Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ybr ybr ybr nedir bu ybr?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Motosiklet hayatına yeni başlayanlardanım henüz 1 ay oldu. 930 km yol yaptım. Yamaha ybr 125 aldım.
    Bu motosiketi almadan önce görüntüden kaliteye herşeyi araştırdım.
    Örneğin bir alışveriş merkezinin park alanında 100 tane çinlinin arasında ben burdayım diyebiliyor!
    Kullanan herkes tek cümle sorundan bahsetmiyor! Herkes kaliteli diyor!
    Hemen her ışıkta yanımda duran çinlilerin bakışlarını görmelisin!
    Yedek parça sıkıntısı diye bişey yok. Yan sanayiden en kalitelisine herhangi bir parçayı temin etme sürem 30 dakika!!!
    2000 TL ye motoru alırım çıkaracağı sorunlar yüzünden bir 5000 TL harcarım ama binerim arkadaş diyenlerle!
    Bir defa öder keyfime bakarım diyenleri birbirine karıştırmamak lazım!
    Hazımsızlık farklı bir olay! Çinliyle mutluysan çinliyle devam et, oraya buraya sataşmakta neyin nesi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı proyuris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet hayatına yeni başlayanlardanım henüz 1 ay oldu. 930 km yol yaptım. Yamaha ybr 125 aldım.
    Örneğin bir alışveriş merkezinin park alanında 100 tane çinlinin arasında ben burdayım diyebiliyor!
    Yedek parça sıkıntısı diye bişey yok. Yan sanayiden en kalitelisine herhangi bir parçayı temin etme sürem 30 dakika!!!
    2000 TL ye motoru alırım çıkaracağı sorunlar yüzünden bir 5000 TL harcarım ama binerim arkadaş diyenlerle!
    Hazımsızlık farklı bir olay! Çinliyle mutluysan çinliyle devam et, oraya buraya sataşmakta neyin nesi?
    Sokağa bir çık bak etrafa herkes mondial kanuni kimse vermez o kadar para o alete bende çinli alacağım çünkü az kullanıp değiştirecem
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Siz bu 125 cc lik ybrleri övdükçe fiyatı daha da artıyor.Artıncada haketmediği bir fiyata ulaşıyor.En küçük bi örnek:ybr de kullanılan lastikler...Motosiklette en önemli olan etken yani.Benim driftte olan lastiklerin aynısı markasına kadar aynı hemde.Kusura bakmayın ama Tvs olmasa tasarımında bi b.kta yapacağı yoktu zaten.Dayanıklılık çoğu zaman kullanıcıya bağlıdır.6 yıl 100lük cub kullandım satarken yeni zannettiler.Hiç yolda bırakmadı.Ben ybr kötü kesinlikle demiyorum ama bu fiyatı hakedecek kadarda iyi değil.Tip olarakta çinli diye tabir ettiğiniz çoğu motosikletlerden 3. ya da 4. sırada.Ama çoğumuz parasına göretercih yaptığından malesef ybrye o parayı vermek saçma oluyor.Hiç arızadır parçadır muhabbeti yapmayın.Adam gibi kullanırsan benzin,yağ,balata,zincir,lastik gibi... gibi belli periyotlarda değişmesi,alınması gerekenlerden başka masraf yapmazsınız.Biraz ilgi hepsi okadar.
    TATLIHIZ ve blt_59 bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı proyuris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlattıklarımın özeti =) +9999999999999
    Ybr ömürlük motosiklet fazlası var eksiği yok
    mondialle kıyaslayanlarıda ilk defa burada görüyorum :D
    # motosikletle.blogspot

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin fiyatlardan ne kadar haberin var ?
    kim diyor ybr nin parcası pahalı diye?
    tavsiye ettiğin motosikleti arkadaşım birine vermiş yan yatırmış o da
    o da devirmiş bildiğin tutamamış dura

devir göstergesi catlamış haliyle calışmıyor 146 tl
    ve far koruma muhafası kırıldı siyah 45 tl
    bu fiyatları mondialin yedekparca sitesinden aldım
    kargosu bilmem nesi tam 1 ayda geldi far koruma plastiği ikisi beraber 200 tl ye
    30 tl de işcilik aldılar 230 tl oldu
    Ybrye bakalım şimdi
    Ybr de yedek parcada orjinal den A sınıf kaliteden yan sanayiye kadar birçok alternatif mevcut
    göstergeler http://www.albaymotor.com/urunler/ya...ybr-km-kalite/ 83 tl
    siperlik 36 tl http://www.albaymotor.com/urunler/ya...i-2004-ms4851/
    83+36=119 tl bunu 1 günde bulabilirsin hemen takabilirsin
    ybr saglamdır bir düşmede yan yatmada kırık cıkık vermez mondial gibi
    bunları rastgele bulduklarım eski model içindi ugraşmak istemedim acıkcası yeni modelleri bulayım diye
    neyse konu fiyat farkı zaten
    parcası ucuz diyip mondial kanuni insanları kandırıyor
    sonra bişi cıkınca bunun parcası bu kadar o da fabrikada var mı diye bekliyorsun
    ybr nin parcası ucuzdur bakkal mehmet amcadan dahi hemen bulunabilir
    manav osman abi tarafından takılabilir =)
    bu yüzden yanlış bilgilendirme olmasın
    sen kendindemisin kardeşim bir göstergeyi okadar pahalı aldıysan sana bişey demiyorum herhalde sen motorunun parçalarını ahmet mehmet amcadan alıyosun

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kendindemisin kardeşim bir göstergeyi okadar pahalı aldıysan sana bişey demiyorum herhalde sen motorunun parçalarını ahmet mehmet amcadan alıyosun
    mavradan sıkıyorum ben ?
    gir bak bakalım kaç para yazıyor sitesinde mondial drift in 12 numaralı gösterge panelinde..
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...parcakatid=218
    hala sen tabi mondial in parcası daha ucuz dersin
    acaba böyle bişeyle karşılaştın mı merak ediyorum
    ama şu var sen gidip çinin herhangi bir ibresine verirsin
    ben kast ettiğim orjinal parcalar
    ve bunu orjinalle değiştirmezde dandik bişi takarsan yarın bişi oldu garanti dışı diyip işin içinden cıkıyorlar
    # motosikletle.blogspot

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    karlıyollar ve tusubasa. Benim kıdemli öğrencilerim. tartışmayın disipline veririm. İkisininde parçası kalite durumuna göre birbirinden pahalı, veya ucuz olabilir. Örnek vereyim. Ucuz diye 2005 model titana taktırdığım ybr kadranın devır saati 1 ay içinde yandı, km saati tersten sıfıra ulaştı şimdi aynı ybrnin daha pahalı kadranını sipariş ettim. Ucuz etin suyu misali.

Motosikleti
    Demir At
    adem abi titanın parcasını bulursun başka cglerden filan
    mondial driftin kafa grenajının siyahı yok diye 1 ay bekledi elaman
    2 gösterge 150 takım halinte tekini de vermiyor
    Ybr nin parcası ucuz ve her yerde bulunabilir diyorum ben
    Mondialin daha ucuz diyor ya arkadaş başına gelsin bi orjinal bir parca bekleyince anlarlar
    linkte verdim fiyatlar yazıyor mondialin kendi sitesinde (kafamdan sallamıyorum)
    çinden ayarlanır bişiler tabi ki sonuç ?
    ondan sonra böyle şeyler cok duyarız ''100cc cup motorla''
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel motormus. Benımki Ankara-Konya yolu Oran'dan asagı tarafını bilenler bilir yokus asagı 160 yapmıstım. En ufak titreme vs. olmadı Cup motora olan sevgim artmıstı Tabi geceydi trafik yoktu, trafikte tavsiye etmiyorum o hızlarda biri sizi goremeyıp serit dahi degiştirse olumle sonuclanan kazalar meydana gelebilir.
    Mengu16 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ybr dedin mi akan sular durur benim gözümde üzerine commuter yoktur
    birkaç resim paylaşalım da maşallah demeyi unutmayın

crxforever bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Demir At
    fatih bunlar reklam kokan hareketler :D
    # motosikletle.blogspot

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih, seninki mobiletin gelişmişi

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cok uzadı bu muhabbet,Tsubasa seni anlamadım yemin ederim..Ybr alıcam diye soran adama,,Salcano wolf,kanuni bora al diyorsun..burda cinlilerli !! Burda drifti kötülüyorsun..Daha ne bekliyorsun. ??

Ben driftimi.. 2800 e aldım.. Ybr indirim bile yapmıyor.. 4300+Zaten bu baslangıc motoru olmucakmı..düşüp edilmicekmi..

Kim demiş ybr nin parcası ucuz diye :D Vursana bakayım bi yere++ Ekzoz kapakları (Kapakları) 185 Tl tuttu sadece 2 tanesi 2012 ybr de.. Tek sinyali 33.5 Tl.. Ön amasörler 480 Tl.. Ekzozu 640 Tl.. Bence baslangıc motoru olamıyacak kadar pahalı...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    ninja 250
    o duvar senin bu duvar benim herkes hergün kaza yapıyor sanki,neymiş yedek parçası omadığı için almıyorlarmış,bak bak bak ben hayatımda böyle saçma birşey duymadım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem abi titanın parcasını bulursun başka cglerden filan
    mondial driftin kafa grenajının siyahı yok diye 1 ay bekledi elaman
    2 gösterge 150 takım halinte tekini de vermiyor
    Ybr nin parcası ucuz ve her yerde bulunabilir diyorum ben
    Mondialin daha ucuz diyor ya arkadaş başına gelsin bi orjinal bir parca bekleyince anlarlar
    linkte verdim fiyatlar yazıyor mondialin kendi sitesinde (kafamdan sallamıyorum)
    çinden ayarlanır bişiler tabi ki sonuç ?
    ondan sonra böyle şeyler cok duyarız ''100cc cup motorla''
    nerde beklemiş o arkadaş driftin kafa grenejını..
    benim arkadaşta siyah kafa grenajını degişti hatta komple degişti 3 güne geldi grenaj..
    ben orta sehpayı degiştim 2 gün bile sürmedi gelmesi..
    bukadarda abartmayın yani.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok uzadı bu muhabbet,Tsubasa seni anlamadım yemin ederim..Ybr alıcam diye soran adama,,Salcano wolf,kanuni bora al diyorsun..burda cinlilerli !! Burda drifti kötülüyorsun..Daha ne bekliyorsun. ??

Ben driftimi.. 2800 e aldım.. Ybr indirim bile yapmıyor.. 4300+Zaten bu baslangıc motoru olmucakmı..düşüp edilmicekmi..

Kim demiş ybr nin parcası ucuz diye :D Vursana bakayım bi yere++ Ekzoz kapakları (Kapakları) 185 Tl tuttu sadece 2 tanesi 2012 ybr de.. Tek sinyali 33.5 Tl.. Ön amasörler 480 Tl.. Ekzozu 640 Tl.. Bence baslangıc motoru olamıyacak kadar pahalı...
    benim bişeyi kötülediğim yok
    cok gülüyorum ybryle mondiali kıyaslıyorsunuz
    ben hiç bir yerde ybr almayın demem dememde
    ybr alacak adama parası yoksa salcano wolf s al aynı motor diyorum ben kimseye ybr alma demem aksine al derim
    kendim dar bogazdan cıksam bende alırım
    ybr parcası sınıf sınıfdır acıklamasını yazdım okumamışsın
    nisan ayında motoru devirdi siyah kafa grenajını fabrikadan 1 ay bekledi istiyorsanız cocugun numarasını vereyim arayın sorun..
    mesele parca bulunmaması değil mavradan sıkmıyoruz sitenin adresini linkini de verdim
    ucuz diyorlar ya !
    ben linki verdim ispatlı kanıtlı gidip bakın orjinal 150 lira göstergeleri..
    ve başka bir alternatif bulamıyorsun
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    [QUOTE=TATLIHIZ;2794858]

fiyat farklarını karşılştırmssnda satarken aralarındaki fiyat farklrna bakmamışsın. sonucta başlangıç motoru.Bi süre kullanıp satıcak.Bu yüzden 2.el piyasası iyi motorsikletler başlangıç olmalı.Drifti satarken 1000 tl zarar edersin ybr yi satarken 500 tl . satarken cebine daha az zarar vericek ve dgrnden daha iyi olan bir motorsiklet, ndn başlangıç motorsikleti olarak tercih edilmesinki..

Motosikleti
    Demir At
    [QUOTE=MaMi_33;2794896]
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fiyat farklarını karşılştırmssnda satarken aralarındaki fiyat farklrna bakmamışsın. sonucta başlangıç motoru.Bi süre kullanıp satıcak.Bu yüzden 2.el piyasası iyi motorsikletler başlangıç olmalı.Drifti satarken 1000 tl zarar edersin ybr yi satarken 500 tl . satarken cebine daha az zarar vericek ve dgrnden daha iyi olan bir motorsiklet, ndn başlangıç motorsikleti olarak tercih edilmesinki..
    benim anlatmak istediğim bu işte
    hem yedek parca hemde satarkenki kayıp
    bu ilanla hiç bir alakam ve bilgim yok
    rastgele denk geldi ve niceleri var bunun gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97681538/detay
    al sana başlangıc motoru 1600 tl hemin ol seneye sat aldıgın paraya satarsın
    yamaha da honda da değer kaybı olmaz
    hele ki ybr de
    # motosikletle.blogspot

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    mondiali yamaha yı geçtimde bu firmalar o kadar güzel fiyat ayarlaması yapıyo ki sattıkları motosikletlere.Ucuza mondial aldım kar ettim diyen de seviniyo çok para verip kalite aldımdiyende seviniyo Sonrada buraya gelip çatışıyo. Ben mondial 150 mc ile bir yılda 43 bin km yaptım.Zaman zaman sıkıntılarım oldu ama dile kolay 43 bin.Şimdi burda çoğu kimse toplasan 3 yılda anca 43 bin yapar.Şimdi sizin burda tartıştığınız konuyu ben ancak seneye 80 bini devirmek kısmet olursa cevaplıycam.şimdilik herşey fifty fifty
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bu 125 cc lik ybrleri övdükçe fiyatı daha da artıyor.Artıncada haketmediği bir fiyata ulaşıyor.En küçük bi örnek:ybr de kullanılan lastikler...Motosiklette en önemli olan etken yani.Benim driftte olan lastiklerin aynısı markasına kadar aynı hemde.Kusura bakmayın ama Tvs olmasa tasarımında bi b.kta yapacağı yoktu zaten.Dayanıklılık çoğu zaman kullanıcıya bağlıdır.6 yıl 100lük cub kullandım satarken yeni zannettiler.Hiç yolda bırakmadı.Ben ybr kötü kesinlikle demiyorum ama bu fiyatı hakedecek kadarda iyi değil.Tip olarakta çinli diye tabir ettiğiniz çoğu motosikletlerden 3. ya da 4. sırada.Ama çoğumuz parasına göretercih yaptığından malesef ybrye o parayı vermek saçma oluyor.Hiç arızadır parçadır muhabbeti yapmayın.Adam gibi kullanırsan benzin,yağ,balata,zincir,lastik gibi... gibi belli periyotlarda değişmesi,alınması gerekenlerden başka masraf yapmazsınız.Biraz ilgi hepsi okadar.
    katılıyorum,30.000 km de seyhan 125t mi sattım,bakan bir daha bakıyordu.şimdiki motorumu 2500 bakımına götürdügümde far degişimi için bir cbf 150 geldi 1500 km de,aman yarabbi pislikten gözükmüyor,artık zincir kalmamış tozdan çamurdan,gazete dagıtıyo eleman,bu ne kardeş yazık deilmi dedim.nolcak abi 4500 verdim bide kız gibi nazınımı çekecez diyo bu zihniyetle çinli deil hayabusa kullansan 1 senelik ömrü var
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    15000 civarında aldım ybr mi. şimdi 60 binde. daha sübap ayarı bile görmedi.km teli far ampulü dışında bir masraf çıkarmadı.
    inanın bana istanbulda bir tamirci adı bile bilmem.2400 tl ye aldığım motoru şu anda satsam en kötü 2000 tl ye alıcı bulurum.yani bunca km yi bedavaya yaptım sayılır.

ybr bana işsiz kaldığımda iş ortağım oldu. kafam bozuldu cebimdeki 3- 5 kuruş ile istanbuldan çanakkale düzce iğneada gibi yerlere gittim. mondial vs gibi firmalar kötü diyemem ama ybr defalarca denenmiş tecrübe edilmiş bir motosiklet.
    kötü yanları da var elbet.
    çok cılız görünümü,orjinal yedek parçası aşırı pahalı , bana göre virajda çok yetenekli değil ve hız veya modifiye heveslilerine hiç mi hiç uygun değil.
    Tsubasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)