Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2013 Ninja 250R Türkiye'de Satışa Sunulmuş..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Troilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Honda CBR250R Neon Sarı
    Selam arkadaşlar hakkında birçok yorum yapılan 300 cc lik Ninja 250R (300R desek daha doğru olur)satışa sunuldu. Hakkında söylenen herşeyde doğru çıktı.

300 cc oluşu özellikle beklenendende yüksek fiyatı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9861057/detay/

Teknik Özellikleri

Motor Hacmi 296 CC
    Motor Özelliği 4 Zamanlı, 2 silindir, Sıvı soğutmalı
    Vites 6 Vites
    Motor Gücü 29.0 kW {39 PS} / 11,000 rpm
    Tork 27.0 N.m {2.8 kgf.m} / 10,000 rpm
    Ölçüler 2,015 mm x 715 mm x 1,110 mm
    Ağırlık 172 Kg
    Sele Yüksekliği 785 mm.
    Yakıt Kapasitesi 17.00 Litre.
    Ön Fren 290 mm disk
    Arka Fren 220 mm disk
    Ön Lastik Ebatları 110/70 – 17 M/C 54S
    Arka Lastik Ebatları 140/70 – 17 M/C 66S

Şimdi sorarım size bu motor 16.500 TL olurmu.Bu kadar para 250lik bir motora verilirmi Kawazaki'nin bunu yapmaktaki amcı nedir.Resmen 50 cc yi 4500 lira para istiyorlar.
    Bu fiyatlara 2007-2008 600RR R6 ZX6R GSXR600 gibi motorlar alınabilirken neden bu motoru alsın insanlar.

Umarım Kawazaki veya satıcı firma bu yüksek fiyatın farkına varır ve gerekli müdaheleyi yapar.

Herkese kazasız belsaız sürüşler dilerim.
    Sizin altınızda bez varken bizim altımızda MZ vardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yuhhh diyorum başkada bir şey demiyorum
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    avrupa için üretildi bizim buraya gelmeyecek diyenlere kapak olsun...sanırım sadece sipariş alıyo adam...mootrun kendi fotosu falan yok...

fiyatı da uygun..motor da çok güzel...ben alırım şahsen....

şaka lan şaka..verilir mi o kadar para...
    Birkannn, KeaSH-07 ve Aykut009 bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa için üretildi bizim buraya gelmeyecek diyenlere kapak olsun...sanırım sadece sipariş alıyo adam...mootrun kendi fotosu falan yok...

fiyatı da uygun..motor da çok güzel...ben alırım şahsen....

şaka lan şaka..verilir mi o kadar para...
    Bir an için gerçekten böyle düşünüyorsun sandım da şakaymış neyse ki
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yurt dışındaki fiyatı ne kadar acaba?

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum, verilen lastiğin hız indexi S. yani maksimum 180 destekliyor.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400 cc olsaydi, 4 silindir olsaydi, 75 hp civari olsaydi, fiyati 16.500 lira olsaydi. Şugar olurdu, hoş olurdu, satis rekoru kirardi(belki), Cogu SS taliplisinin Enduroya gecmeden onceki son motoru olurdu. 600 cc 100+ hp makinalar tecrubesiz insanlarin elinde oyuncak olmazdi. Egitim almis bir surucu icin gecis makinasi kavramini ortadan kaldirirdi(belki)
    Ama yinede, Türk insaninin o paraya 600 cc R6 alirim, 600f alirim replikleri dillerden dusmezdi.
    utkan35 bunu beğendi.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alın size Makina cayır cayır binin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99728583/detay
    Tolga Can, teocan94 ve emre-balci bunu beğendiler.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 cc olsaydi, 4 silindir olsaydi, 75 hp civari olsaydi, fiyati 16.500 lira olsaydi. Şugar olurdu, hoş olurdu, satis rekoru kirardi(belki), Cogu SS taliplisinin Enduroya gecmeden onceki son motoru olurdu. 600 cc 100+ hp makinalar tecrubesiz insanlarin elinde oyuncak olmazdi. Egitim almis bir surucu icin gecis makinasi kavramini ortadan kaldirirdi(belki)
    Ama yinede, Türk insaninin o paraya 600 cc R6 alirim, 600f alirim replikleri dillerden dusmezdi.

Her iki düşünceye de katılıyorum, ben şahsen 400cc 4 silindir olsa tercihim olurdu, çünkü 250 2 silindirden büyütmek isteyen adam için ideal

---------- Post added at 11:40 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın size Makina cayır cayır binin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99728583/detay
    Hocam ne yaptın sen yaa? Ybr den inilip buna binilir mi?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    7000€ nedir lan .. belli motorlar için o kadar parayı ona vereceğine 600'lük al dediklerin de kızardım da harbiden bu motora o fiyat yuh be arkadaş =D zaten çatır çatır benzin yakıyorsun birde fiyatın 7000 €..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kawasaki.eu/Ninja300

Avrupa sitesindede var ninja300 olarak çıkmış fakat fiyat bulamadım.

Buldum avrupa fiyatını arkadaşlar

Kawasaki Ninja 300
    Price: from $6199
    Engine: 296cc twin, 29kW

Hatta USA için Ninja 400 de çıkarıcakmış Kawasaki.

http://www.ridetalks.com/news/kawasa...-400r-usa/553/

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Troilem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kawasaki.eu/Ninja300

Avrupa sitesindede var ninja300 olarak çıkmış fakat fiyat bulamadım.
    muhtemelen bizde ki fiyatı 2 katıdır.er6 F'in fiyatı bile yurt dışında 7000€
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Her iki düşünceye de katılıyorum, ben şahsen 400cc 4 silindir olsa tercihim olurdu, çünkü 250 2 silindirden büyütmek isteyen adam için ideal

---------- Post added at 11:40 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

Hocam ne yaptın sen yaa? Ybr den inilip buna binilir mi?
    İşte makine Parayı veririm düdüğüde çalarım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi sorarım size bu motor 16.500 TL olurmu.Bu kadar para 250lik bir motora verilirmi Kawazaki'nin bunu yapmaktaki amcı nedir.Resmen 50 cc yi 4500 lira para istiyorlar.
    Bu fiyatlara 2007-2008 600RR R6 ZX6R GSXR600 gibi motorlar alınabilirken neden bu motoru alsın insanlar.

Umarım Kawazaki veya satıcı firma bu yüksek fiyatın farkına varır ve gerekli müdaheleyi yapar.

Herkese kazasız belsaız sürüşler dilerim.
    Hocam kawasakinin avrupa yada amerikada olan sitelerine bakarsan aradaki fiyat farkının kawasakiden kaynaklanmadığını anlarsın zaten.
    250cc de olan %8lik vergi dilimi 300 olunca %37 yükselmesi zaten doğrudan 2500-3000 tl fiyat farkı oluşturuyo birde buna z moto faktörü eklenince bu fiyat bana gayet normal geldi. Birde kymco bile 300lük scooterını 13000e satıyosa 16500 normal bir fiyat. r6 600rr gibi motorlar varken bunu neden alsınlar diye sormuşsun cevap gayet basit 4-5 yaşında kaç km nasıl kullanıldığını bilmediğin bir motorla 0km tamamen sana ait bir motor kullanmak çok çok farklı şeyler. Güç dersen 40 hp hiç azımsanacak bir güç değil bunu alan adam yarışlara katılmak için değil şehir içinde ekonomik kullanım için alacaktır. Yakıt olarakta bu bahsettiğin motorlardan çok daha ekonomik olacaktır. Otoruş pozisyonu bakımında diğer motorlardan biraz daha rahattır. Normal şartlarda böyle düşünmek gerekir ama bizim insanımız böyle düşünmediği için muhtemelen hiç satılmayacaktır. Ama suç kawasakinin değil 250cc üzerine %37 vergi alan devletin

Not: Amerika satış fiyatı arasında sadece 350 dolar fark var
    tomass bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kawasakinin avrupa yada amerikada olan sitelerine bakarsan aradaki fiyat farkının kawasakiden kaynaklanmadığını anlarsın zaten.
    250cc de olan %8lik vergi dilimi 300 olunca %37 yükselmesi zaten doğrudan 2500-3000 tl fiyat farkı oluşturuyo birde buna z moto faktörü eklenince bu fiyat bana gayet normal geldi. Birde kymco bile 300lük scooterını 13000e satıyosa 16500 normal bir fiyat. r6 600rr gibi motorlar varken bunu neden alsınlar diye sormuşsun cevap gayet basit 4-5 yaşında kaç km nasıl kullanıldığını bilmediğin bir motorla 0km tamamen sana ait bir motor kullanmak çok çok farklı şeyler. Güç dersen 40 hp hiç azımsanacak bir güç değil bunu alan adam yarışlara katılmak için değil şehir içinde ekonomik kullanım için alacaktır. Yakıt olarakta bu bahsettiğin motorlardan çok daha ekonomik olacaktır. Otoruş pozisyonu bakımında diğer motorlardan biraz daha rahattır. Normal şartlarda böyle düşünmek gerekir ama bizim insanımız böyle düşünmediği için muhtemelen hiç satılmayacaktır. Ama suç kawasakinin değil 250cc üzerine %37 vergi alan devletin

Not: Amerika satış fiyatı arasında sadece 350 dolar fark var
    Öncelikle söylediklerinin çoğuna katılaıyorum.Katılmadığım kısım ise "Güç dersen 40 hp hiç azımsanacak bir güç değil bunu alan adam yarışlara katılmak için değil şehir içinde ekonomik kullanım için alacaktır. Yakıt olarakta bu bahsettiğin motorlardan çok daha ekonomik olacaktır." İnsanlar genelde 250 cc makinları bunun için değil Başlangıç veya geçiş motoru yapmak için alıyorlar.Ve aynı kalsmanda Honda 250'lik motoru 9000 TL ye satarken sen 16500 istiyorsun evet güç olarak yüksek şekilse şeklin babası ama sen motora yeni başlıcak olsan ve senin dediğin gibi 0 motor alıcak olsan hangisini tercih edersin??

Bu tip motorları alan kişiler max 1-2 yıl binerler sonra satılır.Bu yüzden bu fiyatla çok tutlacağını sanmıyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yanlış bilmiyorsam ABD'de 250 ler 4400 $, 300 ler 4800 $ dan satılacak. 0 km fiyatları bunlar. Fiyatlar +- 100$ yanlış hatırlıyor olabilirim ama aradaki farkın 400 $ olduğunu iyi hatırlıyorum. TR de kazığı yiyoruz tabi

Buarada ilk ilandaki satıcının "STOCKLARIMIZDA" yazması da çok dürüstçe

Yanlız kawayı tebrik ettim, neden 300 cc gibi bir yola girdiler bilmiyorum ama 300 cc den 39 hp çıkartmışlar, çok başarılı
    #sürenadam

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    400cc ninja bu paraya satardı
    şimdi satsınlarda görelim..
    alan delikanlıları göreceğiz (para derdi olmayan)
    # motosikletle.blogspot

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Okadar dalga geçtik, korktuğumuz başa geldi, olaya bak

Yani şimdi bu 296 cc sscik, 1 adet NC 700 alıp üstüne para kalıyor ;

Veya "2" adet CBR 250 alıp üstüne hala (anahtar teslim) 1000 TL den fazla para mı kalıyor

Ne diyelim zevk-renk meselesi, alana saygımız sonsuz. Bizzat böyle bişeye bu boyutta paralar verirsem birde psikoloğa para ayırmam gerekecek.

Çok istiyorsam bile, vitrin camına ekmek banmayı daha normal karşılarım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Z-moto'nun sitesine de teşrif etmiş fiyatlar. ABS'siz düz versyon 7000, abs'li olan da 7550 euro Bu motorun ABD'deki 2012 250cc fiyatı 4450, yeni Ninja 300 fiyatı 4800 dolar. Aralarında 350 dolar fark var. Hadi burada da olsun olsun 200 euro fark olsun. 5000 euro'ydu 250cc'lik, farklı vergi dilimine girmeselerdi 5200 euro gibi bi fiyat makul karşılanabilirdi. %18 KDV %37 ötv'ye göre bir hesap yapılırsa vergi dilimi olmadan 5500 euro gibi bir fiyat çıkıyor ortaya. Yani farklı vergi diliminde olmasalar bile bu motorun ~12.900 TL gibi bir fiyatı olacaktı. Bence makul kabul edilebilecek bir zam değil Z-moto/ Kawasaki'nin yaptığı. Belki 200-250 euro zam kabul edilebilir olurdu.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle söylediklerinin çoğuna katılaıyorum.Katılmadığım kısım ise "Güç dersen 40 hp hiç azımsanacak bir güç değil bunu alan adam yarışlara katılmak için değil şehir içinde ekonomik kullanım için alacaktır. Yakıt olarakta bu bahsettiğin motorlardan çok daha ekonomik olacaktır." İnsanlar genelde 250 cc makinları bunun için değil Başlangıç veya geçiş motoru yapmak için alıyorlar.Ve aynı kalsmanda Honda 250'lik motoru 9000 TL ye satarken sen 16500 istiyorsun evet güç olarak yüksek şekilse şeklin babası ama sen motora yeni başlıcak olsan ve senin dediğin gibi 0 motor alıcak olsan hangisini tercih edersin??

Bu tip motorları alan kişiler max 1-2 yıl binerler sonra satılır.Bu yüzden bu fiyatla çok tutlacağını sanmıyorum.
    hocam geçiş motoru olabilir ama kesinlikle başlangıç motoru diyemem 40hp yeni başlayacak birine uygun değil. Dediğin doğru geçiş motoru olarak kullanacaksan mantıksız ama benim mantıkla şehir içinde az yakan bi motor istiyorsan alınabilir. Evet fiyatı gerçekten çok yüksek görünüyo ama bizim ülkemizde böyle malesef 250lik versiyonu getirilebilseydi eminim fiyatı 12-13 civarı olurdu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)