Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask ve Tulum önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

Kask için sizlerden tavsiye istiyorum. Sürekli gözlük kullandığım için Shark Speed-R hoşuma gitti. Fakat çoğu forum ve videoda bu kaskın genelde enduro/cruiser tipi motorlarda kullanılması için tasarlandığını gördüm. Bu, SS te kullanılamayacağı anlamına mı geliyor acaba? Henüz almadım ancak motorum CBR 250 olacak aralıkta ehliyetimi aldığımda. Kask bütçem 850TL.
    Ayrıca gözlüklü arkadaşlar varsa, kasklardaki güneş vizör kısmını kullanabiliyorlar mı?
    En iyisi aslında gidip denemek ancak İzmir'de nerde bu tür malzeme satan yer nerede var bilemiyorum.

Bir diğer konu ise tulum.
    Motoru genellikle 50km uzaklıktaki iş yerime giderken kullanmayı planlıyorum ve okuduğum kadarıyla, tulum gayet iyi koruma sağlıyormuş. Fakat öncelikle, işe takım elbise giyerek gitmem gerekiyor Üstelik yaz-kış, yağmur-çamur demeden her gün motoru kullanmak istiyorum.
    Bu şartlar altında ne tür bir koruma önerebilirsiniz? Ben araştırma yaptım ancak tulumdan daha iyi rüzgar ve çarpma esnasında hasardan koruyan bir şey bulamadım. Ayrıca nasıl giyildiğini de bilmiyorum ve araştırdığım halde bulamadım ancak pek pratik ve altına takım elbise giyebilceğim bir seçeneğe benzemiyor. Yine de haftasonu gezileri için dolapta en azından 1 tane bunlundurmayı istiyorum. Bu konuda da önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    KAsk ve Shark Speed-R kullanıyorum kesinlikle öneririm Ben anesten almıştım kask bedenini biliyorsan kargo olmadan adresine gönderirler diye düşünüyorum. Parasını kesinlikle hak eden bir kask ... Tulum konusunu bilmem ama bende takımla işe giden biriyim işyerinde kıyafet değişip devam edebilirsin en güzeli oyle oluyor motor kıyafetinin altında takım elbise haşat oluyor :D kösele ayakkabıda komik duruyor :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Ben kışları sürekli takım elbisemin üzerine giyip kullanıyorum. Yağmur, rüzgar geçirmiyor ve korumaları harika. Şiddetle tavsiye ederim. "Spidi Admiral" tulum..
    http://www.hondamototal.com/?urun-57...mez-Tulum.html
    007mac bunu beğendi.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)