Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ve polisler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Merhaba arkadaşlar

Bugün dikkatimi çeken bir olayı sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak için aktarıyorum. Bisikleti ile sağ şeritten ilerlerken yanımdan onlarca araba ve motosiklet geçti. Kafamı kaldırıp baktığımda ise motosiklete binen insanların çoğunun kaskı olmadığını gördüm. Aralarında o kadar eski motosikletler vardı ki eminim muayeneleri yapılmayalı 10 sene olmuştur. Üstündeki insana bakıyorum gariban evden işe , işten eve giden bir adam. Scooter kullananlar, cruiser kullananlar o kadar çok kasksız motosiklet kullanan var ki eskişehirde hayretler içerisinde kalabilirsiniz. Bu anlatığım gözüme takılan insanlar, polis kontrol ya da trafik noktalarından sürekli geçiyorlar. Acaba polisimiz insaflı mı? Yoksa müdahale mi etmek istemiyor ? Açıkcası anlayamadım. Kasksız motosiklet kullanan birisine ceza kesmesi 10 saniye sürmez. Bence biraz insiyatif kullanıyorlar gibi. Sizlerin düşünceleri nelerdir ?
    the A.G.Z

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Emir gelirse kesiyorlar ara ara yoksa yok
    En sinirimi bozan ise şu araba egsozu takılı motorlar
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

polıs ne zaman canı sıkılrsa durduruyor ya da amiri gececegı saatte tutar ıkı cevırme yapar.140 metre kasksız gıttım hayatımda.kafamda kask yok bıtek mont eldıven dızlık bellık her sey var arkamdakınde kask var(motoru test edıyorduk arkadasın alacaktık oyuzden ) yanda ya 13 14 yasında velette today onun yanıbda r6 onun yanında kınetıx hıc bırınde bır sey yok.bı tane de kasklı bır arkadas polıs gecmıs palmıyelerın arkasına el kol yapıyor ben gormesem gıtsem dur ıhtarına uymama yazamaz cunku gorulemeyecek yerde tuttu benı gordu gel gel dedı gıttık sonra dıgerı de kasklıyı durdurdu.bana caktı 72 tlyı ılk cezan benden olsun dedı gule gule bır de.bır seyler yapabılırdık ugrassan dedı.yaz dedım kımseye dılenemem yanımda cocuk var durdurmuyorsunuz onnu yanında muayenesız sıgortasız hıc bıseyı olmayan plakası dahı olmayan motor gecıyor ben duruyorum el ınsaf dedım.sadece güldü

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu kask olayı çok tuhaf. Çoğumuz can güvenliği için değil de ceza yememek için kask takıyor.
    Bende şahit oldum. Başımda kask olmasına rağmen polis beni durdurup, arkamdan gelen başında kask olmayan, hatta belki ehliyeti bile olmayan kişiye bakmadı bile..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kask takmadığı için ölen her kişinin ölümünde polisinde katkısı vardır. Adam kask takmıyorsa taktıracaksın arkadaş, yoksa motora bindirmeyeceksin. Nasılki 5.kata çıkıp intihar etmek isteyen adama polis müdahale ediyorsa bunada müdahale etmesi mecburidir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Urfa ve Diyarbakır da 100 motosikletten 1 inde kask vardı. Polis motorları dahil
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Kuba CG150 Sport(balanslı)
    Bizim buralarda acıma yoktur.. Sayısız motor topluyorlar.. Çoğu kez ceza yazarken ve motosikleti çekerken rastgeldim ..Motosiklete araba yada orjinalinden hariç eksoz takanlara hiç af yok..Çok da iyi yapıyorlar geceleri sokak arasında apaçilik yapıp bir ton küfür yiyorlardı polisler sevaba giriyor şimdi Fakat kask olayında müsade var keşke onunda önüne geçilse..
    Geçende önümüzde yakaladı polis apaçiyi bizde izliyoruz tabi köşeden..O sırada elemanın telefon çaldı babam arıyor abi dedi..polisin dediği şuydu :
    Söyle söyle babana,polis yakaladı 1500 tl cezayı yedik motorda gitti diye söyle diyor Yazık elemanda tık yok sonrasında ne oldu artık bilmiyorum tabi heryerde bu böyle değil ne yazık ki...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Polisin kesmek zorunda olduğu bir ceza miktarı var. Meclis bütçe komisyonunda bütçe yapılırken "trafik cezalarından gelecek olan gelir" diye bir kısım var. Ne kadar ceza kesileceği belirleniyor (minimum tabi) Polis o yıl içinde belirlenen miktarda cezayı kesmek zorunda o yüzden. Ama kasksız kullanıma ceza kesilmesini bende destekliyorum. Malesef insanlar paralarını düşündükleri kadar canlarını düşünmüyolar bazen.

Motosikleti
    Kuba CG150 Sport(balanslı)
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin kesmek zorunda olduğu bir ceza miktarı var. Meclis bütçe komisyonunda bütçe yapılırken "trafik cezalarından gelecek olan gelir" diye bir kısım var. Ne kadar ceza kesileceği belirleniyor (minimum tabi) Polis o yıl içinde belirlenen miktarda cezayı kesmek zorunda o yüzden. Ama kasksız kullanıma ceza kesilmesini bende destekliyorum. Malesef insanlar paralarını düşündükleri kadar canlarını düşünmüyolar bazen.
    Belki de korkması için söylemiştir Ama bir kaç yıl önce motosikletin fiyatı kadar(çinli) ceza yiyeni biliyorum ...

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Polis seni durdurmak istedi ama sen durmadın, devam adip basıp gittin, ne olur ? (Plakayı da görmedi mesela polis)

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    Bence polis kask'a, araba kemeriyle aynı kategoride bakıyor. Kask gibi çok nadir durumlarda polis kemer takmıyorsunuz diye ceza yazıyor, ama mesela bu konuda kesin bir genelge var telefonla konuşanı affetmiyor polis. 3'üncü şeritten adamı çekiyor, ceza yazıyor. Gariban adama zaten dokunmayayım şimdi gibi bir zihniyette var ama genelde belli önyargılar üzerinden hareket ediyor polis bence. Köprü trafiğinde çok şahit oldum, altı yedi motor peş peşe giderken polis sadece yarış motoru kullanan arkadaşı çekiyor ve ilk yaptığı da genelde plakası çamurluğun içine mi çakılı yoksa normal mi diye bakmak. Muhtemelen plakasız veya plaka okunmayacak şekilde dolaşan arkadaş sayısı azalsa bu arkadaşları da durdurmayacak polis. Demek istediğim polisin hassasiyetleri ve yaklaşımı bizden çok farkı
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    İstanbulda denetimler epey sıkı geçen gün vatan caddesinde ışıklarda trafik polisiyle yan yana geldim.Bi baktı kıyafetlerime toprağım beni takip et seni bi kaydedeyim dedi.İlerde emniyet şeridinde yanında durdum ehliyeti ruhsatı aldı kaydetti,sonra Allah kaza bela vermesin dedi yoluna devam etti.listesine baktığımda benden önce 15 motosiklet falan kontrol etmişti 7-8 tanesine ceza yazmış.Boğaz köprüsündede denetimler sıkı hem kaçak geçişler için motosikletli polis gişelerde hazır bekliyo hemde denetimler baya sıkı.Herşeyi tam olan motorcuya denetim sadece formalite.Denetim olmasıda gayet iyi.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis seni durdurmak istedi ama sen durmadın, devam adip basıp gittin, ne olur ? (Plakayı da görmedi mesela polis)
    Hiç birşey olmaz. Ancak ileride çok çok düşük bir ihtimalle bir çevirme daha vardır. Kaçtığın polis kafayı sana takar eşgalini ismini cismini tanımlar. İleride seni durdururlar. Dur ihtarına uymadığın için ceza kesilir. Kaskın yoksa ceza kesilir. Ehliyetin yoksa motosikletin bağlanır vs...
    onurpark bunu beğendi.
    the A.G.Z

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir de polis (yanlış hatırlamıyorsam genç ehliyetsizim diye kaçıyordu), kaçan bir motorcuyu kafasından vurmuştu. Savunma aranan biri olabilirdi şeklindeydi sanırım. O yüzden değmez bu riski almaya.
    Anıl_88 ve onurpark bunu beğendiler.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peşine takılırsa tebikide kaçılmaz.vurulma riski yüksek allah korusun. ama her dur diyenede durmamakta fayda var baksanaza ruhsata işlenmemiş topcaseye bile ceza var.ne çıkaracaklarını şaşırmışlar lpg muhabbeti gibi

o topcase muhabbetı bence yazılan ıl emnıyetı yenı motor fılan alacaktır ondandır

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arkadaşlar forum sitesi sayesindedaha bilinçli motosikletçi arkadaşlar çoğalmaya başladı inancındayım.Hepimizin bildiği gibi motosiklet tehlikeli bir araç olarak biliniyor.Bu bilincin çoğuda malesef bilinçsiz motosiklet kullananlar yüzündendir.Motosiklet koruma ekipmanları Polis için değil bizzat kendimizin güvenliği açısından büyük önem taşır.Malesef etrafta modifiye yapıcam diye insanları motosiklet düşmanlığına iten okadar çok kullanıcı var ki onların şikayeti yüzünden motosikletçilere Polis sanki kafayı takmış sanıyoruz.Aslında öyle bişey yok.Doğru düzgün kullanıcı neden ceza yesinki?Çocukluğun gençliğin verdiği enerjiyle bazı kullanıcılar sapıtıyor haliyle.Soba borusu gibi eksoz takmalar(sesine sinir olmayan yoktur heralde)100 lük Motosikleti CC zannedip son gaz gitmeler.Kaskmı? o da ne?Bu sıcakta takılırmı?Türlü türlü olaylar.Çok nadir de olsa Polisin de sapıttığı oluyor bazen.Gördüğü her motorcuya yazabiliyor.Halen varmı bilmiyorum bu olay;2-3 sene önce ceza yemişim ama haberim yok.Neden yediğimide bilmiyorum.İnternette sorgularken görmüştüm.Nisan ayında yemişim Haziran ayında tebliğ edilmiş ben de Ağustosta görüyorumAma Polisi de sapıttıran gene bilinçsiz kullanıcılar yüzünden gelen şikayetler ve malesef ölümle sonuçlanan kazalar.Dikkatinizi çektiyse biz çok çabuk sinirlenen bi millette olduk.En ufak bi yol verme olayını çok çabuk kavgaya dönüştürebiliyoruz.Araç sayısı o kadar çok arttıki artık motosikler için bile park yeri bulmak sıkıntı oldu.En azından Kırklarelin de gördüğüm bu.Fakir milletiz ya karı-koca yürüyerek 10 dakikalık işyerlerine ayrı ayrı kendi araçlarıyla gidiyorlar.Sonuç trafik felç.Şehir merkezindeki görevli Trafik Polisi görevlisi iş giriş çıkış saatlerinde burnundan soluyo.Haliyle de kasksız motorcuyu da görünce ipler kopuyor.Gene de çoğu zaman insaflı.
    Biz kendi kendimizin Polisi olalım arkadaşlar.Hepimizin kuralları çiğnediği oluyor,olmuyor değil.Kimse tam layıkıyla uymuyor.Hata her zaman olur.Önemli olan hata yaptığımızı farketmek.Ama inanıyorumki bu forumdaki arkadaşlar bi nebze buradaki öğrendiği şeyler sayesinde biraz daha dikkatli.Motosiklet büyük bi zevk ama çok ta dikkat gerektiren bi zevk.Bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum...
    Anıl_88 bunu beğendi.

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    sarıyer bebkte son model motorlarda plka yok 160 km hızla giderler.kimse mevzu etmez çünkü onlar zengindir hangimiiz her zaman sağlıklı yaşamak için neler yapıyoruz ister istemez her daim kanunlara uyabilen bir insan oluyoruz.yazıktır polislere illa ceza niye kesmiyorlar demk mi normal milyarlık insanlara 50 liralık cezamı açıkçası elli lira ceza bana ağı geliyor ,önce kendimiizi yargılayalım.

Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Kesinlikle size katıldığım noktalar var. Özellikle polislerin mesleki ve psikolojik durumları. Efendi kendi halinde giden hiç kimseye polis ceza kesmez. Ben en azından böyle düşünüyorum. Adamlar bazı durumlarda insiyatifini kullanıyor. Bakıyor adama gariban, döküntü bir motosiklet ile işten eve , evden işe gidiyor. Bu adama ben olsam ceza kesemem insiyatifimi kullanırım. Çek kardeşim sağa kaskın yok şu anda sana ceza kesmek zorundayım. Ama bu size karşı ilk uyarım olsun. İkinci kez kasksız sizi gördüğümde kesinlikle ceza keserim. Ucuz bile olsa en yakın zamanda bir kask edin diye telkinde bulunabilirim.

Trafik polisinin efendi gibi yolundan giden ekipmanı tam olan bir motosiklet sürücüsüne kolay kolay bulaşacağını sanmıyorum. Hatta % 99 bulaşmaz. Beni asıl düşündürenler 12 ile 16 yaş arasında güç bela biriktiriği 3 5 kuruş ile altına aldığı mobilet ile sokaklarda trafikte dehşet saçması. Ardından otobanlarda ya da trafikte şerit ihlal eden makas atan super sportlar. Ve son olarak ehliyetsiz trafikte bulunan motosikletliler. Motosikletliler diyorum. Bir motosiklete sahip olup kullanmak ile motosiklet sürücüsü olmak arasında dağlar kadar fark vardır.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forum sitesi sayesindedaha bilinçli motosikletçi arkadaşlar çoğalmaya başladı inancındayım.Hepimizin bildiği gibi motosiklet tehlikeli bir araç olarak biliniyor.Bu bilincin çoğuda malesef bilinçsiz motosiklet kullananlar yüzündendir.Motosiklet koruma ekipmanları Polis için değil bizzat kendimizin güvenliği açısından büyük önem taşır.Malesef etrafta modifiye yapıcam diye insanları motosiklet düşmanlığına iten okadar çok kullanıcı var ki onların şikayeti yüzünden motosikletçilere Polis sanki kafayı takmış sanıyoruz.Aslında öyle bişey yok.Doğru düzgün kullanıcı neden ceza yesinki?Çocukluğun gençliğin verdiği enerjiyle bazı kullanıcılar sapıtıyor haliyle.Soba borusu gibi eksoz takmalar(sesine sinir olmayan yoktur heralde)100 lük Motosikleti CC zannedip son gaz gitmeler.Kaskmı? o da ne?Bu sıcakta takılırmı?Türlü türlü olaylar.Çok nadir de olsa Polisin de sapıttığı oluyor bazen.Gördüğü her motorcuya yazabiliyor.Halen varmı bilmiyorum bu olay;2-3 sene önce ceza yemişim ama haberim yok.Neden yediğimide bilmiyorum.İnternette sorgularken görmüştüm.Nisan ayında yemişim Haziran ayında tebliğ edilmiş ben de Ağustosta görüyorumAma Polisi de sapıttıran gene bilinçsiz kullanıcılar yüzünden gelen şikayetler ve malesef ölümle sonuçlanan kazalar.Dikkatinizi çektiyse biz çok çabuk sinirlenen bi millette olduk.En ufak bi yol verme olayını çok çabuk kavgaya dönüştürebiliyoruz.Araç sayısı o kadar çok arttıki artık motosikler için bile park yeri bulmak sıkıntı oldu.En azından Kırklarelin de gördüğüm bu.Fakir milletiz ya karı-koca yürüyerek 10 dakikalık işyerlerine ayrı ayrı kendi araçlarıyla gidiyorlar.Sonuç trafik felç.Şehir merkezindeki görevli Trafik Polisi görevlisi iş giriş çıkış saatlerinde burnundan soluyo.Haliyle de kasksız motorcuyu da görünce ipler kopuyor.Gene de çoğu zaman insaflı.
    Biz kendi kendimizin Polisi olalım arkadaşlar.Hepimizin kuralları çiğnediği oluyor,olmuyor değil.Kimse tam layıkıyla uymuyor.Hata her zaman olur.Önemli olan hata yaptığımızı farketmek.Ama inanıyorumki bu forumdaki arkadaşlar bi nebze buradaki öğrendiği şeyler sayesinde biraz daha dikkatli.Motosiklet büyük bi zevk ama çok ta dikkat gerektiren bi zevk.Bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum...
    the A.G.Z

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    duyarlılı düşünce bunu gerektirir.gerçekçi ve reel bir düşünce,ekonomisi brezilya yönetimi avrupa birliği statüsünde bir ülkede kanunları uygulamakta gerçekten bu işi yapanlar içinde zor olsa gerek.tabiki hakeden,insanlara çile çektiren ve başkalarının hayatını tehlikeye atanlar.ve halen daha 100 cc motorla 1000 lik motorla yarışa giren zihniyetler var oldukça......

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)