Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet festivalleri hakkında görüşlerinizi merak etmekteyim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Öncelikle zaman ayırıp bi göz attığınız için teşekürler.
    Ben yalovada ikamet eden kendi çapında dikkatli 4 4 lük olmasada 4 3 lük bi motosiklet kullanıcısıyım.
    Motosiklet festivallerinden neler beklemekteyiz bunları merak ediyorum ve son 2 yılda katıldığım festivallerden tad alamaz oldum.
    Tabiki herkesin görüşü önemli ama şahsen ben biraz gürültü isterim stres atmak bağırmak çağırmak şarkılar söylemek misafirlerimizle keyifli sohbetler etmek. Motosikletimi çadırımın yanında tutmak. Saygı sevgi çerçevesinde olmalı herşey. Biz bundan önce görsel açıdan heycanlı dakikalar geçirebilmeleri için organizasyonun içerisinde olmasakta kendimize yakmak için lastik ayırırdık 2 3 takım egsoz alırdık yanımıza . Yolda kalan yada sıkıntı yaşayanlara yardım amaçlı takım çantası bulundururduk. Ama şöyle bi tuhaflık var ki bu yıl yalova motofest girişinde tanındığımız bilindiğimiz halde motorlar dışarıda kalıcak içeri almıyoruz gibi bi uyarı geldi. Bi Yalovalı olarak biz bunu yapmazsak kimse dinlemez diyerek motosikletlerimizi dışarıda kamp ve sahne alanının dışında bıraktık. Aaa oda ne içeride motosiklet dolu ya biz ??? Dışarıdayız... Tabiki herşeyin yeri ve zamanı var insanların arasında lastik yakalım redline yapalım bağıralım çağıralım geç saatlerde çadırlarındakileri uyandıralım demiyorum.Ama bu festival ?? anlayısı alkol standı hard konserler ve dansçı kızlardan ibaret mi ?? biz zaten sohbet ediyoruz tüm gruplarla. Dün saat 22 30 sularında motor sesi duyulsun bi dedim motorun yanında kontak açtım biraz ısıtıp biraz devirlendirdim motosikletleri ve anında tepki .. Bilmiyorum ya ben geri kafalıyım yada festivaller motorlarla gelinen açık hava konserleri haline dönüşmeye başladı.. Sizlerin de görüşlerini almak hatta fikir ayrılığı olan konularda hep beraber tartışmak doğruyu anlamak istedim.
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    her geçen sene eskiye nazaran yalova festivali kötüye gitmekte.
    ben bu seneki festivali hiç begenmedim desem yeridir.
    dün akşam haybeye çıkan kavga hiç yakışmıyor eglenmeye gelen ve aynı katagoriye hitap eden insanlara.zaten kavga sonu eglenceye son verildi tuzu biberi oldu.
    sözde tigem alanına güvenlik koymuşlar ama adı güvenlik öylece uzaktan baka kaldı olaya.
    birde unutulmaması gereken İnsanlar Aileleri ve çocuklarınıda getiriyor festival alanına Onları'da düşünmeli terbiye sınırlarını aşmamalı.

birde anlamadıgım genelde festival alanında Rock müzik neden hep çalar,hep aynı kesime hitap eden müziklerin çalması ilginç.
    festival alanında genelde yeme-içme kısmı hep es geçilen bir olay.
    güzel bir sponsor bulmalı,güzel organizasyon yapmalı,
    daha-da ötesi Festival hangi bölgede yapılıyorsa O bölgenin belediyesi beldeyi tanıtım amaçlı olarak festivallere destek çıkması lazım.
    bir şekilde yapılan festivaller genelde böyle olmaya başladı artık.
    ergün1968 ve Sadık1453 bunu beğendiler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Malesef bir yalovalı olarak 4 yıldır yavaş yavaş geri gitmeye başladığımızı gördüm bende. Bir tulum bir klarnet keyifli ve up uzun bi mangal partisi vs vs herşey olabilirdi. Yalova festivalleri hatırla yürür oldu. 2009 festivalinde düz toprak bi yol vardı festival alanı içinde sağı solu boş. Orda teker yaptık herkes toplandı havuz çevresinde lastik yaktık insanların hoşuna gitti. Saat iyice geç olunca kontakları kapattık ne cana ne mala nede insanların huzuruna kastımız olmadı olamazda zaten. Her festival biçok grubu yalova ve çevresinde gezilere götürdük. Biz bunları organizasyon içinde olmadığımız halde yaptık. kortejlere katılımları sağladık çevremizi kullanıp Yalovaya motosiklet gruplarını hatta eş dost tavsiyeleriyle insanları getirdik. Ama 2 yıldır bi dışlanma hissettik sanırım seneye yalovalı olmama rağmen festivalde yer almıycam. Gelen misafirler olur gezmek görmek isterlerse gezdirir gösteririz yine . Dükkanımızda gece yarılarına kadar yolda kalan sorun yaşayan arıza durumu olanlara yardımcı olduk.
    Kızgın ve kırgınım şahsım adına ne diyimki alkol alkol alkol hard müzik hard müzik hard müzik dansçılar ve dansçılar. Bu kadar basit ve heyecansız olmamalıydı.
    Arjantinli69, Alper_tim ve Peder bunu beğendiler.
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    giderek herkes festivallerde birbirlerine saygısını mı yitiriyor nedir
    bu sene gelemedim festivale ama duyduklarımdan çıkardığım sonuç
    sanki şu üstümüzden atmaya çalıştığımız serseri motorcu imajını bazılarımız illa üstümüze yapışşsın diye uğraşıyor
    tolgada ve ergün1968 bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    festivaller bana göre gürültü patırtı dan başka anlam ifade etmiyor.
    arkadaşın dediği gibi niye aynı müzik çalar hep onuda anlamış değilim.
    arkadaşınla iki muhabbet etmek istiyorsun,konuştuğunu kendin bile duymuyorsun.
    artık festivallere gitmeme kararı verdim,bundan sonra kamplardayız,dağlarda
    çok daha keyifli oluyor.
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her geçen sene eskiye nazaran yalova festivali kötüye gitmekte.
    ben bu seneki festivali hiç begenmedim desem yeridir.
    dün akşam haybeye çıkan kavga hiç yakışmıyor eglenmeye gelen ve aynı katagoriye hitap eden insanlara.zaten kavga sonu eglenceye son verildi tuzu biberi oldu.
    sözde tigem alanına güvenlik koymuşlar ama adı güvenlik öylece uzaktan baka kaldı olaya.
    birde unutulmaması gereken İnsanlar Aileleri ve çocuklarınıda getiriyor festival alanına Onları'da düşünmeli terbiye sınırlarını aşmamalı.

birde anlamadıgım genelde festival alanında Rock müzik neden hep çalar,hep aynı kesime hitap eden müziklerin çalması ilginç.
    festival alanında genelde yeme-içme kısmı hep es geçilen bir olay.
    güzel bir sponsor bulmalı,güzel organizasyon yapmalı,
    daha-da ötesi Festival hangi bölgede yapılıyorsa O bölgenin belediyesi beldeyi tanıtım amaçlı olarak festivallere destek çıkması lazım.
    bir şekilde yapılan festivaller genelde böyle olmaya başladı artık.
    Tamer'e yüzde yüz katılmakla birlikte bir iki şey ilave etmek istiyorum. Her şeyden önce temizlik ve tuvalet; diyelim ki maddi açıdan sponsor desteği yetersiz; o halde katılım makul ölçülerde ücretli yapılsa ve bu gelir, insani ihtiyaçların olması gerektiği gibi karşılanması ve hijyen için harcansa. Yalova'da özellikle tuvaletler ve kafeterya hizmetleri içler acısıydı. Pazar sabahı uykusuzluktan gözleri kan çanağı gibi olmuş çocukların pislikten tuvaletlere giremeyip ağlaması içimi acıttı. Birde malum biz Türklerin organizasyon yeteneksizliği yada yetersizliği. Festivalin her anında kendini hissettirdi..
    Arjantinli69 bunu beğendi.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yalova 2 adım yer arkadaşlarında anlattığı gibi gitmediğime pek pişman olmadım heleki bir kavga nın cereyan etmesi ve morallerin bozulması her şeye yeterde artar bile , içenler vs. olmuş kardeşim içiyorsan ağzına içeceksin, ulen alkollü ortam olursa böyle olur dedirtmeyeceksin , içerken ağzınla içeceksin ,

23 yıldır şu alkolü aldıktan sonra nasılda aslan kesilen efeler gördüm halbuki ayıkken çok iyi efendi olan insanların nasıl pislikleştiklerini, dayılaştıklarını izlemekle geçti , ya sopayı yedi kırdılar bir tarafını , yada cemiyet dağıldı herkezin morali sıfır evlerine gitti , nice düğünler bitti ..

festivale katılan arkadaşlarında anlattıklarına bakaraktan iyikide katılmamışım diyorum yok hani birde ailecek katılsaydım bak şu işe , böyle festivalmi olur yavvv..
    Nicat, Arjantinli69 ve babaduru bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Eskişehirde yapılan 30 Ağustos festivali gayet güzeldi. Tek şikayetçi olduğumuz nokta akşam 23:00 sonra milletin ara gaz vermesi. O festivale çocuklar, bayanlar, yaşlılar herkes geliyor. Tamam festivalin adı motosiklet ama gecenin yarısında ara gazı vermeye milletin kafasını şişirmeye ne hakkın var. Ayıp. Festival kuralları belirtilecek ona göre yaptırımlar uygulanacak. İçki içiyorsan iç, ağzı ile içmeyenler dışarı atılacak, milletin karısına, kızına sarkanlar atılacak, gürültü yapanlar atılacak. Ancak bu şekilde en keyifli festivalleri yaşayabiliriz.
    the A.G.Z

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Ben solo türküleri severim.

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Alıntı Anıl_88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehirde yapılan 30 Ağustos festivali gayet güzeldi. Tek şikayetçi olduğumuz nokta akşam 23:00 sonra milletin ara gaz vermesi. O festivale çocuklar, bayanlar, yaşlılar herkes geliyor. Tamam festivalin adı motosiklet ama gecenin yarısında ara gazı vermeye milletin kafasını şişirmeye ne hakkın var. Ayıp. Festival kuralları belirtilecek ona göre yaptırımlar uygulanacak. İçki içiyorsan iç, ağzı ile içmeyenler dışarı atılacak, milletin karısına, kızına sarkanlar atılacak, gürültü yapanlar atılacak. Ancak bu şekilde en keyifli festivalleri yaşayabiliriz.
    Bende Eskişehir festivalindeydim. Olumsuz hiç bir şeye rastlamadım.Rahatsız olunacak hiç bir ortam olmadı.Dilerim tüm festivaller aynı ruh ile yaşanır.
    Nicat bunu beğendi.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Eskişehir festivaline ilk kez katıldım. Şunu söyleyebilirim ki bana göre çok güzeldi.
    Mekan güzeldi. Etkinlikler güzeldi. Akşam yemeğide, sabah kahvaltısı da çok iyiydi. Tuvalet sorunu vardı ama adamlar o kadar özür diledi. Seneye olmayacak dendi.
    Ya bizim bulunduğumuz bölge çok iyiydi. Ya da sizin şansınıza herşey kötü gitti. Çadır kurmaya yardıma gelen mi dersin. Sohbet etmeye gelen mi dersin.
    Ben daha hava kararmadan 4 tane bira devirdim. Konser alanına gittim. Eğlendim geri geldim. Ama ağzıma içmiş olacam ki kavgasız gürültüsüz, kimseye rahatsızlık vermeden şükür uyudum.
    Hatta benim etrafımdaki herkesin çadırı tekel bayi gibiydi. içmesini bilen var. Bilemeyen var. Bi kişi içinde bin kişiye sövmeye gerek yok. Her daim olacak şeyler bunlar.
    Saat gece 03:00 de 5 mt ötemizde anıra anıra bağırıp şarkı söyleyenler vardı. Ancak biz onlarında keyfini bozmadık. Eğlensinler dedik. Sabah ezanına kadar da söylemez herhalde diyip uzandık
    Bence lastik yakma, redline yapma, gaz açma bunların belli bir saati organizasyonu ve alanı olmalı. Belki organizasyondan sorumlu kişiler düşünemedi ama siz rica ettiniz mi acaba ?
    Ben festivali de şehride çok sevdim. iyi yada kötü festivallerin devam etmesi dileklerimle. Emeği geçen herkese burdan da teşekkür ederim. Ellerine sağlık.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Organizasyonlar gelecek yıllarda daha planlı ve programlı yapılır inşallah.
    Tabi ki bizler de hareketlerimize daha çok dikkat etmeli çevremizi rahatsız etmemeliyiz
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Rezalete bak! Sen eğlenmeye git, millet kıçıyla içip kavga çıkartsın, pislikten tuvalete gireme, sabah kadar çadırının dibinde gaz verip dursunlar, bunun adına da FESTİVAL de . Hiç işim olmaz usta. 2-3 kafa dengi düzgün arkadaş ile çadır kampı, akşam da adabı ile kişi başı üçer duble rakı ve beyaz peynir. İşte benim festivalim, " bilmemkaçıncı geleneksel @kurubuz festivali "
    piyanist_irf ve farcob bunu beğendiler.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yalova festival alanı çok bakımsızdı tuvaletlerde öyle aynı tür müzik çalınması çok sıkıcıydı
    festivali herhalde içki standı sahibi düzenliyor 5 tl den bira satmak için.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Siz hangi festivale gittiniz bilmiyorum ama aynı festivalde olmadığımız kesin.
    İçki satıyorlarmıydı bilmiyorum ama ben ve çadır civarındaki herkes benzinlikten aldı. Festivalde 5 TL bence çok uygun bir fiyat. 10 TL den satılsa ne olurdu kim bilir.
    Tuvaletler gayet temizdi. En azından ben 10 kere gitmişimdir. Her daim tuvalet kağıdı vardı. Sabun vardı. Hatta ben yoktur diye hep tuvalet kağıdı ile gittim.
    Bazı festivallerde para bile alıyorlar WC ye, Ben organizasyonu gerçekleştirenleri tanımam etmem, ama yiğidin hakkını da yemek istemem.
    Işıklandırma, Çöp kutuları, Kamp alanı, yemek vs. bence iyiydi. Daha bu seviyenin yarısına gelemeyen yerler. hatta festivali yapamayanlar var.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Motosiklet festivalleri genellikle karnaval havasında düşünüldüğü için ,fütursuzca tüketilen alkol ve yüksek sesli (özellikle rock) müzik ,bir kesim motosikletseverin hoşuna gitse de bir kesimi de oldukça rahatsiz ediyor.
    Tabii bu dengeleri kurmak ta oldukça zor görünüyor.
    Bir Yalova'lı olarak ben de bazı şeylerden rahatsızım ama bu festivali yapmaya çalışan ve emek veren kişiler de maalesef bir elin parmakları kadar az ve yeterli desteği bulamıyorlar.Öyle olunca da yalnız başına o kadar yapılabiliyor.Özellikle yerel yönetimlere, festivallerin o şehrin tanıtımı için önemli olduğu ikna edilmeli,ticaret odaları,sanayiciler vb. gibi o ildeki ticaret erbabı insanları bulup bir şekilde sponsorlar yardımıyla bu işler koordineli bir şekilde götürülmelidir. Maalesef Yalova'da bu yapılamıyor.Aslında mekan konum olarak mükemmel,ağaçlık yeşillik,aquapark,deniz bir arada,ne ararsan var.Çok basit önlemlerle görünen bir sürü eksiklik giderilebilirdi.Özellikle WC ler çok yetersiz,güvenlik önlemi ise hemen hemen hiç yoktu.Şehirde kortej düzenlenmemesi ise bana göre büyük eksiklikti.Emniyet yada valiliğin Trafik keşmekeşi olur diye düşündüklerini tahmin ediyorum ama gitsinler o "yetkililer" bu düzen Eskişehir'de nasıl sağlanırmış bir ders alsınlar derim.
    Eskişehir'deki festivalle mukayese yapıldığını görüyorum(ister istemez yapılıyor).Eskişehir bu festivale Belediye başkanından,Emniyet müdürlüğüne,jandarmasından özel güvenlik firmalarına varıncaya kadar bu işi ciddiye aldıkları çok aşikardı."Eskişehir Enduro"nun yoğun çalışmaları ise görülmeye değerdi. .Bu işi gerçekten ciddiye almış ve yoğun emek harcamışlardı.Özellikle sabah kahvaltısının yanında akşam yemeklerini de sunmaları ziyaretçileri yemek hazırlama zahmetinden kurtarmıştı. İsteyen pikniğini yapıyor,isteyen sohbetini ediyor,isteyen müzik eşliğinde eğleniyordu.Motocross yarışmaları ,mehteran gösterileri,şehir turu vs. gibi etkinlikler ise ayrıca bir renk katmıştı.Eskişehir motosiklet festivaline seneye kısmet olursa eşimle gitmek istiyorum,bu sözü pek çok kimseden bizzat duydum ben de aynı şeyi düşünüyorum. Bu arada her şey mi mükemmeldi ? hayır değildi orada da özellikler WC ler yetersizdi ama bu gibi ufak tefek yetersizlikler görevlilerin iyiniyetli çalışmalarından dolayı pek tepki almıyordu.
    Velhasıl kelam Bu tür festivallerin , faşhing havasından ziyade ,motosikletseverlerin buluştuğu, tabiki yanında aşırıya kaçmadan eğlencenin de olduğu ,Motosiklet ve kullanıcılarını diğer insanlara doğru anlatmaya vesile olduğu buluşmalar olması gerektiğini düşünüyorum.
    Arjantinli69, scorpions_59 ve piyanist_irf bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tolga, Eskişehirden bahsetmiyolar. Eskişehir zaten senin dediğin gibi, gayet başarılıydı. Asıl vasat olan Yalovaydı. Yalovadan bahsediyolar. Polis bile bastı olm festivali bir saat önce belediye başkanının sahneye çıkıp konuşma yaptığı festivali bir saat sonra polis bastı. Dahasını saymam gerekirse, sahneye iki tane rock grubu çıkarıldı bir de dansçı kızlar çıkarıldı. Bunun dışında ben etkinlik adına kaydadeğer birşey görmedim. Ki biz yine herzamanki adetimiz üzere, kötü olan festivallerde olduğu gibi burada da festivali bırakıp yörenin keşfedilecek yerlerine gittik gezdik hoşça vakit geçirdik. Aslında bu yanından bakın, festival herzaman iyi olmaz tabi, ama onca yolu tepmişseniz, o memleketten keyif alarak dönmeye bakın. Mesela çınarcık sahili, yalova il ormanı milli parkı, çifte şelaleler, sudüşen şelalesi, dipsiz göl. Bu yöreleri gezseydiniz festivalde de "haftasonum rezil oldu, keşke gelmeseydim, ne biçim iş yapıyorlar" diye sayıklamazdınız. Ki bu ilk değil son da olmayacak. Düzce de aynı şekilde; Sakarya da başarılı sayılmazdı.. Vs. vs. Tolga sen biliyorsun, Düzcede nasıl eğlendik gezdik keyfini çıkardık. Festivalin güzelliğindenmiydi sence

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hımm eskişehir yalova karıştı frekans, pardon pardon.
    Ben zaten striptize karşıyım. İnsanlar oraya eğlenmeye aileleri ile geliyor. Böyle bir şey olacaksa bekarları bizi çağırmaları gerekirdi.
    Zaten festivaller bahane, önemli olan buluşup, kaynaşmak yeni dostluklar kurmak. Tek söylemek istediğim eskişehirden örnek alsınlar. onlardan daha güzelini yapsınlar.
    Bizde her daim katılmaya devam edelim.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet festivalleri genellikle karnaval havasında düşünüldüğü için ,fütursuzca tüketilen alkol ve yüksek sesli (özellikle rock) müzik ,bir kesim motosikletseverin hoşuna gitse de bir kesimi de oldukça rahatsiz ediyor.
    Tabii bu dengeleri kurmak ta oldukça zor görünüyor.
    Bir Yalova'lı olarak ben de bazı şeylerden rahatsızım ama bu festivali yapmaya çalışan ve emek veren kişiler de maalesef bir elin parmakları kadar az ve yeterli desteği bulamıyorlar.Öyle olunca da yalnız başına o kadar yapılabiliyor.Özellikle yerel yönetimlere, festivallerin o şehrin tanıtımı için önemli olduğu ikna edilmeli,ticaret odaları,sanayiciler vb. gibi o ildeki ticaret erbabı insanları bulup bir şekilde sponsorlar yardımıyla bu işler koordineli bir şekilde götürülmelidir. Maalesef Yalova'da bu yapılamıyor.Aslında mekan konum olarak mükemmel,ağaçlık yeşillik,aquapark,deniz bir arada,ne ararsan var.Çok basit önlemlerle görünen bir sürü eksiklik giderilebilirdi.Özellikle WC ler çok yetersiz,güvenlik önlemi ise hemen hemen hiç yoktu.Şehirde kortej düzenlenmemesi ise bana göre büyük eksiklikti.Emniyet yada valiliğin Trafik keşmekeşi olur diye düşündüklerini tahmin ediyorum ama gitsinler o "yetkililer" bu düzen Eskişehir'de nasıl sağlanırmış bir ders alsınlar derim.
    Eskişehir'deki festivalle mukayese yapıldığını görüyorum(ister istemez yapılıyor).Eskişehir bu festivale Belediye başkanından,Emniyet müdürlüğüne,jandarmasından özel güvenlik firmalarına varıncaya kadar bu işi ciddiye aldıkları çok aşikardı."Eskişehir Enduro"nun yoğun çalışmaları ise görülmeye değerdi. .Bu işi gerçekten ciddiye almış ve yoğun emek harcamışlardı.Özellikle sabah kahvaltısının yanında akşam yemeklerini de sunmaları ziyaretçileri yemek hazırlama zahmetinden kurtarmıştı. İsteyen pikniğini yapıyor,isteyen sohbetini ediyor,isteyen müzik eşliğinde eğleniyordu.Motocross yarışmaları ,mehteran gösterileri,şehir turu vs. gibi etkinlikler ise ayrıca bir renk katmıştı.Eskişehir motosiklet festivaline seneye kısmet olursa eşimle gitmek istiyorum,bu sözü pek çok kimseden bizzat duydum ben de aynı şeyi düşünüyorum. Bu arada her şey mi mükemmeldi ? hayır değildi orada da özellikler WC ler yetersizdi ama bu gibi ufak tefek yetersizlikler görevlilerin iyiniyetli çalışmalarından dolayı pek tepki almıyordu.
    Velhasıl kelam Bu tür festivallerin , faşhing havasından ziyade ,motosikletseverlerin buluştuğu, tabiki yanında aşırıya kaçmadan eğlencenin de olduğu ,Motosiklet ve kullanıcılarını diğer insanlara doğru anlatmaya vesile olduğu buluşmalar olması gerektiğini düşünüyorum.

senin anlattığının adı festival oluyor serdar abi, düşünsene hasbel kader eşimide getirseydim stiprizci bayanları görünce ne düşünürdü acaba ? festival denince aklıma ister istemez senin güzel ve hoş bir şekilde gördüğün ve anlattığın şekilde aklıma etkinlik,sohbet ve eğlenceler geliyor ki güzel bir tad bıraksın bende ki mutlu olalım hep beraber ama inşallah eksiklikler tespit edilip seneye geliştirmeler yapılarak anlattığın gibi eskişehirden daha güzel olur ,

yoksa yalovada çok güzel bir festival oldu cümlesini kuracağım günleri iple çekmekteyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rezalete bak! Sen eğlenmeye git, millet kıçıyla içip kavga çıkartsın, pislikten tuvalete gireme, sabah kadar çadırının dibinde gaz verip dursunlar, bunun adına da FESTİVAL de . Hiç işim olmaz usta. 2-3 kafa dengi düzgün arkadaş ile çadır kampı, akşam da adabı ile kişi başı üçer duble rakı ve beyaz peynir. İşte benim festivalim, " bilmemkaçıncı geleneksel @kurubuz festivali "
    festivalin kıralı o işte hem senesini beklemeyede gerek yok istediğin zaman , müsait olduğun zaman al sana festival
    motoseyyah bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Festival dediğin böyle olur Adamlar 72 senedir yapıyor.

http://www.sturgis.com/

Türkiye de bu çapta bir festival sadece İstanbul da olabilir (Şile Ağva tarafları), ama ona da cesaret edebilecek maddi gücü olan bir organizatör bulmak çok zor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Bu arada rekor 2004 yılında 525.250 kişi ile kırılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Bir motorcu için cennet burası herhalde:

cihan54 ve Fanatik bunu beğendiler.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)