Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2013 Ninja 250R Türkiye'de Satışa Sunulmuş..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    z moto varken alınmaz bunlar
    honda cbr 250 r baştan hiç hoşuma gitmiyordu
    ama kawasaki (z moto) den şikayetleri duyup ögrenince
    honda cbr 250 r iyi motosiklet
    en azından bişi oldu mu parcası ucuz ve bulanbiliyor kawasakiye oranla
    en azından honda abuk subuk rakamlar vermiyor
    o paraya 2 tane cbr 250 r alırsın
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z-moto'nun sitesine de teşrif etmiş fiyatlar. ABS'siz düz versyon 7000, abs'li olan da 7550 euro Bu motorun ABD'deki 2012 250cc fiyatı 4450, yeni Ninja 300 fiyatı 4800 dolar. Aralarında 350 dolar fark var. Hadi burada da olsun olsun 200 euro fark olsun. 5000 euro'ydu 250cc'lik, farklı vergi dilimine girmeselerdi 5200 euro gibi bi fiyat makul karşılanabilirdi. %18 KDV %37 ötv'ye göre bir hesap yapılırsa vergi dilimi olmadan 5500 euro gibi bir fiyat çıkıyor ortaya. Yani farklı vergi diliminde olmasalar bile bu motorun ~12.900 TL gibi bir fiyatı olacaktı. Bence makul kabul edilebilecek bir zam değil Z-moto/ Kawasaki'nin yaptığı. Belki 200-250 euro zam kabul edilebilir olurdu.
    Ben de hesap yaptım ;

Ninja 250 ve 300 için aynı KDV oranı uygulanıyor, %18. Ama ÖTV %8 den %37 ye çıkıyor. Yani Ninja 250 nin ÖTV siz fiyatı 5000 / 1,08 = 4630 € olması gerek. Bunun içinde Z-motonun karı da dahil. Şimdi buna Ninja 300 için ~250€ fark koyalım(fabrikadan gelen fark + Z-motonun fazladan kãrı), etti ; 4880€. Buna %8 değil de %37 ÖTV uygulayalım : 4880 x 1,37 = 6685 € ediyor. Bu fiyat TR de normal olması gereken fiyattır.

Bu fiyata Z-moto'nun Ninja250 için koyduğu kãrdan daha fazla kãr da dahildir. Yani olması gereken son fiyattır. Ve bu nedenle 7000 - 6685 = 315 € Z-moto'nun net havadan koyduğu bir farkdır.
    #sürenadam

MotorHstası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...

Yeni Kawasaki Ninja 300 Türkiyeye gelmiş

Arkadaşlar fazla değil bir kaç hafta önce Yeni Kawasaki Ninja 300r dan bahsediliyordu yabancı sitelerde ve youtube de videosu vardı ve şimdi türkiyeye gelmiş fiyatı ise € 7.100 yaklaşık olarak bi 15.000 tl gibi bir fiyatı var.Tabi yanlış bilmiyorsam birde 50cc fazla olduğu için artan vergi parası var kısacası benim fikrimce bu motor çok zor satılır.
    Sahibinden.com linki aşarıdadır fikirlerinizi bekliyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9861057/detay/
    NOT:Daha önceden yabancı sitelerde ve youtubede videosu var diye konu açılmıştı türkiyeye gelmesiyle ilgili bir konu bulamadım.Eğer daha önceden böyle bir konu açılmışsa şimdiden özür diliyorum...
    Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Zor satılırı geçelim, 50 adetten fazla satılmaz. Satılmamalı da bu fiyata...
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Düz hesap 7.000 € olsaydı alacaktım. 7.100 bana çok pahalı geldi
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zmoto da babasinin hayrina kurdu sirketi, sebil hizmeti veriyor. Oldu olacak kawasaki'nin maliyet hesabini cikarip " vay anasini, adamlar 3000 euro maliyetli motoru 4000 euroya kakaliyorlar" millete diyelim.
    Katma Deger Vergisini her vatandas seve seve oder de, odemeli de zaten. Lakin mezvu zmoto degil OTV olmalidir.

Motosikleti
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor satılırı geçelim, 50 adetten fazla satılmaz. Satılmamalı da bu fiyata...
    Aynen katılıyorum hocam zaten 50cc yüzünden kimse fazla veri ödemek istemeyeceği için ninja 250r yeni kasa alacaktır diye düşünüyorum.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    15
    YAMAHA

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zmoto da babasinin hayrina kurdu sirketi, sebil hizmeti veriyor. Oldu olacak kawasaki'nin maliyet hesabini cikarip " vay anasini, adamlar 3000 euro maliyetli motoru 4000 euroya kakaliyorlar" millete diyelim.
    Katma Deger Vergisini her vatandas seve seve oder de, odemeli de zaten. Lakin mezvu zmoto degil OTV olmalidir.
    Abi çok doğru söylüyorsun esas sorun ÖTV zaten de, 250cc üstü her markada var bu sorun. Buna rağmen saçma değilmi fiyat sizcede :/ ?

Gerçi Kawasaki, Honda, Yamaha... gibi markalardan açık ara kaliteli ve bukadar çok mu üstün onuda bilmiyorum. Boş konuşuyorda olabilirim o yüzden, öyleyse kusuruma bakmayın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Konuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    abs lı modelımı o fıyata yoksa abs sizmi....yoksa butun 300luklermı abs li ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Valla bu vergi dilimini bilerek 250 değilde 300 getirenin aklına turp suyu sıkayım ben
    Eee şimdi bunun 250 olanı gelmeyecek mi?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    16.500 tl gibi bir rakama satılıyor bence tutulmaz alana da acırım resmen kazıklanmaktan başka bir şey değil bu fiyata az daha ekler 600cc sıfır xj600 alırım yada nx700
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öylebir satılırki yzf125r a ikinci el 8000 verenler olan bi ülkede yaşıyoruz 15 bunada veren elbet beya insan çıkacaktır ve beyada satar

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ne motormuş arkadaş sohbet bölümünde ilk üç konu buna ait.Ama fiyatı neredeyse 600 lük fiyatına yakın.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Zaten SS tutkunlarının amacı 600cc ve üstü.Bu sebeple gidip 600cc SS parası veripte 300 cc'lik bir şey almak saçmalıktan başka bir şey değil.15.000 TL ile neler alınır, millet bu kıçı kırık 300cc'lik Kawasaki'ye mi kaldı?
    ANGARAJ

pahalıdır satılır satılmaz ayrı konu.ama 15000 e nasıl olupta sıfır 600 lük ss alınıyor onu anlayamadım.haa ikinci else, ikinci el motorlar ikinci el motorla kıyaslanır.sıfırıyla ikinci eli kıyaslama huyu bir bizde var. sıfır motora binme lüksünü yaşamak isteyen gider alır. ama sıfır makine nasıl olupta ikinci el makinalarla kıyaslanır anlamak mümkün değil.o zaman kimse gidip sıfır reno clio falan almamalı.o fiyata bmw de var mercedes de var çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

ayrıca 7000 £ 300 lük, 13750 £ 600 lüğün fiyatı.yani yarısı kadar. 600 lük ss lerin ortalama türkiye fiyatları 28, 30 bin lira falan.(japonlardan bahsediyorum) bu durumda soru şu: Ne bekliyordunuz ki?

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Hala altarnatifimde XJ6 yatıyor.

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    ya neden alinmasin. motor keyif isidir, butcesi olan, baslangic motoru olarak alabilir. kawasaki de binlerce satacagini dusunmuyordur. umduklari olmayabilir ama sanirim boyle bir niş pazar olduguna inanmislardir.

Motosikleti
    Alıntı Anarchy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya neden alinmasin. motor keyif isidir, butcesi olan, baslangic motoru olarak alabilir. kawasaki de binlerce satacagini dusunmuyordur. umduklari olmayabilir ama sanirim boyle bir niş pazar olduguna inanmislardir.
    Tabikide hocam 50cc yi kafaya tan onca adam ve parası bol olan insanlar var işte onlar alır.Parası bol olmayan ise kazık yemek istemeyeceği için almaz.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖTV ne zaman kalkacak... Çıkmaz ayın son çarşambasına Motosiklette ötv var, neden ? Çünkü özel tüketimmiş efem. Pırlantada ötv sıfır, demek ki temel ihtiyaç maddesi pırlanta. Ekmek gibi bişey yani. Yersen Genç dayyibler rahatsız...

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu vergi dilimini bilerek 250 değilde 300 getirenin aklına turp suyu sıkayım ben
    Eee şimdi bunun 250 olanı gelmeyecek mi?

250'lik sadece Asya pazarı için üretildi. Avrupa'daki egzoz emisyon kriterlerini sağlayamıyor. 300 ise dünyanın geri kalanı için. Ancak yine caaanım ülkemin nev-i şahsına münhasır kanunları sağolsun, vergi kazığı bu motorun şişmiş bir fiyata sahip olmasına sebep oluyor. Yapılması gerekeni daha önce yazdık. Avrupa'da başlangıç kriterleri değişiyor, artık 2013'ün başından itibaren yeni başlayanlar 250cc'den büyük hacimdeki motorları kullanabilecekler, motor üreticileri de buna uyumlu olarak 250cc yerine 300 350cc gibi modelleri piyasaya sürdüler/sürecekler. Herşeyde Avrupa'yı kıstas alıyor madem hükümet, o zaman kafası çalışan birkaç şirket yöneticisi toplanıp vergi sınırını 250cc'den yukarıya ittirmek için lobi yapmalı. ÖTV çok yüksek hacimli motosikletler haricinde %100 haksızdır ve kalkmalı o ayrı konu (bakınız üst kısım).
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)