Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki Motosiklet Yağı (15-40)

Motovento
    REKLAM ALANI
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Arkadaşlar, yaşadığım yerde tanıdık bir usta var. Kendisine Yuki marka yağ geldi. Bana bazı racinglerde dahil kullandığını söyledi. Ustamız tecrübelidir, o yağ için bunu söyledi diye söylemlerde bulunmayın.

Hero 125 modelli touring motoru olan bir arkadaşım mevcut daha önceden başka yağ vardı, 2000 bakımında yanıma geldi ve yağ değişimi gibi ufak bakımlar yaptık. 5 Gün oldu inanırmısınız 1 saat önce felan motoru kullandım önceki yağda vites geçişleri zordu debriyaj ayarları vs... yapıldığı halde 5 gün önce koyduğum yuki yağ o kadar temiz vites geçişleri yapıyor ki bildiğin kaymak böyle

Bu yağı sevdim. Konu açma sebebim acaba hiç kullanan var mı, varsa sıkıntı vs... paylaşılırsa sevinirim. Yağ hakkında detaylı bilgi öğrenmeye çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Mondial'in de Mondial marka yağları vardı. Belki halen mevcuttur. Bunu PO üretiyordu ve kullandığım sürece şikayetim olmadı.
    YUKI yağ da öyle bir üretimdir. Kimin yaptığına bağlı. Arkasındaki marka önemli yani.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    125cc touring mi?

iyiymiş.

yağ konusuna gelince. evet 15w-50 yağ kalın olduğu için vites geçişleri yumuşar! fakat sizin motosikletler gibi, çarpma yağlamalı,pasif pompası SOHC OHC motorlar cam miline yağı zor basıyor, buda motor ömrünü kısaltıyor (ben bizzat tecrübe edindim)

cbf150 ci arkadaş da bu işin ceremesini çeken çok oldu.. ama tecrübe pahalı şey işte..

eğer motorunun 250cc üzeri, 4000rpm den fazla devir yapmayan, OHV bir motorsa 15w-50 kullanın (cruiser tarzı)

yoksa keffiniz bilir. vites geçişlerine kanmayın..

haaa yağın markasına gelince..

yuki kürdan yapsa kullanmam.. yağ işi şakaya gelmez.
    ugrgnr, ozgurakman, Mikuni ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    adam gibi yağ kullan, yuki marka yağ mı olur. 125 den touring motor oluyorsa racinglerde o yağın kullanılması normal racing de heralde 150 cc oluyor
    10w40, bilindik marka yağlardan şaşmamak lazım.

bense 10w50 motul 5100 kullanıyorum.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yaşadığım yerde tanıdık bir usta var. Kendisine Yuki marka yağ geldi. Bana bazı racinglerde dahil kullandığını söyledi. Ustamız tecrübelidir, o yağ için bunu söyledi diye söylemlerde bulunmayın.

Hero 125 modelli touring motoru olan bir arkadaşım mevcut daha önceden başka yağ vardı, 2000 bakımında yanıma geldi ve yağ değişimi gibi ufak bakımlar yaptık. 5 Gün oldu inanırmısınız 1 saat önce felan motoru kullandım önceki yağda vites geçişleri zordu debriyaj ayarları vs... yapıldığı halde 5 gün önce koyduğum yuki yağ o kadar temiz vites geçişleri yapıyor ki bildiğin kaymak böyle

Bu yağı sevdim. Konu açma sebebim acaba hiç kullanan var mı, varsa sıkıntı vs... paylaşılırsa sevinirim. Yağ hakkında detaylı bilgi öğrenmeye çalışıyorum.
    Ben POdan açık yağ alıyorum litresi 8.50 TL 15w40,çok iyi hemde fiyatı da çok güzel.O yuki marka yağ yerine bundan al çok daha iyidir eminim.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Elbette biliyoruz touring olmadığını commuter olduğunu fakat benim deyişim bu şekilde, touring demek sürekli gezinen anlamında. Bu motorlar ile ben sürekli şehir içinde geziniyorum. Benim gözümde touring. 15-50 değil 15-40 bu yağ satoyama.

ozgurakman, 250 cc altı motorlardan racing elbet olmaz fakat yamaha yzf r125 bile süpersport sınıfında, o yüzden 150 cc motorları küçümseme veya konu sahibini kendin gibi amele sanıp dalga geçme laf yağmuruna tutarım. Sen yağında çin muhabbetine girersin şimdi. Neyse çoluk çocukla muhatap oluyoruz. Kullanmayan ve boş yorum yapan gençler topik out takılsın.

---------- Post added 15-03-2013 at 00:03 ---------- Previous post was 14-03-2013 at 23:59 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben POdan açık yağ alıyorum litresi 8.50 TL 15w40,çok iyi hemde fiyatı da çok güzel.O yuki marka yağ yerine bundan al çok daha iyidir eminim.
    Açık yağ castrol ve shell bende satın alıyordum otomobil yağı oldukları için, şanzuman dişlilerine zarar veriyor. Açık motosiklet içinde yok. Mecbur kutusuna 15-20 tl veriyorsun. Hergün motoru kullanıyor bakayım 1 ay sonunda ne durumda olacak.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Elbette biliyoruz touring olmadığını commuter olduğunu fakat benim deyişim bu şekilde, touring demek sürekli gezinen anlamında. Bu motorlar ile ben sürekli şehir içinde geziniyorum. Benim gözümde touring. 15-50 değil 15-40 bu yağ satoyama.

ozgurakman, 250 cc altı motorlardan racing elbet olmaz fakat yamaha yzf r125 bile süpersport sınıfında, o yüzden 150 cc motorları küçümseme veya konu sahibini kendin gibi amele sanıp dalga geçme laf yağmuruna tutarım. Sen yağında çin muhabbetine girersin şimdi. Neyse çoluk çocukla muhatap oluyoruz. Kullanmayan ve boş yorum yapan gençler topik out takılsın.

---------- Post added 15-03-2013 at 00:03 ---------- Previous post was 14-03-2013 at 23:59 ----------

Açık yağ castrol ve shell bende satın alıyordum otomobil yağı oldukları için, şanzuman dişlilerine zarar veriyor. Açık motosiklet içinde yok. Mecbur kutusuna 15-20 tl veriyorsun. Hergün motoru kullanıyor bakayım 1 ay sonunda ne durumda olacak.
    Valla 2 senedir motosiklet kullanıyorum ama bir kere bile motosiklet yağı kullanmadım.Çinli scooterime bile hava komprasörünün yağından kullanıyodum.Bir sorun yaşamadım.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200

pardon özürdilerim ben 15w-50 olarak görmüşüm-

15w40 yağ 20w-40 dan biraz daha hallicedir. çoğu mineral yağdır yarı sentetik olanlarıda var elbelbette. ama tam sentetiği olmaz.

mesela örnek vermem gerekirse 20w-40 yağ, 15w-50 yağdan daha kalındır. ama herkez tam tersini düşünür.

motosiklet yağı kullanman konusundaki hassasiyetini anlıyor ve doğru buluyorum. şanzuman debriyaj ve motor aksamı aynı yağdan yağlanıyor scooter ve otomobil yağı tavsiye etmiyorum.

10w-40 dan şaşmayın. yıllardır çeşmeden yağ koyarım bişey olmadı diyenlerin zevkleri ve renkleri kendine aittir. ben tasvip etmem..
    DEISIS ve leons bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon özürdilerim ben 15w-50 olarak görmüşüm-

15w40 yağ 20w-40 dan biraz daha hallicedir. çoğu mineral yağdır yarı sentetik olanlarıda var elbelbette. ama tam sentetiği olmaz.

mesela örnek vermem gerekirse 20w-40 yağ, 15w-50 yağdan daha kalındır. ama herkez tam tersini düşünür.

motosiklet yağı kullanman konusundaki hassasiyetini anlıyor ve doğru buluyorum. şanzuman debriyaj ve motor aksamı aynı yağdan yağlanıyor scooter ve otomobil yağı tavsiye etmiyorum.

10w-40 dan şaşmayın. yıllardır çeşmeden yağ koyarım bişey olmadı diyenlerin zevkleri ve renkleri kendine aittir. ben tasvip etmem..
    Peki usta 100 lük scooterım var. Okuyorum sentetik yarı sentetik madeni kağıt neyse yani bi ton bir şey söylüyorlar.
    Ben kaç numara ve o sentetik veya değil neyse onların hangisinden kullanıcam?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bende fuardan 10-40 eneos marka yağ aldım 125 lik motoruma.. baktım japon falan yazıyor..20 TL ye aldım daha 5 bin km değiştirmem..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende arkadaşın dediği gibi yuki tırnak makası yapsa kullanmam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)