Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CFmoto 650TR

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

Çinli üretici CFMOTO 650TR modeli ile Turing motosiklet üretimini başlattı. Çift silindirli motoru ve şık tasarımı ile bu motosiklet Çin pazarının 600cc üzeri motor hacmi ile ilk ve de güzel modellerinden. Ucuz ve düşük kapasiteli motosiklet üretici olarak bilinen Çin sanayisi, üretmiş olduğu 650TR modelin de kullandığı; Ducati ECU, Marelli enjektörler, KYB ön ve arka amortisörler, tam alaşımlı nikel silikon karbid silindirler gibi yüksek teknoloji malzemelerden yapılmış silindir gibi yüksek kaliteli bileşenler ile donatılarak büyük hacimli, modern ve yüksek teknolojili motosiklet segmentine damgasını vurdu.

Sıvı soğutmalı, 8-valfli ikiz motor, 8500/dd maksimum 60,4 beygir ve 7000/dd 56 Nm maksimum tork üretmekte. Motosiklet, önde 300mm. çift disk, arka da 220mm. tek disk frenlere sahip. Bu 208 kg. kuru ağırlığa sahip, altı-ileri sanzuman ile 17.5 litre kapasiteli yakıt deposuna sahip 650TR, motosiklet ile aynı renkte yan çantaları ile standart geliyor.

**Motorbike Eylül/2012 sayısın'dan alıntıdır.**
    makseli, zenon, Safahat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Uzun ömrlü bişeye benziyor Kafa Grenajına bayıldım
    Sado

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Türkiyeye gelse 20 bin lira olur fiyatı, yada 19.990tl
    crayzboyone ve hasanfuat bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çinliler de yapabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    24,25 bin den aşşağı olmaz gibime geliyor
    Sado

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet başarılı.
    www.motorumla.net

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu da orjinali
    phradrel, ozgur112, shooter1 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    -
    Çin'li firmaları küçümsememek gerekli. 1 ürünü 1 liraya da yapabilirler, 100 liraya da. Ben özellikle 2013 yılında Avrupa'ya güzel modeller ile atak yapacaklarına inanıyorum. Ne gibi modeller ile giriş yapacaklarını tam olarak kestiremesem de, konu da ki model sanırım nasıl modeller geleceğine dair bir ipucu diyebilirim. Elbette ki piyasa da kabul edilebilir olmaları için biraz zaman gerekli fakat ben bunun çok uzun süreciğini sanmıyorum. Sonuçta f/p olarak öne çıkmaya çalışacaklardır ve bir çok kullanıcının fiyatı ile gönüllerini çeleceklerdir. Onlar da farkındalar ki bu sınıfta malzeme kalitesi çok önemli bir unsur. Diğer yandan servis ağı da önemli tabiki. Her şey zamanla rayına oturtulmakla beraber, eminim ki en az onlar da bizler kadar nasıl ürünler yapılması gerektiklerini iyi biliyorlardır.

Fiyatların 25.000 TL'yi bulması çok zor. Çünkü fiyat o seviyelere gelirse, Honda Cbr 600F gibi modeller ortaya çıkıyor. Açıkçası 20.000 TL ve altı fiyatlara odaklanacaklarını sanıyorum. Şu anda bile düşündüğünüz de 20.000 TL'ye gayet seçilebilir iyi motorlar mevcut. NC700, GT 650R, Xj6 gibi.

İlerleyen zamanlar da her şey daha çok netleşecektir.
    Safahat bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin'li firmaları küçümsememek gerekli. 1 ürünü 1 liraya da yapabilirler, 100 liraya da. Ben özellikle 2013 yılında Avrupa'ya güzel modeller ile atak yapacaklarına inanıyorum. Ne gibi modeller ile giriş yapacaklarını tam olarak kestiremesem de, konu da ki model sanırım nasıl modeller geleceğine dair bir ipucu diyebilirim. Elbette ki piyasa da kabul edilebilir olmaları için biraz zaman gerekli fakat ben bunun çok uzun süreciğini sanmıyorum. Sonuçta f/p olarak öne çıkmaya çalışacaklardır ve bir çok kullanıcının fiyatı ile gönüllerini çeleceklerdir. Onlar da farkındalar ki bu sınıfta malzeme kalitesi çok önemli bir unsur. Diğer yandan servis ağı da önemli tabiki. Her şey zamanla rayına oturtulmakla beraber, eminim ki en az onlar da bizler kadar nasıl ürünler yapılması gerektiklerini iyi biliyorlardır.

Fiyatların 25.000 TL'yi bulması çok zor. Çünkü fiyat o seviyelere gelirse, Honda Cbr 600F gibi modeller ortaya çıkıyor. Açıkçası 20.000 TL ve altı fiyatlara odaklanacaklarını sanıyorum. Şu anda bile düşündüğünüz de 20.000 TL'ye gayet seçilebilir iyi motorlar mevcut. NC700, GT 650R, Xj6 gibi.

İlerleyen zamanlar da her şey daha çok netleşecektir.
    servis zamanla oturur diyorsunda mondial 2005 yılından beri var servisler hala işgüzar kafasına göre takılıyor bakımlarını yapacağı motorlar da 150 cc
    yani böyle 600 cc motosikletlerin servislerinin sistemi oturtması için ya adam gibi distiribitör( başka markaların servisleri veya distiribitörü olabilir) yada en az 15 yıl gerekli
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzelmis, 60 hp yeterli bir guc uzun yol icin. Artik Çinliler kaliteli malzeme kullaniyorlar, fiyatida ona gore belirliyorlar. Kalitesiz olmayan 250 cc Cin krosslar 7 bin lira civari. Muadili japonlar 2 kati fiyatina satildigina gore. Japon kalitesinde olmayacak ama kalitesi de dusuk olmayan Çin mali 650 cc Touring motoru 15-16 bin TL gibi bir rakama satarlar bence.

Motosikleti
    -
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis zamanla oturur diyorsunda mondial 2005 yılından beri var servisler hala işgüzar kafasına göre takılıyor bakımlarını yapacağı motorlar da 150 cc
    yani böyle 600 cc motosikletlerin servislerinin sistemi oturtması için ya adam gibi distiribitör( başka markaların servisleri veya distiribitörü olabilir) yada en az 15 yıl gerekli
    Haklısınız. Fakat, tüketici olarak sorunları sadece Çin menşeli firmalar da yaşamamaktayız. En başta sorun devletin iş yerlerini denetlememesi. İkinci sorun ise distiribitör firmaların vurdum duymazlığı. Diğer yandan, tüketici üstüne düşen görevi yerine getiriyor mu? Örneğin benim iki tane tüketici davam var. Bunlar'dan birisi otomobil davası. Her şeyi sineye çekip, ses etmezsek, firmalar elbette ki tepemize çıkar. Halbuki tüketici gerekli şikayetleri yaparak ve bazı şeylerin mücadelesini vererek, bu tip vurdum duymazlıkların önüne geçebilir. Yanlış anlaşılmasın, ben gidin en ufak şey de dava açın demiyorum. Fakat bir hukuk devleti olduğumuzu unutmamız lazım. Bazıları bu yazıyı okurken diyecekler ki, yahu sen ne hakkı, ne hukukundan bahsediyorsun . Bazı şeyler lehimize çeviremesek bile, en azından mücadelemizi bırakmamalı ve karşı tarafı bir takım olaylardan sindirmeliyiz diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motoru kimin yaptığı kadar,kimin Türkiye'de satacağı önemli.
    Hİç bir Çinli motorun ciddi bir servisinin olmadığı bu ülkede 650 cc Çin malı motora binmek zor.
    ergün1968 ve scorpions_59 bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu araçlar satılıyorsa elbetteki iki tekerleride alıcı bulacaktır.

http://www.dfmturkiye.com/succe.html

makseli bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    BEn bu haberi kacırmışım güzel aletmiş :D iyi bir firma TR ye getirirse alıcısı cok olur bence.

Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Type Parallel-twin, liquid cooled, DOHC, 8-valve 4 stroke
    Displacement 649.3cc
    Bore and stroke 83.0mm x 60.0mm(3.26x2.36inch )
    Compression ratio 11.3:1
    Fuel system E.F.I
    Ignition ECU
    Starting Electric
    Lubriction Pressure and splash
    Speed 6 speed
    Transmission Chain
    Max. power output 52kW/8500rpm
    Max.torque 62N·m/7000rpm
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu motosikleti kesinlikle servisleri çok iyi olan herhangi bir distiribitör getirmelidir. Arkadaşların da dediği gibi kimse 600 cc'lik motosikletini bisikletçilerden bozma servislere götürmek istemez.Büyük Türk firmalarından birinin eline düşerse vay haline, bırakın almayı yanından bile geçilmez.
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Type Parallel-twin, liquid cooled, DOHC, 8-valve 4 stroke
    Displacement 649.3cc
    Bore and stroke 83.0mm x 60.0mm(3.26x2.36inch )
    Compression ratio 11.3:1
    Fuel system E.F.I
    Ignition ECU
    Starting Electric
    Lubriction Pressure and splash
    Speed 6 speed
    Transmission Chain
    Max. power output 52kW/8500rpm
    Max.torque 62N·m/7000rpm
    Alıyor muyuz pampa

Motorun teknik özellikleri ve ~60 hp gücüne karşın yüksek torku beni etkiledi. Çift silindir olması ve güçlü olması, rüzgara karşı kapalı dizaynı ile uzun yolda neredeyse tüm 600lük endurodan daha rahat gidilir bence. Zaten alet enduro değil, bunu unutmamak gerek.

Servis takıntısı yapmaya gerek yok diyorum ben. Motorun hacmi büyüyünce bakımları değişmiyor sonuçta. Yine yağ değiştircen, filtreleri temizliycen... Bunları artık servislere muhtaç olmadan yapmalıyız. Zaten hangi hem yaygın hem kaliteli servisi olan bir distribütörden bahsediyoruz onu da anlamış değilim. Honda-TR mi getirsin bu motoru? Kimin servisi kaliteli? Ferco motor mu getirsin?? Çinlileri kimin getirdiği belli, biz neyi istiyoruz onu anlamadım. Bulduk da bunuyoruz.

~600 cc motorları olan insanlar kendi bakımlarını kendileri yapabiliyorlar gayet de. Şimdi neden bu motorda bukadar servise takıldık anlamıyorum...

Bir de şu vardı, hala bekliyoruz

Videosu : http://static.youku.com/v1.0.0212/v/...A0NzYCAg%3D%3D
    #sürenadam

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    uzun ömürlülük noktasında güvenilmiyorlar. yoksa motorlar teknik veri olarak birşeye benziyor. o fiyatı o motora vereceğime ... diye başlayan cümleler kurulur fiyatı belli olsa.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Plossive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 1100xx

Fuarda Mondial markası altında gördüm. Yetkilisi 1-2 aya kadar satışa sunacaklarını söyledi. Fiyatı belli değilmiş.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Bundan Sonraki motorum galiba çin menşeili bi motosiklet olacak gibi gözüküyor
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)