Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Bumoto Calibre 250RR İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ArızaVlog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan hala elinde olup kullananlar varsa bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum belki bilenlerde vardır silindir+silindir kapağı piston vs parçaları hondanın cross twister modeli ile bire bir aynı parça sıkıntısı çekmekte olan arkadaşlar twister modelini inceleyebilirler maliyet biraz fazla olabilir ama hiç degilse adam gibi binersiniz motorunuzu yatak sardı bilmem ne derdi olmaz başınızda
    allah razı olsun adamsın sen adam. bir tane buldum bu motordan, araştırma yapıyordum yedek parça sorunu yaşar mıyım diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı ArızaVlog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan hala elinde olup kullananlar varsa bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum belki bilenlerde vardır silindir+silindir kapağı piston vs parçaları hondanın cross twister modeli ile bire bir aynı parça sıkıntısı çekmekte olan arkadaşlar twister modelini inceleyebilirler maliyet biraz fazla olabilir ama hiç degilse adam gibi binersiniz motorunuzu yatak sardı bilmem ne derdi olmaz başınızda
    defalarca sök topla yapmış biri olarak diyim madem mondialin 250cc su soğutmalı x treme cross ,daelim daystar 250 ile aynı blok hatta honda ax1 250 modeliylele de aynı bloğu kullanır bizde satılan twisterlar bildiğim kadarıyla farklı blok sadece grenajlar yok onuda alibabada detaylı arayıp bulabilirsiniz bazen satıcılar tek olarak set grenaj yollayabiliyor bilginiz olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah razı olsun adamsın sen adam. bir tane buldum bu motordan, araştırma yapıyordum yedek parça sorunu yaşar mıyım diye...
    yedek parça sorunu değil ama parça bulsanda toplama konusunda sorun yaşayabilirsin anlayan ya da yapmak isteyecek usta yok piyasada kime gitsem anlamam etmem bilmem ya da yapmam uğraşamam modundaydılar motordan gerçek anlamda tamir konusunda anlamıyorsan uzak dur
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defalarca sök topla yapmış biri olarak diyim madem mondialin 250cc su soğutmalı x treme cross ,daelim daystar 250 ile aynı blok hatta honda ax1 250 modeliylele de aynı bloğu kullanır bizde satılan twisterlar bildiğim kadarıyla farklı blok sadece grenajlar yok onuda alibabada detaylı arayıp bulabilirsiniz bazen satıcılar tek olarak set grenaj yollayabiliyor bilginiz olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

yedek parça sorunu değil ama parça bulsanda toplama konusunda sorun yaşayabilirsin anlayan ya da yapmak isteyecek usta yok piyasada kime gitsem anlamam etmem bilmem ya da yapmam uğraşamam modundaydılar motordan gerçek anlamda tamir konusunda anlamıyorsan uzak dur
    motoru tesadüfen bir motosikletçide abime scooter bakarken fark ettim ve beğendim, calibre 250rr sandım ama fazla bakmamıştım o gün. işte bugün detaylı bakmak için motosiklet tamircisine gittiğimde motorun "ventura f250" olduğunu gördüm. sahibi suriyeli, muayene sigorta gibi şeyleri yok, motoru da çalıştıramadık bugün, ruhsatı var ama devir teslim uygun değil gibi motor. 2.500 liraya satıyormuş.

calibre 250rr olsa almaya değebilir di belki ama motor "ventura F250" yani 25 küsür beygir değil 19 beygir bir makine ve 149 kg ağırırlığında. max hız 130 km yazıyor.

marş rublesi sorunluydu galiba, yokuş aşağı vurdurduğumuz halde motor frenler gibi yavaşlıyor çalışmıyordu. vazgeçtim almaktan, venture F250 bloğu farklı geldi bana çünkü su soğutmalı değildi ve beygir baya düşük ve de 5 vites. calibre 250rr ise 6 vites.

dün boşuna heveslenmişim.

usta olarakta sökme takmayı ben yapacaktım, pek fazla anlamam ama uğraşacaktım, benim tvs apache nin bakımlarını yapıyorum, şanzımanı sökmedim daha önce ama işte kolay benim motor gerçi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler