Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dorado Sandor 250 hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı
    Forumda bazıları bize kızmış olabilir. Tekerlerine çomak sokmuş olabiliriz.Millete uyduruk masallar anlatıp , kolpa bi motoru göklere çıkarmalarına engel olduğumuz için...

Zaten adamların sitesine ilk girdiğiniz zaman dikkat çeken bir yazı vardı. İtalyan çizgileri iel tanışın diye...

İlk görünce hadi be, dedim kendi kendime.Hiç italyan çizgisi görmemiş olsak tamam. Bu olsa olsa çin çang çizgisi.

Bir iki sene piyasada kalıp parayı vurup toz olmak için buralarda oldukları açıkça belli zaten...

Ancak milleti kandırmak için yanlış bir yert seçtiler.Motorsiklet .net forumlarındaki insanlarıda kolayça KAZIKLAYACAKLARI nı zannettiler.

Ancak aldıkları tokat onları kendine getirir herhalde...
    Walla haklısın gittim bugün asya motor aldım hiç değilse ne olduğu belli.
    bize ispatlarız diyipte tınısını öne sürerlerse bu iş olmaz öyle beni pek sallamıyan firmayı ( mail cevabı alamadım ) müşteri olarak ben hiç sallamam.

Esas kanıt benim için suzuki onaylı resmi belge olur suzuki derki evet motor bizim ozaman okey, motorun üzerinde ufak suzuki yazmasıda yetmez belki bi üst kapağı suzukidir altı doradodur ne biliyim.

Bende ilk üretim uno 70s vardı motor üst kapağında lancia yazıyordu ama geri kalan aksam fiat ttı ( hoş aynı firmalar ama ) bu misalle unolarda lancia motor var hakkını doğurmaz bize ( ama laf aramızda alet çılgın gidiyordu 1 sene sonra arkadaşım aynı unodan 1 yüksek model aldı valla benimki gibi yürümüyordu zaten benimkini kullanınca oda şaşırdı )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    gittim bugün asya motor aldım hiç değilse ne olduğu belli
    Hayırlı olsun

Motosikleti

Alın size delil suzukiden gelen yazı.

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı
    Hayırlı olsun
    Öncelikle mostvanted sağol.

Doradodaki motor suzuki ile bir ilgisi yoktur, ve herhangi başka bir şeyinin de suzuki ile ilgisi yoktur, bu cevabı bizzat suzuki nin yetkilisinden aldım ve konuyu galiba biliyorlar ve haklarında yasal işleme gidilecekmiş bunların galiba.

Gerekirse size suzukiden gelen yazıyı bizzat buraya kopyalar koyarım yetkilinin ismine kadar doradocular sizin gibi ispatlarım diyipte kaybolmam merak etmeyin, Tınısı mınısı tırıvırısıda yapmam.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Hayırlı olsun asyan.....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı
    Hayırlı olsun asyan.....
    Teşekkür ederim sağol.

orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    akira,benim asya t1 in eksozu gevşediğinde tınısı aynı Porsche 911' e benziyor,yoksa asyamotor Porsche olabilirmi??? Hani tınısı açısından,doradocu arkadaşlara bi sorsak,

yukselmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph 900
    o zaman açık adres veriyim.gelirsiniz kanıtlarım.bu kadar iyi anlıyosanız ya da anlamıyorsanızda motorcunuz varsa anlayan getirin kanıtlansın.var sa.... yiyen gelsin baksın...hayabusa resmi koymakla motorcu olunmuyor aklınızda olsun!!!

***ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE ultrAslan***

Motosikleti
    Alıntı orcunemre adlı üyeden alıntı
    akira,benim asya t1 in eksozu gevşediğinde tınısı aynı Porsche 911' e benziyor,yoksa asyamotor Porsche olabilirmi??? Hani tınısı açısından,doradocu arkadaşlara bi sorsak,
    Bendede t1 mevcut bi ara seninkini dinliyim belki eksozu bende gevşetirim tınısını yakalarız hem haa bide hava soğutma ya motor kesin kez porsche motordur bizim makineler.

Ya Yüksel motor artık polemiğe gerek yok ama ben bizzat suzukinin en üst adamlarından birinden doyurucu bir cevap aldım bu cevabın üstünede gittim asyamotor aldım çünkü ne olduğu belli ve direk çin malı diyorlar saklamıyorlar sizinki taiwan olabilir bişi diyemem ama kasa aynı sizin motorla bide sizin motorda arka lastik 10 inç oda beni çekindirdi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı yukselmotor adlı üyeden alıntı
    o zaman açık adres veriyim.gelirsiniz kanıtlarım.bu kadar iyi anlıyosanız ya da anlamıyorsanızda motorcunuz varsa anlayan getirin kanıtlansın.var sa.... yiyen gelsin baksın...hayabusa resmi koymakla motorcu olunmuyor aklınızda olsun!!!

***ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE ultrAslan***
    Yaw hala neye diretiyorsun elimizde yetkili ağızlardan gelen mail var.

Beto motorun hayırlı olsun (biraz geç oldu ama)

Bugünlerde benim motorunda tınısını ducatiye benzetiyorum. E motorda V2.. Kesin Ducati bu.

Dur bi başlık açayım Hyosung ducatiye motor veriyor diye
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Sağolasın akira geç olsun güç olmasın

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kartalizma adlı üyeden alıntı
    kimmiş o 1. viteste 180 yapan motor mu sürüyon uçakmı kardeş kendine gel bu durum hiç caiz deil kendine gel
    baba ucaklarda anca 2 de yapıyor o hızı
    zuhahahahahhaha
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

Motosikleti
    Ya dayanamadım ama yüksel motor kardeşim işin birazda hukuki boyuttan bakalım. Şimdi sen buradan istediğin kadar suzuki yaz, veya dorado satanlarda desin, bildiğim kadarıyla motorun üstünde ve hiç biryerinde suzuki yazmıyor. Bu suzuki olayını hiç bir şekilde resmiye dökemiyorsunuz internet sitesindede yazmıyor.

Mesela internet sitesinde yazılı olursa iş resmiye döner ( mahkemede vay bana suzuki motor dedilerdi lafla bir şey ispatlanmaz ) ve böylece suzuki araştırıp eğerki motor dedikleri gibi değilse suzuki haklı konuma geçip ve elinde ticari çıkar amaçlı adımız kullanılıyor diye tazminat hakkı kazanır.

Mesela motoru alacak arkadaşlara tavsiyem bayiye sorun bundaki motor suzukimi diye evet diyecek, Hemen bir kağıt kalem aldırın eline elyazısı ile sattığım şu şasi numaralı ve şu motor numaralı motorun üstündeki motor suzuki firmasının imalatı olmaktadır diye ve altına isim imza alın bakalım böle bişeye yanaşıyorlarmı. Şunu unutmayın elinizde yazılı olmayan hiç birşey hukukta geçerli değildir saygılar.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Yaa hocam bayide biliyo o motorun suzuki olmadığını , ancak kör tuttuğunu öper psikolojisi nedeniyle , tutturduğuna ittirecek motoru.....

Ya şimdi buna niye gerek duydular ki , deyin bizim motor taıwan malı orada yapılıyor diye olsun bitsin. Motorların görüntüsü gerçekten ilginç, bazılarına güzel veya değişik gözükebilir...

Ancak gidip uyduruk çin malı motora SUZUKİ dersen , baltayı taşa vurursun..

AKIRA nın bulduğu resimdeki motorun aynısı ise olay zaten bitmiştir...

Şİmdi olayın başka bir boyutu var,

O kullanılan çin motoru o makine için yeterli olabilir , ancak almayı düşünen insanlarda şu soru olacak hep ;

" Ulan bunlar bize suzuki motoru diye gazlamaya çalıştılar bu aleti , başımjıza başka bi şey gelse nasıl inandırıcı olacaklar"

Bir anlamda Dorada türkiye piyasasında Dimyata pirince giderken , evdeki bulgurdan oldu....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Arkadaşlar, boşuna tartışıyorsunuz, durumu açıklığa kavuşturayım.
    Suzuki haricinde hiçbir motosiklet suzuki motorunu kullanamaz. Aslında durum şöyle; Taiwan'lı motor üreticisi CF motor aynı zamanda Suzuki'ye de iş yapıyor, ancak bu işin boyutları hakkında bilgim yok. Dorado ise aynı firmadan motor alıyor, çinde toplatıyor.
    Ayrıca yurtdışında Dorado isimli bir motosiklete rastlayamazsınız, Dorado'da aynen Asya motor gibi ağırlık çin olmak üzere parçaları değişik ülkelerden alıp çinde'de montaj yaptırıyor.
    Dorado Türkiye'de üretimi olmayan dışarıya fason iş yaptıran yerli bir firmadır.
    Taiwanda iki tane fuar yapılır biri "China Sourcing Fair" (çin segmentli) diğeri de , Taipei International Motorcycle & Motorcycle Parts & Accessories Show (uluslararası motosiklet ve aksesuarları fuarı)
    Nedende Dorado'yu Çin tabanlı fuarda gördüm, ve üzerinde marka falan yoktu. Hatta kendi kendime düşünmüştüm bakalım otomatik cruiser motosikleti ilk kim getirecek Türkiye'ye diye.
    Ben Mondial veya Kanuni diye düşünürken Dorado diye ayrı bir markayla girdiler piyasaya.

Human Riders Wanted.!

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, boşuna tartışıyorsunuz, durumu açıklığa kavuşturayım.
    Suzuki haricinde hiçbir motosiklet suzuki motorunu kullanamaz. Aslında durum şöyle; Taiwan'lı motor üreticisi CF motor aynı zamanda Suzuki'ye de iş yapıyor, ancak bu işin boyutları hakkında bilgim yok. Dorado ise aynı firmadan motor alıyor, çinde toplatıyor.
    Ayrıca yurtdışında Dorado isimli bir motosiklete rastlayamazsınız, Dorado'da aynen Asya motor gibi ağırlık çin olmak üzere parçaları değişik ülkelerden alıp çinde'de montaj yaptırıyor.
    Dorado Türkiye'de üretimi olmayan dışarıya fason iş yaptıran yerli bir firmadır.
    Taiwanda iki tane fuar yapılır biri "China Sourcing Fair" (çin segmentli) diğeri de , Taipei International Motorcycle & Motorcycle Parts & Accessories Show (uluslararası motosiklet ve aksesuarları fuarı)
    Nedende Dorado'yu Çin tabanlı fuarda gördüm, ve üzerinde marka falan yoktu. Hatta kendi kendime düşünmüştüm bakalım otomatik cruiser motosikleti ilk kim getirecek Türkiye'ye diye.
    Ben Mondial veya Kanuni diye düşünürken Dorado diye ayrı bir markayla girdiler piyasaya.

___KILIÇ___
    ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Bugün gezdiğim birkaç forumda daha bu motosiklet için suzuki motoru falan ifadeleri kullanılıyor. Anlaşılıyor ki bilinçli olarak firma tarafından verilmiş bir bilgi olabilir bu. Eğer gerçekten bu motorlarda suzuki motoru kullanılmıyorsa (ki kanımca kullanılmıyor) ve suzuki firması yasal bir takip başlatırsa unutmayın ki Forumlarda yazılanlar bağlayıcı olabiliyor ve site yöneticileri istenilen belgeleri mahkemeye vermekle yükümlü. Yukarda cf motoru taiwanlı yazmışım, çinli olacak.

Human Riders Wanted.!

arkadaşlar motor taywan malıdır bütcesi dar olan arkadaşlarımız için bence yeterlidir artı bir çin malı motor arıza yaptığında 40-50 ytl gibi küçük masraflarla yırtabiliyosunuz ama arkadaşımın 98 model yamaha sı arıza yaptı 1.5 milyar masraf çıktı parça bulgaristandan geldi zaten motoru kaç paraya almıştıki şimdi şeytan bunun neresinde ?İ

nankör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün fuarda gezerken doradonun sandor 250 cc scooterine baktım.
    Motor su soğutma yanlız fuardaki yetkili bana bundaki motor suzuki motoru dedi bilgisi olan varmı.
    ( kasa bildiğimiz asya as t1 de )

hahahahah ,
    benim de bir çan çin çon um vardı zamanlar ...
    satıcıda bana aynı şeyi söylemişti ...............
    500 km piyano yayı kırdık 2000 de "0"motor yaptık ......
    anladın sen beni ........

Motosikleti
    Yamaha MT-03

Arkadaşlar Gerçekler

arkadaşlar CF moto bi çok motorsiklet markasına motor üreten dev bir firmadır
    http://www.diytrade.com/china/4/prod...2mm_Parts.html
    linkten görebilirsiniz honda cn250 motoru bu firma tarafında üretilmekte imiş kalitesini bilemem ama biçok markaya motor ürettiğine göre çok ta kötü olduğu sanmıyorum motorun speklerine baktım 354g/kw.h yakıt tüketimi yüksek olan bir motor ama performansı epey iyi otomatik şanzımanı max 10" janta izin veriyor ama bu tamamen varyatörlerin capıyla alakalı bi olay motorla değil otomatik şanzımanla alakalı, buda firmaya maliyet acısından yapılır. motor çin malıdır
    hangi motorla aynı bilemem ama büyük bir firma ve motoruda bi çok motorda olabilir bu okadar anormal bi durum değildir, bi çok arabanında motoru aynıdır ama kendi servislerine giderler, gördüğüm kadarıyla ülkemizde servis olayı çok komik işliyo kabahat onlarda değil motoru verirken iş emri imzalı almayanda sonra bakın paşa paşa nasıl yapıyolar kanunen 30 iş günü yaptı yaptı yapmadı ver yenisi bakiim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    akira kardeşin mesajlarını gördüm, Allah rahmet etsin, umarım öbür tarafta da rüzgarı yakalıyordur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler