Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankarada Vitesli Motosiklet Öğretebilecek Birisini Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba 17 Yaşındayım Ayın Sonunda Direksiyon Sınavım Var Ama Sürmeyi Bilmiyorum Ankarda Bana Kullanmayı Gösterebilecek Varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Sürücü kursun öğretmiyormu
    otopsici bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    hay kaan agzını opem

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay kaan agzını opem
    Kaan kim ülenn
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ağzından mı öpmüş
    ozgur325 bunu beğendi.

Sürücü Kursuda Göstericek Ama Ben Heyecanlı Birisiyim Şİmdi Sınavda Yanlış Bişey Yaparım Diye Korkuyorum Önceden Ögrensem Daha İyi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Kardeşim biraz daha tecrübe edinmek istiyo ve fazlasıyla heyecanlı sanırım. Ben öğretecek kadar bilmiyorum ama bir Ankaralı olarak Ankara'da olsaydım kullanmana izin verirdim.

Sınav için heyecan yapma. heyecanı kontrol için derin nefesler çok etkili olabiliyor. sınav yerinde "ne yapacam nasıl yapacam" diye düşünme. örnek vermek gerekirse, ben b ehliyet için direksiyon sınavı için nato yoluna gitmiştim. otobüste ve sıra beklerken "emniyet kemeri" diye içimden o kadar geçirdim, ama direksiyona oturunca çok da heyecanlı olmamama rağmen uınuttum (: sonuç, 85. (:
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Motosikleti
    Alıntı burlesques adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü Kursuda Göstericek Ama Ben Heyecanlı Birisiyim Şİmdi Sınavda Yanlış Bişey Yaparım Diye Korkuyorum Önceden Ögrensem Daha İyi.
    İlkinde yapamassan zaten tekrar gel der sana büyük ihtimal Yada ben tekrar gelmek istiyorum dersen Hoca sorun yapmaz gel der

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim biraz daha tecrübe edinmek istiyo ve fazlasıyla heyecanlı sanırım. Ben öğretecek kadar bilmiyorum ama bir Ankaralı olarak Ankara'da olsaydım kullanmana izin verirdim.

Sınav için heyecan yapma. heyecanı kontrol için derin nefesler çok etkili olabiliyor. sınav yerinde "ne yapacam nasıl yapacam" diye düşünme. örnek vermek gerekirse, ben b ehliyet için direksiyon sınavı için nato yoluna gitmiştim. otobüste ve sıra beklerken "emniyet kemeri" diye içimden o kadar geçirdim, ama direksiyona oturunca çok da heyecanlı olmamama rağmen uınuttum (: sonuç, 85. (:
    İyiymiş seninki beni yarı yoldan geri dönderdi sen oraya kadar gitme bu işi biliyon şurdan dön dedi sonuç 100 almışım

bayanlar döküldü kaza yapan bile oldu hoca dövünüp duruyordu bayanların reflexleri ne kadar zayıf diye
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkinde yapamassan zaten tekrar gel der sana büyük ihtimal Yada ben tekrar gelmek istiyorum dersen Hoca sorun yapmaz gel der
    ilk sınavda dersleri tam aldığına dair bir kağıt imzalatmak isteyecektir hoca. imzalama. bütün ders saatlerini kullan. direksiyon dersi eğlenceli bir derstir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

İyiymiş seninki beni yarı yoldan geri dönderdi sen oraya kadar gitme bu işi biliyon şurdan dön dedi sonuç 100 almışım
    bana denk gelen konseyin hepsi idealist çıktı. herşeye baktılar, paralel park hariç (:
    image is nothing without power, power is nothing without control.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    tobe ne adamlarsnz akıl fıkır nerde.

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen Önceden Öğreniyim Tecrube Ediniyim Hemde Heyecanım Geçsin İstiyorum Bakalım Belki Bi Abimiz Çıkarda Ben Sana Öğretirim Der :D

Motosikleti
    Aynen Önceden Öğreniyim Tecrube Ediniyim Hemde Heyecanım Geçsin İstiyorum Bakalım Belki Bi Abimiz Çıkarda Ben Sana Öğretirim Der :D
    İşi bilen biri arkaya artçı binsin iyi oluyor :d
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sürücü kursları birşey öğretmiyor. Keşke bu hafta sonu cumartesi günü yapılan ücretli eğitime gelebilseydin. Kapalı alandaydı. Gerçi kendi motosikletinle katılman gerekiyordu ama belki bir şekilde halledilirdi.

Benim motor biraz yüksek gelebilir sana. Zaten açıkçası vaktim de çok yok.
    #sürenadam

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    supermoto ile öğrenmesin aman diyim
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Değerli Abilerim Bana Burda Teorik Olarak Nasıl Çalıştırılacağını , Sürülücegini, Vites Olayını ( kalkışlarda duruşlarda çalıştırırıken ) debriyajı anlatabilirimisiniz ?

kafamda bazı sorular var

1 - Debriyaj olayı arabalardaki gibimi birden bırakırsam motor fırlar gidermi kalkışlarda istop ettirimiyim ?
    2- boş vitestemi 1. vitestemi çalıştırılıyor ?
    vites geçişleri nasıl biraz araştırıdm 1-boş-2-3-4-5 şeklinde demişler ama anlamaım ?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Değerli Abilerim Bana Burda Teorik Olarak Nasıl Çalıştırılacağını , Sürülücegini, Vites Olayını ( kalkışlarda duruşlarda çalıştırırıken ) debriyajı anlatabilirimisiniz ?

kafamda bazı sorular var

1 - Debriyaj olayı arabalardaki gibimi birden bırakırsam motor fırlar gidermi kalkışlarda istop ettirimiyim ?
    2- boş vitestemi 1. vitestemi çalıştırılıyor ?
    vites geçişleri nasıl biraz araştırıdm 1-boş-2-3-4-5 şeklinde demişler ama anlamaım ?
    1- Arkadaşlarıma da söylüyorum, vites-debriyaj olayı AYNI arabalardaki gibi. Aynı mantık. Ve bu daha kolay, çünkü koca arabayı ayağınla ayar vererek kaldırmaya çalışırken burada küçük motoru elin-parmaklarının ayarı ile kaldırıyorsun. Araba süren birisi 2 dakikada alışır.

2- Boşta çalıştımak en iyisidir. Elbette 1. viteste çalıştırılmaz, araba gibi aynı. Ha boşa alamıyorsan 1. viteste(bence 2. viteste) debriyajı çekerek çalıştır.

3- Vites geçişleri aynı yazdığın gibi. 1 en aşağıda 5, varsa 6. vites en yukarda. Sadece boş vites 1 ile 2 nin arasında. Boşa almak için de 1 den 2 ye geçirirken yarım kaldıracaksın okadar. Yada 2 den 1 e inerken yarım indireceksin, hassas bir şekilde.

Teorisi bu olayın.

Sürerken de gözünü önündeki veya döneceğin taraftaki asfalta dikmemeye çalış, gerisi gelir. Kafanı ve bakışlarını normal hizanda, yukarda tut yani.
    #sürenadam

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    ehliyet sınavında birinci vitesteki motoru maneti çekerek çalıştırıp maneti bırakarak yürütüp slalom yapıp geldim o kadar... ilk motorumu aldığımda ehliyet alışımdan 2 yıl geçmişti ve ben ne bir dakika motor kullandım ne de birine sordum.. cahil cesareti işte. zaten motorcu olmak için biraz cesur olmak da şart bence. neyse sadede geleyim, ben vitesleri yukardan aşağı doğru büyür diye hatırlıyorum ne alakaysa, debriyajı çekip basıyorum pedala bırakıyorum maneti motor yığılıyor 3-5 derken dedim bu işte bi iş var acemilik bi yandan, noterden alıp trafiğe daldım trafik bi yandan, vites büyümediği için bozuk motoru aldım endişesi bir yandan... freni de bisiklet freni gibi falandır gibi düşünüyorum aklımca durmak için asılmamla ön tekerin kızaklaması bir olmuştu, sonra iyiki bu vites olayını ters hatırlamışım diye şükrettim yoksa son viteste tapa gaz giderken de o tekeri kilitleyebilirdim

Yani sözün özü bu memleketteki eğitim sistemi tamamen formalite yerine gelsin ötesi yalan dolan... Başlığı açan arkadaşa da tavsiyem kursa cüzi bir miktar para ver, gerekirse 1 saat fazla eğitim al, zira kimse motorunu acemi birisine vermez, bunun maddi boyutu bi tarafa kimse bu sorumluluğu almak istemez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)