Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇOK İKİLEMDEYİM YARDIMCI OLUN

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yaşım 20.1 senedir motor hayalleriyle yaşıyorum.Bana çok eğlenceli geliyor motosiklet yolda falan gördüğümde durup izliyorum.Dün araba kullanırken paketçinin biri tam ben dönecekken yanımdan geçti ve hiç farketmedim çünkü kaldırıma yakın gidiyordum son anda aynaya bakma gereksinimi duydum yani öylesine baktım aynaya ve gördüm bunu yani aynaya bakmazsan arkadaş mefta olacaktı.o an dedim ki içimden motorla her çıktığımda böyle tehlikeler yaşarmıyım acaba en iyisi bu işten vazgeçmek.ama bi taraftanda bırakmak istemiyorum..

Arkadaşlar bana bi yol yordam gösterin kurtarın beni bu ikilemden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben de aynı şekilde caddede u çekecekken görmedim motosiklet sürücüsünü...adam gelip benim kapıya çarpmıştı...aynı senin gibi bi sendrom oldu bende de ama kullanmaya başlayınca fazla kuruntu yaptığımı anladım...düşünüldüğü kadar çok kaza atlatılmıyo genelde ama kaza yapma riskin elbette ki çok...dikkat gerektiriyo...

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Trafikte kendin görünmez olarak kabul edeceksin eğer motosiklet kullanıyorsan. Soğuk kanlı, trafik kurallarına uyarak, kararlı ve çok dikkatli şekilde kullanacaksın. Kaza riski olabilecek en küçük durumdan dahi sakınacaksın. Ekipmanların eksiksiz olacak. Bu kadar önlemi aldıktan sonra gerisi Allaha kalmış. Sen tedbiri al gerekeni yap gerisi tevekkül.
    fz6_fazer bunu beğendi.
    the A.G.Z

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    motor değişik bişey...insan da akıl da var..ama bazı zamanlar yaptığım bi hareketten sonra niye böyle bişey yaptım ki şimdi dediğim oluyo kendi kendime...arabaların arasından geçmek, makas vb şeyler gibi..işin tuhafı ise bu hareketler insana acaip bi zevk veriyo...yani ben öyle şeyler yapmam deyip bir iki kere yaptıktan sonra düz yolda gitmenin ne kadar sıkıcı olduğunu farkediyor insan ve ister istemez risk alıyo...

arkadaşlar birde annem babamda karşı bu işe tabi.karışma benim hayatıma diyemem onları nasıl ikna edebilirim

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı kckmlqmqwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaşım 20.1 senedir motor hayalleriyle yaşıyorum.Bana çok eğlenceli geliyor motosiklet yolda falan gördüğümde durup izliyorum.Dün araba kullanırken paketçinin biri tam ben dönecekken yanımdan geçti ve hiç farketmedim çünkü kaldırıma yakın gidiyordum son anda aynaya bakma gereksinimi duydum yani öylesine baktım aynaya ve gördüm bunu yani aynaya bakmazsan arkadaş mefta olacaktı.o an dedim ki içimden motorla her çıktığımda böyle tehlikeler yaşarmıyım acaba en iyisi bu işten vazgeçmek.ama bi taraftanda bırakmak istemiyorum..

her zaman trafikte tehlike vardır
    sizinkisi korkulu rüya görürüm diye uyumamak için göz kapaklarına mandal takan adamın hikayesine benziyor
    motorsiklet yada yaya hatta kamyon ne olur ise olsun bir sorumluluktur
    fakat ülkemizde saygısız ukala terbiye denizinden bir tas su içme fırsatı bulamamış insan sayısı o kadar çok ki
    adam bile bile motorsiklet diye hatalı sollama yapıp trafiği tehlikeye atıyor
    şimdi böyle hamur yutanlar var diye motorsiklet sevdasından vaz geçip de yayamı kalalım
    ama şunu yapacağım bir tane aktif kamera alıp bu gibi insanları ihbar edeceğim bakalım o zamanda aynı hamur yutanlığı yapa bilecekler mi?
    Motorsiklet bir sevda gönül işidir
    bir aşktır
    bir tutkudur
    bir şehvettir
    hatta dünyada alına bilecek en büyük hazdır
    Yaşım ne olur ise olsun
    mevsim yada yol koşulları ne olur ise olsun
    sağlığım elverdiğince
    daima İKİTEKER
    kckmlqmqwe ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı kckmlqmqwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayat her zaman risklerle doludur,sadece risk oranını biz yükseltiriz.
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

uoppppppppppppp

uppppp....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bu iş biraz da yaşadığın ortama bağlı.İstanbul gibi bi yerde yaşıyosan acayip tehlikeli ama bi yandan da o istanbul'un trafiğinde rahatlatan bir ulaşım aracı.Ben 5 senedir motor kullanıyorum ama gerçekten de tonlarca ağırlığındaki metal yığınları arasında seyahat etmek beni korkutmuyo değil.Adam sinyal vermeden direksiyonu kırsa çok feci şeyler olabilir.Ben genelde gezinti rotalarımı dağ yollları , köy yolları üzerinde kuruyorum.Asfalta girip 150 basmaktansa köy yollarından gitmek daha zevkli geliyo bana.Bunun için de enduro bir motora ihtiyaç var.Spor veya naked tarz bi motorla köy yollarına girmeye kalkarsan böbrek taşı dökersin.Amortisörleri sert olur.Sen mademki tedbirli bi insansın , ben sana enduro tarzını tavsiye ederim.Asfalt motoru alırsan sürekli araba ,kamyon , otobüslerle muhatab olmak zorunda kalırsın.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alttaki ve benzeri videoları izle. Direk büyük çaplı gösterişli ss tip motor almak yerine başlangıç motoru olarak tabir edilen motorlardan herhangi birini al. Gerkli ekipmanların tam olsun (mont,dizlik,kask v.b). Dikkatli ve emniyetli kullan. Trafiğe çıkmadan önce müsait bir alanda motoruna iyice alış hiç sıkıntı olmaz

http://www.youtube.com/watch?v=ki_xnzvjcds

http://www.youtube.com/watch?v=KhfGuHE4tdc
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Anıl_88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte kendin görünmez olarak kabul edeceksin eğer motosiklet kullanıyorsan. Soğuk kanlı, trafik kurallarına uyarak, kararlı ve çok dikkatli şekilde kullanacaksın. Kaza riski olabilecek en küçük durumdan dahi sakınacaksın. Ekipmanların eksiksiz olacak. Bu kadar önlemi aldıktan sonra gerisi Allaha kalmış. Sen tedbiri al gerekeni yap gerisi tevekkül.
    Tamamıyle sıze katılıyorum
    YAMAHA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)