Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda PCX mi Kymco Agility City 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar uzun süredir siteyi takip edip bilgi topluyorum ve aranıza katılmama çok az kaldı ancak yeni başlayacak birisi olarak Kymco ve honda arasında kaldım PCX model olarak ve özellik olarak çok güzel çok hoşuma gidiyor ancak tekerin kayması artçının rahatsız olması gibi faktörleri beni düşündürüyor kymco ise kalıplı ve güven veriyor onda da oturma rahatsızlığı ve süspansiyon sertliği gibi sorunlar var sanırım arada 2binTL gibi bir fark var hem özellik hemde görüntü bakımından hangisini seçerdiniz ve 2binTL fazla ödemeye değer mi yardımlarınızı bekliyorum.. Her ne kadar gözüm honda da kalsa da kafam çok karıştı artçınında rahatı önemli bir nevi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

agılıtyde fren yaptın mı öne kayıyorsun cok garıbıme gıttı ruzgardan cok etkılenıyorsun ama teker buyuk.pcx sıvı sogutma 125 cc de hem bende cok guzel bır sey esp var dıyorlarda cokta bısey degıl hanı yakıt tuketımı olsun pcx onde

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni başlayacaksın ve 125cc bir scooter dan bahsediyoruz.

Yaşadığın yerde servis yedek parça vs konularında zorlanmayacağın hangisiyse 1.önceliğin bu olsun.

2.si illaki bu motorlardan belli bir zaman sonra sıkılacaksın yani sana yetmeyecek daha yüksek cc motorlar isteyeceksin o yüzden ben olsam çok para vermem.

Hondanın motoru su soğutmalı bildiğim kadarıyla eğer 5 yıl ve üzeri kullanacaksan honda derim. Ancak PCXin 150cc su soğutmalısı gelecek ona da bi bak derim.

Kymco sağlamlığı kanıtlanmış bi marka eğer uzun yıllar kullanmayacaksan 5 yıl ve üzerri gibi kymco al derim çünkü bi zaman sonra illaki büyük cc isteyeceksin o kadar para verme git kaliteli koruma ekipmanları al derim.

Saygılar.

Yükseltmek isteyebilirim ama araba alıp motorumuda yanına koyabilirim pratik kullanım için hondanın start/stop özelliği cezbetti esp özelliğini çok önemsemedim
    Antalya merkezdeyim ve fazla kymco mevcut değil honda daha yaygın her yerde olduğu gibi
    Bilalancer 150cc olanının çıkış tarihi belli midir bilgin var mı ona göre bekleyebilirim bir süre görüntü aynı mı olacak birde ?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    yamaha cynusx e de bir bak derim. pcx e alternetif olarak. ayrıca sym jet4 var güzel bir scooter.

Araba işin içine girerse durum farklı tabi ki o zaman az yakan araç olarak ufak cc scooter yeterli olur ancak yine de 150cc den aşağı inmemeni tavsiye ederim.

PCX 150 2013 model su soğutmalı olarak gelecek ama tam tarihini bilmiyorum.

Yamaha nın scooterlarına da bakmanı öneririm. Çünkü Yamaha servis, sigorta, parça ücretlerinde Honda ya göre çok daha ucuz.

Yamaha nın Xenter diye bi scooter ı var 7550tl şu an fiyatı 150cc su soğutmalı. Biraz daha lüks bişey olsun derseniz bu model oldukça iyi bir alternatif. Hondanın 150cc PCXi de bu fiyat aralığında olacak diye düşünüyorum. Yani PCX125 in fiyatı en az bin lira düşecek bence acele etme.

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha cynusx e de bir bak derim. pcx e alternetif olarak. ayrıca sym jet4 var güzel bir scooter.
    Teşekkürler ben bu iki model arasında kaldım gönlümde yatan honda ancak yorumları okuyunca ve kymco 4 honda 6bintl olunca insan düşünüyor aldığına değer mi diye pişman olmak istemiyorum kullanan arkadaşlar vardır forumda hem pcx olarak hemde city 125 modeli olarak olumlu olumsuz eleştirilerini bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba işin içine girerse durum farklı tabi ki o zaman az yakan araç olarak ufak cc scooter yeterli olur ancak yine de 150cc den aşağı inmemeni tavsiye ederim.

PCX 150 2013 model su soğutmalı olarak gelecek ama tam tarihini bilmiyorum.

Yamaha nın scooterlarına da bakmanı öneririm. Çünkü Yamaha servis, sigorta, parça ücretlerinde Honda ya göre çok daha ucuz.

Yamaha nın Xenter diye bi scooter ı var 7550tl şu an fiyatı 150cc su soğutmalı. Biraz daha lüks bişey olsun derseniz bu model oldukça iyi bir alternatif. Hondanın 150cc PCXi de bu fiyat aralığında olacak diye düşünüyorum. Yani PCX125 in fiyatı en az bin lira düşecek bence acele etme.
    Ben henüz acemiyim ve motoru parçalama ihtimalim var o yüzden çok lüks düşünmüyorum 2-3 sene ulaşımımda kolaylık sağlasın sonra araba alıp motoru zevk olarak kullanmayı tercih edicem büyük ihtimalle yada pratik yerlere gitmek için o yüzden honda uzun ömürlü ve görüntü kalitesi , özellikleriyle beni cezbetti ancak internette okuduğum lastikleri kayıyor gibi büyük bir sorun kafamı kurcalıyor lastiklerini değiştirsek kaymayı önleyip aynı performansı yakalayabilir miyiz yakıt farkı olur mu ikisi arasında bu tarz şeyler kafamı kurcalıyor her ne kadar gözden çıkarmış olsamda %50 fazla olması düşündürüyor illaki

O cc de ki her scooter hemen hemen aynı yakar yakıtı çok kafana takma.

PCX in kayma sorunu ağırlık denge dağılımı ve şaşisinden kaynaklı lastik sonraki sebep.

TVS diye bi marka var ve onunda Wego diye bi scooter ı var o da oldukça iyi bir model. Oldukça dengeli, biraz parçaları pahalı ve servisi her yerde yok.

Kymco lar da öyle oldukça dayanıklı motorlardır. Bulunduğunuz yerde servisi varsa alınabilir.

Yamaha nın CYGNUS L diye bir modeli var. Bu modeli bir motor dergisi uzun dönemdir test ediyor oldukça memnunlar şimdilik. Yamaha nın parçaları, bakım masrafları daha ucuzdur honda ya göre.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    pcx 125 kymco agility 125den tabiki daha iyide
    bence kıyaslama olarak kymco agility 200 i ile pcx i kıyasla
    bende bugünler bu kıyaslamadayım.
    2sininde değişik yönleri iyi veya kötü.2sini karsan karıştırsan 1 tane çok güzel motor meydana gelior :D
    kymco agility 125i hiç düşünme,ya agility 200 ü düşün ya da pcxi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

bugün yaklaşık 10 km agility 200i sürdüm çok beğendim.fiyatı pcxden ucuz.büyük motor sürüş keyfi verdi tavsiye ederim.ama honda 1 gömlek daha kaliteli
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    İkiside iyi motordur hiç bir şekilde üzmez seni. Aklına yatanı al arkadaşım. Bütçende sıkıntı yoksa Ben olsam PCX alırdım. Bana göre tek avantajı, sıvı soğutma fan sesi felan yok.

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx 125 kymco agility 125den tabiki daha iyide
    bence kıyaslama olarak kymco agility 200 i ile pcx i kıyasla
    bende bugünler bu kıyaslamadayım.
    2sininde değişik yönleri iyi veya kötü.2sini karsan karıştırsan 1 tane çok güzel motor meydana gelior :D
    kymco agility 125i hiç düşünme,ya agility 200 ü düşün ya da pcxi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

bugün yaklaşık 10 km agility 200i sürdüm çok beğendim.fiyatı pcxden ucuz.büyük motor sürüş keyfi verdi tavsiye ederim.ama honda 1 gömlek daha kaliteli
    200 lüğü yeni gördüm bende ama honda model olarak çok güzel ve sanırım onu alıcağım 200lük daha ucuz fakat honda akıl çelmede birebir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

yarın tekrar gidip hondayı canlı olarak test edeceğim sonra kararımı vereceğim umarım sürüşümüde geliştiririm.. Peki lastik konusunda değişim yapan arkadaşlar lastik sorununu çözebildiler mi onuda öğrenmek istiyorum ??

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bence tartışmasız pcx eğer bütcen uygunsa tabii
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bütçene uygunsa PCX ;)
    değilsede Kmyco

Motosikleti
    PCX
    Honda PCX 125

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kymco 5,5lt ile ortalama 150km gidiyor

karbüratörlü olduğu için yakıtı fazla ama sağlam bir scooter.

fiyatını hak eden bir scooter..

şimdi kalkıp 5000bin tl verip çok konforlu,tasarruflu, özellikli, yakışıklı, enjeksiyonlu pcx125 alacaksın

yanından bir kurye cbf150 ile vız diye geçecek.

inan o motoru yakarım..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    PCX tartışma kabul etmez.1 nesil ileride teknoloji kullanılıyor.2. elde de sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.Uzun süre Kymco kullandım, kaliteli ama kesinlikle Honda kalitesine ulaşamaz.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Bugun evden xenter ile cikarken sansima bizim apartmanda oturan bir pcx kullanicisi ile tanistim. Gercekten cok guzel bir motormus. Xenter yan yana durduklarinda biraz gozume ufak geldi ama teknolojisi olsun Honda kalitesi olsun cok begendim. Pcx alsamda eminim memnun kalirdim . Bende Kymco mu Honda mi derseniz tartismasiz HONDA derim .

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun evden xenter ile cikarken sansima bizim apartmanda oturan bir pcx kullanicisi ile tanistim. Gercekten cok guzel bir motormus. Xenter yan yana durduklarinda biraz gozume ufak geldi ama teknolojisi olsun Honda kalitesi olsun cok begendim. Pcx alsamda eminim memnun kalirdim . Bende Kymco mu Honda mi derseniz tartismasiz HONDA derim .
    dostum pcx125 ile 100km/h yi geçen seviniyor sen x center ile max kaç km hız görüyorsun ?

Motosikleti
    Honda pcx
    Adı geçen modeller dahil başka marka scooterlerde kullandım 125cc katagorisinde PCX tartişmasız lider diyebilirim,ayrıca yeni 2012 modellerde devir kesici 116 km'de devreye girene kadar
    düz yolda çok kısa bir sürede bu hızı görüyor.Tek eksik yönü lastikleri, ırc marka lastiklerin alınır alınmaz değiştirilmesi şart..

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum pcx125 ile 100km/h yi geçen seviniyor sen x center ile max kaç km hız görüyorsun ?
    Sevgili Satoyama youtube daki videolarda bende 100 km ulasmasini baya zor oldugunu farketmistim pcx in . Xenter sanirim bu konuda1 biraz daha basarili . Rodajda oldugu icin motorumu fazla zorlamiyorum. Artcili otobanda 100 km ile cok rahat seyahat ediliyor xenter ile . Bence 120 km ile xenter la guvenli bir sekilde seyahat edilir ama daha fazlasi bence tehlikeli olur .
    Son surati az da olsa PCX gercekten cok guzel bir motor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)