Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KIŞ UYKUSUNA YATACAK OLAN MOTORUMUN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    evet arkadaşlar kış mevsimi yaklaşıyor malum bizim gibi tatlısu motorcuları yavaş yavaş kış uykusuna yatmaya hazırlanıyor aklımda bir soru var motor içini korumak için bujiyi söküp bir çay kaşığı yağı içine döküp bir iki tur çevir bırak derler bende diyorumki acep pistonu en alt notaya alıp bujiden içeri zincir yağı püskürtsem daha iyi olmazmı neden böyle bir şey düşündün derseniz zincir yağının yanma odasındaki her yere ulaşacağını düşünüyorum siz ne dersiniz?
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wd40 ta olabilir onun için benim bildiğim bu işi krozyonu önlemek için yapılıyor olması fakat bunu yaptıktan sonra motorun hava alabilecek tüm borularını tıkamak

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    neden büyük başlık atıyosun?
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden büyük başlık atıyosun?
    pardon doğru söylüyorsun büyük harfle başlık açılmazdı dalgınlığıma gelmiş ilgili arkadaşlar düzeltir peki sen neden soruya cevap yerine hesap sorar gibi cevap yazıyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 ta olabilir onun için benim bildiğim bu işi krozyonu önlemek için yapılıyor olması fakat bunu yaptıktan sonra motorun hava alabilecek tüm borularını tıkamak
    wd 40 bir zaman sonra uçuyor inanın çok kullandım zincir yağı daha yapışkan ve kalın bir tabaka oluşturur diye düşünüyorum ayrıca sonuçta yağ belli bir ısıya ulaşınca erir diye aklımdan geçiyor ama genede bir tartışalım bakalım cevap için teşekür ederim
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)