Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Bumoto Calibre 250RR İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

kardeş benim motordada pc fanı var bildiğin, hararet yapıyor yeni fanlar gelmedimi hala ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu motorla alakalı varmı başka diyeceği olan tipi iyi diye bi tane alayım diyorum ikinci el.. varmı diyeceği olan

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşar satmak isteyen varsa konuşabiliriz, mondial motorum var takas + parada yapabiliriz, korba arkadaşımızdan alıcaktım ama kredim yetişmedi, kısmet değilmiş, 4800 - 4900 civarında satacak olursa görüşebiliriz. alabilme ihtimalim var. istanbuldaym yakın illerden de alabilirim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaş biz calibre almaya çalışıyoruz ama boşuna forum bomboş:

Hocam bende bu motorun 2. elini almayı düşünüyorum. Biraz kullandıkdan sonra ses oluyormu ve granajlarda solma oluyor? En çok merak ettiğimde hız denemesi yaptınızmı kaç bin devirde ne kadar yapıyor? yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı murat 50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bu motorun 2. elini almayı düşünüyorum. Biraz kullandıkdan sonra ses oluyormu ve granajlarda solma oluyor? En çok merak ettiğimde hız denemesi yaptınızmı kaç bin devirde ne kadar yapıyor? yardımcı olursanız sevinirim.
    ben aldım bile kardeş, biraz kullandıktan sonra ses oluyormu derken neyi kastettin anlamadm, herhangi bir ses olmuyor, normal motor sesi hocam, onun dışında hız denemesi yaptım, yani rahat bir şekilde 150 nin üzerine çıktığını söyleyebilirim, benim motor güzel açılmış, grenajlarda herhangi bir solma görmedim, olanıda görmedim valla,

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hocam grenajı yedek parca vb. Bulunurmu?
    AliBaba f.t. bunu beğendi.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Birebir kullanan bir kardeşimizin samimi videolu incelemesinin linkini sizlerle paylaşmak istiyorum , makinayı hem birebir görmüş olursunuz. Bu videoyu izlediğimde bu modeli kafamdan sildim attım , malını pofpoflamak yerine bütün olumsuzluklarını açık yüreklilikle anlatan kardeşimizede teşekkür ederim ayrıca. Buyrun linki

https://www.youtube.com/watch?v=9V-HTvSbmjY

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birebir kullanan bir kardeşimizin samimi videolu incelemesinin linkini sizlerle paylaşmak istiyorum , makinayı hem birebir görmüş olursunuz. Bu videoyu izlediğimde bu modeli kafamdan sildim attım , malını pofpoflamak yerine bütün olumsuzluklarını açık yüreklilikle anlatan kardeşimizede teşekkür ederim ayrıca. Buyrun linki

https://www.youtube.com/watch?v=9V-HTvSbmjY

eğer motordan anlamıyor olsan bu çocuğun anlattıklarından sonra direk bu motoru alırdın !

çocuğun açık yüreklilikle anlattığı ne var anlamadım !

selede işçilik kötü dedi,
    virajlarda lastikten dolayı kararsız gibi dedi.
    ön amortisör hassas ön çamurluğa deyebiliyor dedi,
    aynaların ayarı zor dedi,
    gündüz ledleri dandik dedi.
    arka fren iyi değil dedi.

bu söylediklerinin yüzde 70 i benim şimdi kullandığım cbr250r da da var... çocuk bide çoğu şeyi yanlış anlattı.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    CBR 250R ı bu şekilde yerden yere vuran bi kullanıcı videosu varsa buyur yükle ,yada sen çek bizde seyretmiş oluruz. Bumoto calibre 250rr ile cbr 250 yi yan yana koyup ikisinden birisini seçme hakkın var seç birisini dendiğinde kaç kişi bumotoyu alıp gider sence? Ayrıca bu video herkese açık bir videodur kimini tatmin eder çocugu samimi bulur , kimiside hadi len ordan der bildiğini okur , bi sıkıntı yok yani, hangi markada hangi cc de motor kullanıyorsa kullansın tüm motorbisiklete gönül vermiş kardeşlerime selam olsun , saygılarımla. Bu arada üstadımız Barkın Bayoğlu'nun öve öve bitiremediği cbr 250 video incelemesinin linkide burada , ilgilenenlere duyurulur.

http://www.youtube.com/watch?v=o2RNBkYkTN8

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250R ı bu şekilde yerden yere vuran bi kullanıcı videosu varsa buyur yükle ,yada sen çek bizde seyretmiş oluruz. Bumoto calibre 250rr ile cbr 250 yi yan yana koyup ikisinden birisini seçme hakkın var seç birisini dendiğinde kaç kişi bumotoyu alıp gider sence? Ayrıca bu video herkese açık bir videodur kimini tatmin eder çocugu samimi bulur , kimiside hadi len ordan der bildiğini okur , bi sıkıntı yok yani, hangi markada hangi cc de motor kullanıyorsa kullansın tüm motorbisiklete gönül vermiş kardeşlerime selam olsun , saygılarımla. Bu arada üstadımız Barkın Bayoğlu'nun öve öve bitiremediği cbr 250 video incelemesinin linkide burada , ilgilenenlere duyurulur.

http://www.youtube.com/watch?v=o2RNBkYkTN8

hangi motorları kullandın bilmiyorum ama garip geliyor söylediklerin ! neden dersen barkının incelemsinde barkın motorun nedense çoğu eksisini pek görmedi, aynaların kullanımı cbr de de sorunlu, sele acaip sert, amartisörler çok sert, virajda iyidir değildir tartışmıyorum sert işte, lastikleri zaten allahlık, viraj felan hikaye, arka fren niyeyse yetersiz zayıf, az bassan tutmaz çok bassan kitler, geçen 3 tane cbr ci arkadaşıma cbr kullanıyorsunuz peki hakkında ne biliyorsunuz dedim, dedikleri şey bilmeye ne gerek var honda abi kalite dediler, umarım demek istediğimi anlamışsındır..

şimdi bu videodaki arkadaşın dediklerine bakınca ben eksi bişey göremedim açıkçası, amortisörlerin yumuşak veya sert olmasından ben hiç sorun yaşamadım calibrede, hele seleden hiç yaşamadım selede işçilik kötü doğru tam oturmuyor imajı veriyor biraz ama cbr den rahatsız selesi yok, frenleri kötü ön fren yeterli dedi ama ben calibreden sonra cbr125r kullanınca ön frenin ne olduğunu öğrendim, afalladım, arkadaş eksik anlatıyor derken onu kastettim daha önce başka motor kullanmamış sanırım, ledler kötü sıfırda bile kesiyor ama basit işler bunlar, iki tane calibre deneme fırsatı bulan birisi olarka tek söyleyebileceğim şey eğer calibrenin motor bloğu kaliteli uzun ömürlü olsa, diğer kronik fan ve radyatör sorunu halledilir yıllarca binilir hyo niyetine...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    yeni alınmışsa bize hayırlı olsun demek düşer. İnceleme için teşekkürler

edit: ooo 2012miş )

Motosikleti
    Yamaha mt09
    şunuda eklemek isterim, cbr250r ile calibreyi kesinlikle karşılaştırmıyorum, kalite olarak cbr 2tık kalitelidir, sadece basit bir örnek vermek istedim, çünkü senin basit bir videodan motorun o kadar dandik olduğu izlenimini nasıl çıkardığını çok merak ettim.

Motor kafama yattı. Anlattıkların çok iyi geldi. Nereden aldığını öğrenebilir miyim ?

Slm arkdslar bu moto calibre hakkinda su kronik denen hararet on amortisor fazla yumusak olusu ve alt ust motordan kisa zamanda sesler gelisi gibi sorunlar hakkinda ve nasil tamamen cozuldugu hakkinda bilgi lazim daha almadim ama kafama yatarsa alirim lutfen yardim

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkdslar bu moto calibre hakkinda su kronik denen hararet on amortisor fazla yumusak olusu ve alt ust motordan kisa zamanda sesler gelisi gibi sorunlar hakkinda ve nasil tamamen cozuldugu hakkinda bilgi lazim daha almadim ama kafama yatarsa alirim lutfen yardim
    anlaşılan zorla başına bela arıyosun.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    amortisor sorunu amortisor yagını değiştirdiğinde sıkıntı kalmıyor hareret sorunu radyatöru temizletip fanı buyuk fan taktımı tamam.. yedek parça sıkıntısıda maranta servislerinin hepsi veriyor ama 2 3 gun beklıyorsun ellerınde yoksa haberın olsun ki ben kanuni phantomdada aynını yasıyodum onlardan hızlılar yedek parçası bazı parçalar hariç bir hayli düşük özelden mesaj atarsan yedek parça fiyat listesi bende mevcut..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100283-bu-moto-calibre-250cc-54.html

Titreşim cbr a göre nasıl?

Motosikleti
    1998 electra glide
    Kardeşim netten baktım ama bayisini bulamadım internet sitesi varsa atarmısın

Bu motordan hala elinde olup kullananlar varsa bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum belki bilenlerde vardır silindir+silindir kapağı piston vs parçaları hondanın cross twister modeli ile bire bir aynı parça sıkıntısı çekmekte olan arkadaşlar twister modelini inceleyebilirler maliyet biraz fazla olabilir ama hiç degilse adam gibi binersiniz motorunuzu yatak sardı bilmem ne derdi olmaz başınızda

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler