Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcu motorcuya karşı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Seyir hâlinde önüme bakarken ve takip mesafesinde ilerlediğim süre'de yanımdan hızlı geçen motorculara bence biraz sövüyorum. Korkuyoruz napalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama hatalısın. Bizde 4 silindir makineler kullanıyoruz bazen yanından geçiyoruz küçük cc motorların ama yavaşlayıp geçiyorum ve uzak şekilde, genelde de yol istiyorum korna çalıp hepside yol veriyor. Motorcuya çarpsan hem sana hem ona sıkıntı senin hatanı oda çekiyor. Ama 4 teker önemli değil geçer sen vurursan olan sana olur yani hatalı kişiye olur. Burada sana bir kastım yok sadece ben böyle düşünüyorum.

Bursada ybr 125 ile gidiyordum 4 sene önce. Sol şeritten giderken yanımdan başka 125 cc silme geçti benim hızım 60 km onun 100 civarıydı. Aramıza 5 cm mesafe var yok. Arkasından beddua ettim pişman oldum. Az ileride 100 metre felan sağ şeride geçti araba çıktı önüne arkasında patladı. Sonra ben ambulansı çağırıp yardım ettim vs... Ama bacağından yara aldı kemik görünüyordu. Birinin istemsiz ahı tutar böyle olmaz. Dikkatli olun bazı şeyleri iyi düşünün tartın.
    Ben nie hatalıyım onu anlamadım? Çocuk kendi kendini imha ediyordu, arabacıların günahına giriyor die kızdım. Özellikle yandaki arabanın içindekilere el sallayacağım die freni koyup, arkasından istemsiz olarak girecek Mercedes'in düşüncesini bile tahmin edemiyorum. Adam soğuk kanlılıkla kızmadı pek. Ben ağzına ederdim şahsen.

Motosikleti belki çocuk oyuncağı sanabilirler ama yollar oyun alanı değil die düşünüyorum.
    ufoz bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya empati yapmayı, yada tatsız durumlara şaşırmamayı öğrenmek lazım. Eşekten düşenin halini anlayabilmek için bu durumu yaşamak şart mı?. Bir keresinde beni silme geçen eksozlu bir racing motosiklet yüreğimi ağzıma getirmişti. Motosiklet üzerinde silme geçişlerden etkilenmemek mümkün değil.
    Empati yapmak çok zor bir şey mi?
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    En azından bir kornaya dokunsa yeter duyarız ama onuda yapmıyorlar. Sonuçta dikiz aynasında bakarak yolda gitmiyoruz ki...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olmayan ozguvenini trafikte arayan bu ucuz kahramanlari sokacaksin piste, bak nasil anliyorlar anyayi konyayi...

Tercih belli: Ya virajda limitlerini zorlayip imha edeceksin kendini, ya da yari hacminde motosikletler vizir vizir gececek etrafindan...

Belki o zaman akillarina dank eder, trafikte ulasmak istedigi yere sag salim gitmeye calisan vatandasi taciz etmenin, bir bebege kafa tutmakla ayni kulvarda oldugunu bu ezik surusu...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    İzmirli tebrik ederim, iyi bir ders vermişin. O motorcu artık en ufak sağ sola kırmadan, aynalarına dahada bakar.
    Banada ilk başda bir iki kez oldu, dibime gelip, gümbür diye gaz açıp geçtiler, yüksek cc'lerle. Baya gürlüyir. Ne dim, ilkinde baya ürktüm, düşündüm, ula ben arkayı ne kadar az takip ediyorum ki, hiçten çıkmış gibi yanımda gazı açınca, duyup görmem bir oldu. Zaten, ondan sonra birkaç kez ve hala arkadan sinsice yakkaşıp, dibimde gaza açanlar oluyor. Artık gülüyorum. Düz gidiyorsam eminim, trafikde sağdsan soldan geçiyorsak arkayıda sürekli izliyorum.
    50 motosikletten 49'u scooter veya en fazla 200-250 cc, herkes az çok aynı hızlarda, fıtı fıtı gidiyoz. ama o 2% yanımızdan biraz hızlı geçtimi, o ses fıtı fıtıcıyı uykudan bombardımanla uyandırıyor.

Sen takma kafana, sade trafikde uyurfezer uyandırmışın. İyi etmişsin.
    Trafiğe takıp eden öyle ürkmez.
    Uyanıpda sağa sola saldırana "Oooh" olsun :D Ben olsaydım, uyumaması için uyarır, gönderirdim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motosiklet sezonu diye bir kavram varsa, benim için Kasım-Mart arasıdır. Kışın çok daha güzel, yollar daha az tehlikeli.
    gurcanozturk, Zephyros ve chaqalqarlos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    bu gün e5 te bir şeritte yanyana iki scooter giderken ybr mbr gibi, dominos kasklı bir motorlu canlı aramızdan hızla geçerken taktığı otomobil kornasını çalarak bizi korkutmaktan keyif aldı sanırım.. bu tuhaf yaratık ne çocuğu oluyor şimdi.. ikimiz motorcu olsak ne olmasak ne.. size öyle yapmışsınızdır demiyorum ama kardeşim sinsice yaklaşıp adamın yakınından gazlamak nedir diyeyim yeri gelmişken.. sonra hızlanıp yakaladım deli falan mısın demek için sağdan yaklaştığımda ayna bile kullanmadığından beni göremeyince kaza olmasın diye kornaya bastım pardon işareti yaptı da bıraktım..

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Gereksiz birşey yaşanmış üzücü olan bu bu akşam benimde yanımdan başka bir motorcu hızla geçip gitti önündeki araçlara da makas attı hatta şahsen ben bunları kafaya bile takmıyorum bende de bir ss olsa hakkını vere vere kullanmak isterdim ancak çapımız belli cc'mize göre sürüyoruz
    Hepimiz zaman zaman gaza gelebilir bazı şeylere tepki gösterebiliriz sonuçta hepimiz insanız ancak küçük meseleleri büyütmemek gerekiyor zaten millet barut olmuş geziyor kibrit çaksan harlayacak moddayız boşverin efendilik sizde kalsın gerekirse kaskın içinden verin ayarı güzel geceler .

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ülkemizin en büyük sorunu hoşgörüsüzlük,saygı,empati kurma maalesef.
    Örnek ;

Bende cumartesi günü Alanya'dan Burdur'a giderken yolda kaldım arka kampanadaki fren bağlantı demirinin somunu gevşemiş oda boşa çıkınca yere çarpıp alüminyum fren çubuğunu kırmış ve çubukta arka teker göbeğine sıkmayacak şekilde dolanmış ve arka lastik eksenini yerinden oynatmış bu yüzden sürekli zincir atıyordu yanımda arka lastiği söküp geriye alacak kadar alet edevat yoktu motorcu motorcuya yardım eder düşüncesiyle 3 tane motorcu kardeşime el ettim (büyük cc'li motorsikletlerdi) biri bile durmadı daha sonra bi otomobil sürücüsü durdu onda varmış anahtar beraber söküp geriye aldık arka lastiği sonrada en yakın tamircide arka freni yaptırıp yola devam ettim

Motosikleti
    tvs apache
    vallahi motor üstünde bende çok agresifim çünkü istanbulda resmen bıktım

3 4 gün evvel kırmızıda duruyorum arkamdan motor geldi düt düt basıyor kornaya
    kırmızı yanıyor ne düt düt bilmem nesine kodumuğun bişiyi dedim herifte kask yok bişiy yok ters ters bakarak ziktir olup gitti (kırmızıda geçiyor)

ulan basit kurallara uymayacaksanız kullanmayın şunu yeri geliyor kaldırıma vs çıkıyorsun o bile yanlış ama bari kırmızıda dur be adam

Motosikleti
    MT-07
    Walla sık sık görüyorum. Basit kurallara uymuyorlar die patates oluyorlar. Hiç istifimi bozmuyorum artık. Evden işe eskiden motorla gider, zevk alırdım. Şimdi serviste kimse ile uğraşmamığım için daha çok zevk alıyorum.

Sessiz sedasız dibimizden geçen motorculara bende sinir oluyorum eğer öyle bir geçiş yaptıysanız tepki göstermekte haklı tabi kavga edecek kadar uzatacak kadar da değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübesi az bir motorcu olarak bende sinir oluyorum kusura bakmayın.

Araba kullanmadıgım için ayna kullanımına dikkat ediyorum ama yeni yeni alısıyorum ; araçlara göre hareket ediyorum ancak motosiklet hızlı oldugunda ebat ve hızdan kaynaklı aynadan cogu zaman fark edilmiyor.

Dibimden geçen hızlı bir motosiklet dengemi bozacak gibi oluyor fark etmedıgımdan dolayı.

Kusura bakmayın ama herkes profesyonel değil; ben orada şerit içinde sola kaysam ve hızla gecen tip kazaya neden olsa?
    gondors1990 bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam durağan trafikte aralardan geçiyoruz amenna ama seyir halindeyken motor hacmi 1000 de olsa 50 de olsa motorsiklet bir şeriti kaplar o şerit hakkı öndeki motorundur. müsade iste zaten yol verir ama sen silme geçerken ya öndeki bi çukurdan kaçıyorsa

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    insan insana bunu yapar mı

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bu durumla ilgili ben de bir konu açmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-oluyorum.html

Bu sabah TEM emniyet şeridinde önümde trafik polisi var gidiyoruz. Trafik de tıkalı, polis de bazı yerlerde geçemiyor veya plaka sorgulama yapıyor, zaman zaman yavaşlıyor. Arkama bir Vespa'lı yanaştı. Beni geçip polisle arama girdi. Sonra kendini ikide birde sıkıştırdı, riske attı durdu. Emniyet şeridinde bir araç duruyor, polis sağ şeride geçerken bu adam da geçmeye ve polisi geçmeye çalışıyor, olmuyor tekrar arkasına giriyor. Olmuyor, orta şeride kadar çıkıyor sonra tıkanınca polisin arkasına tekrar girmeye çalışıyor. Olum bu kadar stres olacak, karın ağrısından kıvranacaksan bari arabaya bin de tehlike yaşama. Ne mal adamlar var ya.

Şu kış bi gelse de yollar yine çoğunluğu adam gibi motorculara kalsa. Her zamanki gibi doğru düzgün motorcuları tenzih ederim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Trafikte öyle gerginlikler olur çok ta şey yapmamak lazım. Valla ben yoğun trafikte arabadan çok, arkalardan gelen bir motor olduğu zaman tedirgin oluyorum , arabanın hareketi sonuçta sınırlı, ama motosiklet her yerden olumsuz bir durum oluşturabilecek bir makine.Baktım karınca gibi geliyor eleman genelde yol veririm , sen bilirsin yol senin abey geç derim .

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yol veriyorum fark edersem ama asıl mesele fark etmediğinde oluşan durum, bunu isteyerek bilerek yapanların ya da umurunda olmadığı için yapanların ahlâk, etik, karakter, zekâ, hayal gücü dolayısıyla öngörü ve son olarak bilgi yönünden geri insanlar olduklarını düşünüyorum.

Yanından yakın geçen ve sinyal bile vermeden önüne kıran bir arabacı ya da dolmuşçudan daha aşağı kalır bir yanı yok.
    gondors1990 bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nie hatalıyım onu anlamadım? Çocuk kendi kendini imha ediyordu, arabacıların günahına giriyor die kızdım. Özellikle yandaki arabanın içindekilere el sallayacağım die freni koyup, arkasından istemsiz olarak girecek Mercedes'in düşüncesini bile tahmin edemiyorum. Adam soğuk kanlılıkla kızmadı pek. Ben ağzına ederdim şahsen.

Motosikleti belki çocuk oyuncağı sanabilirler ama yollar oyun alanı değil die düşünüyorum.
    Sana demedim dostum sen niye alınıyorsun ☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)