Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cross Motoru SuperMoto'ya Çevirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Merhaba arkadaşlar.

Bende bu aralar SuperMoto merağı başladı. Ama bilindiği üzere safkan supermoto'lar biraz pahalı. Çin malı fabrika çıkışı SuperMoto'lara bile ortalama 5500-6000 TL para istiyorlar.Bende bütçeme göre bir Cross motor alıp kendi çabalarımla görüntü olarak bir SuperMoto yapmak istiyorum.Son motosikletimi sattıktan sonra şimdiki halimle motosiklet de dahil toplamda en fazla 5000 TL para harcayabilirim. Ve aklımdaki Cross moto Kanuni Cross 150. Şu an fiyat olarak en uygunu o. İşte fotosu ;

Ama sorun şu; Biraz araştırma yaptım ınternette ve Michelin Pirelli gibi markalar supermoto sadece ön arka 2 lastiğe 600-800 lira civarı para istiyor. Bu durumda bir supermoto jantı ne kadar olur siz hayal edin ! yani bu durum bana bayagı pahalıya patlayacak.

Sizden ricam ben en asgari şekilde bu işi nasıl yapabilirim. aklıma şöyle bir fikir geldi. Çin malı süper motoların lastik ve jantlarını daha ucuza alabilirim. Örneğin şu 2 resimdeki super motoların biri mondial diğeri asya motor

Bu markaların lastik ve jantı benım motosıkletıme uyum saglar mı ?

Ve lastik - jant dışında başka neleri değiştirmem gerekiyor ?

Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    kardesım akılını peynır ekmekle mı yedın alıp cevırıceksın madem cın e bakıyorsun asya 200 gy al fıyatları 1800-2700 arası nette var temız suoermoto zaten oda lastıklerı herseyı kuyruk ıptalı,stıcker calısması,ve guzel bır far kafa grenajı tak hepsı ztn 180 200 lıra tutar bıttı gıttı...5
    mılyarın varsa ve bukadar dusunuyorsan ilerde napıcan sen ,dedıgımı yap dua edıceksın hoscakal...bıde asyanın egsozunun ıcını bosalttır sesı 10 numara supermoto sesı var...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bence de dönüştürme olayına girme. Ben de düşünmüştüm bir sıralar aşırı maliyet çıkıyor kesinlikle değmeyecek miktarlar.
    Asya'nın motosikletine bakabilirsin @troy01 in de dediği gibi.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Arkadaşlar ben 2 tane asya motor kullandım. Asya hero 125 ve asya as 100. Daha kesinlikle kullanmam asya motor. Onun yüzünden ikinci el motor'a tövbe ettim. Ben sıfır motor alıp süpermoto yapmak istiyorum. Kaliteli supermoto jant lastik dediğiniz gibi 2 bin lira'yi buluyor. Ama yukarda fotosunu koyduğum modellerin jantlarını kullansam acaba uyum sağlar mi

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    ben as200 tay a binmedim fakat gördüğüm ve duyduğum kadarıyla asyadan tamamen farklı kaliteli bir makina hende az bi paraya tam süpermoto olur

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben de cross motoru supermotoya cevırdıgım ıcın tavsiyemi değerlendirmen bence iyi olur eğer bulabilirsen skyteam in 17 lik jant çemberlerini yada başka bir motorun 17 inç olmak şartıyla jant çemberlerini bulmaya çalış ben komple ön arka jant teller göbek dahil 200 tl ye bulmustum skyteamin lastik olarakda sava marka mc50 racer ı tavsiye ederim ama sakın 18 lik yada 16 inçlik jant alma lastik konusunda çok sıkıntı yaşarsın hatta varsa mondial extreme in jant çemberlerini bile alsan olur birde 17 lik jant teli almanda lazım

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı troy01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım akılını peynır ekmekle mı yedın alıp cevırıceksın madem cın e bakıyorsun asya 200 gy al fıyatları 1800-2700 arası nette var temız suoermoto zaten oda lastıklerı herseyı kuyruk ıptalı,stıcker calısması,ve guzel bır far kafa grenajı tak hepsı ztn 180 200 lıra tutar bıttı gıttı...5
    mılyarın varsa ve bukadar dusunuyorsan ilerde napıcan sen ,dedıgımı yap dua edıceksın hoscakal...bıde asyanın egsozunun ıcını bosalttır sesı 10 numara supermoto sesı var...
    Sen hiç 200gy kullandın mı Çok kullanan yok zaten maks bi 5000 km gidiyolar o yüzden ucuz

Ki ben bu motoru supermotoya çevirmiş biriyim senin yaşadığını yaşamıştım şuan garajda motoru yok şase olarak duruyor jantlar lastikler hep satıldı

Berkin lafını dinle o biliyo bu işleri, halledersin onun dediği gibi
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Supermoto işi zordur, zahmetlidir. Her şeyi planlarsınız, bütün mali hesaplar tamamdır lakin iş uygulamaya gelince paranız bittiğinde işinizin yarısı bile bitmemiş olur, üzülürsünüz. Mantıklı davranmanız gerekiyor. 5000 TL bütçe ile süpermoto dönüşümü yapamazsınız, yapamayız. Bu işin jantı-lastiği 1000 liraya havada karada aşacaktır, geriye kalan parayal hem motoru alıp hem de kalan işlemleri yapmanız çok zor ve sıkıntılı olur. Bu yüzden alın Kanuni'nin bu motosikletini, sakin sakin paşa paşa binin, kalan paranızı da bir kenara koyun. Bir kaç yıl içinde motorunuzu sıkıntısız kullanıp para biriktirmeye devam edin, paranızı yeterince artırdıktan sonra Mondial veya ona benzer bir motosiklet ile supermoto işine girebilirsiniz, hem o zamana kadar piyasaya yeni modeller de girmiş olur.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Berk sıfır motor alıp süper moto'ya çevirmeye kesin karar verdim. Sence uygun müdür yukardaki kanuni?ne önerirsin başka. Birde sorunsuz uyar mi skyteam jantları kanuni'ye ?

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    paran azsa strateji belirlemelisin. Nerelisin bilmiyorum ama cevrendeki tüm motorcularla taniş konuş ikramda bulun bos gitme bi pogaca bi gazaz olabili. Jant degiştirmeyi akort yapmayi bilen bi usta işine öncelikle görücektir.
    Mondial x treme max 150 0ı 3800tl ye alabilirsin. Kiş geliyo geniş zaman az para harcarsin ustalarla arkadaş olursan. En kaliteli ve en uçuz lastigini bulmak mantikli. Bendede mondi max var bende bende düz yol için aynisini düşündüm ama şöyle bi problem var bu motorlar toprak için beygiri düşük torku yüksek. Öncelikle beygiri en yüksegini bulmak ve beygir yükseltme yöntemlerini becericek bi usta bulman. Benim önerim hyosong rx 125 sm alip düz lastik takip bevam etmek. Bin kmde 2010 model 4500 tlye bulmuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

ben önermiyorum ama motorunu alirsan cevremdekilere sormak parca aramak suretiyle yardim edebilirim.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Hamza şimşek.. Dostum param az. Motora en fazla 4 bin lira vereceğim. Bin lira'da supermoto'ya çevirme işine harcayacağım. Motor ustası arkadaşım var. Motor ustası aramama gerek yok.dediğin gibi beygiri az oluyorlar. Ama beygiri yüksek olanlarda pahalı oluyor. Berk'in dediği gibi örneğin skyteam on arka 17 jant alsam ve uygun lastik bulup taksam asfaltta sorun yaşar miyim. Hani beygir az ya.
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    sorun olmaz ben 4 senedir neredeyse o şekilde biniyorum 150 gy 3a modeli motorun ki birde bende 150 li lik arka lastik var ona rağmen iyi ama benim tavsiyem bu lastikler hem şekil hem ölçü hemde fiyat açısından

http://www.savatech.eu/novelties/new...ycle-tyre.html

hız olarak tamam 110 görsen 150 cc motor olduğu için öp başının üstüne koy ki emin ol hertürlü götürür seni bence 17 lik jant çemberi ve telleri al sonra lastikleri söküp bir bisikletciye bile gitsen akort yapar söktükten sonra hemde ucuza gelir birde motordaki stickerları söküp acerbis cyclops ön far ,bir tane acerbis ön çamurluk birde daha şekilli bi egzost taktınmı tamamdır tabi bunlar hep ekstra :D

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Berk...dostum jant lastik işini hallettim mi gerisi kolay. Yani kafa grenajı far çamurluk egzoz gibi.önemli olan jant lastiği almak. Bu arada jant'ları telsiz şekil'de mi alacağım. Jant'i ayrı teli ayrı mi alacağım.

Motosikleti
    bulursan birlikte al göbek yoksa zorunlu tek olarak alıcaksın zaten

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99529801/detay fiyat bence cok iyi hali hazirda japon mali supermoto

Motosikleti
    yok
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hiç 200gy kullandın mı Çok kullanan yok zaten maks bi 5000 km gidiyolar o yüzden ucuz

Ki ben bu motoru supermotoya çevirmiş biriyim senin yaşadığını yaşamıştım şuan garajda motoru yok şase olarak duruyor jantlar lastikler hep satıldı

Berkin lafını dinle o biliyo bu işleri, halledersin onun dediği gibi
    arkadasım sen bısıklete pisiklet derken ben motorla ugrasıyordum 5 ay 200 gy kullandım arkadasım mugladan adana ya getırdı bılıp bılmeden konusma yok 5000 anca gıdıyor yok su ole sacmalık mı olur sen motorun yagını suyuna bakma nasılsa ucuz çin die sadece bin motor yagda yakar herbısıyde olur ben motoru sattıgımda km 23000 ıdı...her onune gelen senın gıbı bole akıl verırse vay halıne mılletın ....

KARDESIM SENDE NE ISTIOSAN ONU YAP BU İŞLER TAVSIYEYLE OLMAZ YAPICAN BELASINI CEFASINI CEKICEKSIN BIR SONRAKINE NASIL DAVRANMAK GEREKTIGINI OGRENECEKSIN...İÇİNE SINIYORSA GUVENIYORSAN SEYINE (KENDINE) 17 INC JANTI DA TAK KALIN TABAN LASTIGINIDE AT GIT BAKALIM...ALLAH KAZA BELA VERMESIN...BIZ BURDA YASADIK KONUSUYORZ...

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bende öyle yapacağım ama henüz hangi motorda bunları yapacağına karar veremedim. Bana sorarsan kanuni cross. Sizin bir öneriniz var mi motor seçim konusunda. Kuba str 250'de fena durmuyor.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    en yeni şasesi olan yag sogutmali ve benim bildigim 125 ccde en yüksek beygire sahip 6bin tl ye kadar olanlarda
    Sahibinden 95768242 ilan numarali motor gıttim inceledim güzel bi canavar.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Sıfırı 6 bin lira ama. 125 için çok para değil mi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    bak araştir sitede sor bu motorum tek dez avantaji parcasi gerekirse yurt dişindan gelmesini beklemelisin.
    En büyük özelligi hava ve yag sogutmali olmasi, 15 bg gücü var, şase olarak kesinlikle ilk 3 saglamlikta.
    1 yila yakindir araştiriyorum bu marka motorlarda düzenli bakimini yapipta bozan bozabilen birini duymadim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

ilandaki motor garajda yatiyor ve sifir ayarinda 4000tl üstündeki parayi gercekten hak ediyor araştir. Yanlisda anlama satan adami tanimiyorum 1 ay önce motor almak için gezerken gittim gördüm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)