Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kaç Kuruş Yakıyor Mevzusu. Yapmayın etmeyin dellendirmeyin.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bende farklı bir boyut getireyim;
    600 CC Ve üzeri 4 silindir racing alırken yakıtı nasıl diye soranlara kıl oluyorum.
    Madem ekonomi yapacaksın racingden uzak dur , yaktığının hakkını veriyormu veriyor o zaman git YBR 125 al.

Bide ohoo araba gibi yakıyor bu ya diyenler ayrı bir dert..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

en standardı 100km de kaç litre yaktığıdır. Kaç paraya geldiğini hesaplamak isteyen o günkü benzin litre fiyatıyla çarparak parasını hesaplar. Mil hesabı yapmak isteyen de kaç km gitmişse onu mile çevirir. Fakat bi haftadır biniyorum anasını sataym diyen adam için bu hesaptan bi ekmek çıkmaz o kendi hesabını yapacak artık.
    Mengu16 bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    tüm dünyada 100 km/lt hesabi yapilir, ama ne demisler millet gider mersine biz tersine, her seyi ters yapmak biz türklerin mecburiyeti hele bir de her gün zam geliyor benzine nasil hesapliyorlar kurus olayini ben cözemiyorum, dogrusu 100 km'de sarfedilen litredir.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    herşeyi hallettik bu kaldıydı
    kartalizma07 bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçen hafta 2.55 TL'den golf marka aracıma 50 TL LPG aldım. Tamamını şehir içi olmak kaydı ile dün 250 km'de LPG'em bitti. Sonuç itibari ile 50 TL / 250 km = 0,2 krş..

Yani bu demek oluyor ki kısaca 50 TLcik LPG'nin Abrtmadan % 50 si KDV, ÖTV gibi vergilere gidiyorsa eğer benim aracım aslında 25 TL / 250 km = 0,1 kuruş yakıyor demektir.

Bende buna kıl oluyorum işte
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

vay arkadaş bi de vergi işi çıktı şimdi. Km'de kaç lira vergi ödüyoruz onun hesabı başlar şimdi. Fakat memleketim insanına bi numara büyük gelir bu hesap

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş bi de vergi işi çıktı şimdi. Km'de kaç lira vergi ödüyoruz onun hesabı başlar şimdi. Fakat memleketim insanına bi numara büyük gelir bu hesap

Hesap büyük gelmiyor arkadaş.. Hesabı kılıfına uyduruyorlar bu memlekette. Verdiğin paranın yarısı vergiye gidiyorsa yapacaksın hesabını, bileceksin durumunu.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm dünyada 100 km/lt hesabi yapilir, ama ne demisler millet gider mersine biz tersine, her seyi ters yapmak biz türklerin mecburiyeti hele bir de her gün zam geliyor benzine nasil hesapliyorlar kurus olayini ben cözemiyorum, dogrusu 100 km'de sarfedilen litredir.
    Bence de doğru yöntem budur. Yıllar sonra bile 100 km/lt hesabı işe yarar ama kuruş hesabı her an değişebilir...

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de doğru yöntem budur. Yıllar sonra bile 100 km/lt hesabı işe yarar ama kuruş hesabı her an değişebilir...
    aynen katılıyorum.bende litre/ km hesabı yapanlardanım.
    geçenlerde bir aracın ne kadar yaktığını merak ettim.googleden yazdım çıktı ama kuruş hesabı yapılmış birde tarih kaç sene öncesinin ben şimdi ayrıyeten o gün o tarihte benzinin fiyatınımı araştıracağım.litre yazılı olsaydı isterse 100 yıl önce yazılmış olsun değişmeyecek.ha kuruş hesabı yapacaksamda bugünki benzin fiyatını biliyorum zaten anında böler onuda öğrenirim.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Harbi eline konuna sağlık dostum ) bende ayar oluyordum 10 tl lik benzinle 1 hafta biniyorum gibi laflara )
    sedat_57 bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    kuruş hesabi biyana birde''5 liralık benzinle akşama kadar geziyorum bitmiyo'' lar var buna ne diyecez
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim xciting 500 e 43 tl benzin attım 15 gün bindim hala benzin ibresi aynı yerde

(motor garajdaydı hiç kıpırdatmadım )
    MhmtcnKoral bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok haklısın dostum sen yazsana 100 kmde kaç litre yaktığını niye yoruyosun beni 40 saat onumu hesaplıycam ben

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    "5000 cc bir spor araba yada 1.8 lik bir motor görülür. -abi çok yakar bu yav. -abi onu alan adam benzininide koyar" doğru belki ama bende bu muhabbete illet olurum işte =)

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    en güzeli benim arkadaş...istediği kadar zam gelsin ben hep 50 TL alıyorum zaten diyor
    yasdal bunu beğendi.
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Depoyu boşaltıp,litrelik pet şişe ile 1Lt benzin koyup kaç km gittiğine bakmak lazım..Yanınızada küçük bir pet şişe ile yedek benzin alıp benzinciye kadar idare etmek lazım..Tabi bu veriler üç aşağı beş yukarı şehir içi şehir dışı,kullanım alışkanlığı,artçı ile seyahat hatta bujinin türüne göre bile değişkenlik göstersede ciddi bir fikir verebilir..

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    dünyanın en pahalı benzını kullanan ulke olmuşuz gözumuz aydın
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyanın en pahalı benzını kullanan ulke olmuşuz gözumuz aydın
    öyleydik zaten, sadece liderliği kimseye kaptırmak istemiyoruz,
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Üzerine geldi iyi oldu.Geçen depoyu fulledim, bu gün gene fulledim.Arada 500km yol yapmışım.12.5 lt aldı, yani 60tl. Bu hesaptan 100km de 2.5 lt yakmışım, 30 yıl sonra okuyanlar da anlayabilecek bir ifade biçimi.Kuruş hesabı isteyenler kendi yapsın bir zahmet.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dün gece bi dayı ile tanıştık onda mz varmış kartal taksiden çok yakıyormuş bizi krize soktu gülmekten
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)