Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsat Hakkında ( Üç Tekerlekli )

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Merhabalar sevgili Mt dostları..
    İzmit' ten Düzceye geçtiğimiz hafta sonu çay içmeye gideyim birazda yol yapayım dedim..
    Sakarya Düzce arasında trafik ekipleri rutin kontrol için durdurdu..
    Ehliyet ruhsat istedi.. Belli bir süre bekledikten sonra motor burada kalacak dedi..
    Hayırdır dedim.. ruhsat bu motorun değil, ondan dedi.. Ruhsatta 3 tekerlekli yazıyor bu motor 2 tekerlekli dedi..
    Yalvar yakar motoru bırakmadım.. Memurda insafa geldi bunu acil düzelttir dedi..
    Şimdi bu ne demek oluyor.. Sürekli çevirmelere girerim,bu ilk kez başıma geldi.. Motor 2011 ybr ... ruhsat falan yeni güncel yani..
    Ne yapmam lazım.. Sonuçta trafik tescil bu ruhsatı bana verdi.. şaşırdım kaldım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Emniyetten tanıdık birini bulman lazım.Bu tarz yanlışlıklar hep yapılır ama yanlışlığı yapan memur kabul etmez ve düzeltmek için 250-300 Tl para harcarsın.Tek çare tanıdık birini bulman.Genelde en fazla yapılan yanlış motor numarasıyla ruhsattaki numara tutmaz.Seninkide iyiymiş.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyetten tanıdık birini bulman lazım.Bu tarz yanlışlıklar hep yapılır ama yanlışlığı yapan memur kabul etmez ve düzeltmek için 250-300 Tl para harcarsın.Tek çare tanıdık birini bulman.Genelde en fazla yapılan yanlış motor numarasıyla ruhsattaki numara tutmaz.Seninkide iyiymiş.
    Yani sonuç olarak ruhsat değişecek diyorsunuz..
    Ruhsatta yazılan aynen şu..
    Motosiklet ( üç Tekerlekli )... bu vatandaşın parasını cebinden almak için başka bi yöntem mi.. eğer böyleyse vay halime..
    300 TL ye ben 10 gün mesai hariç çalışıyorum ..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Malesef öyle.Babamın motosiklette başıma geldi 2 yıl önce.180 TL istediler.Yanlışı siz yapmışsınız diyoruz!!!agada tepki yok.Allahtan bi tanıdık devreye girdide yaptırdık.Basit bi düzeltme yapacaklar aslında ama işi yokuşa sürüyolar.Genede şansını dene derim.Belki iyi gününe denk gelirsin memurun.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef öyle.Babamın motosiklette başıma geldi 2 yıl önce.180 TL istediler.Yanlışı siz yapmışsınız diyoruz!!!agada tepki yok.Allahtan bi tanıdık devreye girdide yaptırdık.Basit bi düzeltme yapacaklar aslında ama işi yokuşa sürüyolar.Genede şansını dene derim.Belki iyi gününe denk gelirsin memurun.
    teşekkür ederim bilgiler için ..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vallaha kanka harbiden bahtdız bedevi misali olmayacak bi hal gelmiş başına allah yardımcın olsun
    eğer ruhsatı değiştirirsen istihab haddini 2 ye çıkar eğer 1 se
    çantayı işlet bi dünya iş yani
    allah o memurları top etsin böyle yanlışlık yapanlar hiç mi düşünmez ya adamın başına birşey gelirse
    veya ulan ben bu insanın hakkını yiyeceğim ya çoluğumdan çocuğumdan çıkar diye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha kanka harbiden bahtdız bedevi misali olmayacak bi hal gelmiş başına allah yardımcın olsun
    eğer ruhsatı değiştirirsen istihab haddini 2 ye çıkar eğer 1 se
    çantayı işlet bi dünya iş yani
    allah o memurları top etsin böyle yanlışlık yapanlar hiç mi düşünmez ya adamın başına birşey gelirse
    veya ulan ben bu insanın hakkını yiyeceğim ya çoluğumdan çocuğumdan çıkar diye
    orada ayak üstü çantayı söyledim.. çantada sıkıntı yok sadece ticari amaçla kullanan kişilere zorunluluk var diyorlar..
    bizim motorlarda çanta sıkıntısı yok.. istihab haddi bende 2 görünüyor..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orada ayak üstü çantayı söyledim.. çantada sıkıntı yok sadece ticari amaçla kullanan kişilere zorunluluk var diyorlar..
    bizim motorlarda çanta sıkıntısı yok.. istihab haddi bende 2 görünüyor..
    o zaman başka sıkıntı yok ama üç teker işi olmamış
    bisiklet arabası mı len bu 3 tekerli yazmışsınız diye kafasına atacan o ruhsatı

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman başka sıkıntı yok ama üç teker işi olmamış
    bisiklet arabası mı len bu 3 tekerli yazmışsınız diye kafasına atacan o ruhsatı
    neyse ne yapalım birini bulacaz artık... allahtan düzcede motoru bırakıpta dolmuşla dönmedik
    ben şansımı seveyim.. tısıl tısıl 70 le kamyonun arkasına takıldım sağa sola baka baka gidiyorum bana dur dedi...
    durduktan sonra 40 tane motor geçti hiç birini durdurmadı.. çünkü hepsi yapıştırmış gidiyordu.. bide bunlara dütt yaparak geçiyordu..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse ne yapalım birini bulacaz artık... allahtan düzcede motoru bırakıpta dolmuşla dönmedik
    ben şansımı seveyim.. tısıl tısıl 70 le kamyonun arkasına takıldım sağa sola baka baka gidiyorum bana dur dedi...
    durduktan sonra 40 tane motor geçti hiç birini durdurmadı.. çünkü hepsi yapıştırmış gidiyordu.. bide bunlara dütt yaparak geçiyordu..
    kanka bende o kadar yol yaptım yaklaşık 10 tane çevirme gördüm ve bakıyorum polis amca yol ortasında bende sola yani duba ların öteki tarafına geçiyorum dattiri dattat dattiri dattat yapayorum o kadar yani
    sen işini öğrendin artık değilmi e5 te radara girmediğin sürece polis seni durdurmaz yanlız benim taktiği unutma

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Adamın başını yakacaksın. dat diri dat diri yapınca polis küfür mü ediyon len diyip motoru bağlayacak.
    Motoru aldığında insan şöyle ruhsatı bi inceler o kadar para vermişsin. Ad-soyad şasi no tutuyor mu diye.
    En azından diğer yeni motor alacak arkadaşlara ders olur. Onlar bundan sonra baştan sona teyit ederler
    En kısa zamanda trafik şubesine git. Memur bey ben 3. tekeri almayı unuttum. Hangi bölümden temin edebiliriz diye sor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ruhsatı hiç elletme arkaya bir teker daha eklet arkası ikiteker olsun millet bi dünya para veriyor üç teker yapmak için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)