Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hyosung GT250R Vs Kawasaki Ninja250R Resimli Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hyosung GT250R 2009 Model Enjeksiyon lu

Kawasaki Ninja250R 2012 Model

Resimlerden önce 2 sürücü olarak ortak yazdığımız bu yazıyı hem yeni motor alacaklar için hemde bilgi edinmek isteyecekler için okumalarını tavsiye ediyoruz.

Hyosung GT250R sürücüsü Kawasaki Ninja250R kullandıktan sonraki düşünüceleri

"Motor gerçekten KALİTELİ ben buradayım diyor işçilik bi harika gerçekten bir hyo kullanıcısı olarak etkilendim hyo da işçilik ve malzeme kawa ya göre gerçekten çok zayıf ama BENCE Kawasaki Ninja250R a Süper Sport demek çok yanlış SON RESİMDEKİ 2012 DRİFT e oturun Kawasaki ye oturun ben buradayım diyen bi fark yok OTURUŞ POZİSYONU olarak Hyo ile oturuş olarak hiç alakası yok.
    Eğer Racing sürüyorum Diyorsanız böyle bi oturuş bence olmamalı BENCE KAWASAKİ SPORT TOURİNG e benzeyen bir motor tabiki herkesin kendi düşüncesi.Motor gücü olarak Hyo dan birazcık daha zayıf 5 defa roll vs gibi işlemler de yaptık ve beni en çok Etkileyen kısmı KUSURSUZ VİTES GEÇİŞLERİ Kalite farkı ortada"

Kawasaki Ninja250R sürücüsü Hyosung GT250R kullandıktan sonraki düşünceleri

"Motor beklediğim gibi işçilik yönünden vs yönlerden zayıf açık ve net belli oturuş pozisyonu bence çok kötü ama racing kullanılıyorsa rahatsız bi oturuş pozisyonu olması gerektiğini düşünüyorum.
    Gidişi gerçekten beni etkiledi çok güzel ivmeleniyor ve Arkadan baktığımda kendi motoruma göre daha büyük ve geniş olan lastikler acayip ilgimi çekiyor kawa'm da 130 luk hyo da 150 lik lastik mevcut ve jant farkı hyo yu bence daha yakışıklı kılıyor.
    Far kısmı gerçekten hiç yakışıklı değil çirkin duruyor vites geçişleri kalitesiz olduğu açık ve net ortada ama Fren sisteminin yetersiz olduğunun okumuştum test ettim HİÇ de öyle değil"

Daha yazılacak ve konuşalacak çok şey var bunlar bizlerin şahsi görüşleri sizlerin eleştirilerine açığız elbette sorusu olan varsa yanıtlayabiliriz 2 mizde 2 motor hakkında resimler karşılaştırma tarzında çekilmiştir.

İyi Seyirler

Uploaded with ImageShack.us

cyberdanger, UNdocab, anil89tas ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    mükemmel bir çalışma emeğine sağlık tek tek fotograflamıssın
    35 ZUS 73

zongoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Genel olan kanıları belirtmişsiniz diye düşünüyorum. 2 motoruda kullanma fırsatım hiç olmadı. Sadece Denizli Mt den bir arkadaşta önceden Hyo vardı ordan biliyorum Hyo yu. Deli gidiyodu ve ön görüntüsü çok güzeldi. Arka tarafı pek sevmiyorum hyo nun. Ninja hakkında hiçbir fikrim yok. Ama 250 cc motor istediğimden karşılaştırmaları sürekli takip ediyorum. Ninjanın kalite farkı açık bencede. Ama Ninja Hyo arasından Hyo yu denemek isterdim diye düşünüyorum. Güzel çalışma teşekkürler...
    "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    oraya 2012 kırmızı-siyah veya kırmızı-beyaz hyosung u getir dahada gelişti hyo ama velakin ninja hyodan nasıl güçsüz oluyor anlamıyorum :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oraya 2012 kırmızı-siyah veya kırmızı-beyaz hyosung u getir dahada gelişti hyo ama velakin ninja hyodan nasıl güçsüz oluyor anlamıyorum :D
    2011 model hyo var bi arkadaş da daha ama gene siyah kırmızı siyah olsa görüntüsü gerçekten güzel olurdu

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ninja bariz fark atar gt250 ye. Ozellikleri de yazsaydiniz daha belli olurdu.

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja bariz fark atar gt250 ye. Ozellikleri de yazsaydiniz daha belli olurdu.
    Bu şekilde bi cümle kurmak pek doğru değil diye düşünüyorum kawasaki kalitesi tartışılmaz elbette ama hyosung hız konusunda yabana atılacak bi motor değil 2 sürücü ortak yazdı bu yazıyı farklı birşey olsa belirtirdik hiç süpheniz olmasın

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hyosun V-Twinden gelen güç sayesinde(tork ve v twin'in paralel çift silindire göre ivmelenme üstünlüğünden kaynaklanıyor) ivmelenme olarak ninjadan daha iyi.
    Son hızda ise beygir olarak daha güçlü olan kawasaki alır götürür.
    Ninjada kısmen dik oturuşa rağmen bir ivmelenme hissetmiyorsunuz. GT250R da fark edilmesine rağmen bir de Comet ile gazlayın yüzünüze tatlı bir tebessüm koyacaktır. Çok feci ivmeleniyor
    Virajlara girdiğinizde kawasaki bıçak gibi çizgisini korurken. Hyosung'u çizgisinde sizin tutmanız gerekiyor (Arka amortisör ve lastiklerin kalite farkından kaynaklanıyor)

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Oo 05 plaka hemşehri motoru varmış orada

Teşekkürler bilgilendirme için ama tercihim fuar döneminde kesinlikle Hyosung olacak benimde. O sürüş pozisyonunun (ss) tadını Ninja veremiyor.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    S1000RR
    Kesinlikle ss tadını ninja vermiyor

S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    Bence de ninjanın tek sorunu, ince ebatlardaki lastikleri. Hyo nun Lastikleri koy Ninjaya; tip, kalite, fark, hepsi onbir numara olur
    Everybody can't be motorcylyst...!

Motosikleti
    S1000RR
    Acaba olur mü ninja ya 150 lik lastikler gerçi jantin da büyümesi lazim

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güzel bir karşılaştırma olmuş, özellikle diğer motoru kullananların yorumlaması daha da güzel.
    Bu hyosungun kuyruk kısmını sevmiyordum, çok güzel yaptılar
    Boyasını sevmiyordum özellikle şu kafa karenajı ile alt tarafını farklı renk yapmalarını (bütünlüğü sağlamıyordu), yeni renkleri de süper olmuş
    Her şey tamam oldu hyosung derken ninja 2013 kasası ortaya çıktı iş yeni sarpa sardı yavvv
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

emir. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R
    ikiside birbirinden güzel duruyor bilemedim ki şimdi
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Motosikleti
    S1000RR
    2013 ninja çok feci cidden

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    harbiden beklenen topic ti bu bide cbr koysaydınız keşke 3 ünü yan yana bu kdar detaylı görebilseydik ömürlük topic olucaktı ama emeğe saygı güzel olmuş insanların kafasında bazı sorulara cevap oldunuz

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    karşılaştırma diye buna denir. gerçekten herşey yer almasa da yer alan bütün konular güzel ve tarafsız irdelenmiş. konuyu genişletebilirsiniz mesela kağıt üzerindeki verileri bir kenara bırakacak olursak hangisinin selesi daha alçak? hangisinin selesi daha rahat? vs gibi...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...(kawa)Motor gücü olarak Hyo dan birazcık daha zayıf 5 defa roll vs gibi işlemler de yaptık ve ...

....(hyo) oturuş pozisyonu bence çok kötü ama racing kullanılıyorsa rahatsız bi oturuş pozisyonu olması gerektiğini düşünüyorum......vites geçişleri kalitesiz olduğu açık ve net ortada ....
    Bu yazılanlardan amatör bir inceleme olduğu belli oluyor. Elbet profesyonel bir inceleme olması beklenemez ama yanlış yönlendirmeler de oluşmamış değil.

Emek harcamışsınız, elinize sağlık.
    #sürenadam

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba olur mü ninja ya 150 lik lastikler gerçi jantin da büyümesi lazim
    Bu konuyu geçenlerde merak edip internette araştırmıştım. 150'lik takılabiliyor ve salıncağı büyütmeye gerek yok. Ancak lastik yan duvar yüksekliği 60 değil de (150/60) 70 olursa (150/70) belli bir kilodan (80 falandı sanırım) ağır sürücüler viraja yattıklarında lastiğin esneyip salıncağa sürtmesi gibi bir sıkıntı olabilirmiş. Ninja 250 kullanıcıları 140'ın daha sağlıklı bir seçim olacağını söylüyorlar. Ama 150/60 çok takan var. 150/70 takan da var, hatta 160 takan bile var Sorunuza cevap vermek gerekirse, 150'lik lastik için arka salıncağa veya janta müdahale etmek gerekmiyor.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazılanlardan amatör bir inceleme olduğu belli oluyor. Elbet profesyonel bir inceleme olması beklenemez ama yanlış yönlendirmeler de oluşmamış değil.

Emek harcamışsınız, elinize sağlık.
    Amatör den çok ayrıntıya girmedik insanlara kawa nın hyo dan yavaş olduğunu söyleyince bi çok insan kabul etmek istemiyor ama gerçek bu motorlar yukarda kafadan atmıyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)