Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Devletimiz Haklı Arka Çanta ( Topcase) Tehlike Sebebi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top case i söküp sırt çantası kullansak onu da ruhsata işletecek miyiz, bizim de önümüz kalkar mı?
    Çok açık bi soru olmuş abi bu
    özcan1980 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda NC S
    Sıcak gelişme!!!

Koltuk sayısı "0" a düşen Saldıray B.' nin önü kalkan motosikletini kullanma ısrarı yeni çözümleride beraberinde getirdi.

Sn Saldıray B. " motosikletini ve arka çantasını proje çizdirmek için mühendise götürdüğü, ceza yememek için bu tür bir çare bulduğu" açıklamasını yaptı.

Kurallara harfiyen uyan Saldıray B, yılın bilinçli kullanıcısı ünvanına en yakın isim olarak görünüyor

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Aranızda arka çantaları ruhsata işleten var mı?

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak gelişme!!!

Koltuk sayısı "0" a düşen Saldıray B.' nin önü kalkan motosikletini kullanma ısrarı yeni çözümleride beraberinde getirdi.

Sn Saldıray B. " motosikletini ve arka çantasını proje çizdirmek için mühendise götürdüğü, ceza yememek için bu tür bir çare bulduğu" açıklamasını yaptı.

Kurallara harfiyen uyan Saldıray B, yılın bilinçli kullanıcısı ünvanına en yakın isim olarak görünüyor

http://e1209.hizliresim.com/11/p/d7p24.jpg

ahhaaha..... )))))
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda arka çantaları ruhsata işleten var mı?
    Ben fırsat buldukça herkesle konuşuyorum bu konuyu henüz kurye abilerimizden bile olumlu bi cevap almadım.

"Yok abicim bırak allah aşkına" / "Bugün yarın unutacaklar 1-2 ceza öderim olur biter" / " Sen yenisin heralde motosiklette " diyen bile oldu Konuşamaları genellikle bu yönde.

Henüz denk gelmedim ruhsata işletene Visco sünger arası 7 cins toynaklı hayvan kıyması köftecilerine sormak lazım ( bkz: Mc Donald's ) varsa onlarda vardır

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top case i söküp sırt çantası kullansak onu da ruhsata işletecek miyiz, bizim de önümüz kalkar mı?
    Konu hakkında en anlamlı soru buymuş Dilekçe olarak yollasak mı acaba bunuda
    özcan1980 bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fırsat buldukça herkesle konuşuyorum bu konuyu henüz kurye abilerimizden bile olumlu bi cevap almadım.

"Yok abicim bırak allah aşkına" / "Bugün yarın unutacaklar 1-2 ceza öderim olur biter" / " Sen yenisin heralde motosiklette " diyen bile oldu Konuşamaları genellikle bu yönde.

Henüz denk gelmedim ruhsata işletene Visco sünger arası 7 cins toynaklı hayvan kıyması köftecilerine sormak lazım ( bkz: Mc Donald's ) varsa onlarda vardır
    Ben yakın zamanda bir polis otosunun yanında durup hususi sordum. Abi bu çanta mevzusu nedir diye. 1 aya kadar cezalar başlayacak bir an önce yaptır dedi. Masraf olarak da 200-300 arası proje parası veriyormuşssun, Trafik tescile git ne yapacağını anlatır, yönlendiirler dedi. Şu an beklemedeyim ama bagajsız da yola çıkmak ciddi anlamda canımı sıkmaya başladı. Kask eldiven mont hepsi elimde dükkana giriyorum
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Benim bugun muayene yeri bitmişti yeni yaprak aldım yaprak başına emniyet 100 TL alıyor proje parası ve ruhsat işletme parası katınca kaça çıkar Allah bilir..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakın zamanda bir polis otosunun yanında durup hususi sordum. Abi bu çanta mevzusu nedir diye. 1 aya kadar cezalar başlayacak bir an önce yaptır dedi. Masraf olarak da 200-300 arası proje parası veriyormuşssun, Trafik tescile git ne yapacağını anlatır, yönlendiirler dedi. Şu an beklemedeyim ama bagajsız da yola çıkmak ciddi anlamda canımı sıkmaya başladı. Kask eldiven mont hepsi elimde dükkana giriyorum
    sacmalık !
    şuan motosiklet kullananların yüzde kacının ehliyeti var ?
    eger kuralları uygulayacaksa polisler herkese uygulasın..
    şuan türkiyede her 2 kişiden 1 nin a2 ehliyeti yok ve göz yumuluyor..
    ben bu işin sadece ticari amac için kullananlara ceza yazılacagının kanısındayım
    yazılsında
    pizzacı sucu bu motosikleti kamyon gibi kullanıyor
    projeymiş ne projesi ?
    gidiyorsun alıyorsun bir givi kappa sökülüp takılabilen canta
    adam sana aparatı da veriyor vidalıyor civataları sıkıyorsun şahane oluyor..
    ben hiç böyle cantanın ne düştüğünü gördüm ne denge bozdugunu ?
    sacma sapan şeyler cıkardılar başımıza yetti artık
    benzin bulamıyoruz biz
    birde gidip 300 500 tl verecem ruhsata işletecem ve motosiklete tek kişi bin diyecekler ruhsata öyle işletecekler
    yok mu aramızda avukat filan şu işi bir yargıya taşısın.
    ben bir kask kask koyuyorum bunu mu ruhsata işleticem ?
    # motosikletle.blogspot

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Arkadaşlar aranızda çanta yüzünden kaza yapan, ölümden dönen, çok büyük tehlikeler atlatan kaç kişi var yada hiç var mı?
    Vatandaşı yemekten başka hiçbirşey değildir bu.
    Kaskımı, korumalarımı nereye koyacağım? Eğer öyle bir yasa çıksın ve ben çanta yüzünden ceza yiyim, bankada full koruma sıra bekleyecem çarşıda kafamda kaskla full koruma alışveriş yapacam mağzalara girecem.
    Bakalım daha ne saçmalıklar görecez. Bu devle motosikletin bütün parçalarını vidalarına somunlarına kadar ruhsata işlettirmezse iyidir.
    Artık sesimizi çıkarmamız lazım zaten benzin fiyatları aldı gidiyor.
    4 senedir motosiklet kullanıyorum sırf zevk için biniyorum 4 senedir ilk defa bu motor ne yakıyor diye hesaplama ihtiyacı duydum.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı
    Sayın Fatih OK

15.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
    Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.

Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satıldığı iddia edilen çantalarla ilgili olarak uygunluk belgelerinde herhangi bir bilgi olmadığından, konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvurmanız uygun olacaktır.

İyi günler dileriz.
    2069

-----------------------------------------------------
    Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi
    Bana bugün gelen mail bu şekilde mecburen yaptırmak lazım gibi duruyor. Kaçışı yok. Ben motoru haftaya satılığa koyuyorum. Kışta geliyor. Mart nisan gibi gene alırım hemde unutulur gider veya sahibi yaptırmış olur
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    SON ALTI AYDA MOTORSİKLETTEN SOGUDUM
    YOK ARKA CANTA YOK PRA
    fatih545 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    topcase tehlikelidir arkadaşlar. orjinal bile olsa bknz.http://www.tubechop.com/watch/889012

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tooglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase tehlikelidir arkadaşlar. orjinal bile olsa bknz.http://www.tubechop.com/watch/889012

Bu ne abicim yahu

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    topcase tehlikeli değildir diyenlere benden bir yorum.muhalefet olsun diye değil.Adamların işleri güçleri yokta bütün işi bırakıp motorcuların topcaselerini kafaya takacak değiller.

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    fotolar cok komik di

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    Eee peki topcase yasak diyelim, peki yan çanta kullansak mıknatıslı çıkartılabilen.onuda ağırlık dengeleniyor dikkat bozukluğu demesinler amk :D

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    hemen toplanıp dağa çıkalım. dövlet bizi anlamıyoooo diye nara atarak çözüm süreci talep edelim mühim vaka bu...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    mesele motosiklet sürücülerinin can güvenliği değil mesele tamamen para gelir kapısı lazım 1.8 milyon suriyeli var.4 milyar dolar harcanmış. yoksa devletin vatandaşı düşündüğü falan yok.devlette sıcak para tükendi o kadar satılan herşey in parası bitti. yakında günlük nefes aldın verdin vergisi çıkmassa şaşırmayın))

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ee bu mantıkla artçı da dengeyi bozuyor, atıyorum ben arkadaşımı ruhsata işletecek miyim sayın devlet yetkilileri? :D
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)