Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç Moturu Olarak ve Kalite için Neden CBR250R - İşte cevabı sizlerle..

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    '' erro '' dediklerini dikkate alıcam bende öyle düşünüyorum zaten bakalım hayırlısı.. Yorumun için teşekkür ederim bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik bilginde sıkıntı yoksa 125likle zaman kaybetme patlak bi cıbır 250 ;)
    Sanırım kararım 250den yana olucak hadi hayırlısı son can alıcı bir nokta gelmezse tabii he bu arada model olarak önerebilceğiniz var mı ? 12 düşünüyordum ben ama sizcee ???
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' erro '' dediklerini dikkate alıcam bende öyle düşünüyorum zaten bakalım hayırlısı.. Yorumun için teşekkür ederim bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Sanırım kararım 250den yana olucak hadi hayırlısı son can alıcı bir nokta gelmezse tabii he bu arada model olarak önerebilceğiniz var mı ? 12 düşünüyordum ben ama sizcee ???
    satarken ki edeceğin zarar çok önemli değil bindiğime sayarım diyorsan eğer 2011 model beyaz renk kawazaki ninja yaşanması gereken bir motor.satarken uğraşamam dersen cıbırın modeli pek önemli değil heralde temiz 2.eli bulunur.ya da sıfır al.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satarken ki edeceğin zarar çok önemli değil bindiğime sayarım diyorsan eğer 2011 model beyaz renk kawazaki ninja yaşanması gereken bir motor.satarken uğraşamam dersen cıbırın modeli pek önemli değil heralde temiz 2.eli bulunur.ya da sıfır al.
    çok tşk ederim ama kawa' servis falan sıkıntı parçalarıdır vs. uğraşılcak bir motor değil ..
    Bakalım cıbırdan yöne şansımı kullanıcam sağlam az kmde bulursam 2.el neden olmasın

B.RAGA

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Tersten bakabilirsin konuya. Küçük cc diyorlarsa dinlemeni tavsiye ederim. Gözüne kestirdiğin bir tanesini, ybr cbf apache üçlüsünden, hadi drift gibi motosikletleri de ekleyelim. ( az çok yakın motosikletler) zarar edebileceğin motosikletler değil. Al bunları kullan , üstünde durmasını öğren sat. Basit değil mi. Stres yapmadan kullanırsın birkaç bin km sonra satarsın aradaki farkı kendi gözlerinle görürsün ( kullanım açısından )
    Bir de arkadaş ego mu nedir. Artçılı kullanmayacaksanız, sürekli otoban yapmayacaksanız. (sadece ses ve şekil için) ne gereği var yüksek cc nin. Endurocusundur anlarım tork dağ taş, cruzier de düşük devirde yüksek tork veriyor, o da yüksek cc gümbürdüyor. Ama sen motosikletçi olmuyorsun ki artizci oluyorsun, . Bisiklet ya da cub a düşük cc scootera da binsen tadını çıkaracaksın. Tekerleğin dönmesi yeter o zevki alabilmen için. Hız göreceli bir kavram..

Sözüm meclisten dışarı, motogp ya da superbike izleyip gaza gelip benim neyim eksik ben de motorcu olacam demekle olmuyor bu işler..

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tersten bakabilirsin konuya. Küçük cc diyorlarsa dinlemeni tavsiye ederim. Gözüne kestirdiğin bir tanesini, ybr cbf apache üçlüsünden, hadi drift gibi motosikletleri de ekleyelim. ( az çok yakın motosikletler) zarar edebileceğin motosikletler değil. Al bunları kullan , üstünde durmasını öğren sat. Basit değil mi. Stres yapmadan kullanırsın birkaç bin km sonra satarsın aradaki farkı kendi gözlerinle görürsün ( kullanım açısından )
    Bir de arkadaş ego mu nedir. Artçılı kullanmayacaksanız, sürekli otoban yapmayacaksanız. (sadece ses ve şekil için) ne gereği var yüksek cc nin. Endurocusundur anlarım tork dağ taş, cruzier de düşük devirde yüksek tork veriyor, o da yüksek cc gümbürdüyor. Ama sen motosikletçi olmuyorsun ki artizci oluyorsun, . Bisiklet ya da cub a düşük cc scootera da binsen tadını çıkaracaksın. Tekerleğin dönmesi yeter o zevki alabilmen için. Hız göreceli bir kavram..

Sözüm meclisten dışarı, motogp ya da superbike izleyip gaza gelip benim neyim eksik ben de motorcu olacam demekle olmuyor bu işler..
    düşük model ve cc istesem yazardım zaten 250 bnce hem zevk hemde sizin tabirinizle artizci oluyor. Benim istediğimde böyle bir şey hızı seviyorum ve il dışı gidip gelicem . saydıgın modellerde hangisi bu dediklerime uyuyor ki ? :/ racing baştan beri istiyprum ve en uygun şuanlık bence 250R bunun altından kalkabilir.. Saygılarımla...

B.RAGA

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    düşük model ve cc istesem yazardım zaten 250 bnce hem zevk hemde sizin tabirinizle artizci oluyor. Benim istediğimde böyle bir şey hızı seviyorum ve il dışı gidip gelicem . saydıgın modellerde hangisi bu dediklerime uyuyor ki ? :/ racing baştan beri istiyprum ve en uygun şuanlık bence 250R bunun altından kalkabilir.. Saygılarımla...
    İyi de kimse sana 250cc motosiklet alma demiyor ki. 250cc ile başlama diyorum ben. Hızı sevebilirsin 60la giderken de hız yapıyorsun. Benim yıllardır kullandığım (4yıl) cbf150 ile 90-100 arası marmara bölgesinde her yere gittim. Uludağından Yunan sınırı eneze Hayraboludan Yuvacığa.
    Amaç motosiklet kullanmak mı, yoksa hızla bir yere varmak mı. İlk motosikletin olmasın diyorum ben, birkaç yıl apache kullanmış bir arkadaşım, çanakkeleden gelirken cbr250 ile 140km de tank slapping e girmiş, beraber ona soralım, aynı durumda daha 1000km kullandığın motosikletin hakimiyetinin nasıl altından kalkacaksın.

Hoş sen kararını vermişsin , burada söylenenler ile kendini verdiğin karara daha çok inandırıyorsun. Belki hiçbir şey olmayacak kaza yapmayacaksın ama yapma ihtimaline değer mi. Burada ben dahil herkesin istediği şey arkandan Rahmetli hızı severdi dememek.

Bu siteyi biraz incelersen aslında zor ve güzel olanın bu arkadaşların yaptıkları olduğunu anlarsın. http://www.re-moto.com/index.php
    eflani bunu beğendi.

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de kimse sana 250cc motosiklet alma demiyor ki. 250cc ile başlama diyorum ben. Hızı sevebilirsin 60la giderken de hız yapıyorsun. Benim yıllardır kullandığım (4yıl) cbf150 ile 90-100 arası marmara bölgesinde her yere gittim. Uludağından Yunan sınırı eneze Hayraboludan Yuvacığa.
    Amaç motosiklet kullanmak mı, yoksa hızla bir yere varmak mı. İlk motosikletin olmasın diyorum ben, birkaç yıl apache kullanmış bir arkadaşım, çanakkeleden gelirken cbr250 ile 140km de tank slapping e girmiş, beraber ona soralım, aynı durumda daha 1000km kullandığın motosikletin hakimiyetinin nasıl altından kalkacaksın.

Hoş sen kararını vermişsin , burada söylenenler ile kendini verdiğin karara daha çok inandırıyorsun. Belki hiçbir şey olmayacak kaza yapmayacaksın ama yapma ihtimaline değer mi. Burada ben dahil herkesin istediği şey arkandan Rahmetli hızı severdi dememek.

Bu siteyi biraz incelersen aslında zor ve güzel olanın bu arkadaşların yaptıkları olduğunu anlarsın. http://www.re-moto.com/index.php
    Sanırım ben sizi anlamak istemiyorum. Ölümü çok kolay anlatmışsınız ki kolay bir şeyde hiç bir zorluğu yok Ölümden korkan insan istediği şeye yöenelemez hep bir problem vardır kafasında , o zaman yok kaza yok ölüm diye biz girersek işin içine tamam bitmiştir konu kilitlenir anahtarı çöpe atılır bak bakalım çıkabiliyor musun bir daha içersinden.
    Benim ve diğer saygılı üyelerinde tercihi bir kaç eğitimden geçmek biraz pratik moturu tam anlamıya kavramak ve trafik . Geriye zaten başka bir şey kalmıyor ki bu neyin endişesi böyle anlamış değilim. dediğiniz tamam uygun ama benim için meçhul. Ben motoru aldıktan sonra 1-3 km de değiştirmem imkansız bir şey o km yapmam ise fazla sürmez ben zevkimi istediğim motorda alırım sizcede öylesi daha mantıklı değil mi ? her şekilde uygun bir makina . Bir zorluğu yok ve klasik rainglerden farklı . sadece kaslı ve biraz cc'si yüksek. Diğerleriyle belki daha iyi belki daha kötü (sanmıyorum ) yol tutuşu vardır. Alanlardan bir sıkıntısı olanını daha duymadım , göz önünde bulundurulan motorsikletlerden ve aslına bakarsanız benim ortamıma ve doğal olarak bana hitap eden böylesi bir SS tarzı bir makina. Daha karar aşamasındayım. Ama sahiplenmiş bir moduldeyim .. Allah yardımcımız olsun kaza bela vermesin..

B.RAGA

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Cbr 250r, başlangıç için güzel bir model. Kullanımı rahat, yakıtta ekonomik, bakım maliyetleri uygun, oturuş pozisyonu rahat. Arkadaş Gt250r gibi bir model ile başlayacağım deseydi, buna ben de kendi iyiliği için karşı çıkardım. Cbr 250r, ilk etapta yeni başlayan birine güçlü gelebilir. Fakat alışması uzun sürmeyecektir. Çünkü gerçekten dengeli bir motosiklet olmasının yanında, altınızdan fırlayıp gidecek bir motosiklet değil. Artı olarak insanın altında biraz güç olması iyidir. Uzun yola da gelir, ani kaçmak istediğin de gazı da açar uzar gidersiniz.
    rapcib ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250r, başlangıç için güzel bir model. Kullanımı rahat, yakıtta ekonomik, bakım maliyetleri uygun, oturuş pozisyonu rahat. Arkadaş Gt250r gibi bir model ile başlayacağım deseydi, buna ben de kendi iyiliği için karşı çıkardım. Cbr 250r, ilk etapta yeni başlayan birine güçlü gelebilir. Fakat alışması uzun sürmeyecektir. Çünkü gerçekten dengeli bir motosiklet olmasının yanında, altınızdan fırlayıp gidecek bir motosiklet değil. Artı olarak insanın altında biraz güç olması iyidir. Uzun yola da gelir, ani kaçmak istediğin de gazı da açar uzar gidersiniz.
    şuan GT250 diyen arkadaşı buraya yönlendiriyorum iyi bir bilgi alıcağına inanıyorum..

B.RAGA

artofdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung GT250 Aramakta:)
    Performans olarak nasıldır tam olarak bilmiyorum ve bilmediğim bişe üzerine yazmak istemem fakat bence görüntü olarak hiç tatmin edici değil.. Üzerindeki egzos bi ucaga takılabilir mesela
    Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur
    http://yilmazugur.tr.gg/Motorsikletlerim.htm

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı artofdeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans olarak nasıldır tam olarak bilmiyorum ve bilmediğim bişe üzerine yazmak istemem fakat bence görüntü olarak hiç tatmin edici değil.. Üzerindeki egzos bi ucaga takılabilir mesela
    Fazla bir şey beklememek gerek altındakini arama bunda

B.RAGA

Motosikleti
    Fazla bir şey beklememek gerek altındakini arama bunda
    Kedi ve uzanamadığı et misali.. Şu an altımda motorumda yok sattım çünkü

Motosikleti
    GT-250R
    hayırlısı olsun ne diyelim.. kuzeninle takıldıgın 600rr de iyidir iyi

B.RAGA

Motosikleti
    hayırlısı olsun ne diyelim.. kuzeninle takıldıgın 600rr de iyidir iyi
    Valla ona laf yok gerçekten iyidir iyii

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Sanırım ben sizi anlamak istemiyorum. Ölümü çok kolay anlatmışsınız ki kolay bir şeyde hiç bir zorluğu yok Ölümden korkan insan istediği şeye yöenelemez hep bir problem vardır kafasında , o zaman yok kaza yok ölüm diye biz girersek işin içine tamam bitmiştir konu kilitlenir anahtarı çöpe atılır bak bakalım çıkabiliyor musun bir daha içersinden.
    Benim ve diğer saygılı üyelerinde tercihi bir kaç eğitimden geçmek biraz pratik moturu tam anlamıya kavramak ve trafik . Geriye zaten başka bir şey kalmıyor ki bu neyin endişesi böyle anlamış değilim. dediğiniz tamam uygun ama benim için meçhul. Ben motoru aldıktan sonra 1-3 km de değiştirmem imkansız bir şey o km yapmam ise fazla sürmez ben zevkimi istediğim motorda alırım sizcede öylesi daha mantıklı değil mi ? her şekilde uygun bir makina . Bir zorluğu yok ve klasik rainglerden farklı . sadece kaslı ve biraz cc'si yüksek. Diğerleriyle belki daha iyi belki daha kötü (sanmıyorum ) yol tutuşu vardır. Alanlardan bir sıkıntısı olanını daha duymadım , göz önünde bulundurulan motorsikletlerden ve aslına bakarsanız benim ortamıma ve doğal olarak bana hitap eden böylesi bir SS tarzı bir makina. Daha karar aşamasındayım. Ama sahiplenmiş bir moduldeyim .. Allah yardımcımız olsun kaza bela vermesin..
    Ölüm kolay, etrafınızdaki insanlar benim kaç tane arkadaşım öldü motosiklet üzerinde der geçer, herkesin fikrine saygım sonsuz zaten onların fikirleri hakkında herhangi bir şey söylemedim, saygılı üyelere selam. Ben kendime göre yolunu yordamını söyledim, dedim ya gerisi senin kararın. Kaç yıldır motosiklet kullanan biri olarak senin yerinde olsam, böylesi benim için daha kolay olurdu mantığıyla anlatmaya çalışıyorum meramımı. Motosiklet üzerindeyken korkacaksınız ki korkun da zaten. Mesele ölmek değil arkada kalanlar. Dedim ya zevk senin ister gs1200 de çıkartırsın ister bisiklette. Ben sadece daha güvenli olanın bana göre nasıl olacağını söyledim. Gönül ister herkes r6 cbf1000 ya da ducati monster gibi motosikletle başlasın.

Neyse, umarım derdimi anlatabilmişimdir. Kazasız belasız..
    rapcib bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    İlk mesajlarda bi arkadaş 250 cc nin fazla olduğunu söyledi başlangıç için.Duruma göre değişir.Ben yeni kasa cbr 125 aldım 1,5 sene oldu,keşke 250 alsaydım diyorum.Kullanım olarak neredeyse fark yok.Oturuş pozisyonu,kullanımı herşey aynı.Ama derseniz gt250r ile başlanmaz tabi.Bana göre başlangıç için ağır ve kontrolü zor.İlk motor için gt250 düşük hızlarda dönüşlerde ve kontrolde sıkıntı

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bende bir kaç foto ekleyeyim

eflani bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam herkes 250 cc fazla demiş yok ben illa 250 cc alacam diyorsun kafana koymuşsun bende hyosung gt250r var 5-6 bin devirde elimi debriyaj dan çekip ağırlığımı azıcık öne veriyorum motor deli g.t atıyor ama ben uzun süredir kullanıyorum SEN ACEMİ OLARAK BUNU YAPACAKSIN VE TOPARLAYAMAYIP DÜŞECEKSİN 250 cc gerçekten şakaya gelmez YENİ BAŞLAYAN BİRİSİ İÇİN

250 lik fazla.hatta 150 ve 125 liklerde fazla.ybr, cbf zaten fazla.100 lükleri söylemeye gerek yok fazla.o fazla bu fazla derken yakında yeni başlayanlara şu marketlerde satılan akülü bisikletlerden tavsiye etmeye başlayacağız artık.
    rapcib ve eflani bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İlk kez motor kullanan birisi isen, hakimiyetin ve kendine güvenin fazla yoksa düşük cc motor ile başlarsın.
    Bisiklet ile çocukluğunu tek teker yapmış adam için bile 250 cc idealdir. Yeter ki yetenek olsun. Hakimiyet ve yetenek varsa gerisi hikaye.
    Birde cbr ne amaçlı kullanacaksın. hız sever misin. yoksa ayağımı yerden kessin yeter mi diyorsun. Az mı yaksın çok mu paran var. bunlar hep birer etken.
    Ekonomik motor olsun. Az yaksın. Parçası olsun. Yolculuğa güvenle çıkayım. her an elden çıkartabileyim. 2. el de bulabileyim dersen CBF150 derim.
    Ancak ben senin yerinde olsam o boya yazık etmem. Enduro motosiklet alırım. Renkler ve zevkler tartışılmaz derler. Ne alırsan al hayırlı olsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)