Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

lazer carbon fiber kask hakkında...çok acil bilgi lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bak şimdi..üretim tarihini nasıl öğreneceğiz...bir yerinde yazıyor mu acaba? 300 iyi fiyatmış...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Karbon kesiği diye bişi duydunuz mu hiç, Marushin falan bakabilirsin o paralara güzel bişi çıkar. Karbonfiber kasklar sokaklara uygun değildir. Pist için yapılmışlardır. Karbonfiber kask ile kaldırım köşesine çarparsanız aşırı esneyen karbonfiber kırıldığında çok büyük bir güçle kafa tasınızı kesecektir. Sokağa uygun kasklar almanız sizin için çok daha iyi olur.

Piste çıkmak için düşünüyorsanız gerçekten alabileceğiniz en iyi kasklardandır.

Önerilerim
    Shark Vision-R
    Marushin Kintaro
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbon kesiği diye bişi duydunuz mu hiç, Marushin falan bakabilirsin o paralara güzel bişi çıkar. Karbonfiber kasklar sokaklara uygun değildir. Pist için yapılmışlardır. Karbonfiber kask ile kaldırım köşesine çarparsanız aşırı esneyen karbonfiber kırıldığında çok büyük bir güçle kafa tasınızı kesecektir. Sokağa uygun kasklar almanız sizin için çok daha iyi olur.

Piste çıkmak için düşünüyorsanız gerçekten alabileceğiniz en iyi kasklardandır.

Önerilerim
    Shark Vision-R
    Marushin Kintaro
    haydi buyrun bakalım karbon kesiğide çıktı...motoru alırken bu kadar düşünmemiştim

Motosikleti
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydi buyrun bakalım karbon kesiğide çıktı...motoru alırken bu kadar düşünmemiştim
    Marushin Kintaro'yu azıcık araştır çok beğeneceksin.
    Daha şehir içi kafasında olmak istiyosan Vision-R'lar muhteşem cidden

Bu arada full karbon kasklardan bahsetmiştim ben shoei'ye paran yetmiyoken karbon bi kask alabileceğini hiç sanmıyorum. Adının içinde karbon geçiyodur, karbonfiber değildir o
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Forumda biraz arama yapma zahmetine girseniz,sordugunuz sorularin cevaplarindan fazlasina ulasabilirsiniz.

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Bence ZIPPIRMAN'in tavsiyesine uymanızda , yani aceleye getirmeden araştırarak ve de deneyerek yeni bir kask almanızda fayda var.
    Naçizane fikrim budur.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda biraz arama yapma zahmetine girseniz,sordugunuz sorularin cevaplarindan fazlasina ulasabilirsiniz.
    o zahmete sabahtan beri giriyorum ama net cevaplar bulamadım...bazı konularda çok eski...acaba yeni üretimi mi yok diye araştırıyorum...

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ZIPPIRMAN'in tavsiyesine uymanızda , yani aceleye getirmeden araştırarak ve de deneyerek yeni bir kask almanızda fayda var.
    Naçizane fikrim budur.
    muğla çok motosiklet olan ama aksesuar bulmanın zor olduğu bir il...internete mahkumuz anlayacağın...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İnanılmaz yalan yanlış şeyler yazılmış bu başlığa. Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsanız yazmayın, cahillere belki çok bilgiliymiş gibi görünebilirsiniz, ancak gerçekten bir şeyler bilen insanların güvenini tamamen kaybedersiniz.

Kask konusu çok teferruatlı. Kasklar konusunda bilmeniz gereken ilk şey kaskın içindeki etikette yazar: "Hiçbir kask öngörülebilen bütün darbelere karşı koruma sağlamaz."

Kask ararken karbonmuş, termoplastikmiş, fiberglasmış, aramidmiş uğraşmanıza hiç gerek yok. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikası var mı ona bakın yeter. ECE veya Snell sertifikalı olmalı kaskınız. Avrupa Birliği'nde satılan bütün kaskların ECE sertifikası olmak zorunda. Snell'de ABD'nin stadardıdır - ya da ECE'nin ABD'deki eşdeğeridir diyelim daha doğru olsun.
    rapcib bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Dominar
    Yeni üretimi mi yok derken Lazer Fibre Pro modelinden bahsediyorsanız evet yeni üretimi yok.
    Bu sebepten dolayı önceki mesajımda bu kaskın en az 5-6 yıldır rafta yatan bir kask olduğundan bahsetmiştim.

Motosikleti
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni üretimi mi yok derken Lazer Fibre Pro modelinden bahsediyorsanız evet yeni üretimi yok.
    Bu sebepten dolayı önceki mesajımda bu kaskın en az 5-6 yıldır rafta yatan bir kask olduğundan bahsetmiştim.
    birde marushin de aynı tarih sorunu var...ancak 2012 anes motorda shark modellerinde var...firmalar neden tarih belirtmezler ki?

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanılmaz yalan yanlış şeyler yazılmış bu başlığa. Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsanız yazmayın, cahillere belki çok bilgiliymiş gibi görünebilirsiniz, ancak gerçekten bir şeyler bilen insanların güvenini tamamen kaybedersiniz.

Kask konusu çok teferruatlı. Kasklar konusunda bilmeniz gereken ilk şey kaskın içindeki etikette yazar: "Hiçbir kask öngörülebilen bütün darbelere karşı koruma sağlamaz."
    kask konusunda hepimizin cahil olduğunu düşünüyorum...kullanmadan yol yapmadan yorum yapmak bence doğru değil...hele ki birkaç kask eskitmeden kıyaslama yapmak en korkuncu...

Motosikleti
    var bi şeyler
    300-350 TL bütçem var yazmışsınız. Kaskların raf ömrü olur. Alacağınız kaska karar verirken önce eski bir model olmadığına emin olun. Malzemeye de kafayı fazla takmayın. Yukarda yazdığım gibi ECE sertifikası olsun yeter. Geriye kalan havalandırma, vizör kalitesi, ses, ağırlık vs. vs. etmenler dediğiniz gibi ancak bir iki model eskitmekle anlaşılır.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00267631/detay

son yorumlar lütfen...yarın okul var

Motosikleti
    Dominar
    Yanlış bir yönlendirme içinde olmak istemem. Ben , rafta uzun yıllar beklemiş kask gereken koruma değerlerini yitirmiştir demiyorum.
    Shrieker'in de yukarıda belirttiği gibi kask konusu çok teferruatlı ve bu konuda doğruluğu tartışılır olan pek çok şey okuyabilirsiniz.
    Ben sadece başka bir forumda okuduğum bir yazının içeriğinden bahsettim. Bu yazıda da fiberglas kask uzun süre rafta yatarsa
    mukavemetini tamamen kaybeder demiyor. "Standartlara uygun" mukavemeti gösteremeyebilir diyor. Eğer durum öyle olsaydı bütün
    fiberglas teknelerin veya Anadol otomobillerin 5 yıl sonra çöpe atılması gerekirdi.

Motosikleti
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00267631/detay

son yorumlar lütfen...yarın okul var
    Güzel kask ama mat kask alma çizilince onaramıyosun normal parlak cilası olan bir kask al. Çoğu mat almış arkadaşım illalah etmişti

Motosikleti
    var bi şeyler
    https://bit.ly/QDOQ0h

1. ve 2. sayfalara bak. Marushin kullanmadım, hakkında çok fazla yazı da okumadım. Scorpion 400/450 700/750 modelleri gayet iyi kasklar. İlk kaskım 700'dü. Bütçene yakın sayılır fiyatları.

Motosikleti
    Dominar
    Yorum yok
    Allah kolaylık versin.

Motosikleti

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kask tavsiye etmem kardeş
    o işin vebali çok
    geçen hafta ikitellide bir kurye öldü kafasındaki kask 4 yıldız almış denilen ls2 kasktı iki parçaya ayarıldı kask
    o yüzden iyi araştırın öyle bir günde olacak işi değil.
    Bende bu aralar ls2 kask almayı düşünüyordum. Siz öyle söyleyince ne yapayım bilemedim. Benim bütçem kısıtlı ama, en fazla 200 tl. O yüzden ls2 almayı düşünüyorum. O fiyatlara daha iyisi yok herhalde..

Motosikleti
    günaydn arkadaşlar...nedir son durum...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Mevzu kask olunca, kimse tavsiyeye yanaşmıyor. Malum ölüme sebebiyet vermenin cezası büyük ;)
    Allah kimseye kaza, bela vermesin..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)