Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. El Motosikletlerin Saçma Sapan Fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydır motosiklet almak için araştırma yapıyorum dikkatimi çeken birşey oldu çoğu 2. el motosikletin fiyatı sıfır fiyatına çok yakın hatta bazen öyle saçmalıklar var ki 2. el fiyatı sıfır fiyatından fazla.
    örn ::: (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-2012-model-sadece-1400-km-rks-200cc-112711282/detay ve
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-2500-km-de-rks-titanic-112015940/detay)

bu örnekteki 2 motosiklet aynı marka aynı model biri 1400km de 4500 tl olmasına rağmen diğeri 2500km de ve 5850 tl (bu arada sıfır fiyatı 5246tl) bunun gibi yüzlercesi var benim 2 aylık tecrübemle bu olay bana çok saçma geliyor . Honda da cb 125 e nin peşin fiyatı 3400 tl olmasına rağmen 2.el aynı motor 3300 3600tl arasında değişiyor. Ya ben cahilim ve o yüzden saçma geliyor yada sizler içinde öyle yorumlarınızı gerçekten merak ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kardeş sen cahil değilsin

piyasa gercekten saçma sapan ilanlarla dolu

buluruz bir enayi; iteleriz diye ilan açmışlar kendini uyanık (!) zannedenler
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sen asıl honda fiyatlarını gördün mü özellikle 250 cc altı olanları, sıfırı 4500tl olan cbf150'ye 6500tl isteyen, sıfırı 3600tl olan cb125 için 5000 lira isteyenler var dandik bi koruma demiri ve çanta takınca fiyatlar 1000 lira artıyor en az

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    yaptığı ek masraflarda artırır. Mesela Sigorta - Ruhsat çıkarma - Plaka - Sonradan korumalık demir - Arka Kutu (Topcase).....
    Sonuçta bi 400-500 gibi masraf oluyor. Daha 1000-2000 kmdede kullanıcıya dokunuyor.
    Şahsen Fizy'min ilanı var internette 3500 Tl istiyorum. Bakımlarının yağ değişim vs parasını verdik. rodajını yaptık. Çanta - demir - ruhsat işleri xenon vs hepsini taktırdım. E buda insana dokunuyor.

Sıfır alın ve 1000 km olmadan satmaya kalkın o zaman anlarsınız

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen asıl honda fiyatlarını gördün mü özellikle 250 cc altı olanları, sıfırı 4500tl olan cbf150'ye 6500tl isteyen, sıfırı 3600tl olan cb125 için 5000 lira isteyenler var dandik bi koruma demiri ve çanta takınca fiyatlar 1000 lira artıyor en az

Hah işte özellikle Honda

Broadway gibi şerefsiz Clio gibi ***** Hep uçuk fiyatlarda... Hiç düşmüyo
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    honda ve yamaha'nın pazarlamacıları zaten satış yapılan sitelerde gezse eminim biz ucuz satıyormuşuz bizim motoru bizden pahalı satanlar var diyecek buna eminim :DDD
    cool113 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    satin almak istedigim motosiketin sifir kilometre satis fiyati 21.750euro
    1500kilometrede ikinci el satis ilani var 55.000 euro
    40bin euro teklif ettim cevap vermeye bilr tenezzûl etmedi.
    Ben ne yapayim bu durumda?
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Satan çok, alan yok. satamadıktan sonra 1000 liralık motora 5000 lira istesen ne olur. satmaya niyeti olanlar makul fiyat yazıyorlar. baştan uçarlar sonra yarı fiyatına verirler. bununla ilgili meşhur bir atasözü var fakat forumda uygun kaçmaz.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptığı ek masraflarda artırır. Mesela Sigorta - Ruhsat çıkarma - Plaka - Sonradan korumalık demir - Arka Kutu (Topcase).....
    Sonuçta bi 400-500 gibi masraf oluyor. Daha 1000-2000 kmdede kullanıcıya dokunuyor.
    Şahsen Fizy'min ilanı var internette 3500 Tl istiyorum. Bakımlarının yağ değişim vs parasını verdik. rodajını yaptık. Çanta - demir - ruhsat işleri xenon vs hepsini taktırdım. E buda insana dokunuyor.

Hah işte özellikle Honda

Broadway gibi şerefsiz Clio gibi ***** Hep uçuk fiyatlarda... Hiç düşmüyo
    benim verdiğim örneklerde ekstra bir masraf gözükmüyor ayrıca sen masraf yapmışsın . Geçenlerde forumda bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam adı 'nasıl sattığımı anlamadım'dı satan kişi ybr 125 satmıştı 4100 tl den sitesinde 4200 tl olduğunu öylesine satışa çıkardığını söylüyordu çokta mutluydu. Hatta içerisinde yer yer alan kişinin enayiliğini belirtiyordu. Ben gerçekten bu olaya anlam veremedim . Herkes 2. elin 2.el olduğunun farkına varsa ve bence 2.el piyasası daha fazla dönse sanırsam motosikletleri bugünki fazla fiyatlarından almayız

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek Ne Takmış O kadar (Patriot falan yada yanında BMW 118i - Mercedes A180 falanmı var )... Onun satası yoktur...

Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satan çok, alan yok. satamadıktan sonra 1000 liralık motora 5000 lira istesen ne olur. satmaya niyeti olanlar makul fiyat yazıyorlar. baştan uçarlar sonra yarı fiyatına verirler. bununla ilgili meşhur bir atasözü var fakat forumda uygun kaçmaz.
    Hacı makul bir değer istenirse satar. Dediğim gibi Fizy'me 3500 diyorum ben alıcısı çok çıktı fakat tok satıcı derler ya. direk nakit satma niyetinde değilim takaslık benim fizy. daha üst modellerde pcx vs gibi modelle takas ederim. CBR 250 yi almadan önce 3-5 kullanıcıya mesaj attım adam benim motru öldürüyor kendininkini yere göğe sığdıramıyo sıfırı 9,900 olan motora benim motorun üstüne 8000 tl istiyor. yani insafiyet yok milletde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim verdiğim örneklerde ekstra bir masraf gözükmüyor ayrıca sen masraf yapmışsın . Geçenlerde forumda bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam adı 'nasıl sattığımı anlamadım'dı satan kişi ybr 125 satmıştı 4100 tl den sitesinde 4200 tl olduğunu öylesine satışa çıkardığını söylüyordu çokta mutluydu. Hatta içerisinde yer yer alan kişinin enayiliğini belirtiyordu. Ben gerçekten bu olaya anlam veremedim . Herkes 2. elin 2.el olduğunun farkına varsa ve bence 2.el piyasası daha fazla dönse sanırsam motosikletleri bugünki fazla fiyatlarından almayız
    Araştırma yapan bilen adam almaz zaten.
    bilmeyene satmıştır sonrada saf. kendini karşısındakinin yerine koyma yok işte...
    bilen zaten masraflarının fiyatınıda bilir motorun edeceğinide bilir. satıcıya der motor şukadar eder diye e anlaşırsa alır.
    ama insafiyet. bilmeyende işte sıfır fiyatına 2.el alır... Nasip. milletimizde biraz açıkgözlü olsun. bilmiyorsa bi bilene danışsın.
    "men dakka dukka"

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S

Fransada bizim bilmedigimiz bir 2. El politikasi mi var yoksa çok dolu bir motosiklet mi?
    cok merak ettim vallahi.
    Aydinlatilmayi bekliyorum

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Siz birde K.K.T.C deki fiyatları görseniz intahar edersiniz demek ki bazen vakit geçirmek için sahibinden de motosiklet ilanlarına göz atıyorum içim gidiyor yemin ederim adam gül gibi xt 660 a 8000 lira istiyor burda ölüsü 6500 STG !!! ferhatkars a sorun o daha iyi bilir :D

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z

kolayı var satmayacaksın o zaman arkadaş...ha satmak mı zorunda kaldın malesef yaptığın masraflar cepten gidiyor
    bak ben motorumu uygun bir fiyata almıştım ama okadar çok masraf ettim ki motorun 1 hata 2 üst modelinin ikinci el fiyatını buldu üzerine koyduğumda ee şimdi ne yapalım yani satarken ben bukadar masraf ettim fiyatı budur diyemezsin ki herşeyin bir ederi bir değeri var
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolayı var satmayacaksın o zaman arkadaş...ha satmak mı zorunda kaldın malesef yaptığın masraflar cepten gidiyor
    bak ben motorumu uygun bir fiyata almıştım ama okadar çok masraf ettim ki motorun 1 hata 2 üst modelinin ikinci el fiyatını buldu üzerine koyduğumda ee şimdi ne yapalım yani satarken ben bukadar masraf ettim fiyatı budur diyemezsin ki herşeyin bir ederi bir değeri var
    Ben sizin fikrinize katılmıyorum. Çünkü bir aracı sıfır alırken Full paketini iki üç katına bile alabiliyorsunuz.
    2013 MOdel BMW 118i 52 bin TL'den başlıyor. Otomatik şanzımanlı - sunroflu - gvenlik paketli vs vs bir 2013 BMW 118i ise 98 Bin TL'ye varıyor. (BMW nin sitesinden bakabilirsiniz.)
    Sonuçta yaptığınız masrafda motoru fullpaket yapıyor ve fiyat artıyor. alacak adamda bunu bilmesi gerek ve alacakken ona göre fiyatını belirlemeli.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Hornet 650
    Evet bu 2. El fiyatlari gercekten bi acayip mesela adam almis masraf da yapmis, sifir fiyatina yakin bir fiyat istiyor. Cok sacma bencede yaptigi masraf zaten motorun zaruri masrafi, eger ki keyfine gore masraf yaptin ve satisa cikardin, alacak adamdada sendeki keyfi arama renk ve zevk meselesi. Adam masraf yapmis km de yapmis dahada nasil kullandigini allah bilir. Sahsi gorusum sifir almak 2. Ele hic bulasmamak. bazi markalarin 2. Eli guclu oldugu soyleniyor ama satmaya calisanlarinda satabildigini pek sanmiyorum 2. Elde olsa zaten 1 ilan fiyati uygunda olsa aylardir sitede kalmazdi

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sahibinden de 4,750 liraya arora tiger 200 var...oto galericisi koymuş ama motorun sıfır fiyatı 2,990
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden de 4,750 liraya arora tiger 200 var...oto galericisi koymuş ama motorun sıfır fiyatı 2,990
    Japon malıdır belki
    salcano_7946 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yaptığınızı iddia ettiginiz masrafların içine, sigorta, plaka ve ruhsatı katmanız yanlış bence. Üstelik yagını değiştirmekten bahsetmişsiniz. Iyi ki benzin masrafını dahil etmemişsiniz.
    Çanta, koruma demiri ve xenon far gibi masraflara saygı duyarım.
    Benim görüşüm, çanta ve farı çıkarın (koruma demiri işinize yararsa onu bile çıkarın) daha makul bir fiyat yazın, daha hızlı sonuç alırsınız.
    Bir insan (genelde) neden ikinci el arar? Sıfıra o parayı baglamamak için. O yüzden kimse ekstraya bakmaz.
    Ikinci eline 1800 -2300 lira istenen prince'in sıfırını, kredi kartına 12 taksitle 1830 liraya aldım. Ruhsat, sigorta ve plaka 290 lira. Koruma demiri, takmasıyla beraber 32 lira. Çanta 50 lira. Rüzgarlık 30 lira. Depo kılıfı 13 lira.
    Toplam maliyet 2245 lira. Şimdi ben buna 2300 lira istesem olur mu?
    Mengu16 ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    git kendini as ama önce karnını bir güzel doyur açı açına gitme öte yana
    salcano_7946 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Ekstralar, motor sahibinin keyfine ve ihtiyacına göre alınıp takılıyor.Bence fiyata çok etki etmemesi gerekir.Çok para harcadılarsa söküp ayrıca satsınlar.Satınalan kişi ihtiyaç ve keyfine göre kendi ekstralarını alsın.Full+full motor ilanları bana çok itici geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)