Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet sigortasını yaptırmadığımızda faiz ödermiyiz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    arkadaşlar bir süre motosiklete veda edeceğim bütün herşeyi tamam sadece sigorta günü dolmuş. sigortayı 4-5 ay sonra yaptırsam diyorum herhangibir ceza- faiz ödermiyim ?
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geciktirdiğin her ay sigorta primin bir basamak yükselir, eğer 4. basamakta yani indirim ya da zam olmayan noktadaysan 4. ayda toplam %50'ye çıkar. Sigortanı yaptırmak istediğinde %50 zamlı yaptıracağın gibi bu zamdan kurtulman 4 yılı bulur. Çünkü her yıl bir basamak düşebilirsin ve %50 zam olan basamakla sıfır olan basamak arasında 4 basamak vardır. Kısacası kaybedeceğin indirimleri de hesaplarsak toplamda yaklaşık %185 zam olarak sana geri döner, yani sakın yaptırmamayı düşünme.
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    evet ödemen gerekiyor motorda nekadar tutar bilmiyorum ama arabada 2 ay geçti, 160 tl ödiyordum normalde ama cezali 240 tl ödedim ve acik bir yerde olsa polis pilakadan eksik evrak tespit etse otoparka gidebilir...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geciktirdiğin her ay sigorta primin bir basamak yükselir, eğer 4. basamakta yani indirim ya da zam olmayan noktadaysan 4. ayda toplam %50'ye çıkar. Sigortanı yaptırmak istediğinde %50 zamlı yaptıracağın gibi bu zamdan kurtulman 4 yılı bulur. Çünkü her yıl bir basamak düşebilirsin ve %50 zam olan basamakla sıfır olan basamak arasında 4 basamak vardır. Kısacası kaybedeceğin indirimleri de hesaplarsak toplamda yaklaşık %185 zam olarak sana geri döner, yani sakın yaptırmamayı düşünme.
    aynen öyle..muamelecinin halt yemesi yüzünden çok yüklü miktarda sigorta bedeli ödedim..ve 3 yılda peyderpeyi tahsil ediyorlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    1buçuk aylık gecikmeye 16 tl faiz ödedim.

He birde geçen sene 45 tlye yaptırdığım sigortayı bu sene aynı motora aynı sigorta firmasından 142 tlye yaptırdım. O yüzden 16 tl pek koymadı
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)