sorma hakkı doğar.
    işte bi anda boş bulundum keşke deseydim ozaman vardı şimdi yok gibisinden bu arada gözlüksüzde gayet net görebiliyorum bakalım bi durum değerlendirmesi yapıyım ya çeneden açılır kask yada esnek gözlük alıcam a2 yi aldıkya gerisi kolay

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    shark markasının gözlük kullananlar için özel full face kaskları var fiyatı ls2 tarzı alt sınıf kasklara göre biraz pahalı ama madem bu kadar sıkıntı ise senin için bir bak derim

http://www.anesmotor.com/?urun-1483-...Mat-Siyah.html
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark markasının gözlük kullananlar için özel full face kaskları var fiyatı ls2 tarzı alt sınıf kasklara göre biraz pahalı ama madem bu kadar sıkıntı ise senin için bir bak derim

http://www.anesmotor.com/?urun-1483-...Mat-Siyah.html
    saol kardeş güzel bi araştırma

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    önü camlı açılıp kapanan kasklar varya usta ona sen tam gözünün önüne denk gelecek şekilde 2 gözlük camını yapıştır....kaskın önünü kapattığında gözlüğünde otomatik takılmış olur....
    sen hem kask hem gözlük nasıl olur diyorsun hollandalı eski futbolcu edgar davids gözlükle futbol oynuyordu....olmadı senden onun gibi yaptırırsın.....

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    ince saplı gözlük kullanıyorum titanyum olanlardan, kulaklarımın üstüne doğru sokuyorum yolunu buluyor (bazen uğraştırsa da) kafama duff taktığımda zaten kayıyo gidiyo, çıkarıp takarken zahmetli.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önü camlı açılıp kapanan kasklar varya usta ona sen tam gözünün önüne denk gelecek şekilde 2 gözlük camını yapıştır....kaskın önünü kapattığında gözlüğünde otomatik takılmış olur....
    sen hem kask hem gözlük nasıl olur diyorsun hollandalı eski futbolcu edgar davids gözlükle futbol oynuyordu....olmadı senden onun gibi yaptırırsın.....
    sende saol kardeş tavsiyen için ilerde seninde gözlerin bozulursa aynı tavsiyeyi sende yap camlar 5 cm uzaktan nesneleri biraz büyük göstersede idare edersin artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince saplı gözlük kullanıyorum titanyum olanlardan, kulaklarımın üstüne doğru sokuyorum yolunu buluyor (bazen uğraştırsa da) kafama duff taktığımda zaten kayıyo gidiyo, çıkarıp takarken zahmetli.
    bugün baktım gözlük modellerine plastik demir karışımı epey esnek bi çerçeve buldum yarım saplı tam kulak arkasına girmiyo gözlükcü tanıdık garantiside varmış kırılırsa sorun çıkarırsa getir diyo bakalım onu almayı düşünüyorum

Motosikleti
    henüz yok
    abi ben aşırı derece görme bozukluğu var inşallah ehliyet alırken sorun olmaz yanlız bi gözlükcüye git gözlük camlarını kırılmaz cam yaptır

allah korusun ufakbi düşmede kırılırsa göze batma olasılıgı var işini sağlama al ceneden acılan kask işini kolaylaştırır

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben aşırı derece görme bozukluğu var inşallah ehliyet alırken sorun olmaz yanlız bi gözlükcüye git gözlük camlarını kırılmaz cam yaptır

allah korusun ufakbi düşmede kırılırsa göze batma olasılıgı var işini sağlama al ceneden acılan kask işini kolaylaştırır
    inşallah sorun olmaz ama sağlık raporunu alırken harfleri okuyamadımmı mecbur benim gözlüğüm var demek zorunda kalıyosun evet almışken bencede iyi bir gözlük almak şart kırılmaz cam gibi mazallah kazada kırılma olasılığı yüksek

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)